Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
11. jún 2011

@michelleuk tak to hej to je ok.hej hej predavme len potrebujem istu radu ale zatim nik sa neozyva 😒

michelleuk
11. jún 2011

@basa23 jaj no mi sme prave k mame dosli som zvedava ako mala bude spat prvu noc mimo domova 😠

dzudka
12. jún 2011

torty sa vydarili... 🙂 potom ked sa skoncia oslavy poslem fotky

dzudka
13. jún 2011

@michelleuk
@basa23 Ahojte, seklo ma v noci v krku ten stavec co uz ide priamo do lebky C1 asi lebo ma boli aj lebka a vyraza mi to do lavej ruky ach jaj som uplne odrovnana...
od 4.30 som hore lebo v tedy som sa zobudila a citila bolest a nemohla lezat a zaspat...

Oslavy dopadli velmi dobre som rada 😀 troty boli super

Ach maly mi pri kojeni ma zavrete oci a ako nahle ho dam do postielky ozije ako sto certov...mna z neho porazi a to dnes fakt ledva zijem... 😒

basa23
13. jún 2011

@michelleuk ako prezila prvu noc mimo domova?
@dzudka jeezis tak to ti verim to musi to byt ina bolest.jeeej tak potom fotky cakame.mi v noci placeme jak turci asi stolicka ide 😒

michelleuk
13. jún 2011

@dzudka joj no presne to pri kojeni roby aj moja mala,je ako 100 certov,ale je ju aj tak prekladam a necham porevet 😵

michelleuk
13. jún 2011

@basa23 joj mala spala ako zabita ani raz hore nebola!!ja nechapem som sa dobre vyspala az na to ze o pol 7 vstavala ale to je v pohode 😵

dzudka
13. jún 2011

@basa23 ach je to uplne des...hlavou vobec nehybem a aj tak to boli som v jednej polohe ako nejaky kripel... ☹
som si dala aj tabletku napriek tomu ze kojim ved to sa neda vydrzat...

a najhorsie je ze krpec vobec este nespi uz je v postielke skoro hodinu ☹ ja uz neviem co mam robit ale ucickat ho na prse nechcem lebo to zneuziva potom dalsi krat chce a tak...a hlavne v noci sa to pokazilo... 😠

basa23
13. jún 2011

@michelleuk aaaach co by som ja dala za prespatu noc ☹
@dzudka aaach a si sama nanho muz je asi vpraci ze?oooch to mas zle takto trpis ted.ved paralen moze v pohode.

michelleuk
13. jún 2011

@basa23 no ved aj ja som cakala ze to bude pohroma a mala cely cas tvrda aj dnes je dobra,len mi dako zachripla 🙄

dzudka
13. jún 2011

@michelleuk aj ja ho necham ale teraz ako vie stat vobec nespi....od rana je hore od 7.25 a az teraz asi zaspal...des a to je hodinu v postielke...nakojeny a rano jedol jogurt hura zjedol polovicu konecne daco ine ako len moje mlieko a obed a kasa vecera...

basa23
13. jún 2011

@michelleuk aj moja ked sme spali u mami bola ok jak doma ziadne zlepsenie ani zhorsenie 😉

dzudka
13. jún 2011

@michelleuk prosim Ta co robis ze ti mala prespi celu noc ?aj ja chcem ☹ ja som bola sto krat hore a od 4.30 definitivne na bolest a kojenie maleho cecana...

@basa23 ano muz v praci ale aspon dcera v skolke...a maly ma trapi az teraz zaspal...des s nim..... inak asi uz prechadza len na dva spanky... 🙄 keby aspon spal dva krat 1.5hodky ale ten druhy raz dava vacsinou len 30minut 😠
ja som si dala paralen lenze to ti prd pomoze...dala som si aj take na bolesti iny liek nepisu tam ze nemozes pocas kojenia ale ze sa mas poradit...tak som sa poradila sama so sebou 😀 tak jedna tableta ho nezabije.. 😅

dzudka
13. jún 2011

@michelleuk daj jej calciovy sirup pomaha na hlasivky davam dcere...

dzudka
13. jún 2011

baby mate skusenost s tekutými kasami Sunarka alebo od nestle mliecko s kasou...?
Lebo podla mna ten moj krk na vine je maly lebo furt som k nemu skrcena celu noc kojim ako blba...a uz ma to nebavi...som sa rozhodla ze pojdem to asi kupit pekne na veceru mu to dam a dovidenia ziadne kojenie ani a pojdem spat do obyvacky nech si robi co chce lebo sa zo mna stane mrzak pri nom...

michelleuk
13. jún 2011

@dzudka vieso ja neviem mala mi od narodenia spala celu noc az od toho pol roka sa mi budi ale vetcinou len na cucanie,skus ho dat trochu neskvor spat a nebez hned knemu ako si len zamrnci ja ju nechavam vela revat az ked je to uz ten rav ze fakt uz nezaspi berem 😀

michelleuk
13. jún 2011

@basa23 no my sme teraz ranajkvali moja si tak oblubila flasu ze mi vcera vypila 220ml caju 😅 ozaj kolko by mala vypit za den?

dzudka
13. jún 2011

dnes odidem do druhej izby bude to pre mna lahsie... len ako prezijem ten krk ach strasne uplne vobec nemozem pohnut hlavou.. ☹

dzudka
13. jún 2011

@michelleuk on praveze ked neskor zaspi je to este horsie...takze to na neho nezaberie v tedy sa viac budi ako ked zaspi okolo 20tej

michelleuk
13. jún 2011

@dzudka no to asi preto ze je uz velmi unaveny na kazde dieta plati nieco ine,,a ozaj mali uz stoji?

alure
13. jún 2011

@dzudka my dávame kašičku na dobrú noc Sunraku alebo Hami ale moc to nepomáha,hore na cucnutie a nakojenie je kedy ako 4x za noc....a pri prvom som mala to isté,kým som kojila do dvoch rokov tak nehrozilo spanie celú noc 😖 a chlapci sú dosť taký "maminkiny mazlíčci" tak si občas možno chcú len "vychutnať maminkinu prítomnosť "

dzudka
13. jún 2011

@michelleuk no on vstal rano o 7.20 a dala som ho po nakojeni po dvoch hodinach od zobudenia. 9.30..a zacal vystrajat....ale viem preco lebo on sa chcel cecat a tak zaspat...ale mna to jeho odtlacanie a ricanie ked chce spat pri kojeni nebavi keby zaspal pri jedeni a ani necekne vklude...ale vystraja...
a inak je uz hore spal az 30minut ja neviem ako prezijem tento den ☹

hej stoji od 7mes a 2tyzdne 😀

dzudka
13. jún 2011

@alure ved dakedy pomoze len to ze ho dam k sebe a spi normalne sa ku mne pritlaci a spi ...ale ja som tymto tempom ze je vedla mna dopadla tak ze mi odisla chrbtica a momentalne som nehybna v krku a boli ma lava ruka ☹

alure
13. jún 2011

@dzudka to poznám ☹ ja som to vyriešila tak že momentálne spím na manželskej posteli len s malým a moja prítomnosť mu stačí... mm som "vyhostila" do detskej izby k staršiemu synovi 😒 dúfam že to čoskoro pominie....drž sa a dopraj si poriadnu masáž....

michelleuk
13. jún 2011

@dzudka no moja ked zaspava a kojim ju po leziacky tak ked uz tak cuca ze ako cumel tak jej nenapadne vytiahnem cicok s ust ona sa prevali na chrbat a spi chvilu vyckam a prelozim ju 😅

dzudka
13. jún 2011

@michelleuk lenze ja ked mu ho skor vyberem tak on hlada a zacne revat....ked bol maly sa to dalo ale teraz by stale cecal...dudlal prso...

dzudka
13. jún 2011

@alure masaz asi nemozem lebo ked som seknuta este by mi to horsie urobilo...

michelleuk
13. jún 2011

@dzudka no cumlik si s teba spravil 🙂 ja uzmoju stale menej a menej kojim,ale v noci sa mi stale budi na cicik co myslis zaspala by kebyze jej dam cajik?

basa23
13. jún 2011

@dzudka a urcite jedna tabletka ta nezabije 😉 no moja uz ma 2 spanky davno.a da ta hodku a pra minut.rano dala 2 hodky ale to dospavala noc 😉
@michelleuk fuuu tolko ti vypije?to moja vypije za 2 tyzdne tolko z flasky 😒 neviem veru kolko myslim ze raz tu spominali ze tak okolo 700 ml a ked je teplo viac a vtom je uz polievka,mlieko vsetko

dzudka
13. jún 2011

baby som mu pozeralaten zub a uz tam ma z dola taku dieru uz aby vyssiel ten zub.....tak preto je taky besny a nespavec asi