Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
28. apr 2011

@michelleuk ja som jej dala veceru o pol 8 a spat sla o 9.ja neviem ona sa budi asi ze ma chce citit,ze niekto pri nej je lebo inak uz nechapem ved ona len cucne a spi.no tak dnes ste mali horsie stavanie ale tak lepsiu noc mi sme vstavali sice o pol 7 ale noc otras 😒

michelleuk
28. apr 2011

@basa23 no je mozne ze ju fakt bolelo brusko,lebo sa jej zmiesalo nestravene jedlo v bruchu mne doktorka hovorila ze traveie trva 2 hod skus jej dat veceru o hodinu skorej....no to su tie deti aj moja to skusala niekedy ale ja jej pustim pesnicku a zoberem ju len ked sa postavi a je hore....moja sa uz o 11 zacala v noci budit ani som k nej nesla pustila som jej pesnicku cez vysielacku a spala....

dzudka
28. apr 2011

@basa23 jaj to ste mali noc.....
ja som tiez myslela ze maly ako pospi ked zjedol celu kasu a uz o 22.10 suchot rev nic nepomohlo musela som mu dat cicat,.,.... ☹ a potom uz ani neviem zas o kolkej ale tusim do rana este 4krat....

ja mam Lenku desne choru sople ma riadne ☹ a aj v hrdle daco des brali jej vyter dalsie kv do nosa v pondelok volam za vysledok a podla toho dostane atb zatial ma len v kv. do nosa uniflox atb. a trifed sirup na rozpustenie hlienov...
fuj dufam ze od nej maly nechyti...lebo ideme na tu dovolenku...aby sme nesli chorí lebo sa to neda odhlasit....

a este musim k zubarke so sebou mam kaz boli ma stolicka...

basa23
28. apr 2011

@dzudka tak aj tvoj buntosil,ach tie deti 😉 chudatko chora je tak dufam ze je co najskor fit nech mozte si uzivt dovolenku.
@michelleuk moja ma dens zase zachvaty aach ja neviem tie zuby asisom ju nevedela uspat a potom spala az hodinu a pol.zachvilu ideme von do guliciek vcera sa jej tam pacilo a ja mozem ist nakupovat 😉 skusim jej ju dens dat skor co to urobi.

michelleuk
28. apr 2011

@basa23 joj to mas super tu niesu take veci pre deti...ja tu take centrum ale tam chodia len same pakistanky a indky 😝 ja som uz aj mesto obehla tak mala je teraz ziva si aj trochu pospala 😀 skus uvidis co to spravi 🙂

dzudka
28. apr 2011

@michelleuk mne ked maly zaspi v kociku nahodou tak spi len 20minut a po 20minutach spusti krik a rev...a viac nezaspi je to malo preto som rada ze spava uz konecne doma....

Zajtra idem dievcata k zubarke svokra bude strazit oboch ak nahodou nevezmem jedneho so sebou...no uvidime ...

@basa23 hej buntosil....no to budu zuby a natieras jej dasno niecim nam dobre aj Lenke robil Calgel pre deticky na dasna....dobre to znecitlivie....skus jej natriet...
jedine ti ostava len vydrzat a vyzdrzat...teda nam vsetkym matkam kym deti vyrastu ach ale to je este vela rokov...

Baby ja sa tak s maleho tesim tak nacvicuje to ako sa dava na 4 na kolienka a dviha sa zlaty je poslem fotku ked stiahnem z fotaka....zlatusik maly....mozno aj dobehne svoju sestru 🙂 hahaha to by bola sranda...

michelleuk
28. apr 2011

@dzudka no moja mi skoro vzdy zaspi a na dlho ja zvyknem byt v meste aj 4 hodiny 😎 no tu zubarku ti nezavidim 🤐

dzudka
28. apr 2011

@michelleuk dobre a to cely cas spinka lebo ja tiez chcem niekde ist on je hore kuka a ked ho bere naspanie zaspi ale po 20minutach rev a je jedno ci kocikujem alebo nie.... 😖

basa23
28. apr 2011

@michelleuk sme boli u svokrovcov mala zaspala v autosedacke som ju dala do kocika no som zvedava dokedy pospi 😉 idem jej ja kuk trojkolku svokra jej chce kupit na narodeniny.jaaj dens mam neaky utlm nic sa mi nechce 😒
@dzudka zachvilu sa ti pusti po styroch 😉 nam calgel nepomaha neviem musim nieco ine skusit. 😒

michelleuk
28. apr 2011

@dzudka no moja tiez kuka hra sa v kociku ale vzduch ju tak do hodiny unavi a hned je tvrda 😀 vetsinou sa mi zobudi pred vchodom lebo mame dva take vele schody pred dverami tak s nou trochu zahrka ked ideme hore 😅

michelleuk
28. apr 2011

@basa23 no to ja mam utlm 7 dni v tyzdni tiez 😀 ja si myslim ze pospi dlho detom sa spi dobre vonku 🙂 ja uz hracky ziadne ani nekupujem aj tak sa s nimy malo hra pre nu je viac zaujimavy moj mobil 😅

basa23
28. apr 2011

@michelleuk aj men bere mobil a kuseho tak uz jej ho radcej nedavam.hracky ani mi uz len tu trojkolku chcem 😉 no zobudila sa po 50 min s placom tak sa uceckovala a spi dalej neviem co je taka mrzuta 😒

michelleuk
28. apr 2011

@basa23 to asi tie zuby robia ale neboj rychlo vydu ked idu naraz 🙂 no ja jej hoo tiez berem ale ona ho vzdy najde staci ze ho nechas na gauci,a uz ho ma 🙂

basa23
28. apr 2011

@michelleuk mala sa uz kupe tak chvilu mozem oddychovat 😉 no som zvedava na tuto noc.akurat s muzom sme sa bavili o tej trojkolke neviem ci ju kupit ci to mala vyuzije ked zacne chodit ci ju bude bavit.lebo som vybrala taku a stoji 100 eur ze ci to neni zbytocne kupovat.aach netusim ☹

michelleuk
28. apr 2011

@basa23 a neskusala si pozerat niekde na amazone?alebo na nejakom bazary?moja mama kupila za 20 cez amazon tu ruzovu ta je aj ako bycikel aj odrazadlo....

basa23
28. apr 2011

@michelleuk amazon ?to tu asi neni alebo hej?musim kuk lebo som o tom nepocula este.aaach moje dieta este nespi vstavala o 5 a nechce este spaaat a ja uz padaaam od unavy 😠

michelleuk
28. apr 2011

@basa23 no neviem ci ke to u nas ale v cechach maju ebay som kukala na nete byvas blyzko pri cechach to by sa ti oplatilo nie?ak by si nasla niekoho pri nasich hraniciach....tam byvaju aukcie skus kuk....no moja uz spi.a co je mala taka ziva mozno sa ti doobeda vyspala.ty nenechavas vyrevat malu?

dzudka
29. apr 2011

baby aj mne maly sa taha za mobilom a za ovladacom .,.....to jej jeho to sa az trasie ked vidi a nedari sa mu ho vziat a ak ho ma a idem mu ho vziat sa rozreve....

Jaj ja neviem co to ale moje detsko posledne je najedene kase a este aj nakojene vecer a uz o 23.45 je hore co je zhruba o hodinu skor ako kedysi vstaval na kojenie
aj sa budi viac ako normalne....ach zeby hrachova polievka..... 🙄

inak ja som tiez otapena unavena...

dzudka
29. apr 2011

dnes Lenka vstala ze 5.50 a maly ze o 6tej lebo ja som vstala za Lenkou a on hned sa prebral za mnou des som myslela ze ked mu dam prso zaspi aj zaspala ale akonahle som sa postavila sa zobudil...ach jaj

a to dnes idem k zubarke som myslela ze bude spat aspon do 8smej...a on nic...

basa23
29. apr 2011

@michelleuk skusim potom kuk,nie nenechavam uz som to skusala ale ona ma strasnu vydrz.isla spat o 10 a vstavala o 7.no mohla pospat aj dlhsie.zobudila sa 4 krat klasika.dnes som nevedela vstat z postele tak ma bolel chrbat.ty nechavas malu vyplakat?
@dzudka dnes spala moja lepsie uz.je pravda ze vcera sme nestihli veceru len o 6 mala jogurt.potom sme sli susedom na mini oslavu a dosli o pol 10 tak som jej uz nedavala jest a spala lepsie 😉

michelleuk
29. apr 2011

@basa23 hej nechavam ked je zla,tak 5 min a to stoji uz a skace v postielke zlozim ju dole otoci sa a spi ale to roby malokedy 😎 ale v noci ked aj my spime to nie ked tak to nie 🙂 tak to fakt malo spala,moja sa zobudila o pol 6 leppsie ako vcera 🙂

basa23
29. apr 2011

@michelleuk lepsie nez o 5 😉 jaj moja tu otvara skrine a vsetko vytahuje.picne ma,dojde muz zachvilu moze upratovat 😀

michelleuk
29. apr 2011

@basa23 bude rad 😀 este ze mi nemame obivaciu ztenu 🙂 mala je od rana hnusna neviem co chce stale pride ku mne a chce ist na ruky..som ju chcela ist vcera vazit alesom na to uplne zabudla ako je marek doma ☹

basa23
29. apr 2011

@michelleuk pojdes nabuduce odvazit urcite uz nepribera tak 😉 moja spi isla spat o 10 skor ani za svet.no moja dnes od rana len ku mne a cuckat vsade ma kuse aach neviem co to.dnes idem zas nakupovat na etapy bo naraz to nejde pri nej 😉

michelleuk
29. apr 2011

@basa23 a co ju nenechas doma s muzom ci roby dnes?no ja som vysavala prave tak mala skoro sok dostakla v ohradke ze co to huci 🙂 in okedy jej to nevadi neviem co teraz tak rucala 😠 a co ides pokupit?

basa23
29. apr 2011

@michelleuk chcem kratase ale neviem zohnat co b sa mne pacili 😉 no a nakoniec som kupila tricko kratase nemali pomaly ziadne,vykupene 😒 aj by som nechala len sa mi nechce MHD muz ma odveze musim zacat soferovat a potom mozu ostat doma.no co budes predavat tie veci?potom pokukam co mas na predaj 😉

michelleuk
29. apr 2011

@basa23 budem budem ved som to uz aj pozerala co mam po malej ale to by vam bolo vsetko male chcem to najskvor co uz mam a ak by to islo tak by som zacala vozit rozne velkosti 😀 no ale to je rec velkej buducnosti najskvor musi priatelovy najst otec pracu v nemecku,a malej musim daky doklad vybavit co bude asi najvetsi proble 😝 a preco nesoferujes?

basa23
29. apr 2011

@michelleuk lebo uz som 2 r nesoferovala tak bojim ☹ a nerobi priatel v anglicku uz?to bude chodit asi na dlho prec nie?alebo budete chodit s nim?

dzudka
29. apr 2011

takze po nakupoch dievcata 😀

ja mam za sebou doobedie vybavovania ach ale sme to zvladli vzala som aj Lenku bola dobra 🙂 zub mi zatial ziaden nevrtala lebo ze jej to nevyzera na kaz ze skor zapal dasien no uzas ale boli ma teraz cela lava strana ach jaj ale to preto ze som jedla co mam umriet od hladu....dala mi vsade dreny medzi zuby a ze bud. tyzden sa mam ozvat...

@basa23 inak ty budes mat teda mlieka ked furt cucka 🙂))))) 🙂
chuda asi fakt jej idu vsetky zuby ked nic na nu nezabera ani ten gel ani nic....

@michelleuk no co pozerala si svadbu kralovsku Princa 🙂 som si zaspominala na Londin ako som tam bola v juny za sestrou 🙂

basa23
29. apr 2011

@dzudka jeej u zubarky si bola ja mam mrchu nemoc ked tam mam ist.jaaj keby to tak bolo ale uz nemam pocit ze cim viac cuca ze by som mala viac mlieka,uz asi konci mliekaren 😉 nezabera nic nanu aach neviem musime len vydrzat 😉