Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

michelleuk
24. máj 2011

@basa23 bude uvidis citim to v kosti 😅 no moja tiez s tym chodi aj okolo nabytku rychlo dost chodi ale bez drzania este nestoji...a co ved do roka uz hadam zacne...inac v pavukovy nechce byt vobec vzdy sa v tom rozbehne buchne do steny a musim ju ist otacat 🙄

basa23
24. máj 2011

@michelleuk ale ved ma este casu do roka uvidis zacne ti sikovna je 🙂 boze u nas je strasne teplo mala je stale spotena budem jej musiet zas nechat otvorene okno 🙂

michelleuk
24. máj 2011

@basa23 no aj moja sa rychlo spoti hlavne na hlave ma strasne huste vlasky 🙂 ju dam v auguste do hola vysekat asi..aj tu bolo dnes dost teblo ale fukalo tak nic s toho,,moja uz spi som ju neuspala kojenim tak som ju dala culu do postielky zatial ani nepipla 🙂

basa23
25. máj 2011

@michelleuk ako ste spali.mi ok bola 3 krat hore.fuuu od rana upratujem vivina ma dnes meniny tak musim upratat pride navsteva dnes 🙂

dzudka
25. máj 2011

@basa23 mas pekne fotky mala je krasna som si pozrela 🙂 to si mladica jaj kde ja tolko to uz bolo davno ... 😅 si pamatam ked som mala 21som sa vydavala som bola take detsko 😀 a teraz uz o 6rokov viac a dve deti na krku...

@michelleuk aj maly presne to su nase ceckose a nahodou ked odidem z miestnosti hned pisti ako keby ho rezali des s nim a ako pridem ma zbada hned je ticho

dzudka
25. máj 2011

moj maly bol len 2krat ale uz od 6je hore a ja od 5 co som nevedela zaspat po nakojeni....a velmi fucalo...
asi preto ze bol velmi kaput vecer nevedel ani zaspat ako bol unaveny...jasne ked podvecer nezaspal tak hore bol od 15.10 😠

uz sme boli rano v lese...

michelleuk
25. máj 2011

@basa23 Jej tak vsetko najlepsie prajem 🙂 Mi sme spai ok len raz bola hore a o pol 7 cstavala aj s ocinom..a mamina spala do 10:30 😀 Ale poviem ti som taka dolamana akoby som spala 3 hod 😅

michelleuk
25. máj 2011

@dzudka Ahoj a co na hriboch?ja som toez rada chodievala ked som bola u starkej.ae teraz z malou by som sa asi neodvazila 😅

basa23
25. máj 2011

@dzudka haaa aj ja som mala 21 ked sme sa brali 😀 aaaale boz sak to mas 27 nie? jjeeemine sak to si mladaaaaaa 🙂
@michelleuk no pekne ty takto oddychujes az do pol 11 komu je lepsie 😀 mala mi akurat jedla sa mi enchcelo dnes varit som jej dala kupovane a zachvilu ju zoberem von lebo pak o 2 ma dojst malej krsna 🙂

dzudka
25. máj 2011

@michelleuk nie na hriby na bazu ....teda kamoska brala ja som nebrala proste prechadzka...

@basa23 hej tolko mam ...len cas tak rychlo presiel ked som sa vydavala aka mlada a teraz som este akoze mlada ale uz mam dve deti....a velmi unavena...ach no co uz snad bude lepsie ked vyrastu viac 🙂

michelleuk
25. máj 2011

@basa23 No ani mne sa varit nechcelo tak som jej prazenicu s jedneho vajca daa tak vsetko zpapala...no to ja som riadny spachtos ale to preto ze rada ponocujem vzdy som hore aspon do 12.

basa23
25. máj 2011

@dzudka aaa vyrastu a bude dobre ted je to este narocne s nimi ale pak bude ok.sme ich mali skoro na dnesnu dobu rodia zväcsa po 30tke tak oni vyrastu a mi budeme este mlade 😀
@michelleuk jaaaj aj chodim spat o 10 niekedy aj skor by som do 12 nevydrzala.jej davas cele vajicko na prazenicu?

dzudka
25. máj 2011

@basa23 no skoro sme mali aj skoro sme sa vydavali 😀 to v dnesnej dobe po 30-35 chcu deti a rodinu co sa mi zda dost neskoro....

Baby kam sa chystate na dovolenku....ja budem mat cele leto Lenusu doma ach jaj to bude 😖 ona cim vacsia tym narocnejsia vela energie ma.... 😒

basa23
25. máj 2011

@dzudka mi ideme koncom augusta do chorvatska som to dala schvalne az neskor nech chodi dovtedy snad bude.coj u nedas na par dni svokrovcom?oddychnes si 😀

dzudka
25. máj 2011

jaj mam len svokru no mozno v lete ju dam na vikend nech alebo na par dni cez tyzden,.,...,ale inak budeme doma
iba tyzden ideme este v july a to je vsetko vlastne na 6dni-..

michelleuk
25. máj 2011

@basa23 Hej cele som jej dala viem ze bielko je nie dobre ale som s toho vul lebo niekde pisu ze bielko moze a niekde ze nemoze tak neviem 😒 Ale tak uz aj pred tym jej robyl priatel prazenicu a nic vsetko ok...
no co aka boa osava 😉

basa23
25. máj 2011

@michelleuk hej aj mne vravela lekarka ze bielko od roka tak neviem 🙂 dobra bola ale mala mi nechce ist spat este 😠

michelleuk
25. máj 2011

@basa23 no mpja uz hodinu spi sa dnes rychlo unavila 🙂 od piatka ma priatel tyzden dovolenku tak bude veselo 😀 uz si rozmyslala ze das niekedy malu na vykend k mame alebo svokrovcom?

basa23
26. máj 2011

@michelleuk mne sla vcera tiez spat o 10 a vstavala aj tak o 6 uz mato nebavi ja to nechapem ved sla o hodninu neskor spat a nespi dlhsie 😠 ani som moc nerozmyslala lebo ked kojim neviem si to predstavit.ona by stale len cuckala a zaspava na prse 😒

lenocka84
26. máj 2011

@basa23 ahoj, u nas plati ze cim neskor ide spat tym skor vstava
v utorok siel spat 21:30 a rano 6:30 bol hore
a vcera siel o 21:00 a zobudil sa teraz 7:30

basa23
26. máj 2011

@lenocka84 tak bude chodit pekne skor spat 🙂

lenocka84
26. máj 2011

@basa23 no najneskor o 21tej musi uz spat inak viem ze rano bude rychlo hore 😉 😉 😉

michelleuk
26. máj 2011

@basa23 ahoj no moja mala zaase svoju noc zase o 4 nechcela spat len som ju prekladala horedole ani cecok nechcela no hroza 😒 ale nakoniec som ju ckojila k spanku a spala do pol 8 az 🙂

basa23
26. máj 2011

@michelleuk tak to ti pekne potom pospala.moja ted uz zas spi ked rano buntosila o 6 🙂

michelleuk
26. máj 2011

@basa23 no pospala a teraz zle roby 😀 boze u nas zase prsi zase cely den doma 😒

basa23
26. máj 2011

@michelleuk tu je zas teplo.a zajtra ze 30 stupnov dnes malej nafukame bazen na balkon bude sa kupat zajtra 🙂 ja som dnes pokupila malej veci mali plno akcii v tescu no nekup to 😀

michelleuk
26. máj 2011

@basa23 no to ja dobre poznam no nekup to 😀 a ake velkosti kupujete?u nas cely den prsalo zase tak len doma sme boli,mala uz spi bola unavena uz tak uvidime ako dnes budeme spat,

basa23
27. máj 2011

@michelleuk mne sla vcera spat o 21 20 takze sa dalo nesla az tak neskoro.a rano vstavala o pol 7 takze ok dnes a v noci hore 3 krat bola 🙂 vcera jedla jahody zatial ok neni vyhadzane tak moze ich dalej konzumovat 🙂 kupujem od 12 mes.uz.predsa 18steho uz ma rok,ako jej je dobre od 9-12 ale nech uz ma väcsie 🙂

dzudka
27. máj 2011

@basa23 a neni jej to male,....co si jej pokupila v ktorom tescu? pojdem aj ja kuknut ale poviem pravdu my mame veci az az ze mozem aj dakomu zahadzat byt 😀

ja som dala teraz rano taky kustik jahody malicky kustik inak des s nim....
baby on mi odmieta jest tri lyzicky ako tak do neho dostanem a potom to je boj s jeho zavretou pusinou a otacanim sa prec a odtlacanim jeho rucickou lyzicku no uplne hrozne....
baby maly pribral len 250gr za 2mes....aj som myselala ze skoro nic nepriberie ked nic neje a pravdepodobne bude to asi anemia buduci tyzden pojdeme na odbery krvi ach hruza a je aj taky bledy.... 😒

ved je to take divne ze detsko odmieta stale jest a zo zaciatku tak krasne jedol az jedna radost a asi mesiac sa s nim trapim a on mi este aj chudnut zacne nakoniec este....
a este sa mi aj znizila tvorba mlieka tak uz druhy den zvysujem aby mal aspon co cucat ked poriadne neje ale ani cucaniu moc neda....ach 🙄

dzudka
27. máj 2011

Vcera zaspal az od 21.10 a rano uz o 5.30 bol hore ale este zaspal po nakojeni ale len na hodku o 6.30 chcel vstavat som ho vzala ze kojit to sa uz velmi dlho nekojil len cucol ale ja som bola tak unavena ze som zaspala a potom som sa prebrala a on spal vedla mna 😎 spali sme do 7.35 super