Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

michelleuk
5. jún 2011

@basa23 dobre ranko tak ja som zase dnes potiahla do pol 10 mala bola v noci dobra len raz hore ale som len pol hodku hore a uz mi pili nervy 😝 Boze tu zase prsi ma asi slahne a to om sa tesila ze pojdem von zase celu nedelu doma 😠

dzudka
5. jún 2011

@basa23 to je super ze pekne bezka ti ze chodi.... 🙂

Dievcata maly zacal robit tap tap tapusky rucickami :idance: je zlaty pri tom...( som ho to vcera a predvcerom ucila ) a dnes sam od seba to zacal robit a pozeral na mna pri tom tak som mu zacala spievat a krasne tapuskal...
a velmi rad sa stavia ku gaucu a dviha sa na nohy teda stat ked sa drzi dacoho...takze musim ho striehnut .-...

dzudka
5. jún 2011

@michelleuk u nas prsalo vecer teda okolo 22.00 ked som sla spat prsalo 😀

zahrika
5. jún 2011

Caute kocky..pridavam sa k vam. Tiez mam velke babo 😎
Rovno sa vas opytam... aku velkost nosia vasi drobci?

zahrika
5. jún 2011

@stazina1 viem ze ti neporadim ako ocakavas, ale ja by som isto neprechadzala na castejsie papanie.. moj bol tiez taky jedak, bolo velmi tazke vydrzat tie 3hodky ale dr ma upozornovala ze musim,koli oblickam..proste ho nejako pretarat a vydrzat..nosit ho atd..nie je to sranda ale neskor sa vam to upravi, od 3.mes uz to nebude take strasne. Uvidis. My sme davali Bebu, zacala som klasicky Nutrilonom,ale ten bol menej syty ako Beba. A my sme inac mali v 8tyzdnoch 6250g.

zahrika
5. jún 2011

@bebaa ahoj 🙂 a ty myslis ze golfac ho neudrzi? ver mi ze on nebude takyto stale... do roka ho mas v pohode veri me. A ak aj nie, ved golfac musi mat nejaku nosnost preboha. Inac zas sa stretavame, a konecne v teme nam blizkej 😀

michelleuk
5. jún 2011

@dzudka ahoj no mne v noci dazd nevadi aspon sa dobre spi ale cez den hej lebo nemozem ist von a este teraz ked je tak mala hnusna ma ide vyrutit 😒 Ozaj som davala dake inzeraty mam aj chlapcenske veci kukni...

michelleuk
5. jún 2011

@zahrika Vitaj 🙂 No my nosime 12-18 ale niekedy aj 9-12.a aky ste veki kolko mte kg?nam sa priberanie uz zastavilo ako mala zacala chodit.

michelleuk
5. jún 2011

@dzudka Jej to nemyslis vazne ja moju tap tap tapusky uz asi dva mesiace ucim a stale nic len kuka a rehli sa 😅

zahrika
5. jún 2011

@michelleuk jezis ani sa nepytaj..no na poradnu idem v utorok,ale mal 8620g v 4.5mes. V utorok mame 6mes a mam pocit ze 10kg priblizne 😕 . Zacinam kupovat pomaly vel80 ale vidim ze teraz uz rastie pomalsie, tak rozmyslam dokedy mu ta 80 vydrzi, lebo chcem objednat nejake veci na zimu ...On vela nezje ale ma to v genoch...uvidime ako bude priberat dalej, len sa mi nechce verit ze by som do roka potrebovala uz 86ku. HM 😒

zahrika
5. jún 2011

@michelleuk a kolko mate vy kg?

zahrika
5. jún 2011

@michelleuk a inac vsetky 74ky su nam este dobre, 6-9...Ale nosime ich od 4mes 😝

dzudka
5. jún 2011

@michelleuk no ja som len par krat pred nim tapkala a spievala a zarazu teraz po dvoch dnoch co som mu to robila tak dnes tapuskal a pozeral na mna tak som mu zacala do rytmu spievat tapusky 😀

dzudka
5. jún 2011

@zahrika Moj maly bude mat 8mes. 8.6.2011 a nosime velkost 9-12 a body 12.-18. velkost 80-86cm
ale este daktora velkost 6-9mu je tak akurat...

maly mal 26.5. v poradni 8650gr posledne velmi malicko pribral ale je dlhy uz ani neviem kolko cm ma
a vela sa hybe stvornozkuje sada si a stavia sa uz popri nabytku....tak mozno aj preto ale posledne aj malo papal tak asi aj to zohralo ....na jeho vahe,

bebaa
5. jún 2011

@zahrika no stretavame, neviem ci ho udrzi, ale takymto tempom, budeme o rok kupovat karu na auto....nie kocik 😀 😀

zahrika
5. jún 2011

@dzudka hm.. to mi pripada ze sme vacsi. Moj maly je dlhy tiez, je aj baculaty ale nie az tak uplne obezny ako je dlhy.. podla mna teda.. preto sa aj pytam na velkosti vas co mate starsich trosku,lebo vobec netusim ci aj nadalej bude takto priberat alebo co.. ked mu chcem nieco objednat, 86 sa mi zda este vela, ale zasa do pol roka to urcite dobehne aj do tej 86ky. Doteraz priberal 1-1.5kg za mesiac 🙂

zahrika
5. jún 2011

@bebaa pocuvaj, ja poznam maminku,ktorej babo ma v 8mesiacoch 17kg. Osobne. Je to neuveritelne, myslela som ze sranduje ale ked som maleho videla, bolo to FAKT tak! Cize nasi mali to je pohoda a nezabudaj este nelezu ...Ked zacnu, zastavi sa to. A baculati su chutniiiiii 😎 Mne je len luto ked vidim niekedy tie rocne deti v kocikoch ze aki su malinki a moj je ako oni a to este ani poriadne nesedi...a tiez nenavidim tie trapne poznamky v meste, ze co mu davam jest a podobne..alebo ze riadny chlapisko... kokos za to by som im povedala cosi! to je ale uz iba tym ze to pocuvam od narodenia a mam uz alergiu 😝 Golfak ho urcite udrzi, aj o rok ci dva. Dockaj, idem to postudovat 😎 😎 Si mi dala chrobaka, nasi krpci su skoro rovnaki

dzudka
5. jún 2011

@zahrika no moj bude mat teraz 8mes. cm neviem ale mozem ho premerat...ale nosime 80c ale uz daco aj 86
on uz je skor chudy a dlhy ako ked bol mensi mal aj nejake zahyby teraz uz ani nema...

zahrika
5. jún 2011

@dzudka a v 6mes mal kolko?

bebaa
5. jún 2011

@zahrika
@zahrika studuj, moja, studuj a daj vediet :D nesranduj ze 18 kilov, ja som kupila stolicku na jedenie a je do 15 kilov, dufam ze vydrzi 😝

zahrika
5. jún 2011

@bebaa no moja ver ze tvoj 8kg nestiha pribrat do 3mes. Sak pockaj, postudujem 😀

michelleuk
5. jún 2011

@zahrika jaj neboj to sa spomali ked sa zacne hybat a to mas chlapca to je v pohode ani to neries uvidis ked sa zacne plazit potom lozit tak uz prestane tak priberat,a aky bol velky ked sa narodil?moja mala 4100g a 57 cm 😅 uz ako sa narodila som jej davala dupky na 3 mesiace 😀

fatmira
5. jún 2011

@zahrika my mame zajtra pol roka a ideme tiez na poradnu, a som zvedava na tu vahu..tipujem tak 9kg 😀 ale tak skor som zvedava na dlzku 😀 vcera som stretla v meste maminku, co rodila 3dni po mne, a ked sme porovnali chalanov, tak to bol poriadny rozdiel..niekedy mi je az luto, ze si tak dlho nevychutnam take male miminko 😅 no a nosime prevazne 80tku, teda na 9-12 mesiacov

zahrika
5. jún 2011

@fatmira no toto je to co mrzi aj mna..ze nevychutnala som si take to babatecko.. ale nevadi aj tak su chutni 😎

basa23
5. jún 2011

@dzudka jeeej sikovny ani sa nenazdas a zacne chodit aj tvoj sikovny je moja tap tap v tej dobe este mi nechcela ukazat 🙂
@zahrika vitaj v klube.mi nosime od 9-12 a niektore od 12 m
@michelleuk mi sme boli opekat ted sme dosli.taka som vyudena.mala mi opica vonku este nechce chodit sa boji na betone ale o par dni aj to pride

michelleuk
5. jún 2011

@basa23 joj by som si dla taku slaninu nasu slovensku 😀 😅 zavidim no ale aspon uz skusa bud rada

basa23
5. jún 2011

@michelleuk neboj zachvilu aj tvoja sa rozbehne 🙂 mnaaam ani nevrav som ju uz sto rokov nemala musim kupit,no ale neviem dieta a tak kuuustik 😀

michelleuk
5. jún 2011

@basa23 boze to este stale dietujes 🙂 aj mne by sa zisla tvoja vola 🙂 ozaj a ako ta trojkolka uz ti prisla?

basa23
5. jún 2011

@michelleuk ale kde tento tyzden co bude konci reklam.na poste tak ak sa nenajde tak posle peniaze a mozem zhanat odznova 😠 tak dietujem ale sem tam porusujem 😀

ofelieee
5. jún 2011

ahojte holky, protože můj Kuba měl v 6 týdnech skoro 5,5 kilo a od té doby nevím, ale roste mi fakt před očima, zabrousila jsem sem k vám. Chci se zeptat, dáváte svým děckám taky Vigantol (vit. D)? Kuba ho má od Dr napsaný denně, prý je to úplně běžný, ale začínám uvažovat, jestli je to opravdu nutný a jestli to nemůže být tak trochu příčina toho růstu bláznivýho? On je i dlouhatánský, dneska jsme ho doma amatérsky změřili, má asi 65cm (při narození 50cm)...