Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

estterka
26. jún 2011

@michelleuk pocuj,ale nejaka chudsia sa mi zda na fotkach mala,co som teraz pozerala 😉 inak ako jedava cez den okrem kojenia? nasa zje zvycajne len dva prikrmy..obed zelenina a potom az vecer ovocie alebo nejake obilniny...

michelleuk
26. jún 2011

@estterka no je chudsi ako zacala lozit a opchadzat okolko nabidku tak mi pribrala len 300g za 6 tt,...ale ked bola mensia tak aj 1kg za dva tyzdne....no jedava ranajky vlocky obed ako kedy polievka,vyziva alebo nejaky nas obed,vecera kasa s mliekom a o 8 ju kojim pred spanim....no schudla dos kukni foto ked bola mala riadny tuko 😀

michelleuk
26. jún 2011

@estterka pocuvaj ona bola riadne mala ako sa narodila moja bola dva krat taka 😅

estterka
26. jún 2011

@michelleuk nasa sa narodila o mesiac skor a mala necele tri kila,teda ak by sa narodila v termine,tiez by bola velka 😉 nasa nosila najprv velkost 48,strasne bola drobna. a potom mi priberala aj dve kila za mesiac obcas. aj na rpofilkovke je este baculka,taka ako nasa 😀

michelleuk
26. jún 2011

@estterka no ved strasne malicka bola ja by som sa ju bala chitit 😅 s mojej som mala 2 tyzdne sok som ju po byte v autosedacke nosila lebo mame schody...no mna nechali 2 tyzdne prenasat,mala 4100g a 57cm,velkost nosila na 3 mes vsetko jej bolo male co som jej nabalila do porodnice..

estterka
26. jún 2011

@michelleuk nebala by si sa chytit🙂 keby je tvoja taka mala🙂 sok si mala,ze si sa bala,aby ti nespadla? aj my mame schody a ked nad tym rozmyslam,tiez som sa bala zo zaciatku po nich s nou chodit 😉 heh,my sme mali 47 cm,o desat menej 😅 este nelozime,teraz sa plazi dozadu a vie sa sama posadit potom,uz sa da aj na styri,ale este sa tak len pohupuje,musi prist na princip pohybu dopredu 😀

basa23
26. jún 2011

@michelleuk a to su prave tie saty?to je fakt malo 😉 super si kupila
@dzudka aach viem ako sa citis moja je v noci hrozna ale vzdy jej to prso radcej dam lebo to by bolo placu ma strasnu vydrz.no co uz od piatka skusim odstavit uz natrvalo

michelleuk
26. jún 2011

@estterka 🙂 no moja na to isla odzadu tiez ale najskor sa postavila a az potom sa posadila 😉 ja som moju davala casto na zem asi preto bola taka rychla som jej hracky po zemi porozhadzovala aby isla za nimy 🙂 moja sa ti mi uz minule riadne do schodou list pustila skoro som infarkt dostala 😖

michelleuk
26. jún 2011

@basa23 no originalky su aj s hologramom len su mi male na prsiach 🙄 klasicky tam mi je male vsetko 😝 😝

iwulka23
26. jún 2011

Máme 5 mesiacov 7620g a 65 cm 🙂))

dzudka
26. jún 2011

@michelleuk som mu to dnes vecer natrela gelikom a pozerala som a uz ma zo spodu dasienka dierku tak uz co nevidiet bude vacsia a pomaly vyjde zub ale to este tyzden sa budeme trapit dnes uz aj sracku mal...

baby ja som zas chora mna strasne hrdlo boli mandle zacala som si striekat bioparox do hrdla...

dzudka
26. jún 2011

@basa23 ja mu to prso teraz dam lebo fakt mu idu zuby uz nech su von a nech zas mozeme spinkat...

@estterka moja prva dcera sa narodila v 39tyzdni a mala len 49cm 😀 3250g
a tento maly sa narodil o 16dni skor a mal 51cm a 3840gr cize v termine jaj to by ho ani neporodila...sranda ze ako su rozdielne tie deticky....

michelleuk
26. jún 2011

@dzudka a tie geliky pomahaju lebo aj ja mam jeden doma ale som ho malej este nedavala....inac aj ja byvam casto chora mala ma strasne oslabila.....moja este nespi je daka ziva neviem kedy ju dam spat 😒

basa23
26. jún 2011

@iwulka23 to mate krasnu vahu to mala moja v 3 m 😀
@dzudka vsak to tie zuby su svine 😠
@michelleuk konecne mi mala predchvilou zaspala nie a nie spat 😒

michelleuk
26. jún 2011

@basa23 no ja som moju tiez len teraz ulozila 😒 nie a nie spat bola diva ako 100 certov....inac tu sa tak oteplilo tak poobede ze sa normalne dichat nedalo. ..uz to zacina tu inac ak jr teplo tak az nehorazne. ..

iwulka23
26. jún 2011

@basa23 to naozaj??..a mne moja doktorka huci ze ma vela a velmi pribera..tak...oooooooooch 🙂 ale tak hlavne ze sme vsetci zdravy 🙂)

basa23
27. jún 2011

@iwulka23 presne hlavne ze sme vsetci zdravi 😉 cooo?podla mna vobec nema vela,to je asi cudna doktorka.
@michelleuk aach isla spat o 10 a uz o 6 hore ja to nechapem.ja uz znej nevladzem.v noci x krat hore aaach 😒

iwulka23
27. jún 2011

@basa23 No,veď to je to najdôležitejšie..no fakt,mne moja doktorka hovorí že Timejka veľa priberá..Ako stalo sa že pribrala za 6 týždňov 1,6kg ale to bola menšia..Ale čo už,u mňa to ide jedným uchom dnu a druhým vonku..základ je že mi v každej poradni povie že malá je zdravá a je všetko v poriadku..a potom ju už nepočúvam 🙂

basa23
27. jún 2011

@iwulka23 presne hlavne ze je zdrava kaslat nato potom to vybeha,aj ted moja jak uz chodi tak chudne.jeej mne pribrala za 2 tyzdne kilo ked bola mala takze mesacne to bolo tak 1,5 a nieekdy viac

iwulka23
27. jún 2011

@basa23 no aj Timejka teraz už menej pribera..naposledy pribrala 800 g za 5 týždnov,tak to je v pohode..už nemala blbe dotazy pani doktorka 🙂 aj mala sa už viacej hýbe takže už to bude teraz menej ukazovať na tej váhe 🙂a okrem toho sa nám režu zubaky 😀 aj aj menej papame už..no počas dňa menej papame 🙂 večer dokaže stiahnuť aj 250ml ..ale zato si pospinka aj 8hodin 😎 takže sme všetci spokojný 🙂 lebo aj Maminka s Tatinom sa vybubaju 😝

iwulka23
27. jún 2011

@basa23 ooo a som sa zabudla opýtať..priberala tak z MM alebo ste boli na UM???

dzudka
27. jún 2011

@michelleuk ja som furt chora a to je na prd ze clovek nemoze ziadne lieky kedze kojime....
mam znizenu imunitu uz davno a teraz je to este horsie...musim k lekarke...

celkom aj hej zabere ten gelik aspon na chvilku v noci dlhsie vdaka nemu vydrzal....takze pomohol....ale potom som mu uz nenatrela skoda...

dzudka
27. jún 2011

@basa23 no definitivne jemu idu dva zuby naraz,,,,ach uz nech su vonku.....

dnes mam aj Lenku doma lebo bola akoze chora ale uz jej nic neni tak mam nervy z toho ze mohla byt v skolke....
skoda....ale zajtra uz ide....

basa23
27. jún 2011

@iwulka23 to ti skoro prestala tak priberat super,mne az tak po pol roku prestala az tak priberat.mi stale kojime uz aj chcem odstavit ale je straaasna zavislacka 😉 to mas super ze ti tak pekne haja,moja sa budi casto v noci 😒
@dzudka aach to mas strasne ze si chora 😒 a este aj starat o 2 dni pritom mas co robit.vela sil 😉

michelleuk
27. jún 2011

@basa23 jaj no moja tiez rano skoro vstala ale ju priatel do ohradky zaniesol a tam sa hrala 😉 boze uz to zacalo dnes tu hadam aj 35 😒
@dzudka no a mozno viac ovocia by si mala jest neobmedzujes dake podstatne?

basa23
27. jún 2011

@michelleuk no u nas hlasia tak 23 ale pak uz sa ma oteplit na par dni a zas chladnejsie 😒

michelleuk
27. jún 2011

@basa23 no ved aj ja dufam ze toto pocasie aspon do vykendu vydrzi 😒

iwulka23
27. jún 2011

@basa23 no ale ja som rada..Timejka je aj tak dosť tučko 🙂jak sa narodila tak mala 3170g a 48 cm..a teraz má 6720 g a cca 64-65 cm 🙂 a to ma 5 mesiacov..myslim že to to OK 🙂 uvidime aka bude jak bude mat pol roka 🙂 hehe

basa23
28. jún 2011

@michelleuk ako ste spali mi docela ok ale uz o 5 50 bola hore 😠
@iwulka23 tebe sa zda tucko ale tou vahou mi pripada uuuplne v poriadku 😉

iwulka23
28. jún 2011

@basa23 Ano,veď presne o to ide,mne sa zda uplne v poriadku čo sa týka váhy🙂 len ti hovorim aká je moja doktorka :D ja som vzdy tuzila po babatko s ,,kolbaskami" 🙂 a aj take mám..zdrave,krasne...🙂 z neriesme vahu :D