Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

sranda
31. máj 2007

erika, a aká bola Timiho pôrodná váha?

erika153
autor
31. máj 2007

sranda ....3620g a 50cm.....narodeny sekciou...

expertka8
31. máj 2007

...erika...kasli na "mudrcov"....ja som tiez nepoznala..co je to mat "male babatko" 😅 ..resp. male deti....mangel sa narodil ako 5.500g "babatko"...to mu mali hned po porode nasadit dietu??? 😅 😝 😀

certica
31. máj 2007

ked sme pri tej detskej diete, tak ma napadlo, ze aj moj muz ako 6-mesacne babo tiez musel "drzat" dietu 😕 😅 😀 a teraz je jak spagetka (aspon uvarena, lebo ked sme sa spoznali, tak skor v stihlom surovom stave 😀 )

sranda
31. máj 2007

erika, ja som videla 3 mesačného chlapčeka plne kojeného, ktorý mal 8 kg. Ak papá tvoj mali 2x denne mlieko, ako píšeš, umelé asi by som upustila od tej kaše. Tieto všetky práškové veci sú dosť výživné na priberanie, ale každopádne nie sú zdraviu škodlivé. myslím si, že práve toto má za následok túto váhu. Skús niečo vymyslieť namiesto tej kaše, mňa teraz nič nenapadá. No a nebudem ti hovoriť či je malý vypapaný, alebo nie, lebo ročné dieťa môže mať 8, ale aj 12 kg. Petra mala tento mesiac rok a teraz má 10300 g. narodila sa 4180 g a 52 cm, tiež sekcia. A to nie je pravda, že ho prekrmuješ, takéto malé bábätká si sami vypýtajú koľko potrebujú a keď sa prepapaju, tak to vygrckajú. Musís ísť dať malej obed, ak tak sa ešte ozvem.

vanduska
31. máj 2007

ahoj Erika
no my sme s Adamkom na tom rovnako. Maly sa narodil z porodnou vahou 4100 g a vyskou 51cm. Teraz ma 6 mesiacov a jeden tyzden a jeho vaha bola pred tyzdnom 8960g a vyska 68cm. Tak teraz uz bude mat cez 9 kil. Doktorka mi na to nepovedala nic, vraj nie je tucny, ale kazdy koho stretnem mu povie- jooj aky si baculaty, asi po mamine. Ja som v tehu pribrala 30 kil a zatial sa mi podarilo zhodit 18. taketo reci mi lezu riadne na nervy. Uz bola aj taka hlaska, ze maly ma rucky a nozky ako Schwarzenegger. No neprisolis im? A tiez ho neprekrmujem. Papa rano mliecko, na obed zeleninovy prikrm s troskou mliecka a na olovrant vyzivu. vecer vypije 210 mlieko+kasa a v noci este 150 ml mlieka. nemam ten pocit, ze by jedol prilis vela

miquel
31. máj 2007

jé to jsem ráda, že jsou i lidi, kteří mají větší děti než já 😀
prcek se narodil s váhu 4,04 kg a v 6 měsících měl přes 9 kg a 74 cm
taky jsem si vyslechla, že ho překrmuju a že mu zakládám na obezitu v dospělosti atd. 😠 , moje doktorka řekla že je prostě velkej a že až začne běhat tak se to spraví. My teda převážně kojíme, prcek o zeleninu a ovoce zatím moc nestojí, odpledne ho přikrmuju UM a večer dostává kaši a pak spí celu noc
přece se takhle malí děti nepřejídají záměrně, když mají hlad tak prstě brečí nedělají to naschvál, ne
je pravda, že tahat takhle těžký dítě je lepší než posilovna 😀 😀

erika153
autor
31. máj 2007

sranda prave preto som presla z mliecka na vecer na kasicky lebo je menej kaloricka a ma menej tuku ako mlieko... aj ked sa zda ze kasa je sytejsia a tucnejsia ale nieje... ja som prave preto zvolila alternativu kase na vecer pred spanim. 😅
kazdy bozi den sa mi stane, ze mu niekto povie aky si "fajny" a tucnucky a veeelky a potom na mna ze a kolko ma? ked odpoviem oci vacsinou vypulia a pozeraju... tiez sa mi nepaci aby dietatko drzalo nejake diety...prikrmy mu davam neochutene pripadne varim doma a ovocie mu davam cerstve a vyzivy len bez cukru takze nema navyse ani kusok cukru ako ma mat. uvedomujem si ze tam hra nemalu ulohy umela strava kedze ho od 2 mesiacov nekojim ale prikrmujem UM 😨 ale az takto? 😅 😅 poznam vela znamych co tiez prikrmuju UM a ich deturence nie su ani zdaleka ako moj Timi. 🙂

vanduska
31. máj 2007

u nas je to to iste. Kolko ma? A ked poviem, ze pol roka, vraj aky je velky.
No co uz narobime, radsej nech su zdravi a papaju, ako keby sme s nimi mali chodit po lekaroch a mat problemy s jedenim

erika153
autor
31. máj 2007

vanduska tak som si pozrela tvoj album a tvoj adamko patri do nasej kategorie 😵 😵 aj ja si myslim, ze lepsie ako mat problemy s papanim....len presne ako napisala miquel tak mi vacsinou povedia ze mu zakladam dozivotnu obezitu... 😕 ale mamicky ktore maju deti uz velke by nam mohlo poradit ci dietatko po pol roku schudne alebo zacne menej priberat 🙂

dashak
31. máj 2007

Holky, já mám zas opačný problém 😀

Když řeknu, že malá má 14 měsíců, tak se na mě dívají jak na člověka, co nedá děcku najíst. Ona má 7,30kg , je sice nedonošená, ale má problémy s přibýváním, místo 600g měsíčně přibere třeba jen 300g.

A doktorka taky na mě hledí, jako kdybych děcku najíst nedala. Přitom malá jí takové porce, že nechápu, kam to dá. Sní třeba na posezení 2 přesnídávky, nebo jogurt 150g s velkým banánem, na oběd sní s chutí 3 větší brambory a maso, krajíc chleba se sýrem tak potom se jen zapráší.
No, je taky hodně pohyblivá, tak hodně energie spálí a docela hodně kaká i 4x za den 😝

Já myslím, že u vás už se ta váha stabilizuje, protože za chvíli se mimi začnou více hýbat, začnou lozit a spálí více energie.

erika153
autor
31. máj 2007

dashak tak to ti spapa dost...🙂 mozno je velmi energicka a vsetku energiu spali 😉
ja dufam, ze sa to zastavi lebo pri vypoctoch 600g na mesiac mi bude v 14 mesiacoch vazit 16kil 😕 a to ma uz lekarka asi nepochvali ze je krasne velký 😅

titkovamiriam
31. máj 2007

ahoj erika ja mam Mareka slizika ,no stredny syn bol tiez v polroku dobry macko a potom ako zacal chodit sa to normalizovalo a dnes nieje obezny.
Ja by som sa ani tak nebala obezity mimi ako to ze moze mat nabeh na cukrovku,robila mu pediatricka odber krvi?

erika153
autor
31. máj 2007

titkovamiriam nie... jej sa nezda tucny... povedala mi ze tucne dieta videla a on ma uplne normalne rozmery k vyske 😅 a vobec sa nepozastavovala nad nejakym odberom krvi...ani nic podobne 😕 😕
musim ale povedat ze tu v cechach je lekarska starostlivost fakt na urovni, vsetko nam poradia, vsetko pozru, nevadi im ked vyvolavam pre nejaku blbost... tak sa mi zda podozrive ze nas neposlala nikam...ale mozno jej to neprislo zvlastne... 😅 fakt neviem ani na odber moci sme este neboli a citala som ze by sa malo chodit v 5 mesiacoch.neviem 😔

mracik
31. máj 2007

erika, môj Matej mal v pol roku viac ako 10 kíl, a aj kvôli tej váhe som ho do ôsmich mesiacov iba kojila. Po tom pol roku už prestal tak priberať a rásť. Jesť mu stále chutí, ale nikdy som ho neobmedzovala v jedle, len som sa mu snažila dávať, čo najviac ovocia a zeleniny. Teraz mám tri rôčky, má asi 16-17 kíl, čo je úplne v norme.
Môžeme byť rady, že máme takých hladošov,je to dosť veľké trápenie, keď dieťatku nechutí jesť. 😉

erika153
autor
31. máj 2007

teda opravim sa 😀 nie na odber mocu ale nechceli od nas vzorku mocu 😀

titkovamiriam
31. máj 2007

ten moc si uz mala mat za sebou a moznoze vaha k vyske v 5m.nieje taky problem ako si mozno myslim.Mam kamosku ma 190cm a jej dcerka je tiez velka prerastla o rok starsieho brata a viem ze jej musi strazit vsetko co zje prave koly riziku cukrovky.Prepac ak som ta vystrasila ☹ ,no na ten moc sa spytaj

erika153
autor
31. máj 2007

mracik tak ty si ma fakt potesila 🙂 🙂 trosku ma mrzi ze ja nekojim len UM papa a prikrmy tiez...inak ja som si myslela ze od prikrmov dieta tak nepribera ako od mlieka mlieko ma dost tuku...predsa prikrmy su ovocie a zelenina....samozrejme masko. 🙂

malicky sa nam zacal otacat tak teraz sa vkuse otaca, dychci, plazi sa takze si myslim ze zacal vydavat viacej energie, dokonca zacal aj 3x denne kakat normalnu stolicu 🙂 miesto doterajsich 1x. 🙂

kitka123
31. máj 2007

Eriko, my jsme meli v pul roce taky trojnasobek porodni vahy, pry to ma byt az v roce, no za ten druhy pulrok uz pribrala jen kilo a pul, takze se to fakt zbrzdi.

erika153
autor
31. máj 2007

titkovamiriam... nevadi..nevystrasila 😉 spytam sa na to...nabuduce o mesiac ideme na kontrolu kedze mame posledne ockovanie za sebou...u nas v rodine sa cukrovka nevyskytuje dokonca ja som nemala ani v tehu cukrovku tak sa az tak nebojim. podla tabuliek ma nadvahu ale podla vyskovych tabuliek je zase nadpriemerne vysoky (domace meranie az 75 cm pri natiahnutej nozke)

titkovamiriam
31. máj 2007

to ma marek teraz,povim ti mas co nosit.Mne staci aj tych8,5kg a tesim sa ze uz bude chodit 🙂

dashak
31. máj 2007

Eriko, určitě se to pak zpomalí a bude se spíš vytahovat do délky, takže se to srovná.
Kámoška měla kluka 4,20kg porodní váhu (měla ale těhucukrovku) a přibíral teda fest, byl ale kojený. Pak jak začli po 6. měsíci přikrmovat, tak spíš rostl než kynul, takže teď už není takový cvalda.

geegee
31. máj 2007

aj my sme boli u doktorky v poradni vzdy ako rarita...maly v pol roku mal trojnasobok porodnej vahy /50cm/0,3650kg/ a to bol len kojeny. Teraz ma skoro 11 mesiacov a priberanie a prudky rast sa spomalili. Za posledne 3 mesiace pribral kilo, co predtym stihol za mesiac 😀
Neplatilo nanho ani to, ze tazsie deti su menej pohyblive...postavil sa sam v ohradke v 8 mesiacoch.
Jediny problem bol pre mna, ked som ho nosila...ja mam 52kg a 162cm 😀

katrin
31. máj 2007

erika, to máš teda riadneho macka.. Ale ono záleží aj od toho, akí ste vysokí a veľkí vy dvaja rodičia, ďalej, či nie je po niekom z rodiny taký veľký. Ja osobne, mám chalanov, narodili sa v 32tt+2, pôrodné váhy: Miško 1990gr/42cm a Maťko 1995gr./45cm. Ževraj, na to, že boli dvaja a na ten týždeň, v ktorom sa narodili boli veľmi veľkí... No a teraz, posledné meranie bolo cca pred mesiacom Miško 7030gr/65,5 cm a Maťko 7490gr/65,5cm... ževraj vyzerajú ako normálne donosené deti v ich veku... No mne sa zdajú byť aj tak hrozne veľkí 🙂

erika153
autor
31. máj 2007

no je pravda ze ja meriam 171cm a muz skoro 190cm 🙂 a nepatri medzi tych stihlych 😅
katrin tak to maju nadhernu vahu chalaniska tvoje 😵 😵

katrin
31. máj 2007

erika, tak co sa cudujes.. 😕 Kamoska, ta ma dvojky, ona ma cez 180cm a jej muz vyse 210cm. On nosi topanky c. 47 al. 48, skoro mala loď 😀 Ona sa stále čuduje, že tie jej deti sa v 6-tich mesiacoch nezmestia do vajíčok.. a že prečo už nosia 80-ku veľkosť 😀 😀 tak ja sa tomu nečudujem 🙂

jabjunka
31. máj 2007

Erika,nic si z řečí nedělej a malého nijak v jídle neomezuj.Můj nejstarší se sice obří narodil(4750/54),ale na půl roce 11kg,v roce 15kg,to byla trošku síla.Jenže jak začal běhat a vytáhl se,tak se ve 2letech mezi vrstevníky stratil a jeden čas ve škole měl mindrák,že ho přerůstají holky. 😀 Teď přerostl nás všechny doma(185cm) a je z něj pěkný kluk.Kuk do alba.Takže kašli na tabulky a užívej si mímo!!! 😉 😉 😉

dashak
31. máj 2007

Katrin, no vidíš, jací jsou kluci šikovní, Rodili jsme +- stejný týden - já 31+6 a malá má 7,30kg ve 14 měsících.

milhaus
31. máj 2007

moja ma skoro 7 kg ( asi tak pred troma týždnami ), teraz asi 7, 3 alebo do 7,5, viac nebude mat
papa 5 x denne
tiež jej davam kase
dr. mi len hovori aka je dlha lebo ma asi 70 cm a to sa narodila s vahou 2780 g a 48 cm normálne v 35 tt
mala hned od narodenia velke laby ( nohy ) ale tatko ma deviny
ja som vysoka 170 cm a on 180 cm
napriklad moj brat nas všeetkých prerástol, to nezaleži len aky su rodičia, geny ktovie odkial sa až dedia

irisp
31. máj 2007

erika-u nas tet je stejny problem mala mela ve 3 mes 6940g tet pocitam ze za 2 tydni jeste prebrala tak ze mojim othadem ma 7200g az 7500g.tak tez nejsem nejak nadcena ze tolik prebrala a taky se mne zname vyptavaji kolik vazi a koukaji na mne jak na martana 😕 ja s tim proste nic neudelam a mala ji 4-5x dene 150ml nutrilonu.doktorka mne rekla ze v zadnem pripade nesmim ji nejak omezovat v jidle a davat ji jen tolik kolik ma mimi v jeji veku jist.jo kdyz se narodila( cisarem) mela 3600g a 50cm