Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

dzudka
18. apr 2011

skus ju natlacit kasou a mozno aj preto tak spal lebo soiom natrela dasna calgelom neviem vobec co zabralo... 🙂

dzudka
18. apr 2011

a rano kakal doslova tak stavnato zlto tak z mliecka aspon ze uz nemal tuhe hovienko 🙂

basa23
18. apr 2011

@dzudka väcsinou sa hovori ze druhe dieta je lepsie ako v spravani ze je odmenou ze aj lepsie spava a tak tak u teba to plati 😉 moja vazi 10 770g.ja jej na veceru davam jogurt alebo neake ovocie a potom kojim.mam otazku zehlis veci malemu?

lelagula
18. apr 2011

pridavam sa aj ja do temy, moj drobcek ma 8,5 kg a 65 cm a ma 4 mesiace, je to asi dost, sme na UM nutrilon, je velky papkac. 🙂 este mu nedavam prikrmy, vy ste kedy zacali a s cim?tie kase napriklad od nutrilonu sa mozu tiez zacat zaroven s prikrmami(mrkvicka)? diky

dzudka
18. apr 2011

@basa23 nezehlim mu nic 😅 pri dcere som zehlila ale teraz by som sa nedozehlila nase veci malej veci a este aj malemu vacsinou hned skladam pekne vyrovnavam nezehlim 🙂 iba obcas a len niektore veci 😅
no uvidime aky bude ale ako babetko bolo to narocne sa budil a jedol kazdu hodinu aj v noci aj cez den prve tri mesiace bol des a aj so spanim som myslela ze bude lepsi ako mala ale az tak neni len rozdiel je v tom ze nevstava o 5tej ale o 8smej ale aspon daco ked uz nic ine 😀

niekomu deti spia aj cez den vela a aj vela v noci a vobec sa nebudia no ale som rada ze sme v poriadku zdraví a to je dolezite

dzudka
18. apr 2011

@lelagula ja maleho kojim a s prikrmom som zacala skor lebo furt bol hladny furt jedol teda kazdu hodinu aj cez den a v noci bol tie z casto hore takze som zacala s obedom ked mal tusim 5mes a 1tyzden alebo 5mes a 2tyzdne uz si presne nepamatam 🙂
kasu som zacala davat az neskor ale nemliecnu az teraz po mesiaci som skusila mliecnu kasu inak davam nemliecnu vodou alebo s mojim mliekom zarabam

dzudka
18. apr 2011

@lelagula to ma skoro tvoj tak miery ako moj moja ma 8400gr a 70cm ale teraz uz malo pribral za posledne dva mes 🙂

lelagula
18. apr 2011

@dzudka diky, ja chcem zacat tak o dva tyzdne s mrkvickou, uvidim ako bude reagovat lebo nas trapia este obcas koliky 😒

lelagula
18. apr 2011

@dzudka s tym pocitam aj ja ze uz to nepojde tak rapidne hore ked sa hybat obracat a tak..mozem sa este opytat aky obvod hlavicky ma tvoja mala?

michelleuk
18. apr 2011

@basa23 ahoj no moja vstavala o pol 6 😒 som ju zaniesla do obyvacky do ohradky a tam sa hrala a ja som spala 😀 ale o hodinu uz vstal priatel a ze v pohode sa tam hrala ani nerevala 🙂 uz si asi zvykla na to ze rano mui byt sama ked nespi normalne 😎 tak to ti dost malo spala mozno cez den pospi trochu nie?

michelleuk
18. apr 2011

@lelagula ahoj no ja som malu kojila aj stale kojim a zacala som od 4 a pol mesiaca,podla mna ty mozes aj skvor ked neni kojeni asi lepsie na mrkvu a take domace lebo tie kase su velmi sladke a dieta potom nechce mrkvu dajme tomu bez chuti 😒 ako moja som s nou mala velky problem lebo aj ja som jej najskvor dala sladke kase a potom ine nechcela 🙄

dzudka
18. apr 2011

@lelagula ja mam chlapca 🙂 obvod hlavicky mal pred dvomi tyzdnami 43cm a ked sa narodil mal 36cm 🙂 pocas porodu na priemerom ako povedala neurologicka a tera ma v priemere hlavicku

dzudka
18. apr 2011

@lelagula tak ked trapia koliky sku potom radsej tekvicu alebo cukinu najprv to je aj take dobre mojmu malemu to chutilo velmi a z otho nezapeka ako z mrkvy ked ho este trapi kolika tak aby nemal problem este s kakanim ....

basa23
18. apr 2011

@lelagula vitaj.aj moja mala podobne v tom obdobi 😉 ja este kojim ale s prikrmami som zacala uz v 5 m lebo bola stale hladna 😉 po polroku sa spomali priberanie.
@dzudka presne hlavne ze ste zdravi sak to vsetko pomynie a pridu casy ked nam budu spat cele noci 😀 jeej to mi hovor mala bola tiez taka ale ona aj kazdu pol hodku chcela jest som oslavovala ked vydrzala nejest hodinu.a ked sa nato tak pozrem teraz tak stale jej to ostalo stale cucat.dnes ma skoro piclo muz si nechal auto v praci tak sme s nim isli do prace sme sa este v poluse stavili,a mala taky plac v eline som ju musela kojit v eline 😒 😀

basa23
18. apr 2011

@michelleuk tak pospi ale dokopy spala vcera cez den asi 2 hodiny ani to pomaly nie 😒 to mas super mne by mala nevydrzala len tak sama v ohradke mozno 5 minut.no neak uz aj tebe zacina skoro vstavat nie ze by som bola skodoradostna 😀 fuuu dnes je unas brutal teplo,muz je teraz s malou vonku tak mam trosku pianko.booz dnes som zas zhresila som si kupila mcdonald boze to je moja slabost nech uz dokojim a mozem drzat dietu bo rpri kojeni by som aj kona zjedla 😀

michelleuk
18. apr 2011

@basa23 no ved to aj ja ja som zavisla od kebabu,hotova kaloricka bomba 😎 my sme boli cely den skoro v meste s malou este ze tu maju v nakupnych centrach miestnosti na kojenie 😀 celu den bolo pekne sa dalo aj opalovat,no som zvedava kedy dnes vstane....no moja si uz zvykla byt sama v ohradke davam ju tam ked varim alebo ked spim...ona sa tam hra a potom si lahne a zaspi 😀

basa23
19. apr 2011

dobre ranko
@michelleuk no mi noc katastrofa,a rano este horsie sa mi o 5 zobudila nato ze vraca a potom este 3 krat vracala ja neviem co to.a je hladna place ked jej dam jest tak zas vygrca.slahne ma co jej mam dat jest.

michelleuk
19. apr 2011

@basa23 ahoj dobre ranko ☹ joj a nemoze to mat s tych kvapiek mozno vedlajsi ucinok...moja spala dobre vstavala s ocom a ja som spala 😀 vecer som jej skusila dat do kase mlieko na dobru noc tak jej to chutilo 🙂 my mame zase pekne asi sa pojde na plavaren 😀

dzudka
19. apr 2011

aj tu je pekne 🙂

Jaj ja od rana ficim, uz som zvesala vsetky zaclony, poprala tmave pradlo vyvesane aj potahy z auta, sa susia na slniecku na balkone.
zvliekla postelne pradlo uz sa perie a na koniec dam prat tie zaclony
no a teraz idem papat
potom zacnem umyvat okna ach to bude makacka
vyuzivam si volno kym tu neni Lenusa a este zajtra doobeda budem mat cas lebo potom poobede pojdeme na to ockovanie a predtym asi skocim do lidla s malym a odtial ockovanie

vcera som dorobila ten metrovy kolac a muz vzal oba do prace 😠 hruza s nim a to som mu vravela ze jeden je pre nas

dzudka
19. apr 2011

baby poznate kazde dieta sa vie naucit spat
tak sup sup studovat a zacat praktizovat lebo to co robi napr tvoja mala Basa tak to je teda des a to neni hladna to je len zvyk a treba ju to oducit moj to tiez mal ze po hodine od zaspatia a dakedy aj po 45minutach sa zobudil a chcel cicat ...

ja tiez zacnem radikalne v noci som sa rozhodla ze len dva razy ho budem kojit a ostatne ked sa zobudi ho necham tak ved ked vie zaspat vecer tak zaspi aj potom ved hladny nemoze byt ked je kasu.....
jedna kamoska to tak spravila a jej mala sa zobudi uz len raz a to bude mat len 6mes.

lenocka84
19. apr 2011

@dzudka ahoj, a nemyslis ze takto drezurovat uz 6m babo je skoro?
mne sice syn spava celu noc od 5m ale nekojila som ho, bol na UM a obcas dostal ajkusok kase do mlieka, aby ho zasytilo. to je len taka hypoteticka otazka 😅

dzudka
19. apr 2011

@lenocka84 a nemyslis ze MAtka sa ma pravo tiez aj trocha vyspat ved to co napr mala robi Basi je hrozne
ako ja nehovorim ze ja som s tym zacala uz teraz ale urcite ked uz to nebude mat unosnu mieru pre mna tak nie co s tym musim spravit ved ani ja a ani maly sa nevyspime ak bude hore kazdu hodinu len preto zaby si troska cucol
potom aj jeho spanok neni plnohodnotny

Prvu dcerku som tak naucila a neni jej nic ale zacala som az v 10mes. ked uz to bolo neunosne ze som absolutne sa nevyspala mne nema kto deti zobrat ze ved vyspi sa....!!!!!

kinsi
19. apr 2011

@dzudka A nepomože len si malé pritiahnuť k sebe bližšie? Našej malej to stačí, nemusí mať vždy cicík, niekedy jej stačí keď sa začne mrviť len ju viac pritúliť a spí ďalej. Asi len kontroluje, či som tam 🙂 .

lenocka84
19. apr 2011

@dzudka ani mne nema kto syna zobrat, ale nemyslim si ze sa to da naucit, akje raz dieta nie moc velky spachtos, myslim ze nepomoze ziadna kniha. ja to nemyslim v zlom, jasne ze kazdej zelam aby sa mohla vyspat a oddychnut si
my teraz napr. strasne zle spime, choroba, zuby nespala som za sebou 3 noci, co som vkuse hore, a cez den fungujem
a nepomoze mi nic len to vydrzat

dzudka
19. apr 2011

@lenocka84 ja nehovorim ked su choroby a zuby to je jasne

@kinsi
@lenocka84
to som si mala mysliet ze hned zacne niekto vypisovat a reagovat na to co som napisala
kazdy mame svoj nazor a preto treba nechat kazdemu to co ma teda svoj nazor.

koncim debatu na tuto temu lebo sa to tu zvrtne

My tu piseme pre nie co ine pre to ze mame vacsie deti 🙂

kinsi
19. apr 2011

@dzudka Veď sa hneď nepajeď, veď ja sem tiež kukám, lebo mám veľké bábo...I keď po šiestom (9,3kg a 71,5cm) a hlavne osmom (76cm a 10,4kg) sa nám to priberanie mierne spomalilo, teraz máme tak 10,6kg tipujem.
Ja sa len vždy tak divím, že či to časté nočné kojenie nevznikne fakt tak, že malé chce len pevnejšie pritúliť.

kinsi
19. apr 2011

@dzudka Ešte som sa dívala, že si písala i obvod hlavičky, tak naša mala v 15tich dňoch 37cm (pri nar.neviem), v 6.mesiaci 44cm, v 8.m.46cm.

basa23
19. apr 2011

@michelleuk kvapky som uz vysadila davno teda tei homeo.neviem od rana vracia som bola u doki a ze v pohode ze ak bude dalej ze mame ist na pohotovost.a stale vracai tak asi vecer budeme musiet ist.ani nemam cas sem ist musim byt stale pri nej

dzudka
19. apr 2011

@basa23 to ma moja mrzi ze malickej je zle dufam ze to neni nic vazne
drzte sa 😵

basa23
19. apr 2011

@dzudka dakujem.no uz hodinu negrca tak uvidime.teraz spi tak sa uvidi ked vstane snad uz bude dobre.