Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

michelleuk
6. máj 2011

@basa23 no mne ked sa mala narodila tak jej ich pozerali ale ze ich ma dobre tak ze nepotrbuje na siroko balenie. ...my sme boli v meste malej som kupila piskotky take jahodove tak mi asi 4 zjedla len v kociku 🙂

basa23
6. máj 2011

@michelleuk mne papala dnes brokolicovu polievku 😉 strasen ju basti.aôle strasne je dens mrncava neviem co jej je ide ma picnut.jaaaj dnes sa tesim hrame hokej s cechmi 😀

michelleuk
6. máj 2011

@basa23 no ved som zvedava ako to skonci dufam aspon v remizu 😅 aj ked myslim ze cesi nam riadne nakopnu prdel....mala sa mi naucila staviat ku kuchinskemu stolu tak mi stade stale veci stahuje 😠 no mala je tiez daka priecna som ju pred chvilou prebalovala asi 10 min stale sa mi pretacala a ani za boha jej nezapnut plienku cistu 😝

dzudka
6. máj 2011

Tak dnesne doobedie des...
maly ked sa rano zobudil o 7.30 tak nechcel ani jest a ani neskor a bol upistany tak som ho rovnoobliekala a sli sme teda aj Lenku som brala k lekarke lenze nasa nebola tak zas spat k tej co ju zastupuje tak tak ho pozrela a poslala nas na orl a tam zas vacne cakanie.....ach ale zvladli sme to a baby podrzte sa maly nema ani n zapalene ucho.....ani jedno ani hrdlo ale nosovu sliznicu ma velmi opuchnutu velmi v oboch dierkach.... ze to je jeho najvacsi problem ma rinithis acuta.....
takze mame davat 3krat fenistil., a kv. do nosa som kupila nasivin......tak uvidime co a ako...
takze ked sa to tak vazme aka malickost ho trapi a takto velmi to zasahuje nase zivoty....alebo zeby uz aj konecne zuby mu isli... :no:
vobec neviem...

no len aby sa to neskomplikovalo...tak snad bude dobre uz....

no neviem dufam ze vyzdravie lebo v nedelu odchadzame....

basa23
6. máj 2011

@michelleuk no to mi aj mala robi pri prebalovani mi utece s holou ritou 😉 ted mi spi no vyzera ze bude kukat hokej ked este spi zas pojde neskoro spat.no mne mala v kuchyni otvori suflik a vseeetko vybera hruuza 😀
@dzudka v nedelu uz odchadzate.snad bude v poriadku dovtedy chudatko,.mozno su to aj zubky sak tie zuby su svine 😠

michelleuk
6. máj 2011

@basa23 no s kuchini sa mi ju nastastie dari vzdy brat ked sa tam dostane lebo sa bojim ze si prsi pricvkne do suflika 🙄 aom ju teraz dala spat tak ruci ako o zivot no hroza.....

dzudka
6. máj 2011

@basa23 uz som rozmyslala ze zuby ale zatial nic neni nic sa nedeje na jeho dasnach tak asi len z choroby je taky besny.....

som zvedava ako dnes bude v noci...som uplne unavena...ved som spala strasne malo 5hodin a to aj prerusene malym krmenie...

basa23
6. máj 2011

@michelleuk moja si uz velakrat pricvikla chvilu plakala ale potom uz ok uz to pochopila ze tam nema co strkat prsty 😉 no mala sa mi uz kupe dlho spala dnes bude asi kukat hokej ked spala do 5.
@dzudka jaaj to ti verim ked sa poriadne nevyspis a musis fungovat 😒 snad bude coskoro fit 😉

michelleuk
6. máj 2011

@basa23 no moja tiez o chvilu pojde dovane cele doobedie nespala som ju chcela nechat vyrevat ale to sa nedalo pol hodinu bez prestavky 😔

basa23
6. máj 2011

@michelleuk moja uz spi sla o 22 15 az dnes.jaaaaj nasrana som pprehrali sme zmrdi cesi 😀

michelleuk
6. máj 2011

@basa23 no moja isla pred hodinou spat...no to sa dalo cakat cesi boli vzdy nasa slabina v hokeji 🙄 basi ty uz si rozmyslala nad druhim babom?kedy by si chcela?mi ked sme sa tak o tom rospravali tak mi marek povedal ze v pohode ze aj on by chcel....ale ja neviem mam to tak 50:50

basa23
7. máj 2011

@michelleuk no mi dnes noc 5 krat hore mozno aj viac.nato ze sla spat po 10 hore o pol 6 ma picen z nej.ja chcem druhe ale fuuu az za 6 rokov ale muz nechce tak neviem.vy aka noc?ved chodte na druhe ak mjuz chce moj este nechce 😀

dzudka
7. máj 2011

no dnes som sa aj vyspala 🙂
maly mi zaspal vcera nieco pred 21.00
som sla o 22.00 spat
a maly sa zobudil az o 1.00 potom tusim 2.30 a potom nad ranom 5daco a este nad ranom ale to som ho nevyberala nechala tak len pomraukal a zaspal dnes spal do 7.10 vlastne aj ja s nim lebo muz siel do prace neskor
takze parada....

Som sa rozhodla ze ho budem maximalne 3krat kojit to sa da este zvladat....najradsej by som len dva razy ale to asi az potom ked bude fit....

Inak chudacik moj dufam ze sa nam to neskomplikuje.....

Hned mi je lepsie ako som vyspana... 🙂

@michelleuk takze uz riesite druhe babo....a aky rodiel by ste chceli? uz teraz

michelleuk
7. máj 2011

@basa23 dobre ranko no my sme do 7 vstali mala bola len raz hore a to o pol 12 to ja som este nespala ale tvarila som sa ze spim 😅 zamrncala osadila sa potom sa postavila k mrezi chvilu stala amrncala ked videla ze nik neni v izbe zalahla a spala 😉 ale teraz rano zase spala pri nas no skvor pri marekovi....vzdy sa k nemu skotula 😀

michelleuk
7. máj 2011

@dzudka no neviem ja by som asi do 2 rokov chcela 🙂 ale neviem bojim sa ze este viac priberem pri druhom ko pri malej a to by som mala uz ponad metrak potom 😒 ved teraz ked som isla rodit mi chibalo len 5 kg do 100.......a ako kojim tak som scudla ledva 18kg....tie ostatne sa drzia ☹ ty si na tom ako nola po druhom?viac si pribrala alebo menej?

basa23
7. máj 2011

@dzudka to je super aspon niekto sa vyspal 😉
@michelleuk dnes skusim aj ja obmedzi kojenia v noci ale neviem ruzovo to nevidim 😒

michelleuk
7. máj 2011

@basa23 no to musis ty vediet ze aka je mala ak k nej letis hned ako len zamrnci tak to je zle skus ticho lezat a kukaj co roby ak by uz velmi zle robila tak zober ale ak sa len bude obzerat tak necha j tak 😖 moj marek mi uz vela krat hovoril ze mala v noci bola hore ze stala v postielke kukala na nas a ked videla ze vseti spia lahla si aj ona 😵

dzudka
7. máj 2011

@michelleuk ja som tiez tak chcela ale som chodila este do skoly tak radsej az potom ....sme mali a vlastne muz nechcel skor...aj pre moju skolu to vlastne vsetko bolo...
teda dorabala skolu popri zamestnani co som zacala 🙂

Ja meriam 170cm a vahu mavam tych 63kg ale mala som aj 60kg a to som bola chuda 😀
ale nie normalne mavam 63kg no a pred druhym tehu som mala 66lebo som sa cez vianoce vypapkala...a kedze mne byva zle tak mi bolo zle a skoro nic som nejedla a schudla som 6kg takze som mala kde priberat na zaciatku tehu som bola chuducka a dlho vlastne lebo priberat som zacala az od 21tyzdna dovtedy mi bolo zle...
no a ked som rodila som mala nejakych 74-75kg ale mala som len brucho 😀
a tak isto to bolo aj pri Lenke ze som rodila pri 74kg a tiez som schudla asi 5kg pri Lenke ked som ju cakala ....
kebyze neschudnem tak asi keby som rodila tak mam tych 80kg 😅

a vacsinou hned po porode aj prvoom aj druhom som mala hned 63kg takze u mna pohoda ale sunku na bruchu mam riadnu teda kozu musim daco s tym robit ale este nechcem uplne intenzivne cvicit lebo aby som mala mlieko...
ale cvicenim to spravim...ale asi ked bude maly vacsi....

michelleuk
7. máj 2011

@dzudka no ja som pribrala a hrozne vela ☹ prd tehu som mavala tych 65-68 vysku mam 175....a ked som isla rodit mala som 95 a hadam viac kilo radsej som sa uz posledny tyzden ani nevazila 😅 no na 80 kg som schudla pocas prvych 2 tyzdnou a odvtedy ani kilo ......tak mam depku

dzudka
7. máj 2011

@michelleuk zatial nechudni pokial este kojis a chces kojit ak uz nie tak mozes zacat cvicit a postupne odstavovat malu...ale podla mna este koj radsej aspon do toho roka potom schudnes neboj

michelleuk
7. máj 2011

@dzudka no ved to dufam,ale moj najvetsi problem je sladke....ja toho zjem strasne vela a moj priatel ma este k tomu podporuje vzdy ked pride z obchodu my nieco dotrepe 😠 neze by som sa stazovala ale je to taske ked mas este aj chlapa ktory ti dopraje 😀 no a s tum kojenim to neviem ako bude teraz 16 sa mam do roboty vracat aj ked na 4 hod denne tak aj tak budem prec mon 5 a pol hodky aj s cestou.....neviem ako to mam riesit odsat si uz neodsajem toho vela nikdy mi to nedlo vzdy maximalne 150 ml teraz ani 30 by som nevitiahla 😒 mlieko to mam ale ked chcem odsavat tak to nejde a ked malu kojim tak hlce akoby tam litre boli 😅

basa23
7. máj 2011

@michelleuk uvidim tuto noc skusim hned k nej neist ked zaplace uvidim kolko vydrzi plakat 😉 dnes je sttrasne zla stale place neviem ci dalsi zub alebo co no uvidime do ust neda kuk 😉

michelleuk
7. máj 2011

@basa23 no moja je tiez zla ale to preto ze sa poobede nevispala,a este je k tomu asi zapecena 😒 neviem s coho ju tak zapeka...nevies nieco co by jej pomohlo sa vykakat?aby jej trochu creva prepcistilo.....no malej asi ties pojde zub hore stale si horne dasno olizuje.no s tou nocou to bude tazke musis sa zatat a vydrzat 😉

basa23
7. máj 2011

@michelleuk moja ked sa nevie vykakat tak jej masirujem brusko,a skrcam nohy brusku.alebo jej pichni teplomer do ritky ale len tak kusok nie cely 😀 to zopakuj tak 3 krat a poamsiruj brusko to jej pomaha.no hokej deees zas prehra.mala mi uz spi od 21 15 a este sa nezobudila zazrak 😀

michelleuk
7. máj 2011

@basa23 joj no le ako som to tu dopisala tak sa mala vykakala ale tak vela ze som ju rovno kupat mohla ist 😖 neviem co to niekedy mi kakala aj 3 krat denne po trosku a teraz raz za dva dni riadnu supu 😝 no to sa dalo cakat uz nema kto hrat poriadne za nas 😒 no mi mame riadnu purku teraz sa riadne blizka....no som zvedava co tvoja mala ak ju hned nevezmes.

basa23
8. máj 2011

@michelleuk no tuto noc som to este nepraktizovala mala som strasnu migrenu plac by som veru dlho nezniesla.tak ideme nato tuto noc.dnes zas 5 krat hore.aaach nevladzem uz 😒 u nas je dnes strasne zatiahnute zas den doma 😠

michelleuk
8. máj 2011

@basa23 ahoj tak potom k vam prisla asi nasa vcerajsia burka lebo tu je uz pekne 😉 ja budem asi tiez doma cely den mama roby a aj marek ☹ no moja sa o pol 4 zobudila a nechcela uz spat aj dked som ju k nam zobrala tak sa tam len mrvila a otacala.....tak som ju dala do postielky trochu [porevala a padla 😀

basa23
8. máj 2011

@michelleuk tak to chcela skoro vstavat herecka 😉 mi uz sme po obede papala slepaciu polievku mama jej vcera uvarila na 2 dni tak nemusim aspon varit 😉 ooo zajtra nam dojde trojkolka tesiiim

michelleuk
8. máj 2011

@basa23 no ved esteze vstaval marek o pol 6 tak si ju zobral dole ja som do pol 10 zarezavala 😅 uz koncia dobre casi doma 16 idem do roboty uz sa aj tesim 😀 hej a aku ste kupili?posli foto ked poskladate....

basa23
8. máj 2011

@michelleuk nekupila som uplne novu pouuzivanu 4 m.za 48 eur inak stoji 100 eur.ok potom poslem.a kde ides pracovat?tam kde si robila ?a mala kde bude zatial ?