Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

lilianka1199
25. sep 2012

@misula.g joj, tak to sa ti necudujem....ja sa nalievam stale vodou a tiez mam pocit, ze je ho stale menej 😒 😒 😒

dzudka
27. sep 2012

@evita_ij zas je na sluzobke som sama s detmi ☹ najhorsie je ukladanie vecer lebo obaja su krpci takze na striedacku place jeden potom druhy ☹

ahojte uz davnejsie som nepisala...nejak neni cas pri krpcoch maly je velkac ...

Co uz vedia vase deti robit lebo moj sa nepretaca stale este sam ☹

dzudka
27. sep 2012

@zeta123 ahoj co uz robi tvoj krpcek zlaty je 🙂

zeta123
27. sep 2012

@dzudka dakujem...tak môj "drobec" sa uz od svojho 4,5 mesiaca pretáča na bruchu a to na lavu stranu a uz týzden aj na druhu stranu a obcas sa mu podarí aj naspät. tahá sa mi hore do sedu, ale este nevládze sediet.plazíme smerom do zadu 🙂. je velký, ale sikovný. nerob si s toho nic, ze tvoj je trochu lenivý. mojej známej malý bude mat uz pol roka, tak ako aj nás a je od nás o 2,5 kg menší, a este sa nepretáča, tiez je lenivý trosku 🙂, treba ho motivovat hračkami 🙂 vyskusaj

dzudka
27. sep 2012

@zeta123 takze uz sa pretaca dnes sa zacal az 3krat a celkom dobre ze nezasekne rucku pod bruskom tesim sa velmi 😉

zeta123
27. sep 2012

no vidís...sikovný je 🙂
@dzudka

zeta123
27. sep 2012

a nech nikto nehovorí, ze velké bábo je nesikovné!!!!!
@dzudka

zeta123
28. sep 2012

@dzudka no nechce sa mi verit..od 4. septembra, čize za 24 dní sme pribrali iba 100g.

vcielkanelka
8. okt 2012

@lilianka1199 @evita_ij @zeta123...ahojte rada by som sa pridala do vasej temy, necitala som presne celu debatu, len nejake utrzky, mna hlavne zaujal nazov temy...mam takeho bucliacika doma a aj ked to nerada priznavam jeho vaha mi obcas aj urobi nejaku starost, vsade pocuvam o obezita deti, no ja sa vsemozne snazim mu zamedzovat jedlo naviac ako by mal, davam ovicie miesto sladkosti, varit bez muky a bla bla bla, no nedaj decku lizanku obcas, neurob palacinky..kazdy mi vravi ze aky tucko, bucliacik a uz mi to obcas liezie na nervy a keby ste videli aky cirkus dokaze urobit kvoli jedlu, ten by zjedol vsetko...doteraz u babky a dedka na zahrade prve co prideme, ide ku krickom poziet ci tam nie je nejake mnam-maliny, cernice ..tak sa nehnevajte ze som vam vstupila do konverzacie, ja len dufam a cakam, ze v tom nie sme sami

lilianka1199
8. okt 2012

@vcielkanelka Tema je verejna 🙂..... ja neriesim vahu svojho drobca vobec, aspon zatial, papa totizto este MM a ked mu chuti co mu nedam 🙂, aj mne kazdy povie, ze aky je velky ale aj to, ze aky je zlaty 🙂 Ty uz mas vacsieho fesaka, tak to este nemam skusenosti, ale tak tazko sa povie dietatu nie, nejedz 😒 😒 😒 , no ale zase, malinky a cernice su zdrave a je to ovocie 😉

vcielkanelka
8. okt 2012

@lilianka1199 No sak jasne, moj maly bol zial na UM od ukonceneho 1.mesiaca a bol taky hlados, ale nastastie mame super lekarku, ktora aj ked mi povedala, ze vidno, ze je hlados, ze je dost tazke proste mu nedat jest. rady mudrych babiek, oklam ho cajom som uz totalne ignorovala s tym, ze som povedala, ze myslite, ze moj syn je blby?? a co sa tyka tych malin a pod, lubi ovocie a v podstate mu je jedno co je, hlavne nech je to casto a vela ... a tiez som si myslela, ze to vybeha ked zacne chodit a napriek tomu ze on je stale v pohybe, ked cumi na telku a dokonca aj ked obeduje, tak stale je buchtosko...ma rok a pol a vazi 14,5 kg

lilianka1199
8. okt 2012

@vcielkanelka na fotkach je uzasny 🙂,lepsie ked mu chuti, ako keby nechcel jest 😉 😉 😉

barborka1446
9. okt 2012

@zeta123 Ha ha .. My mame tri a pol mesiaca a 9 500 gramov 😀 Co viac dodat .. 😅

barborka1446
9. okt 2012

Ako tu tak citam tie vahy vasich deticiek, tak mne ten moj "drobcek" pride fakt velky k tym ostatnym velkym detickam 😀

- porodna vaha : 3 730 g
- 1 mesiac : 5 300 g
- 2 mesiace : 7 300 g
- 2 mes. 2 tyz. : 7 800 g
- 3 mesiace : 8 700 g
- 3 mes. 2 tyz. : 9 500 g

Za tri a pol mesiaca 5 800 g prirastok na vahe, plus samozrejme sme 200 g cca schudli v porodnici 🙂

chovancova27
9. okt 2012

@barborka1446 Tak teraz som "vypleštila" oči🙂 môj malý sa narodil 3950 kg a teraz má 20 mesiacov a 10 kg aj s topánkami a plienkou🙂)))))

barborka1446
9. okt 2012

@chovancova27 Nuz, co dodat 🙂 Ja cakam, kedy sa zacnu junovcata/julovcata plazit, lebo nas sa asi vtedy zacne gulat 🙂

zeta123
9. okt 2012

@barborka1446 krásny je...chlapisko, a pritom ani nevyzerá, ze vázi tak vela...silný je, určite.... vítaj v klube 😀

karamel
9. okt 2012

@barborka1446 tak to je teda riadny valibuk. 10kg mavaju priemerne dvojrocne deti 😒

barborka1446
9. okt 2012

@zeta123 Dakujem za privitanie 😀 Len sa presne toho bojim, ze bude lenivy .. 😉
@karamel Dvojrocne ? Fakt ? Som myslela, ze rocne .. 🙂 Ale tak co mam robit, davam mu aj cajik, s prikrmami asi ani nezacnem 😀

betina1984
9. okt 2012

@barborka1446 no waw, tolko ma moj 10 mesacny syn a to je dobry cvalik...

zeta123
9. okt 2012

@barborka1446 ani môj nie je lenivý...to nie je pravidlo, ze velké dieta je lenivé a neskoro začne chodit atd.

andulkaavetrelec
11. okt 2012

@barborka1446 tak to je přeborník, ty krásné kejtičky, to my jsme vlastně s 11,3 kg v 8 měsících úplní chudáčci (porodní váha 3,7 kg)
Jára se přetáčel ve 4 měsících, v 6 se plazil a v 8 leze a staví se...

andulkaavetrelec
11. okt 2012

@barborka1446 já jsem ho ale hodně dávala na bříško a taky ho nabírala nabalením na ruku (podle knihy "Něžná náruč rodičů"), pak mu to přetáčení šlo lépe...

vendullka
11. okt 2012

@barborka1446 A to já si myslela jaký je náš Kubík cvalda, dkyž má v 6m 9kg🙂 Ale že bybyl pozadu to rozhodně není, lozí po čtyřech jak drak a už se snaží i stavět, takže je rychlejší jako dcerka, která byla o hodně hubenější🙂

miskaska
12. okt 2012

@barborka1446 to je teda chlapisko 🙂..nas Edik ma v 3 mesiacoch 7500 g, som si myslela, ze aky velky, ale na tvojho synceka nema.

mihouk
12. okt 2012

Ahojte, mozem sa pridat??? Moj prvy skriatok sa narodil s vahou 3,70 kg, babmbulka bola vacsia 4kg, takze o tretie sa nemam odvahu ani pokusit, lebo neviem ako by to dopadlo 😝 😝 😝 Pri krpcovi som stale pocuvala aky je velky, ze by som ho nemala tolko zdvihat, ze vela papa, ale nikdy som to neriesila, maju velkeho tatina a teraz ked uz ma 3 roky (vyzera na 4), tak vobec nie je tucny, je tak akurat ma okolo 18kg a tolko cokolady co on poje je neuveritlene. Babmbula ma teraz 8mesiacov a okolo 12kg, ale tipujem ze to bude rovnoko ako so skriatkom. Samozrejme ze som si presla presilenymi zapastiami, ramenami a svalovicou, ale to v tejto teme je asi normalne 😉 Ozaj ake ste vysoke??? Ja mam 158cm, ale manzel 198cm, takze vo velkosti sa urcite potatili 😀 😀 😀

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajlynka
12. okt 2012

ajojte moj mal 4,200 teraz ma 6 mesiacov a 8 500g papkacik

majinka31
12. okt 2012

Naša má 4mesiacik a 7900g tiež rada papuska mamickine mlieko 🙂

majinka31
12. okt 2012

@barborka1446 a je dojceny? 🙂