Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

dzudka
13. apr 2011

@basa23 co bolo v reflexe ?

michelleuk
13. apr 2011

@basa23 no ja davam malej na veceru kesu na dobru noc ma sa robit s mliekom ale ja ju robym s vodou tak jej viac chuti 🙂 no ja som kupala vcera malu dnes ju nebudem.dufam ze zajtr bude pekne chcem ist na navstevu ku kamaratke 🙂

dzudka
13. apr 2011

asi vyskusam dat viburcol a potriem mu dasna ako ma opuchnute ale to uz dlho ale nie su cervene
tak uvidime aka bude noc ani kasu nechcel iba zatina dasna a ked mu dam do ust zatne do lyzicky 🙄

basa23
13. apr 2011

@michelleuk no mala mi spi dnes zas sla o 9 a rano urcite uz o 6 bude hore.neviem uz2 noc ju neviem uspat strasne dlho zaspava.no u nas ma zajtra zas prsat cely den hrozne nech uz je aspon maj 😉

@dzudka asi pred mesiacom uz neviem presne 😉 tam bolo o ockovani ze vela deticiek malo potom zdravotne problemy.ale ani za svet si uz nespomeniem presne ake choroby,viem ze jedno dievcatko po 6 m leukemia,a potom jedna mamicka mala 4 deti 3 dala ockovat dostali myslim ze detsku obrnu a stvrte dieta nedala a je zdrave.

michelleuk
13. apr 2011

@basa23 no ja som malu dnes rychlo uspala sa jej ckalo tak hltala ako nikdy a hned aj zaspala 🙂 len sa mi dako do brucha odkopavala lebo som kojila po leziacky.podla mna by ti aj dlhsie mohla spat ked ju neskvor das nie?

basa23
14. apr 2011

@michelleuk uz aj toto je neskoro chcem mat vecer klud 😀 no tato noc najhorsia z najhorsich bola hore asi 10 x a vstavala uz 5 50.ja to nechapem uz naozaj co jej je,zub nevidim ted ze by jej siel 😠

dzudka
14. apr 2011

@basa23 a kolko ti spi cez den a kedy ma posledny spanok poobedny lebo mozno je prespana a vecer sa jej este nechce spat ....
no mozeme zalozit klub deti co su sto krat hore v noci

dzudka
14. apr 2011

ja som malemu dala ten cipok a natrela dasno ale uz po hodinke a cosi bol hore velkym krikom neviem co to asi prezival vcerajsi autosalon vela ludi a tak...
no a potom spal asi 4.5hodky v kuse a potom sa zas zacal budit casto zas som natrela dasna a uz to bolo tak po 2.5hodke tak neviem asi ho deru dasna mozno
uvidime co z toho fakt bude
vcera nezjedol ani tu kasu zatinal mi do lyzice a nechcel

basa23
14. apr 2011

@dzudka tak tak mozme zakladat klub 😀 vcera mi spala rano od 10 do 11.a potom sla o 15-16 30.neviem ona vzdy vecer uz da najavo ked chce ist spat ja by som ju aj nechala dlhsie len to jej cas uz je tak nastelovana 😀

basa23
14. apr 2011

@dzudka asi ho trapia veru tie zubky,nemozu tie zuby vist naraz a bol by pokoj 😀

dzudka
14. apr 2011

@basa23 tak to by bolo fajn kebyze vysli naraz ale to asi nikomu tak nevychadzaju 🙂

michelleuk
14. apr 2011

@basa23 no verim ti ja som dnes tiez casto bola horre stale sa budila a tahala sa k nam do postele 😕 ma chrbat boli som celu noc vykrivena spala kvoli malej 😖 na prvy krat som ju cumlom oklamala ale potom uz sa len ku mne tahala neviem co to ma ma ako cumel musim jej kupit iny cumel tento jej asi nechuti je silikonovy 😝

dzudka
14. apr 2011

no dievcata tak maly ma len 8400gr
cize za 6.5tyzdna pribral len 450gr co je dost malo 😀
a ze mam mu davat uz vsetko tri razy do tyzdna masko a dva razy zltok 😅 a lepok
a ze aj ovocie mozeme zacat a tak

basa23
14. apr 2011

@dzudka tak to nie ale mohli byt najviac sa tesim na ocaky a stolicky 😠 tak uz budete naplno papat 😀 jej aku ma peknu vahu to moja daavno vazila.dnes ju idem vecer vazit.to teda malo pribral.vtom obdobi moja dost priberala.ale som ju vazila v pondelok a vtedy mi vaha ukazala ze pribrala za 4 tyzdne 70 g teiz nic moc uvidime dnes 😀
@michelleuk no ja som si chvilu pospala ale nie moc.mala spala len 45 minut rano hrozne 😀 dnes ideme do banky zistit hypo som zvedava ake palky nam tam zapotia splatky to nase slovenske uzerstvo 😀

dzudka
14. apr 2011

@basa23 no to nepribral vela asi mu uz fakt mlieko len nestaci ale zas je dlhy potom napisem kolko meria 🙂
no na obed zbastil 120gr prikrmu tak som rada este som ho aj kojila ale potom to asi prehnal a trocha vygrcol ale nie vela....

mne doobedu spal len 1hod malo ale som rada ze som ho nasilu nemusela budit vstal sam a stihli sme poradnu

dzudka
14. apr 2011

a ockovanie som mu prelozila o tyzden v stredu 🙂

michelleuk
14. apr 2011

@basa23 no ja som bola teraz u jednej kolegini na navsteve lebo firma kde som robila krachuje tak sme pokecali 🙂 mala bola cely cas hore len cestou domou trochu pospala 😒 ale asponked som prisla domou tak bola vhladnuta som jej bola kupit spenat tak si pochutnala aspon 😀 som zvedava kedy zaspy lebo teraz tu huka 😠

basa23
14. apr 2011

@dzudka mozno to neni tym ze mu nestaci mliecko,co ti nieco nato povedala doktorka?po polroku to uz uíde pomalsie priberanie.nepytala si sa lekarky na to ockovanie?ze si mala obavu
@michelleuk mne mala zaspala o 4 sme boli u svokrvocov tak v aute zaspala som ju dala do kocika a spi v spalni som zvedava dokedy.tak budes musiet hladat potom novu pracu co?dokedy si na materskej?3 roky?lebo viem ze tam u vas sa byva pol roka.

michelleuk
14. apr 2011

@basa23 no mne uz materska skoncila som na pridavkoch teraz do roboty sa mam vratit 24 jula,my teraz volali ze maju pre mna miesto 😝 som dufala ze ma vyhodia a budu mi musiet dat odstupne 😅 ale nic s toho

michelleuk
14. apr 2011

@dzudka no ja si myslim ze to nepribral az tak zle moja ani tolko nepribrala za posledny mesiac 🙂

basa23
14. apr 2011

@michelleuk takze nastupujes do prace?a tak mlu ti bude mama strazit nie?

michelleuk
14. apr 2011

@basa23 asi hej ale mozno nenastupim este neviem sme sa este s marekom na tom nedohodli ze co bude lepsie, 🙄 a ake mate pocasie?my mame cely den pod mrakom dufam ze sa zajtra vyjasni 😒

basa23
14. apr 2011

@michelleuk no aj mi mame pod mrakom skoro cely den prsalo zajtra uz ma byt pekne a tusim v pondelok,utorok az 23 stupnov tak snad bude lebo to je hrozne toto pocasie.jasne ak vychadzate financne by som ostala doma,cved roboty je tam potom dost nie?najdes ak by ta uz hentam nezobrali

michelleuk
14. apr 2011

@basa23 no hej vychadza to a to je problem ze ak sa vratim do roboty tak nam to vyde financne tak isto vies ale tam ide o to odstupne ktore by my museli dat kebyze ma vyhodia vyslo by to aj 500 libier ak nie aj viac....no tu to nevyzera na nejake zlepsenie v pocasi 😠

basa23
14. apr 2011

@michelleuk jaaj tak to je na prd 😀 tak nech ta teda radcej vyhodia keby sa to dalo zariadit 😀

michelleuk
14. apr 2011

@basa23 boze je pol noc a mala sa uz 4 krat zobudila neviem co to ani neviem co s nou mam robit ☹ chce si len podudat a spat,zajtra kupujem cumlik jednoznacne 😠

basa23
15. apr 2011

dobre ranko
@michelleuk no vyzera ze Vam zacinaju zle noci 😒 no zubky uz sa hlasia.no mi tiez noc otras ja uz to neriesim uz fakt nevladzem cim viac som rozhodnuta od roka ist na UM.kokso ty si este bola o 1 hore ja by som bola rano mrtva keby som bola tak dlho hore.u nas cumlik nezabera snad vybudete mat stastie

dzudka
15. apr 2011

@basa23 rozpravala som sa som jej povedala ze co mal aku reakciu po ockovani a ona mi na to len to ze tak moze byt a to je vsetko ☹

@michelleuk Lenze tvoja je starsia a uz sa hybe moj sa zacal hybat tyzden pred 6mes sa zacal len pretacat takze podla mna je to dost malo ze pribral za 6.5tyzdna
ale to jej jedno je spokojny teraz papka prikrmy som aj rada ze tolko nepribral lebo to uz by bol riadne tazky

dzudka
15. apr 2011

baby a nemozete im potriet dasno tym gelom ja mu natieram a je to lepsie ako predtym ako neni ze prespi celu noc ale je to lepsie.....

basa23
15. apr 2011

@dzudka tak snad nebude mat taku reakciu uz.mne mala po prvom mala teplotu a grckanie ale po druhom uz ok.ja som jej davala ten gel ale vobec to nemohlo a ted jej nevidim zaidny zuby ze by jej siel 😒