Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

dzudka
5. jún 2011

@zahrika mal 8400gr a 70cm v 6mes.

michelleuk
5. jún 2011

@basa23 Jaj tak to si mala teda smolu 😒 Ja som mau prave dala spat tak konecne ticho je....inc mala mala vcera 10 mesiacov som na to uplne zabudla.to som teda matka 😒 No ja sa stale chistm dietovat ale ja to neviem ja bud nejem vobec alebo normalne 😒 Co normalne je bez obmedzenia 😅 inac ja uz kojim len 4 x aj z nocou uz asi posledne 4 dni....ozaj ty uz si dostala menzes? Ja som mala raz ked mala mala 5 mes a od vtedy nic...tak neviem lebo som pocula o pripadoch ze sa to vyvolava?

alzbeta.hod
5. jún 2011

@sranda ahojky my měli při narození sekcí 3830g a 51cm. Byli jsme největší na pokoji. Takže jsem malé říkala naše malé sumo. Sousední maminka měla totiž holčičku 2,7kg. 😀

dzudka
5. jún 2011

@ofelieee urcite davaj vit D lebo potom mu bude chybat a bude mat makke kosti alebo bude mat velku fontanelu a budete namiest 2kv uzivat viac kv....takze poctivo...
moj ma makke rebierka musime brat 3-4kv za den....takze tak...

dzudka
5. jún 2011

@michelleuk no tak to sa ti postupne mala odstavuje aj moja prva tak to bolo aj u nas....a potom uz pred 1rokom vobec nechcela...sa prestala kojit...v roku presne

seminkads
5. jún 2011

jej baby,som rada,ze tu nie som sama s takym malym slonickom,nasa mala ma 4 mesiace a cez 7kg a 65cm 🙂

michelleuk
5. jún 2011

@dzudka Jaj to by som chcela keby to tak aj bolo 🙂 Ale myslim si ze to neni ze by nechcela ale pre to ze jej ja dam nieco na zakecanie 🙂 Chuda som jej kupila taky detdky dzusik dnes som jej ho dala do flasi nech sa uuci ona chuda tahala o 106 ale ani kvapku nevipila nechapem?tak som jej to dala s toho pohara s cucatkom a s tade v pohode

zahrika
5. jún 2011

@dzudka jaaaj to je pohodka, podla mna my mame teraz do 10kg a ma 6 mes. Ale uvidime v utorok 😀

basa23
6. jún 2011

@michelleuk nie este som nemala chvalabohu 😀 jeeej mala 10 mesiacov tak gratulujeme 🙂 wau ty uz len tak malo kojis mi stale to iste cuckame stokrat uz ma z toho picne 😒 co ja viem tak kym kojis nemusis mat vobec menzes az ked dokojis.

michelleuk
6. jún 2011

@basa23 fu mi odlahlo lebo som sa zlakla ze sa to dako zasekolo 🙂 ale chybat to ani mne nechyba 🙂 Mala bola dobra v noci len raz hore ale ja som zase nemohla spat do 2 tak som teraz ako kladivom slahnutta 😖u nas je dnes pekne tak dufam ze sa zase nerozprsi 😠

basa23
6. jún 2011

@seminkads aj moja tak mala uz dokonca v 3 mes cez 7 😀
@michelleuk aj u nas je krasne.akurat kukam na nete kratasy idem malej kupit kukam kde v ktorom obchode maju necj nemusim behat do kazdeho.ted mi spi tak mam klud 😀

basa23
6. jún 2011

@dzudka dala som par foto z toho jedneho kutika kuk ako to tam vyzera.aj dnes ideme 🙂

michelleuk
6. jún 2011

@basa23 jaj no moja zle roby reve a taha mi misku 😠 som kukala foto to ste kde boli v nejakom nakupnom stredisku?

basa23
6. jún 2011

@michelleuk hej boli aj ted ideme najprv nakup a potom hrat.tam sa mi naucila chodit 🙂

dzudka
6. jún 2011

@basa23 mala je zlatucka...je to tam pekne... 🙂

Tak som bola s malym u dr. dala pamycon ze dychanie ciste ved ani nema byt preco s nim problem lebo nekasle ani nic ma to len v nosteku sopliky....a ide mu hore lava jednicka som zvedava ako dlho to bude trvat kym sa prereze ...asi ho trapi aj preto asi tie noci mame furt cucacie...
a bola som aj so sebou u dr. zajtra idem na vyter lebo stale mam problem s mandalmi...furt zapalene cervene hnisave...
tak som zvedava ako dopadne vyter...

michelleuk
6. jún 2011

@basa23 No ved super to vyzeralo aspon je pri detoch,tu byvaju len ihriska taketo nieco nie ako ze v obchodnom dom centru na hranie a mozno hej vo vatsich mestach.ozaj uz si skusala davat maej rybu?moja strasne miluje vsetko paradajkove nejde sa dojest ked jej kupim paradajkovu vyzivu 😀

basa23
6. jún 2011

@dzudka dakujem.je to tam super decka sa tam spolu blaznia 🙂 jeej chudatko zubok ho trapia 😒 ja uz mandle nemam tak mam pokoj 🙂 snad budu ok vysledky.

@michelleuk este som neskusala ale chcem skusit.tebe uz mala papala rybu?ja jej sem tam davam rajcinu 🙂

michelleuk
6. jún 2011

@basa23 nie este nie dnes mala spagety s paradajkovou omackou skoro mi aj lyzicku zjedla 🙂 no co uz ste doma z mesta?

basa23
6. jún 2011

@michelleuk hej uz sme doma,mala mi ted spi.akurat s muzom preberame malej oslavu buduci tyzden uz rok fuuuu 😀

michelleuk
6. jún 2011

@basa23 Jej to teda uz riadne rychlo bezi ved aj ja uz ze mala ma 10 mesiacou 🙂 A co kupite na narodky malej?ja apsolutne neviem co by som jej kupia,

basa23
6. jún 2011

@michelleuk no mala mat na narodky tu trojkolku a postupne oblecenie som jej pokupila.no snad dovtedy kupime novu trojkolku.neviem co ine.inak dostane asi peniaze od ostatnych.aj starym rodicom sme povedali ze nech daju peniaze jej setrim na knizku jej davame.

michelleuk
6. jún 2011

@basa23 ja som rozmislala ze mozno daky kocik ale taky na babyky alebo neviem,boze neviem ako ju uspat uz chce ale ani za nic spat 😠

michelleuk
6. jún 2011

@basa23 ja som rozmislala ze mozno daky kocik ale taky na babyky alebo neviem,boze neviem ako ju uspat uz chce ale ani za nic spat 😠

basa23
6. jún 2011

@michelleuk mi sme jej kupili taku buginu ale zatial ziadne nadcenie.mi uz sme po spanku ted tu chodi hore dole za mnou 😉

michelleuk
6. jún 2011

@basa23 no moja stale nezaspala mi tu beha okolo tak ja zatial inzerujem ale zatial ziadny zaujem potrebujem hodnotenie 😅

basa23
6. jún 2011

@michelleuk ja som vyslala muza s malou von nech ju nauci aj tam chodit.

michelleuk
6. jún 2011

@basa23 a ani po trave ti nechce chodit musis jej ukazat ze je to mekke 😀 moja ta sa len po mne zliepa uz asi nezaspi 🙄

basa23
6. jún 2011

@michelleuk moja ted ne a ne spat este chvilu ju necham ale potom pojde uz.po trave chvilku ale ani to moc nie.a tak len 3 dni chodi musim vyckat

michelleuk
6. jún 2011

@basa23 no ale aspon chodi 🙂 jezis moja tu tiez vyvadza uz asi ju idem aj ja dat spat 🙂

basa23
7. jún 2011

@michelleuk ako ste spali?moja bola hore 3 krat a stale s taky m strasnym placom som ju prvykrat co sa zobudila nevedela ani ukludnit

michelleuk
7. jún 2011

@basa23 Dobre ranko no my sme boli hore 2 krat,a ja som zase nemohla spat do 3 .boxe spala som asi do 8. Som v pohode neiem co my sibe 🙄