Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

lenocka84
23. mar 2011

@michelleuk to co mas za dr.? ved kazde dieta je ine. kazde ma iny apetit
my tiez jedavame len 4x, a mali by sme 5x, ale co ho mam nutit?

dzudka
23. mar 2011

@michelleuk
ved je este mala na to aby uz si ju prestavala cez den kojit, podla mna dobre robis ved stale je mlieko jej hlavna zlozka stravy este je mala aby viac jedla ine veci ako mlieko.

basa23
23. mar 2011

@michelleuk no vidis uz sa jej to spomalilo.moja tolko mala v pol roku 😉 uz sa viac hybe tak preto tolko uz nepribrala.no je jaka blbost preco len rano a vecer?! somarina.ja to neriesim uz az po roku to zacne riesit to kojenie.potom jej budem davat 5 krat denne a nie tak casto kojit ale teraz urcite nie.asi si ju zle odmerala 😉 uvidim na poradni mozno aj ja ju zle meram .... mala spi pockam kym sa zobudi a pojdeme.ale neak sa slnko schovalo dokelu 😒

michelleuk
23. mar 2011

@lenocka84 no ved ja jej davam len 2 krat denne aj to mi posledne dni nechce lebo jej zuby idu...a to my povedala este aby som jej davala cerealie s normalnym mliekom na rano? 😠

lenocka84
23. mar 2011

@michelleuk u nas je stale mlieko na ranajky, zatial len ciste. a normal mlieko? tak skoro? fakt je divna

michelleuk
23. mar 2011

@basa23 no ved to ja som ties planovala az od roka a aj to tak spravim max jej dm pomedzi nejaku pikotu ....kaslem na cele anglicke doktorky 🙂 mi ties ideme von je stale pekne a moze uz take male dieta bananik surovy??no s tim meranim je to mozne ze som sa sekla lebo ona je ako rybka na susi ked je na chrpte 😀

michelleuk
23. mar 2011

@lenocka84 no ved este som sa jej pitala ze ci normal milk from shop for adult a ona ze ano som jej povedla ze ja jej to davat nebudem to ma vela alergonickych latok v sebe predsa

michelleuk
23. mar 2011

@dzudka no ved to ale oni su tu divny a potom sa cuduju ze taky blbci s prepacenim s nich rastu...

dzudka
23. mar 2011

v anglicku asi zeny moc nekoja 😒

lenocka84
23. mar 2011

@michelleuk este keby ti povedala take ze Umele, tak to pochopim, ale normal???

michelleuk
23. mar 2011

@lenocka84 ze hek normalne kravske co sa v obchdoch predava 😠

lenocka84
23. mar 2011

@michelleuk ako zozen si umele, a radsej to, alebo odsavaj ak mas ty dost mliecka
ale kravske ee, nedavaj

michelleuk
23. mar 2011

@lenocka84 no ved ja mam doma aj umele co my vzorky prisly od hippu tak to jej dam,alebo svoje ja to mam tak ze ako sa najem ked vela toho ziem tak nadruhy den som ako mliekaren 😀 a maly ako sa ma uz skusa aj chodit sam?

basa23
23. mar 2011

@michelleuk no sme boli vonku.ale dost fukalo tak nie dlho.bola na humpacen ale ze by ju to neak zaujalo skor sa tam smiala na takom dievcatku asi 12 rocnom co tam lozilo.a potom som ju pustila do piesku skumala ho chytala,potom ponom lozila.ale docela sa jej pacilo 😉 jasne moze bananik.moja ho zboznuje jablko ani nie ale banan lubi.v pohode jej daj urcite jej zachuti 😀

lenocka84
23. mar 2011

@michelleuk no sam este nie, ale za ruky uz tapka celkom slusne a rychlo, za chvilu to pride a zacne aj sam 🙂

michelleuk
23. mar 2011

@basa23 no tu bolo cely den pekne sme boli do 4 v meste 🙂 a ako jej ho davas ten bananik cely?/moja dnes uz o hod a pol isla spat tak som zvedava o kolkej vstavame 😒

michelleuk
23. mar 2011

@lenocka84 no to mas super moja sa ties taha hore chyta sa veci hore a klaci pri nich....o chvilu sa uz postavi si myslim 🙂

basa23
24. mar 2011

@michelleuk zo zacaitku som jej ho mixovala ale ted uz ked ma zuby tak jej ho len trochu pomagam.tak ty ho malej pomagaj dobre nech tam nema velke kusiska a moze papkat.no mi sme hore od 5 10 😒 a to sla spat o pol 9.ja to nechapem.dnes som teda vynimocne unavenaaa 😠

lenocka84
24. mar 2011

@michelleuk ale netreba to silit, ja som ho nechala, naucil sa to sam
a vsetko, cim viac sa totiz snazis tym je to horsie

michelleuk
24. mar 2011

@basa23 no toti verim 😒 moja vstala o pol 8 a isla spat skoro o osmej....n skusim jej ten bananik uvidim co to bude 🙂 teraz som jej davala cerealiie z mliekom co mam susene este tak asi 5 liziciek ziedla a zase prskala 😝 tu je zase pekne od ranna uz to vidim ze cez vykend bude prsat 😖
@lenocka84 ale ved ja sa nesnazim ja ju dam na zem v obyvacke a ona sam si lozi kde chce,ja ju len skladam....ani som to nedopisala a rev zletela s kolien lebo sa pustila choditka 😖

lenocka84
24. mar 2011

@michelleuk treba nechat,
a modriny nemate? moj maly ma kolena total modre

basa23
24. mar 2011

@michelleuk pekny spachtosko ta moja ani za svet tolko spat 😒 aj u nas je pekne dnes ma byt teplucko ale cez vikend ma prsat a byt dost chladno.jak naschval cez tyzden teplo a vikend skaredo 😒 som bola s malou u lekarky ju kukla preco stale kasle,ale ze nic ze jej mam davat len na kasel dalej.zaspala v aute tak muz snou tam sedi kym sa nezobudi 😝 a ake jej davas mlieko k tym ceraliam?a to davas neake ochutene ceralie alebo?

michelleuk
24. mar 2011

@lenocka84 nie nemame len sa mi dako zazracne poskrabala na zatku,taky velky skrabanec ma 😝 zatial ju dost stiham chytat ked vidim ze sa uz pusta 🙂

michelleuk
24. mar 2011

@basa23 no detske mlieko v prasku co mi prisla vzorka od hippu od 6mesiaca som nevedela ani kolko toho tam ide 😅no moja tiez teraz zaspala ale o chvilu je hore si myslim....no a cerealie neochutene ako piesok to chuti,len to mlieko to trochu osladilo 🙂to ti uz dlho kasle nie?a ako zub este nevisiel?malej asi fakt ide druhy ma tem tiez biele dasno 😀

lenocka84
24. mar 2011

@michelleuk no to keby si videla tie nase modriny, to uz ani nepocitam
nema vyznam, este toho bude vela 😉

basa23
24. mar 2011

@michelleuk aj ja som rozmyslala ze uz dam malej neake vlocky,ceralie ale este som sa neak neodhodlala ist to kupit 😉 no moja ma uz treti spanok.ked bola tak skoro hore ted chce kazdu chvilu spat.hej ma dlho ho uz ale lekarka ze nic v hdle ani co jej brala stery ze su ok,ze jej mam davat kvapky na kasel.no ja som to vravela ze sa rozbehnu tie zuby 😀 kokso ten zub ja neviem,uz to vobec nema tmave a zub nikde ja to nechapem 😅

michelleuk
24. mar 2011

@lenocka84 no ved to pocuvaj ako sa ti mali stavia na celu nohu alebo spicky?lebo moja ked je na styroch alebo sa niecoho hore drzi tak sa stavia s kolien na spicky....neviem ci je to normalne/?

michelleuk
24. mar 2011

@basa23 no to je potom sranda mozno sa jej stiahol naspet....alebo co...my sme bolivon v mest 3 hod tak si mala pospala a aj teraz sase spi pol hodku....som jej dala ten bananik tak trochu zjedla ale potom nechcela uz 4 den mi nic neje ma slak trafi,vsetko mi prska do tvare pri jedeni 🙄

lenocka84
24. mar 2011

@michelleuk nie on sa na spicky nestavia, na cele chodidla

basa23
24. mar 2011

@michelleuk to moze robit aj kvoli tym zubkom alebo ma take dni.aj mne niekedy mala menej papa.aj ja som malu dnes krmila bananikom.no mala mi uz spi.bola hore od pol 3 tak uz bola urevana unavena 😉 som zvedava kedy vstane tipujem ze ochvilu sa ohlasi.no dnes bolo pekne teplucko.by som uz prijala aj 25 stupnov 😀