Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
12. júl 2011

@michelleuk aj dzusi cajik vsetko som skusala napije sa trosku a zachvilu chce cucat.ju neoklamem 😀

michelleuk
12. júl 2011

@basa23 no to mas teda potom mala vie co chce 😉 tak jedine ku starkej na vykend a bez mliecka

dzudka
12. júl 2011

My sme tiez hore od 6tej a v noci furt kazde dve hodky ceckal lebo mu ten zub este nevyssiel asi budu teraz horsie noci ked mu ide.......

dzudka
12. júl 2011

Dnes som bola od rana doobedie cele v lese u nas jaj bolo fajne na luke nazbierali sme par cernic mam do jedneho 7dcl a 3dcl pohara na kompot uz len nalev spravim.-.....

basa23
12. júl 2011

@dzudka nam uz ide zub vyse mesiaca strasne to ma navrete a jak dasno natrhle hrozne 😒
@michelleuk no ved uvidime.cecala 4 krat to je ok proti tomu ako cecavala 100 krat 😉

michelleuk
12. júl 2011

@basa23 no ved teraz je to uz lepsie uz moze aj viac toho jest.ozaj mala ako uz beha sama?moja sa stale neodvazi a stale baleti na spickach 😒
@dzudka joj ja milujem cernice starka mi aj poslala kompot zo slovenska ale daky cervikavy 😝

basa23
13. júl 2011

@michelleuk aaaxh mi mame strasnu noc stale sa budila.hej beha uz sama zacala ked mala 11,5 m neboj ona sa rozbehne.

michelleuk
13. júl 2011

@basa23 no mi tak isto mala uz o pol 5 vstavala neviem ako ju mam odnaucit od tohto skoreho vstavania 😒

dzudka
13. júl 2011

@basa23 Lukasovi ide zub tiez ten dole uz 2tyzden a zatial nic ma ho take divne velke biele a taku dieru v nom uz cakam kedy mu vyjde....
@michelleuk to mas aj s maskom ten kompotik...tak my cerviky nemame
aj dnes som boal s detmi bolo celkom fajn iba ma osa uhryzla do malicka este ma to reze tak stipe ☹
maly dnes vstal o 7.20 perfis ale ja som nemohla spat od 6tej ☹ a to som sla spat o 23.30 do postele

Inak baby viete co sa stalo zrazu v noci sa zobudim na rev a maly bol na zemi ani neviem ako sa tam dostal z postielky to nemohlo byt asi spadol bol vedla mna z postele zliezol ale pritom mam prirazenu postielku ku velkej ale on odliezol tak dole k noham asi a tak druzgol ale nejaky rev to nebol....

Zas ma caka zavaranie....

dzudka
13. júl 2011

asi az teraz mi zaspal od rana nespal a v postielke bol od 10.15 ale sa dosral musela som vybrat prebalit a nie a nie zaspat ale uz je ticho tak snad spi...

michelleuk
13. júl 2011

@dzudka no aj mne uz mala zletela s postele zliezla dole od vtedy spava medzi nami mozno ked spal zacal zo sna lozit.

basa23
13. júl 2011

@michelleuk fu tak to pekne skoro.ooo to asi neodnaucis musime pockat 😉
@dzudka jeej ja by som infarkt chytili kebyze ju uvidim na zemi.
aaach baby nechce sa mi v septembri do skoly 😠

michelleuk
13. júl 2011

@basa23 no ved len neviem co budem robyt ked mala zacne liwzt z ohradky von 😎

basa23
13. júl 2011

@michelleuk och mi vrav mne skoro dnes z postele vysla

michelleuk
13. júl 2011

@basa23 ale no to je potom uz sikulka mi sme malej kupili novu hracku taku ze tam pchas kocky podla tvarov a to ti hovoru ze aky tvar si hodil farbu atd pocuvaj mi sme 15 min maturovali s marekom ze ako sa tie kocky vyberaju 😲

dzudka
13. júl 2011

no ved aj som bola troska v soku
@basa23

zas zavaram 🙂

som pisala ze som bola s detmi v lese zas na cernice a ma hryzala osa uz neviem ani co pisem 😅
maly dnes rekord 3krat 30minut ach ...
aspon ze babka vzala k sebe Lenku dnes som rada na dve noci tak troska klud ziadna nahanacka....

michelleuk
13. júl 2011

tak baby musim sa pochvalit mala dnes spravila sama prve dva krocky drzala sa stola otocila sa a rozbehla sa ale spadla na kolienka sa jej to velmi pacilo lebo potom stale skusala 😀 😀 😀 😵

basa23
14. júl 2011

@michelleuk hej aj mala ma take sem tam sa uz aj trafi 😉 no vidis zachvilu sa rozbehne 😉
@dzudka och ty tolko zavaras ja chvalabohu mam nato mamu ta malej aj vyzivu ted robila 😉 este stale ti tak malo spi cez den 😒

michelleuk
14. júl 2011

@basa23 no moja dnes extremne potiahla spala do pol 6..to uz asi cvikom 😉

dzudka
14. júl 2011

@basa23 vies dakedy spi lepsie ale posledne spava zle....
dnes v noci bol mladenec hore a hodinu od 22.30 a sa len cecal uplne ma az hryzol ked som mu chcela vybrat uz prso z ust...aj som ho nechala porevat zaspal na pol hodku a zas hore....
uplne som vycmugana z toho takze tak skoro sa kojit nebude chlapec.... 😠
aspon ze dcera je u babky o jedneho menej

preto zavaram lebo to v nasej zahrade ako mam svokru ale ta by to az tak fajne neurobila...a mama ma s ocom starosti takze tak...ja sa aj tesim ale uz mam toho dost....takze mam teraz pauzu ani do zahrady nejdeme ani do lesa nepojdem 🙂

chcela by som malemu usit tak teraz toto budem troska relax ....ale az vecer ked zaspi...

basa23
14. júl 2011

@michelleuk strasne skoro nam vstavaju ach dufam ze sa dockame ze posspia aj dlhsie 😉
@dzudka co chces malemu sit?jej vies sit ja som lava na take veci.ach ta kto ste mali zlu noc.ja uz som rada ze mala ceca 4 krat za den neni to najmenej ale nato ako cucava x krat za den je to uspech.

dzudka
14. júl 2011

@basa23 asi mu bolo teplo alebo ten zub alebo neviem co mu bolo....
hej viem sit ja mu sijem hracky teda usila som sustavu knizku a aj taku hracku jednu taku lienu co jej sustia kridla 🙂 ale teraz chcem na madlo na kocik take daco usit ze z toho bude trcat kadeco aby sa s tym zahral ked je v kociku dalo by sa to vyuzit aj na autosedacku na tie pasy cim sa priputava dieta to by som chcela aby sme prezili dovolenku lebo teraz v nedelu ideme na dovcu tu na SK

basa23
14. júl 2011

@dzudka jeej to si sikovna 😉 kam sa chystate na dovcu?

dzudka
14. júl 2011

@basa23 stredne slovensko horehronie 🙂na 6noci🙂

michelleuk
14. júl 2011

@basa23 no to hej ale so puberty ich to hadam prejde 😉 boze varim madarsky gulas a len na 5 min som vybehla von a uz marekovy prihorel 😒 no neslahne ma

slavkav
14. júl 2011

ahojte, mozem sa k vam pridat? mam 5m syna, ktore som vcera vazila a vazi 9800g 😕 viem, je to vela. je na UM, zial kojit sa nam nepodarilo ... porodna vaha 3780g. dcera dnes 5r - tiez vazila viacej - ale ona mala porodnu vahu 4500g a v 1/2r vazila 10kg - no ale zda sa, ze syn ju predbehne ...ale ja ho tym umelym mliekom neprekrmujem -dostava ho 5x za 24h - t.j. 4x pocas dna a 1x v noci a 1x na obed zeleninovy prikrm. teraz od 5m zacnem dalsiu davku mlieka nahradzat ovocim.

Co mam s tym robit? na 1 davku mlieka pije 180ml vody + susene mlieko do toho. na obed by kolko mal zjest toho prikrmu? kolko zhruba ml? Trapi ma, ze takto vela vazi, ale pritom sa uz zacal pretacat - cize pohybovo je podla mna ok.
co mi poradite? ☹

estterka
14. júl 2011

@slavkav ja sice kojim,ale nespravis s tym nic. nasa ma 12 kil a 10 mesiacov. teraz prvykrat za tyzden schudla 150 gramov,co nevadi,ale chcem tym povedat ze prvykrat nepribrala. medzi druhym a stvrtym mesiacom pribrala 4 kila,takze vlasne ona priberala vela ked bola na len na mliecku. prikrmovat som zacala az v 7 a pol mesiaci a naozaj neje nic nezdrave,ziadne komercne kasicky,piskoty,keksiky..papa zeleninu,ovocie a z obilnin jej robim ciste kase,ze napr pomleta ryza s ovocim a tak. nezmenis to. mozme len zboznovat a pusinkovat vsetky faldiky ,co maju 😵 😵

basa23
14. júl 2011

@michelleuk sikovny muzik potesi 😀 ja som dosla od kadernicky chcem svetlejsie vlasy taky nezvyk 😒
@slavkav ahoj vitaj 😉 nic s tym neurobis.nerob si z toho hlavu.moja mala tolko ked mala pol roka a potom sa to priberanie spomalilo.to je super ked je taky bucko a uz sa ti pretaca mozes byt spokojna,aj tak su take deti najchutnejsie.moja ma ted 13 m (skoro) a vazi 11 300 g myslim ze to neni vela porodnu mala 3720 g v roku mala torjnasbok ako ma mat takze uz si z toho halvu nebŕobim.aj ked vela ludi ze cim ju krmim ale zial neje ani vela len proste je taka ale ked zacala behat vidim ako jej miznu faldiky.

michelleuk
14. júl 2011

@slavkav ahoj sa s tym netrap ved to vybeha urcite ho neobmedzuj davaj mu tolko kolko ma jest 😉 moja tiez bola velka 4100g a teraz ako lozi uz ani nepribera strasne schudla a chce jest stale 😎

michelleuk
14. júl 2011

@basa23 no ved to pozabudol na to 😠 ja tiez spekulujem nad cervenym melirom zase ale ked som ho davala pred tym tak mi vobec nechitil tak neviem teda ci este skusim