Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
1. máj 2011

@michelleuk naposledy co som ju vazila mala 10 850 uz ju radcej nevazim lebo skolabujem 😀

basa23
1. máj 2011

@michelleuk mam otazku co vidu v anglicku take tendy take klasicke biele s fajkou nie latkove.mozu byt na snurky aj lepky?chapes ake myslim? 😉 lebo chcem od jednej kupit su z anglicka a chcem vediet ci nechce za ne vela

michelleuk
1. máj 2011

@basa23 no ak su pouzite tak ich kupila na tom bazari si myslim co som ti hovorila tak za 1 libru,ja tam kupujem tiez...a ak nove musis povedat ze aka to je znacka....ale neboj ved uz pomalsie pribera nie?

basa23
2. máj 2011

dobre ranko
@michelleuk nie to su nove nike.no mi dnes noc o nieco horsia bola viac hore ani neviem kolko tak ma bolel v noci chrbat ze som vstvala jak namesacna.boze mala uz 2 dni dava vkuse papa stoji a kyva na okolo jak truhlik 😉

dzudka
2. máj 2011

@basa23 pridavam sa k tebe k horsej noci....maly vcera cez den spal 3krat 30minut a vecer o 20.15 uz spal mohol aj skor len chudacik musel pockat lebo som bola sama doma a dceru som davala takze preto
no a neviem kedy prvy krat vstal az druhy krat si pamatam 🙂 a do rana ani neviem kolko krat ......takze tak a hore sme od 6.20 ☹ a aj dcera
Inak baby som vystavena velmi hlavne z dcery....je velmi narocna velmi uz som zabudla ake je to s nou tazke uz ju mam doma 2tyzdne ach jaj a este tyzden a potom dovolenka a potom ju uz dam do skolky ci chce alebo nie....☹ lebo som uplne kaput...
ona bola narocna od narodenia som myslela ze ked podrastie bude to lepsie z jednej strany je lepsie ale je to aj tazsie lebo strasne nepocuva furt je v pohybe toltal vrtula v zadku
a furt chce byt pri malom je to des s nou furt ho babre taha presuva ked nahodou nie som pri nich.....
ani nic nemozem robit ani na WCko lebo hned daco spavi.... ☹ a to je uz dost velka ved bude mat 4r.

basa23
2. máj 2011

@dzudka jeeej to mas taku narocnu dceru,ja sa bojim ci aj moja nebude taka nakolko uz teraz je strasne narocna 😒 co mama znamych ich dcera ma 3 roky a este stale sa im v noci budi,o 3 rano vstane a uz nechce spat uz je vyspata.jeeej dufam ze to ma necaka 😒 mne uz sa mala polepsila v dennom spanku tiez mi spavala pol hodinky.

dzudka
2. máj 2011

@basa23 ach je to des ale ked ste dvaja na to tak sa to da horsie je to cez tyzden ked som sama najlepsia je vonku lenze ked prsi a je zima moc nejdeme von kedze ma stale sople.... ☹

michelleuk
2. máj 2011

@basa23 tak nove by stali tych 20-30libier....no moja bola uz prvy krat hore o 11 som ju musela u seba v posteli uspavat 😠 a potom o tej 5 a od vtedy uz bola hore sa hrala v postielke ale az o 5 si ju priatel vzal dole 😎 joj tak to je sikulka ked uz vie day papa a to si ju ucila ci sama zacala?

michelleuk
2. máj 2011

@dzudka no poviem ti ze mna by asi vyrutilo kebyze mam dve deti co nechu v noci spat 😎 a mala uz spava vo vlastnej izbe?inac to mas dobre ze mala ma maleho rada a chce sa s nim hrat vela starsich surodencou skvorziarli na tych mladsich

dzudka
2. máj 2011

@michelleuk ona v noci spava a spi vo vlastnej izbe ako sme ju odstahovali od nas od 17mes tak spi celu noc...ale skoro rano vstava a kym vecer zaspi galeje ale aspon sama zaspava tomu som vdacna ze som ju to naucila lebo neviem kde by som potom energiu brala...
ako raz za noc obcas sa zobudi ale zaspi vacsinou a raz za noc ju muz dava cikat lebo vela pije a vacsinou sa jej stane nehoda tak lepsie predist nehode ako potom kazdy den ostate veci prat...

A ona na maleho ziarli ona preto s nim chce byt aby mu vsetko brala hned ked mu daco dam alebo sa s nim rozpravam tak pribehne a bere ze to ona chcela prosim ta hrkalkami sa hra maly a ona mu vsetko bere ona ma desat hrkaliek a jemu da taku najhorsiu....
ziarli aj ho ma rada
je to tazke s nimi... ☹

basa23
2. máj 2011

@dzudka tak to hej ja osobne nebviem ci by som pri malej zvladla este jedno dieta dnes je strasne zlaaa 😠
@michelleuk to som ju ucila uz aj tap tap da ked sa jej chce,ona je taka leniva sa ucit nieco ked jej nieco ukazujem zacen zurit.mna picen chcem ju odstavit ale neviem ako ted obedovala zjedla par lyzic zacala nervacit a chcela cecat.a pritom to vcera jedla ja uz nevladzem z toho jej cecania do hodiny aj 2 krat.ale ja neviem jak ju odstavit ked je taka ceckava ☹

michelleuk
2. máj 2011

@dzudka no aspon ze mas potom muza a ze sa ti zobudi....a ako mala sa sama zobudi ze chce cikat alebo ju vy budite?neboj ked bude mali vetsi tak sa aj vyhraju spolu aky je rozdiel medzi nimy 3 roky?ja by som tiez taky rozdiel chcela ale neviem ci by som to zvladla 😠

michelleuk
2. máj 2011

@basa23 no a neni to skoro este?podla mna by si to mala skusit predlzovat medzi jednotlivimi kojeniami lebo ako vravis cicia len po chvilkach a casto...to neni o hlade ale o pocite ze je pri tebe skus kuk stranku kojeni.net tam je laktacna poradkina tam je kojenie od a po z....no ja som malu skusala ucit tap tap tapusky ale sa len skeri ked jej s rukami tlieskam 😅 ja som bola teraz na karbute a som u mami tak veget 🙂

dzudka
2. máj 2011

@michelleuk hej 3r aj 4mes chcela som kus mensi ale tak sa podarilo takto...
som chcela okolo 3rokov podarilo sa 🙂
muz si dava budik alebo ho zobudim ked som hore k malemu.....tak on ju da curat na nocnik...ona sa vacsinou sama nezobudi tak tvrdo spi este aj ked sa zacurala tak sa nezobudila tvrdo spala....neviem co bude ked bude vacsia....

michelleuk
2. máj 2011

@dzudka a podla mna si zvykne ked uz bude vetcia a plienku kebyze jej das na noc to by uz asi nebolo dobre co?

basa23
2. máj 2011

@michelleuk a ja myslim ze nie doktorka povedala ze hlavne je do 6 mes.a predsa uz ma 10 a pol myslim ze je to ok.nechcem dopadnut jak susedka ma rok a pol a stale vysi na prse strasna zavislacka.radcej skor.to hlavne si myslim ze dostala.

michelleuk
2. máj 2011

@basa23 no ved do to je pravda uz len kvoli tim nociam by som to urobila ja ta obdivujem ze mas na to nervy 😖 a ako to chces spravit?chces ju uplne odstavit?

dzudka
2. máj 2011

no plienku urcite nie takej velkej kofe 😀

@michelleuk to ju davame cikat len ked vecer pred spanim vypije vela inak ked vypije normalne tak v pohode vydrzi byt sucha do rana a rano sa vycika....

dzudka
2. máj 2011

@basa23 no to jedine tak ze si vezmes dakoho k sebe napr mamu co bude s nou aby sa netlacila na teba
najprv musis zvacsit intervali medzi kojeniami napr ze jej nedas skor ako po dvoch hodinach potom predlzis na tri a potom vysadis jedno kojenie druhe postupne aby si prsia zvykli
tebe sa aj mozno nezda ze mlieka mas dost lebo ked ona furt cicia ale ked budes mat vacsie intervali uvidis ako sa ti naleju prsia 🙂

basa23
2. máj 2011

@dzudka aach neviem si to predstavit idem zatjra nato no ale neviem nevidim to ruzovu no sak uvidime 😒 len noci neviem ako to je vlastne v noci tie co nekoja jak to riesia dopredu nemozu mlieko zarobit ved to spotrebovat treba do 2 hodin no musim zistit noci budu asi najhorsie

michelleuk
2. máj 2011

@dzudka jaj tak to mas v pohode a od kedy jej uz nedavas na vecer plienku?

dzudka
3. máj 2011

@michelleuk uz davno asi od dvoch rokov ako zacala mat suchu tak sme uz nedali a davame ju raz cikat je to lepsie ako plienka to by sa vratila spat a ona je uz velka kofa ved ma 105cm a 4roky v juny ide mat 🙂 to by vyzerala dobre smiesne s plienkou 😝 😅

@basa23 neodstavuj ju najprv sa zbav nocnych kojeni cize ked bude revat nedas jej ....ja napr vcera vecer maly rical asi dva raz tusim o 21.00 a 22.00 ale nedala som a za sekundu spal....ani som nestihla pribehnut 😀 ale u nas je rozdiel to ze on zaspava v postielke a sam 😀 som ho naucila...
alebo mozno by si mala to spravit ze naucit ju na postielku a potom od kojenia nocneho

som citala tu stranku zbezne co dala michelleuk sem a je to super ma to povzbudilo ja idem na zredukovanie nocnych kojeni a na to ze bude vylucne len v postielke cize namiesto leziaceho kojenia budem posediacky kojit a sup do postielky ved vie zaspat sam a vynecham nejake kojenia...
hor sa do toho mozeme sa povzbudzovat... 🙂

michelleuk
3. máj 2011

@dzudka no tu v anglicku vydis take deti este v kocikoch a oni este do skoly chodia s plienkami 😅 boze moja sa mi budila o 12 v noci co 10 minut lenco som ju nakojila a dala do postielky trochu pospala a potom sa zobudila na 5 krat som ju davala spat 😖 ked zaspala tak bolo pol 2 a o pol 6 spavala....a teraz zase spi 😠 no chapes to?ako naschval.....

dzudka
3. máj 2011

@michelleuk no ja ako som bola v Irsku pozriet svagrinu tak ako des to je pravda velke detska rozkysnute v kociku alebo na takych voditkach ich mali to som len kukala ako psa viedli ....tak to asi by Lenku uplne priviazali ona je moc ziva to by sa im asi nepacilo....
a v Anglicku to je pravda co som bola kuk sestru par dni tak bolo dost bugin a vela deti uz velkych 3r a 2r
no to Lenka ona v kociku moc nebola ale to preto ze velmi energicka a ziva a nechcela sediet az tak okolo 1.5r sa skludila ze aj kus kocik sme mohli ist do obchodu a ked uz bola vacsia by sa vozila presibana ale to uz sa nevozila ved bola velka.,... 😀 len ked sme sli do obchodu aby som nevlacila nakup tak sme vzali kocar... 🙂

michelleuk
3. máj 2011

@dzudka no ved oni su cudny ale tie voditka uznavam lebo deti su hlupe sa ti rozbehne hocikde a tu su v obchoddoch take davy ludi ze hruza by si si uz dieta nikdy nenasla ☹

basa23
3. máj 2011

@dzudka to som skusala ze nedat a nic vrestala jak besna v noci ona je strasne neodbytna.ale tak dnes sme zatial kojili 2 krat to je uspech.ale rano zjedla krajec chleba a za hodinu chcela mlieko.UM mi cucla asi 3O ml a to z pohara.potom uz nechcela 😒
@michelleuk no mi dnes skusame nekohjit ale nejde to zo dna na den.budem postupne znizovat pocet kojeni.dnes zatim 2 krat ak neratam noc 😒 noc bola stale hore kazdu hodku dve 😒 ale vcera sla spat uz o pol 8 chvalabohu potiahla do pol 7 rano inak by ma piclo.rano som jej dala krajec chleba a za hodinu chcela cucat to je zvyk nemohla byt hladna.a vy ako?malinka poslucha?:o) boze u nas je taka burka ze koniec sveta

michelleuk
3. máj 2011

@basa23 ahojky no moja mala tiez divu noc asi sa mi 5 krat zobudila po 10 min som ju stale len prekladala z postele do postielky ☹ az o pol 2.....a o pol 6 uz bola hore zase ju zobudilo prdenie to aj noc pred tym sa mi zobudila s tym ze strasne prdela 😅 😅 neviem co to nikdy nemavala problem s bruskom 😝 ja som bola v meste tak som zase pokupila malej handri no fasa aj s tym mojim odhadom kupila som jej svetrik a kukam ze ma dlhe rukavi a to na 18-24 mesiacou.....tak ze asi tak ja nakupujem 😀 😀

basa23
3. máj 2011

@michelleuk takze aj vy noc ni moc.nejedla nieco co nezvykne?mozno neaka strukovina v tej vyzive jej robi trosku neplechu v brusku.moja dnes uz 3 x kadila take bobky ale a vzdy v hovinku kukurica 😀 a sak dorastie do toho 😀

michelleuk
3. máj 2011

@basa23 nie nejedla na obed vcera mala krupicovu kasu,ale jej to asi neurobilo dobre lebo sa vecer tak skakala uplne oranzove hovienko 😒 a ozaj nemoze to byt s prazenice?ja som si vcera rano robila na masle tak som aj jej dala.... no moja teraz spi uz asi hodinu tak som zvedava ze do kedy potiahne 🙂

basa23
3. máj 2011

@michelleuk neviem ci ti nieco nenaskoci ze sa mi nepaci nechtiac som nieco stlacila
😒 mne spala poobedep ol hodku.ted jej idem robit kasu na veceru.moze byt ze z prazenice to ma.mne uz dnes srala 4 krat 😉 dnes zatial cucala 5 krat ale netesim sa este lebo vecer je daleko. 😉