Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

bebaa
17. jún 2011

@tanija133 mas pravdu, teraz mam chrobaka v hlave....ach jaj 😝

tanija133
17. jún 2011

@bebaa no a ked si precitas diskusiu budes namotana uplne.....)))) fakt vyzera byt dobry...a pevny....uz tych 70 E naviac nie je taka hroza... 😉

bebaa
18. jún 2011

@tanija133 hej, to mas pravdu, neni.... 😉

basa23
18. jún 2011

@michelleuk
@dzudka ahoj te baby vobec nestiham stale navstevy potom hodim foto a torta je kraasna az som bola prekvapena.n opät letim zas navsteva 😉

michelleuk
18. jún 2011

@basa23 Joj ti verim ked sa cela rodina zbehne,a daj foto aj torty sa aspon inspirujrm 🙂

luciasek83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michelleuk
18. jún 2011

@dzudka
@basa23 Tak baby ja som dnes skoro infarkt chytila mala sa mi pustila liest po schodoch do teraz pri nich len sedavala ale dnes sa zmyslela ze ide hore kym som si uvedomila ze tam uz nesedi stala uz na 4 schode a drzala sa vrchneho 😖

basa23
19. jún 2011

@michelleuk jeezis no tak to by aj mna piclo este ze nemame schody v byte 😀
aaach baby taka som unavena.vcera nam spadla vyzdoba mala taky sok dostala potom sa zacala bat balonov a vecer sme ju o 23 15 uspali lebo stale vkuse plakala.

michelleuk
19. jún 2011

@basa23 Ahoj som kukala foto krasnu oslavu ste mali,a torta sa ti riadne vydarila som zvedav co ja vytvorim 😅 I.ac aj moja zle spala do 2 sa mi budila a ked som ju nakojila tak lozila po posteli a ukladala sa spat na mna 😖

basa23
19. jún 2011

@michelleuk dakujem 😉 jeeeej kde to ja som nerobila trotu to svokra dala urobit jednej pani 😒 mne by nevysiel cas aj som chcela ale netrufla som si najmä casovo 😒 ledva sme stihali to vsetko urobit 😉

michelleuk
19. jún 2011

@basa23 no ved aj ja budem musiek kuknut kde by som kupila tortu lebo ja ju assi sotva upeciem 😝

dzudka
19. jún 2011

@basa23 no pekna torta to ta pani dala na nu tie jedle oblatky to sa da kupit aj cez internet predavaju....
mala sa mi velmi paci zlatucka je 🙂

maja11nr
19. jún 2011

@bebaa naše dieťa prestalo priberať tak moc a rýchlo, keď sa začal viac hýbať...ono to bolo o trochu neskôr ako u iných "menších" detí, s tým musš počítať, ale keď to príde vybehá všetko, čo dovtedy nezbieral🙂
pozerala som, že ľadáš aj kočík, no my máme tento http://www.kocikovo.sk/product/babypoint-mark-4...
je celkom v pohode, opierka sa dá dať do úplného sklonu a je prijateľný aj cenovo. nosnosť udávajú tuším až do 20 kg, a čo je veľká, samotný kočík má len niečo cez 7 kíl.
Je to váha na nosenie, hlavne pre chudšie maminky...niekto to rieši posilňovaním🙂)))

basa23
19. jún 2011

@dzudka dakujem 😉 hej dala mi no a mi sme to zistili az ked sme ich isli umyt ze si ich nechame.mi sme netusili ze su jedle lebo svokra sa neopytala a ta pani nepovadala.a na tych obrazkoch bolo napisane takym malym pismenami ze disney aaatd.tak sme mysleli ze neni jedle 😀

bebaa
19. jún 2011

@maja11nr a je velky ten kocik? myslim ci je priestranny vo vnutri, aby tam dieta ked spi neobolo take natlacene..no tento tyzden ma seklo medzi lopatkami a moj Dr. napisal do spravy, ze matka ma velku zataz : 10 kg dieta a preto ju seklo 😀 😀 😀

basa23
19. jún 2011

@michelleuk aale zvladla by si a najmä ted co robia z tych marschal cukrikov co roztopis a obtiahnes tu tortu aj moja mama take robi a neni vyucena cukrarka.ja uz som raz jednu robila som sem vtedy dala foto nebola tazka.a robievam mramorovy korpu je lahky a super.najdes v google aj ja odtial som brala recept.

michelleuk
19. jún 2011

@basa23 No to mramorova korpa to prvy krat pocujem 🙂 Boze maa zase chce viac cicat som si myslela ze uz prestavam kojit a dnes cely den co 2 hod 😖 Takymto sistemom budem kojit vecne...

basa23
19. jún 2011

@michelleuk no mi vrav ja sa chystam uz odstavit.asi od 1.7.odstavim 😉

michelleuk
19. jún 2011

@basa23 joj tak drzim palce 🙂 a ako to idez robyt zo dna na den jej uz nedas alebo znizovat davku 😅

maja11nr
19. jún 2011

@bebaa ...no krása, už aby tvoj malý pobehoval, alebo aspoň liezol...ten kočík je podľa mňa úplne v pohode pre dieťatko...náš malý tam spí teraz z oboma rukami hore...len ešte som ti zabudla pvedať, že nôžky sú napevno, nedajú sa polohovať. Najlepšie keby si si ho vyskúšala aj s malým. Tak to máš určite najlepšie...

basa23
19. jún 2011

@michelleuk nie chcem zo dna na den,inak to u nej nepojde par dni poplace ale pochopi horsie bude ako ju budem uspavat 😒

bebaa
19. jún 2011

@maja11nr a tvoj kolko teraz vazi a meria?

michelleuk
19. jún 2011

@basa23 no to som aj ja pocula ze tak je to najlepsie....no co jej budes musiet cumel natisnut.

dzudka
20. jún 2011

@basa23 nechas ju trocha poplakat v postielke a zaspi....moj tak v pohode sa naucil zaspavat...len obcas ked je velmi unaveny tak zaspi pri kojeni este...ale ked sa moc kojit nechce pred spanim tak sup postielka a sam zaspi vacsinou do 20-30minut sam jasne ked daco sa moc deje teda ze sa rozplace tak idem za nim ale nevyberam ho vacsinou stichne ked tam pride....

dzudka
20. jún 2011

inak mne sa maly tiez velmi rozkojil...cize neviem asi uz len vydrzat a potom ho oducit tiez nasilu od kojenia... 😠

basa23
20. jún 2011

@michelleuk no sak uvidime ako to s nou vobec pojde.bo tato zavislacka 😒
@dzudka uz som tak par krat skusala ze vyplakat ale kde revala jak besna az zacala sa dusit od placu ona ma strasnu vydrz 😒

dzudka
20. jún 2011

tak nastastie maly az tak nie ale zo zaciatku vedel sa hnevat a kricat aj pol hodiny a som chodila za nim.,..no jedine musis vydrzat... aj u nas raz je to super ze proste ho ulozim on sa tam chvilku hra s perinami a potom zaspi...ale obcas vie porevat poprotestovat ale to vacsinou bud ked ho dam moc skoro alebo zas ked presvyhnem cas spania....
podla mna keby si vydrzala tyzden tak by si videla vysledok...lebo ona je uz dost velka a ked ju naucis na uspavanie tak budes uspavat mozno aj do 5tich rokov....
Nasa prva dcera osprchujeme umyje zuby precitame rozpravku pomodlime sa a pekne dobru noc a zaspava sama...a som velmi rada za to....ze sme ju to naucili
Mozno niekomu sa to nebude pacit dufam ze tu zas zacnu pisat mamicky ktorym sa nepaci....ale kazdy si robi podla seba a ja s tym mam len dobru skusenost ked dieta sa nauci pekne zaspavat same.
@basa23

basa23
20. jún 2011

@dzudka hej suhlasim budem musiet vydrzat.lebo takto to dalej nepojde aj suseda jej mala ma 20 mes a stale zaspava na prse tak nechcem skoncit 😒

dzudka
20. jún 2011

@basa23 vies co je super ze maleho dam do postielky vecer napr. a mozem ist kupat dceru kebyze ho uspavam tak dcera ide asi dost neskoro spat...ved dakedy som doma bez muza a musim sa o deti starat sama...takze vyhoda velka proste neviem si predstavit ze by som oboch uspavala ved su aj take deti co ich uspavaju a ze by som ich mala dvoch na uspavanie ved to ziaden cas potom matka nema na nic a vobec ani na seba nie...

Ja musim vydrzat v noci lebo v noci sa mi to nedari...ach keby som vydrzala tyzden v noci s malym obmedzit kojenie lebo jemu nestaci ze pritulit jak tu jedna pisala ze dieta potrebuje pritulit ja uz som presvedcena ze maly je zavyslak na prse lebo ak si ho len pritulim tak rici a rici a vobec sa neukludni a len cici hlada...a po dnesnej noci ma uplne bolia bradavky...
chcela by som zredukovat nocne kojenie na dva max. tri krat za noc....lebo kazdu hodinu vytahovat prso len preto ze si zo mna spravil cumel to ja na to vobec nie som uplne ma to vycerpava...

A inak maly mi uz asi vyse tyzdna rano vstava o 6tej 😖 a je jedno ci ho nakojim...a vobec nespi viac cez den ...spi tak po 30-40minut 2-3krat a to je vsetko ..... ☹ 😠
keby mi spal aspon dva razy po hodine hodine a pol jaj to by bolo oslavy...to mam cas aj na leharo... 😀 lenze take neviem kedy bude...