Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

michelleuk
3. máj 2011

@basa23 no dala si ㄷze sa ti paci moj komentar 🙂 no moja je tiez uz hore idem ju uz asi aj kupat....a ako si jej to ppredlzovala medzi kojeniami?ci si jej jednoducho nedala kym nepresiel daky cas?

basa23
3. máj 2011

@michelleuk aha zas som nato klikla nechtiac,neviem dnes mi asi hrabe 😉 ja ani neviem spala dlho doobeda.a som jej dnes dala ranajky normalne potom cucala o 9, a 10 potom spala do 12 15 pak obed potom cucala o pol 2.potom cucala o pol 4 pak polku maleho bananu potom cucala o pol 5 a o 6 kasa.viac som jej normalneho jedla dala aby nebola hladna ale pekne papala 😉

michelleuk
3. máj 2011

@basa23 no ved to uz aj potrebuje aj...sa mi mala pokazila zo spankom musim ju nejako na cumel naucit aby som jej ten dala ked sa budi lebo neviem co ak sa to bude este cez noci zhorsovat?ja som tiez uz malej dala kasu a o hodinu poojde spat... uz len hofina 🙂

basa23
3. máj 2011

@michelleuk no mozno jej idu zubky tak sa zhorsi spanok.moja pri prvych 2 zuboch noci boli ok ale potom konec sveta noci 😉 ☹ jaaaj kukam hokej len sa rozculujem 😉

michelleuk
3. máj 2011

@basa23 he a aky je stav?no moja uz spi dufam ze sa zase nezobudi o 12 alebo este neskorsie 😠

basa23
4. máj 2011

dobre ranko
@michelleuk prehrali sme kurnik sopa 😠 😠 moja uz o ž buntosila v noci bola hore 4 krat a vy ako? akurat sme z muzom vcera preberali ze ais este pockam s odstavovanim neni este ona nato pripravena 😒

michelleuk
4. máj 2011

@basa23 no na uplne odstavenie je este skoro tie noci by si ale uz mohla seknut....no moja sa o 11.30 zobudila som ju nakojila ale neuspala tak revala tak som ju nechala 15 revat a ona zaspala a az rano sa zobudila 😀 ja som len teraz pred pol hodkou vstala 😵 mala bola od rana od 7 hore dole s marekom 😅

basa23
4. máj 2011

@michelleuk no komu je lepsie si takto pospat.hej chcem zrusit tie nocne kojenia ale neviem ako 😒 ja som si ted trosku polezala kym mala spala 😉

michelleuk
4. máj 2011

@basa23 🙂 no sme sa vyzdriedali teraz moj priatel zalahol 🙂 a aj mala spi uz asi hodinu sa naobedovala a spala....ozaj ty ako davas malej chleba?cisti alebo s niecim?ja som dala malej asi hodinu pred obedom tak ho ani nejedla len ho trhala a mrvila vsade.chuda som jej sticu strihala lebo uz ju mala strasne v ociach ale som to dala do kryva tak to ma hrozne take zubkate 😒 dufam ze jej to dorastie rychlo...

basa23
4. máj 2011

@michelleuk rychlo jej dorastu neboj 😉 hej davam jej chleba jej dam klasicke kockate malo nan a nakrajam na kocky a k tomu jej uz davam rajcinu alebo natrem aj zltko nan basti o dusu 😉 alebo len tak rohlik do ruky ale to suchy davam jej nech si hryzka 😉 no ja mojej nemam co veru strihat na hlave 😉

michelleuk
4. máj 2011

@basa23 🙂 no musim skusit aj ja dake maslo jej na to dat nech sa uci 🙂 a aky chleba ten normalni slovensky nie?mi t mame len tie take tovstove 😒 budem musiet ist kuknut do polskeho obchodu oni maju podobne chleby...ako kupila si tie nohavice?

basa23
5. máj 2011

dobre ranko
@michelleuk hej hej kupila 😉 hej taky klasicky normalny ale castejsie jej davam bevit tmavy 😉 dens sme mali hroznu noc asi 8 krat hore kokso taka som znicena,unavena a dnes muz robi az do pol 3 tak som aj s malou sama aaach to bude den 😒

michelleuk
5. máj 2011

@basa23 dobre rannko 🙂 my sme spali do pol7 v noci asi len raz bola hore ani nepametam ale zda sa mi 🙂 a ako pokracujes s tym skracovanim kojenia?ja som normalne v noci kym som nezaspala rozmyslala ze kolko to uz ma mala mesiacov a normalne neviem ze ci 9 alebo 10 😅 musim kuk tu na koniku 😎

dzudka
5. máj 2011

@michelleuk
@basa23
Ahojte som tu nebola
lebo vcera som bola u mojich rodicov s detmi tak som si kustik oddychla...

Inak sa pripajam do zlych noci ktore mam za sebou a podla tej stranky co sem dala
@michelleuk tak idem na to obmedzit mu kojenie na tak ze po pol noci a maximum kojenia ze o pol noci o tretej a o 6tej
viac nie lebo je najedeny dost a uz ide mat 7mes. takze by mohol aj prespat noc ale postupne lebo by mi praskli asi prsia 😀 keby som ho hned sekla-....
uz som muzovi povedala ze tieto noci bude v obyvke....a s malym to nejak zvladnem ....lebo po dnesnej noci som uplne rozhodnuta....sto krat hore....a cecos jeden
nad ranom vstal o 5.30 nakojila som a supla do postielky (zvyknuty ze spi vedla mna nadranom) sa zobudil po chvilke troska po mrnkal ani nie velmi a zaspal a za par minut zas a zas a som ho nevyberala snazila som sa zaspat...a potom zaspal uplne a spal a po hodine a pol od posledneho toho kojenia sa zas zobudil som nesla za nim uz som bola s dcerou hore nechala tak chvilku sa tam pometal pomrncal a zaspal asi dva razy sa takto este zobudil a zaspal a spal az do 7.20 takze bez jedla v pohode vydrzal kojeny o 5.30 a potom som mu dala az o 8.00
Takze ja idem do toho lebo fakt nevladzem a musim s oboma zvladat vsetko a hlavne mam malo spania a aj maly zle spi potom ked je sto krat hore... 😠

basa23
5. máj 2011

@michelleuk tak to ste mali super noc 😉 ale nakoniec sme s muzom povedali ze cez den este bude mkojit neni ona este priravena na to moc je zavisla ale noci chcem zrusit ale zatial sa to nedari 😒
@dzudka aj ja skusam tie noci obmedzit ale zatial ziadny uspech tak uvidime.to ti verim 2 deti zvladat mas co robit 😒 moja by eln tak nezaspala ona hned na styri si sadne lozit zacen r´pritom place no hruza 😠

dzudka
5. máj 2011

no ved aj maly na 4sa da trenuje najviac v postielke ked ma spat ale zaspi lahne na svoj vankusik a spi 😅 musi lebo vie ze ja ho neuspim .....mozno prve by bolo keby si ju naucila veecr zaspat samu vies mne maly zaspava aj vecer sam aj cez den to je ako prve a potom ti pojde dalsie...

michelleuk
5. máj 2011

@dzudka ahoj viesco moja do toho 6 mesiaca spavala celu noc od 9 do 7-8 rana to len teraz ako je vetsia sa pokazila a cvicima podla mna to neni vobec o hlade ale o tom ze si chce pri zaspavani pocucat 😠 ozaj vy mate cumlik?moja ho vobec nechce cely si ho strka do us a hrizie lebo mam taky maky silikonovy 🙄

michelleuk
5. máj 2011

@basa23 no tak to bude taske ked vie ze ho mas,mohol by tvoj muz ju ukladat ked sa zobudi alebo nechat revat kym sa neunavi....je to drasticke ale ucine 😒 no ja som bola v meste z mamou a mala bola doma s priatelom tak si uzili mala cely cas spala...ja neviem ako to on roby vzdy ju uspi 😀

dzudka
5. máj 2011

@michelleuk jaj tak to sme dve ani moj nechce cumel my mame taky kaucukovy a len ho ma na hranie dakedy mu ho dam dava ho do ust a hryzie ho ma ho ako hryzatko 😀 on od zaciatku odmietal cumel a uz ho ani nejdem ucit na to....lebo ani ho nevie dudat 😎
prva mala cumel a bolo to kus lepsie a ona vedela pit aj z flase aj to bolo dobre on vobec radsej bude hladovat a pocka si na mna 😅

Ty mas mamu v anglicku 🙂 byva tam tiez alebo len ju mas na navsteve?

dzudka
5. máj 2011

@michelleuk moj vobec nespal nikdy celu noc a mozno som si to sama zapricinila lebo akonahle sa vrtel v postielke som hned prso strkala do pusy a sa naucil lebo som nechcela aby sa rozreval uplne prebral a zobudil muza a dceru svojim revom ale teraz uz viem ze to bola chyba a mozno ani nechcel jest len sa hybal v postielke...
tak teraz musim napravat chyby...

michelleuk
5. máj 2011

@dzudka no ja som malej nedavala cumel az v 2 mesiaci lebo kazdy ma strasil ze to nemoze lebo nebude chciet prso potom 😕 no teraz viem ze to je hlupost pri druhom, ucim na cumel hned.....no moja teraz spi ked sa zobudi tak sa ideme vazit,som zvedava kolko bude mat

basa23
5. máj 2011

@michelleuk budem musiet nieco vymysliet veru s tym nocnym kojenim 😒 mi sme ted dosli sme boli u svokrovcov.mala si tam zdriemla ja som zatial sla zo svokrou trosku nakupit 😉

michelleuk
5. máj 2011

@basa23 no ja som bola dnes malu vazit tak ma 9700g....a to pred 5 tyzdnami mala 9610g.....pribrala len 90g za 5 tyzdnou....teraz neviem ci sa mam radovat alebo smutit 😒 doktorka mi povedala ze to je normalne ze uz menej pribera lebo ze sa viac hibe tak neviem dufam ze ma pravdu ☹ a ake mate doma pocasie?tu bolo poobede teplo a teraz prsi 😠

basa23
5. máj 2011

@michelleuk to je v pohode aj mne mala posledne 2 mesiace pribrala 100 g mesacne.uz sa viac hybu tak neboj to je ok.no moja mala vaic v tom obdobi to mas dobre 😉 tu bolo ok slnko ale dost zubate chladno a fukalo.som zvedava zajtra ale noci mame strasne studene tuto noc ze 2 stupne maju byt

michelleuk
5. máj 2011

@basa23 no aj tu su noce este dost chladne kurime a to je uz maj 😝 no uz zacala spalovat ten tuk trochu 😀 som si dnes vsimla ze mi velmi nozicky vytaca ked stoji do vonka....roby to aj tvoja?mi uz spime...

basa23
6. máj 2011

@michelleuk to som si aj ja vsimla u mojej ze to robi,manzel ze to preto ze ma plienku no ja neviem sa spytam lekarky jak pojdem na poradnu.mi dnes noc docela ok sla spat o 9 bola hore o 12,1,3 potom o pol 5 chcela vstavat ale vstala o pol 6 takze sa dalo 😉

dzudka
6. máj 2011

@basa23 tusim nase deti mali dnes rovnaku noc......
moj o 21.50, 00.50, a o 5tej ale to sa kojil asi 40minut lebo som pri tom zaspala...🙂
o tej 00.50 som ho kojila posediacky aby viac vypil a asi to zabralo lebo vstal az o 50tej a spinka este chudacik moj malicky chorucky ☹

basa23
6. máj 2011

@dzudka ja ju kojim posediacky a nic nezabera u nej 😀 chorucky je?co mu je?chudatko..a tak aspon vas to nechytilo na dovolenko dovtedy budete fit

michelleuk
6. máj 2011

@basa23 tak potom napis co ti povedala.tak to celkom dobre spala nie?moja vstala az o pol 7 dneska 😅 no moja ked stoji tak sa opiera o gauc roby rukami a nohi sa jej klzu a roztahuju...tufam ze nebude captat...ty si balila nasiroko?

basa23
6. máj 2011

@michelleuk nie ja ked som rodila mi v tom obdobi povedali ze sa to nerobi tak nie.ale ked som bola na klboch aj tam mala dobre vysledky tak uvidime 😒 ale to je mozno nahoda ze oni sem tam tak daju nozky si myslim 😉