Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

iwulka23
17. máj 2011

@basa23 waw..keby mala moja Timka v 3 mesiacoch cez 7 kil tak by nas nasa doktorka asi vyradila z evidencie:D ona je na tu jej vahu velmi hakliva :D

basa23
17. máj 2011

@iwulka23 tak to mas cudnu lekarku 🙂 .moja bola len rada ze ma taku vahu,aj na klboch mi lekar povedal ze je to ok,ze to je len mliecny tuk tym ze je kojena to je ok.

iwulka23
17. máj 2011

@basa23 už si to o nej myslia vaceré užívatelky MODREHO KONIKA :D .to nic dajak ju prekusnem.. :D jednym uchom dnu a druhym von 🙂)

basa23
18. máj 2011

@iwulka23 presne tak 🙂 uz teraz pribera mi mala naozaj menej to sa neda porovnat ako to bolo ked bola mala kilo aj vyse kilo mesacne 😀

dzudka
18. máj 2011

@basa23 Ahoj ake mate noci?
Lebo ja mam des uplne maly sa uz budi pred pol nocou a furt asi kazdu hodinu a pol si pyta cucat neviem ci mu je teplo a potrebuje to zapit alebo co.... 🙄
mne odisiel muz na sluzobku som sama nastastie Lenka v skolke...takze sa da...

basa23
18. máj 2011

@dzudka ahoj no mi noc dnes sa budila viackrat asi 4 krat bola hore.neviem kazdu noc inak sa budi aaach keby som aspon vedela preco 😒 predchvilou si tak buchla úpusinku o postelku trochu krvi jej tieklo normalne ☹

dzudka
18. máj 2011

@basa23 no ja tiez neviem co je s nim.... ☹

michelleuk
18. máj 2011

@basa23 No ved aj ja som sa skusila pridat ale nejde mi to....mi noc v pohode mala bola len raz hore ale o pol 7 uz bola hore opica...

basa23
18. máj 2011

@michelleuk moja buntosila uz okolo 5.ale vcera uz sla skoro spat pred pol 9 tak to preto ted spi tak vecer nepojdde tak skoro spat 🙂

iwulka23
18. máj 2011

@basa23 noo viem ze to je tak potom neskor🙂 viem ze uz potom priberaju menej 🙂 tak a kolko ma mala tvoja???vek vahu teraz??

basa23
18. máj 2011

@iwulka23 teraz ma 11 m a 11 kg a 77 cm(tak neak som ju ja merala) 🙂

michelleuk
18. máj 2011

@basa23 No ja davam normalne tiez o pol 9 spat no dufam ze aj dnes bude mat dobru noc bez buntosena 😉 inac sme mali dnes konecne pekne asi aj po tyzdni lebo tu stale prsalo tak super dufam xe to vydrzi aj na vykend 🙂 Boze mala bude Mat uz 10 mes to ta rycho uteka....

basa23
19. máj 2011

@michelleuk to mi hovor mi vcera 11 mes.strasne to leti.u nas je krasne a ma byt aj najblizsie dni.tento vikend dokonca 30 stupnov fuuj 😒 aku ste mali noc?mi docela ok 4 krat bola hore.ale sla spat o 10 a uz o pol 6 hore ja to nechapem 😠

iwulka23
19. máj 2011

@basa23 noo tak to je krasne 🙂 mam znamu co jej maly ma 9 mesiacov a ma uz 12kil 🙂))

basa23
19. máj 2011

@iwulka23 no sak aj ja si myslim ze to neni take strasneeee ze ma 11 kg 😉 malu kojis?som nepostrehla 😉

basa23
19. máj 2011

@dzudka aku ste mali noc?

michelleuk
19. máj 2011

@basa23 Ahoj no ja neviem kolk krat bola hore ae viem ze sa zobudila vzdy ked som ju chcela dat do postielky svojej,prvy krat sa asi o takej 1 😠 Sme chceli ist plavat dnes aj s malou ale nas otocili medzi dverami ze az o 12 je verejne plavnie tak sme tam isli zbytocne 😠 no aj tu je pekne len dako fuka taky studeny morsky vietor...

basa23
19. máj 2011

@michelleuk jeej chodite s malou plavat alebo prvykrat dnes idete?aj ja som chcela ale neviem ja nejak mam odpor k tym bazenom s malou 😒 co mam kamosku robi instruktorku ona povedala ze ona by svoje dieta nedala do 3 r do ziadneho bazenu 😒 tak ale ja neviem ked budeme na dovolenke asisa tomu nevyhnem 😒

michelleuk
19. máj 2011

@basa23 jaj no my sme uz od 3 mes chodili plavat ale teraz sme uz asi 2 mes neboli lebo ma krize boleli potom mama bola chora stale nebol cas a ked sme sa uz vybrali tak to este neni otvorene ako naschval 😒

basa23
19. máj 2011

@michelleuk ved o 12 otvoria a mozte ist.kokso aj u nas neak fuka musim ist kuk na balkon jak ju obliect 😉 mi uz sme aj po obede som nevarila som jej vytiahla brok.polievku z mrazaku 😀

dzudka
19. máj 2011

@basa23 des noc fakt
vecer sa najedol prikrmu nakojil a uz pred polnocou bol hore ale nedala som mu zaspal a zas hore pred 1dnou tak som mu dala a supla do postielky spi v postielke....
no a do rana ach ani nechci vediet kolko bol hore za celu noc som kojila 4krat a asi dalsich 4krat pomrncal....
to je uplne neunosne fakt uz nevladzem ...dufam ze tato noc bude lepsia a dnes ho nakojim len 3krat nech si chlapec zvyka mozno mu to casom dojde ze nedostane tolko krat...za noc...
a to som uz o 6tej vstavala
dnes sme odprevadzali do skolky Lenku zvladla som to muz je na sluzboke
som uplne vystavena
ja chcem noc s dvomi prebudeniami a kojeniami...

michelleuk
19. máj 2011

@basa23 no hej ale to uz musi ist mama domou vie do roboty sa pripravit a tak...ja som tiez teraz malej dovarila cestoviny kura a mrkva 😝 no co uz....pojdeme na buduce 😉

dzudka
19. máj 2011

posielam nejaku fotku maleho 🙂

michelleuk
19. máj 2011

@dzudka uz riadne virastol 🙂 a uz sedi sam?mali je zlati ale inac vyzera na viac ako na 7 mes 🙂

dzudka
19. máj 2011

je velky riadne ved nosime 9-12 a daktore veci aj 12-18mes. uz 74-80cislo mu je len tak tak takze nosime tu 80-86c....
no sada si zatial sam tak bocne taky bocny sed este nevie uplne sediet rovno a sam ....opiera sa o jednu rucku
inak ho nedavam sadat iba ked on sa posadi na zemi
v tej stolicke to sedel chilku len pri stole na dovolenke ale aj tak po 5minutach rev proste to neni este pre neho
doma ho krmim stale v lehatku lebo este fakt nesedi dobre...

@michelleuk

michelleuk
19. máj 2011

no moja sa ai len okolo 7 mes posadila do vtedy padala skorej vedela stat ako sediet 😕 ja tiez moju krmim v takom lehatku co mame je mi to tak viac pohodlne stolicku este ani nemame ani neviem ci ju budem kupovat ci sa oplati...

basa23
19. máj 2011

@dzudka aj moja kazdu noc inak ale menej nez 4 krat sa nebudi v poslednej dobe snad sa dockame aj takych noci kedy budu lepsie spat.ja tiez uz som niekedy unavena,a ty este 2 deti fuu mas co robit teda 🙂
@michelleuk presne ved vam plavanie neutece 😉 fuuuj u nas je strasne teplo.mala mi spi som zvedava dokedy vcera dala 2 hodky poobede

dzudka
19. máj 2011

@michelleuk oplati sa Lenka mi tam doteraz sedela mame taku drevenu co sa da aj na stolk rozlozit....
teraz ako sedi na velkej furt odbieha od stola...stolicka je podla mna fajn lebo detsko nemoze len tak odist 😀

dzudka
19. máj 2011

@basa23 no mne maly keby ze sa zobudi len 4krat tak to necham tak ale on je od pol noci hore do rana zhruba kazdu hodinu az hodinu a pol 😠 cize tak 6-8krat 🙄

p4
19. máj 2011

jeeeej,super tema. Moj maly ma 3 mesiace a nieco cez 7kil,co je asi fakt mimo tabuliek. 🙂 jedinne,co je asi normalne,ze sa narodil s vahou skoro 4,5kg.