Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

mischelka226
8. apr 2011

@basa23 pozri si meno na www.calendar.zoznam.sk tam vypise aj mena ktore este nie su v nasich kalendaroch popisane, pritom su uz zaradene....

michelleuk
8. apr 2011

@basa23 no to mi aj moj tvrdil ze ho asi komar ustipol ale som neverila ale uz su ked je teplejsie 😒 ja som moju dala len teraz spat,ozaj poti sa tvoja mala ked je teplo?moja mala dnes uplne mokre celo od potu 😅

basa23
9. apr 2011

@michelleuk dobra ranko.no mi noc otras.mala hore 6 krat to este ok.ale o 2 sa zobudila vyspana tak som ju do pol 4 tocila hore dole nie a nie spat.no koniec.nechapem co to bolo nemohla byt uz vyspata.neviem celo som este veru nepostrehla skorej hlavicka ked ma klobucik alebo ciapku.

basa23
9. apr 2011

@mischelka226 daaakujem idem kuk 😀

michelleuk
9. apr 2011

@basa23 joj tak to je mi luto za aku prevdenu noc ☹ moja sa tiez o pol 6 zobudila tak som ju dala do obyvacky zpla jej telku a dala ju do ohradky ,tak sa tam hrala a kukala rozpravky 😀 ja malej dnes varim tu brokolicu od rana lietam upratujem mala pada vsede a reve ma vyruti dnes 😒 a o kolkej si ju davala spat mozno uz fakt bola vyspata 😅

basa23
9. apr 2011

@michelleuk isla spat o 8.to chodi zväcsa tak spat a vstava okolo 5 neviem co to bolo za noc.ale dnes je extremne neaka zla.bola hore od pol 7 a som ju uspala az o 11 neviem co je snou.a spala hodinu 15 min som kukala jak puk 😀 kokso ma picne mala ma na tvari take flaky jak lisaj neviem co to ma ju kremujem s mastou co raz dostala ked bola vyhadzana snad to zmizne 😒

michelleuk
9. apr 2011

@basa23 taky fliacik ako sucha koza cervena nie?to aj moja mala ☹ moja je a krku vyhadzana tak si to skrabe,sme boli v parku je tak teplo tetaz hadam aj 25 stupnou 😀 som jej tu brokolicu robila ale nachcela mi to jest 😠 asi s toho tepla 😝

basa23
9. apr 2011

@michelleuk hej presne take neviem z coho to ma.som jej to ale natrela uz je to lepsie.no u nas hrozne neni zima ale straaasne fuka koniec svdeta ani vonku sme neboli sa neda 😠 no mala sa uz kupe aaach desim sa noci.moze byt ze kvoli teplu ved to je skoro jak spenat,uvidis zajtra ak ti este ostalo 😉

michelleuk
9. apr 2011

@basa23 no ostalo mi ale zajtra idem k mame tak neviem ci jej ten obed nezabudnem doms ved co mama navari 😀 ozaj a tvoj muz kupava malu?ja som tiez malej davala uz veceru aj sme ju kupali ale ona ma este cas,moja by ani nezaspala tak skoro 😒

basa23
9. apr 2011

@michelleuk no mi uz mame jedno prebudenie za sebou.no unas je zavedena ze manzel kupe malu ja mam vtedy frei 😀 je mu sa to paci sa jasia pekne 😉 ja uz mam pre malu navarene zajtra ma slep.polievku.jasne sak mamina navari nemusis brat jedlo 😉 jaaaj co by som dala za prespatu noc 😒

michelleuk
10. apr 2011

@basa23 no moj sa velmi do kupania nezenie maz dobreho muza 😀 moja sa tiez dva krat zobudila v noci,ale to aj hed zaspala 🙂 rano sa zase medzi nami zobudila ani neviem kedy som ju brala 🙂 ozaj uz mame druhy zubok 😀 ani neviem kedy jej vysiel len jej kukam vcera do ust a uz ho tam mala 😅

bebaa
10. apr 2011

Ahojte maminy, my mame 3,5 mesiaca a vazime 8200gramov a meriame 68 cm 🙂)))

basa23
10. apr 2011

@michelleuk to mas suepr ze ti tak spi,tuto noc bola hore fuu ratala som do 8 potom uz som neratala kolkokrat bola hore.strasne ja neviem kedy to dieta bude uz pekne spat asi az ked dokojim 😒 ted spi dufam ze este bude dlhsie bo potom uz az vecer pojde spat.u nas stale fuka hrozne az do piatka ma 😠

basa23
10. apr 2011

@bebaa ahoooj pekne miery 😉 moja mala v tom obdobi teiz tak neak 😀

bebaa
10. apr 2011

@basa23 a kolko ma teraz???

basa23
10. apr 2011

@bebaa no vazila som ju v piatok mala 10 800 g.takze od 3 m pribrala 2,5 kg.takze to je ok bo buduci tyzden ma 10 mesiacov,takze za 7 mes.pribrala 2,5 kg.neboj od polroka sa to spomali,teraz pribera tak od 150-200 g mesacne 😉
kojis?

michelleuk
10. apr 2011

@basa23 no to mas hrozne to co preboha ved to ani poriadne 🙄 u nas je pekne som u mami boli sme vonka mala bola na tej stvorkolke tak tam zaspala tak som ju musela niest na rukach naspat 😅 som ju nechala behat po trave sa jej to pacilo chcela mi tu travu jest 😀 teraz tiez spi je unavena 😎 a dnes sme aj skusali to choditko 😀 😀

basa23
10. apr 2011

@michelleuk kraaasne choditko 😉 no vidim ze vy tam mate teplucko zaavidim snad uz aj sem pride 😉 jaaj mala tu vsade lozi vstava dnes ju cely den nahanam 😒 kurnik vy mate vlaaaskov aj ja chcem nech uz mala maa tolko 😀

michelleuk
10. apr 2011

@basa23 no ved nam uz do oci padaju 😀 na trave sa malej pacilo aspon padala do mekeho 🙂

bebaa
10. apr 2011

@basa23 hej, v pol roku, lenze to je este dva a pol mesiaca, a to este moze do vtedy pribrat aj dve kila!!! 😀 😝 Hej, kojim ho..sem tam aj nutrilon, ked nemam dost mliecka, ale to tak raz za dva dni.

basa23
10. apr 2011

@bebaa ale nie moja bola vahovo presne tak isto ako tvoj a vidis nepribrala tak vela odvtedy.uz zacne byt akcnejsi sa pretacat a tak a nebude tolko priberat 😉

basa23
10. apr 2011

@bebaa vyrastie z toho,ja ked som bola s malou na klboch tak doktor mi povedal ze to je mliecny tuk ze to nieje tucnota uvidis bude dobre este bude model 😉

basa23
10. apr 2011

@michelleuk zaavidim 😒 mna z tej mojej picne stale chodi nasmu psovi do misky len ju stale odtial taham prec 😠

bebaa
10. apr 2011

@basa23 mne sa pacia take tlstucke deticky, len ked sa ma niekto opyta kolko vazi, tak kukaju na mna ako keby som mu davala zmesky, alebo co... a hlavne svokra, ta furt ze je tlsty, ze mu mam menej davat 🙂

basa23
10. apr 2011

@bebaa jezis take reci milujem.kasli nane nech sa staraju o seba.ked je teraz bucko neznamena ze bude tlsty neskor.ja som bola gula ked som bola mala a teraz som ok,takze sa vykasli na take reci.nemozes predsa dietatu nedat jest ked chce.ja malej dam ked pyta je pravda ze jej nedavam nic sladke a ani kase.mala kasu asi 5 krat a z nej zjedla par lyziciek.buckate deti su kraaaaaasne 😀

michelleuk
10. apr 2011

@basa23 hej a akeho mate psika?ten yorkshir je vas som vydela na foto....a ja by som chcela psa ale sa bojim aby ju neuhrizol 😖 nemala si s nim problemi?mama prave dava malej kasu,,tak mam chvilu pokoja 🙂 ozaj mala spravila dva krocki ked sa drzala toho choditka ale potom jej to uslo a spadla 😅

basa23
10. apr 2011

@michelleuk hej je nas.a nie on jej nic neurobi on sa jej boji alebo nanu vrci ale tym to hasne,on sa boji deti 😀 mala mu schvalne robi zle.jeho rodicia maju rotvajlera(neviem jak sa to pise 😀 ) a ten ju oblize jedna radost nic jej neurobi mala sa tak tesi z neho.aj z nasho mu hadze loptu,vsetko mozne.
sikula aj mala dnes presla pol izby ja jej ho vzdy tak trosku drzim nech nepadne 😉

norikk
10. apr 2011

ahojte,su tu nejake maminkyktore latkuju?? nas drobo je velky,newem ake plienky budeme pouzivat,ked bude starsi

dzudka
11. apr 2011

@basa23 no asi ziarli ale je to des len furt striehnut a davat pozor

dzudka
11. apr 2011

@michelleuk aka je mala zlatucka a sikulka 😉