Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

michelleuk
12. apr 2011

@basa23 no u nas je pekne ale fuka trochu som bola von mala som len taku buginku co je len na sedenie tak mi tam mala spala v sede 😎 ale pacilo sa jej to je hlavne 😀 no tu ryzu musim kusit aj ja ze co to spravi 😀

basa23
12. apr 2011

@michelleuk skus uvidis ja som jej ju zo zacaitku aj rozmixovala na kasu.len tam musis jej dat vaic vody ak by si je ju to mixovala lebo to je inak jak kasa 😒 mala bola len na balkone so mnou 😉 ozaj vcera som ju pustila jak stala a urobila 2 krocky ale to bola nahoda ale uz vydrzi dlhsie stat bez drzania ale jakmile sa zacne jasit tak padne

michelleuk
12. apr 2011

@basa23 no moja sa stale drzi ked stoji ak sa pusti tak hned leti 😅 ale ma este casu dost ved ma len po 8 mesiaci 🙂 a ozaj struky si uz malej do niecoho pridala lebo som pocula ze z nich moze naduvat....

basa23
12. apr 2011

@michelleuk ja som mojej davala dnes akurat tak kukuricu ale chystam sa uz na hrasok tento tyzden.tak uvidime.dnes sla spat o í som ju hodinu uspavala jakmile som ju polozila z prsa do postielky hned sa zobudila a mrncala.no des to msa mi este nestalo ju uspavat hodinu.som zvedava kedy rano vstane ked sla neskor spat.boze ja som taka vystavena prijala by som vikend niekde bez malej 😀

michelleuk
12. apr 2011

@basa23 no po tom vykende aj ja tuzim 😀 ja som dnes tak isto uspavala az na to ze moja v spanku stavala v posteli a mrncala asi hodinu som k nej chodila a davala ju dole 😅

basa23
13. apr 2011

@michelleuk a zas vstavala o 6 😠 mna picne ona moze ist neskor spat ale proste je nastavena na 6 stu vstavat.no tuto noc bola 4 krat hore takze tato noc lepsia.boze to moje jedsko je nervak ted sa tlaci okolo stvorkolky co je pti posteli je tama asi 10 cm miesto na prejdenie a nemoze prejst tak bleka 😠

dzudka
13. apr 2011

Baby ja neviem co je to co sa deje moj
bol uz hore o pol noci a to zaspal tesne daco pred 21.00 a potom fakt baby som to stopovala pytal cicat kazdu hodinu kazdych 45minut
ja som celu noc nic nerobila len strkala prso do ust ☹ a ked som mu nechcela dat ze pritulim si ho tak sa rozrical ako divy 😠
ja uz nevladzem neviem co to je s nim fakt ☹

@basa23 tvoja sa asi casto este chce kojit co ? mi to tak vyznie z tvojich prispevkov ja vobec neviem ako to mam s nim robit lebo neviem vobec ked cez den obmedzim tak dohana cecok v noci

baby vam deti kakaju kazdy den moj kaka kazdy druhy a to nema tvrde dnes rano hned kakal lebo vcera nekakal tak taku kasu vykakal 😅 ale teda plna plienka bola toho
najradsej by som bola keby kakal kazdy den ale neviem ako mu to mam vysvetlit 😀

basa23
13. apr 2011

@dzudka moja je taka ista v noci stale cecok a ked ju chcem len tak utisit tak konec rev a aj tak musim dat cecat jej.u nas tieto noci trvaju vyse 6 mesiacov ja uz tiez idem z posledneho.aj moja sla spat o 9 a bola hore o pol noci 😀 ale vecer mala banan az preto zobudila az o pol noci inak by bola hore hned za hodku.
presne casto sa koji.,ale to sa ani neda nazvat prave kojenie,ona ako keby sa ukludnovala cucka 2 minutky a koniec a ja uz nemam tolko mlieka takze vela nevycuca.a tie 2 min su aj s 3 odtrhnutiami ze pozera vsade okolo 😠
no mne mala nekaka kazdy den kazdy 2-3 niekedy aj 4-5 dni nekaka.som sa nato pytala lekarky a ona ze je to ok aj je este stale kojena.ona skor kaka ked papa polievky tak kaka kazdy den inak ked ma tuhu stravu tak nekaka kazdy den.ale uz mava take hmotne a nie neako vela.fuuu si uz ani nepametam kedy sa tak poriadne pokadila 😀

michelleuk
13. apr 2011

@basa23 snazi sa k tebe dostat 😀 mojej sa tiez dako otocil spanok strasne skoro stava ja ani neviem kedy stala dnes hadam aj o 6 esteze tento tyzden chodi priatel na rano 😎 inac je od rana hnusna stale sa len za mnou taha a naruky 😝

basa23
13. apr 2011

@michelleuk aj moja je taka umrcana posledne dni len mamaaa 😉 uz aj spi uz bola mrncava,unavena.no dnes jej musim asi nieco uvarit lebo tu ryzu mi zas odmietne asi 😒 co dnes varite?

dzudka
13. apr 2011

moj tiez spi v postielke ja som si hlavu zatial umyla idem pradlo skladat
a prala som muzovi koselu na zajtra do prace lebo musi mat bielu 😖 a ma len dve dnes ma tu druhu na sebe ach 😕

michelleuk
13. apr 2011

@basa23 no to mozno s tojo pocasia 😝 neviem asi jej nieco pojdem kupit lebo na obed varim fasirku to by jej asi nechutilo 🙂 a to este aj je zamrracene a zima ma vyrutii asi

michelleuk
13. apr 2011

@dzudka ahoj no vyzera to asi fakt na ten rastovy sprut u vas 😝 a zuby mu nejdu mozno aj s toho je taky nekludny.

dzudka
13. apr 2011

@michelleuk no uvidime co z toho vzide lebo vcera som pojedla aj fazulovu polievku 🙂 na obed
a aj mu predlzujem cez den intervali lebo ma nebavi ho furt a hodinu kojit mozno aj to zohralo svoje
lebo aj predtym ked som to skusala bol viac hore
dnes sa uz kojil jaj rano vstal uz nechcel ved bol prejedeny z noci no nie ked furt taha betar to bolo o 7.45
potom o 8.50 som ho kojila
a ze dammu este pred spanim to len tak minutu potahal a uz sa zacal nervacit uz asi nechcel
tak som ho bachla a od 10tej spi so svojim vankusikom 🙂

ked vstane dam mu obed z flasticky mam nieco kupene skusime s maskom ci mu bude chutit 🙂 a pojdeme muzika pozriet na autosalon 🙂 vylet si spravíme mhdckou
po Lenku pojde svokra tak sa nemusim nahlit 🙂

a kedy skonci ten rastovy neviem co ? 😅

michelleuk
13. apr 2011

@dzudka viesco zevraj to trva tak do dvoch tyzdnov,moja to mala ako 6 tyzdnova jedla kazdu hodinu a v noci ani neviem ako casto jednoducho nonstop som ju len kojila a prebalovala 🙂 ale tak po 2 tyzdnoch to preslo a zacala mi spavat celu noc teraz od pol roka sa to pokazilo 😠 inac co sa tyka fazule tak ja ju jem normalne malej nic nevadi v strave ani ked bola mala nikdy nemala problem s bruskom ani s prdikmy,to jej islo velmi dobre 😀 ona len strasne vela jedla a potom grckala 😵

dzudka
13. apr 2011

no dievcence neviem co to ale maly mal teraz srajdu ci z tolkeho nocneho kojenia alebo zeby zuby
Lenke vysli ked mala 6mes a 20dni jej vysiel prvy zub a si pamatam ze asi dva tyzdne predtym zacala byt hrozna a urevana a zle noci...
no uvidime co z toho nakoniec vzide a mozno to bude to co @michelleuk pisala mozno maly potrebuje viac mlieka alebo co

dzudka
13. apr 2011

chcem sa spytat ohladom ockovania davali ste ockovat vase deticky aj hexou aj prevenarom naraz ako to teraz robia ja sa desim teraz budeme mat druhe a po prvom mi maly ochorel a dva tyzdne mal sople hnusne

ela2710
13. apr 2011

@dzudka ahoj, my sme dali naraz - do jednej prevenar do druhej hexu, nebol chory, ani tepltu nemal, uplne bez reakcii 🙂

basa23
13. apr 2011

@michelleuk no aj u nas je dnes zima neakych 11 stupnov a fuka no hrozne.dala som jej naobed ryzu co vcera zjedla mi zas len 2 lyzicky a koniec 😠
@dzudka mu ti robi nieco na autosalone?aj mi sa chystame kuk.odkial si vlastne?
moze byt ze to bude zubkami.moja sice nemava pri zubkoch hnacku ale co pocuvam okolie vela deti ma zo zubkou.ja neviem co su to za ockovania moju ockovali 2 krat a ted po roku ju budu niekedy v juni.co som naposledy pozerala v reflexe o tom ockovani tak sa toho desim.

dzudka
13. apr 2011

@basa23 v Ba byvam
hej robi teraz tam tento tyzden hruza neskoro domov a tak

no my sme mali reakciu a napr dcerka ta mala len hexu a nemala nic
a maly mal obe ockovania naraz a chory hned z toho a teploty mal tak neviem sa desim zajtrajska lebo ked to tak zas bude tak neviem co budem robit
neviem ci mam dat ten prevenar alebo nie 😠

dzudka
13. apr 2011

dala som mu teraz kupny prikrm take ze ryza so zeleninou a kuracim maskom no a zjedol asi 100ku viac ani nejdem do neho tlacit aby negrcal ked teraz ideme prec 🙂
este ho nakojim pred odchodm a sup ho na vylet 😀

michelleuk
13. apr 2011

@basa23 no u nas je tiez tak isto neviem co jej mam obliect vsetko zimne jej je uz kratke na rukach musim skonbinovat nieco 😵 ja idem teraz na nakup malej nieco kupit dufam ze nezacne prsat 😝

basa23
13. apr 2011

@michelleuk no u nas dosla taka cernavak ze zachvilu sa sputi raidny dazd.som snou bola chvilku vonku ale strasne fuka to sa neda.

michelleuk
13. apr 2011

@basa23 no tak som dosla domou bez zmoknutia,nastastie 🙂malej som kupila spenat s kuratom a jablkom 😝 ale kedze tam bol spenat tak mi to spapala,ze by aj duplu este zvladla vravela 😀

dzudka
13. apr 2011

@michelleuk a co dala si tu duplu 🙂

michelleuk
13. apr 2011

@dzudka nie nedala zjedla my celu vyzivu a kupila som len jednu na skusku 🙂

basa23
13. apr 2011

@michelleuk mnam to znie dobre to som u nas nevidela este 😀 jaj neviem co varit malje zajtra,asi urobim brokol.polievku nech sa vykaka lebo neak zas nekaka 😉

dzudka
13. apr 2011

@basa23 nas brokolica zapiekla chudacik mal take tvrde vtedy ☹
ale teraz dnes kakal riadne

teraz mi spinka lebo ako sme boli na autosalone spal len dva razy v nosici po 15minut a to je malicko bol aj ku koncu uricany a v mhdecke to bol des vsetci na mna cumeli akoby som mu robila zle 😅 a pritom on bol unaveny ved potom mi aj odkvecol na rukach 😀

no som zvedava ako zajtra dopadneme na poradni a pred ockovanim budem mat s dr rozhovor lebo teda asi len tak ho nenecham zaockovat lebo to co bolo minule bol des a nechcem aby bol zas dva tyzdne chory z toho.... ☹

michelleuk
13. apr 2011

@basa23 no tu mas rozne cudne konbinacie vyziv pre deti,ja som videla vyzivu kuri skoro som odpadla 🙂 moja kaka este stale mrkvu 🙂 a ozaj co malej davas na veceru?

basa23
13. apr 2011

@dzudka a kde tu v BA byvas?nam zas brokolica prospela kaka z nej pekne 😉 a to ked ho nedas zaockovat neni neaka pokuta alebo co to?vtedy to bolo reflexe.
@michelleuk na veceru jej davam skor ovocie,alebo jogurt.najlepsie sa osvedcil banan nebudi sa po nom tak skoro 😉 aj dnes ho bude mat.uz sa kupe s muzom a pak pojde papat banan 😀 a spat.dnes mi mala spala hodinu a potom hodinu a pol.zazrak 😀 😀