Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

melkina
23. feb 2011

@zuzimila tak snad to bude všetko v poriadku ;)

lucy1990
23. feb 2011

Ahojte, aj my sme dost ´velky 😅 moja este nema 7 mesiacov a meria 79 cm a vazi 10 kg, hadam je to v poriadku...porodna vaha bola 3270g a 51 cm.

adelaine
23. feb 2011

ahoj, mne sa maly narodil skoro 4,5 kg a mal 52 cm, takze na neho sa jeho vrstovnici zdaleka nechytali,
boli v priemere o 1,5 kg lahsi, cely cas mi poriadne priberal, teraz v 7 mes. ma 74 cm a 9,5 kg
a pediatricka vravi, ze ma miery ako skoro rocne dieta, co som si vsak vsimla, ze uz pribera malinko, aj ked
dobre papa, deti v jeho veku maju skoro podobnu vahu, takze sa to vyrovnava...
tym som chcela povedat, ze neboj, postupne sa to spomali, nemoze priberat tak rychlo, a po dalsie, ked zacne lozit,
zacne viac spalovat 😉 🙂

lucy1990
23. feb 2011

@adelaine no ved chapala by som, keby sa mala narodila s 4,5 kg 🙂 ale narodila sa skor s mensou vahou..ale viac ako vaha ma mata ta vyska, sme dost mimo vsetkych tabuliek a percentilov 😕

basa23
23. feb 2011

@melkina jee to je sranda.takze su narodeny rovnaky den.ja som rodila v ruzinove 😉

basa23
23. feb 2011

@lucy1990 ahoj.moja mala ked mala 7 mesiacov mala 10 090g 😝 takze je to ok 😀 doki vravi ze to vybeha ze je to mliecny tuk abo co to.ale ako pozeram je dost dlha ze 79cm moa tolko teda nema tusim neak 74 cm ma.mala je kojena?

lucy1990
23. feb 2011

@basa23 no ved na dlzku sa mi to zda dost...a ano, je kojena, uz aj prikrmujem 🙂

astrinka1
23. feb 2011

holky, já mám 4 mesacneho chlapečka , ma 70 cm a 8260g. Stále pocuvam na preven.prohl. jak je velky. Ked měl 6 tyd. tak mi dr řekl , ze vyzera jak 3 mesacny, na 3 mes.mi řekl, ze je jak pulrocny . Jsem zvědavá co nám rekne v 6 mes. Stále pocuvam, ze je vyvojovo napřed , tak nevím jestli mám byt rada, nebo ne🙂. Snad už tak priberat nebude.

lucy1990
23. feb 2011

@astrinka1 my sme mali v 4 mesiacoch 8 kg a 75 cm 😉

basa23
23. feb 2011

@astrinka1 aj moja mala tak podobne a uz teraz sa jej to spomaluje.aj moja od malicka vyzera starsie 😀 uvidis zasne sa viac hybat o chvilku a sa to spomali.hlavne ze je zdravucky 😉

basa23
23. feb 2011

@lucy1990 kazde dietatko je ine.moze byt ze vyrastla trosku dopredu a teraz ti par mesiacov nebude rast 😉 nemyslim si ze by si sa mala s tym znepokojovat.no bude vysoka modelka 😀

tanija133
23. feb 2011

@astrinka1 ahoj, aj ja mam tak stareho chlapceka, a mal minuly tyzden 8400 g, su rposte aj taketko trosku vacsie babatka, ale ja si myslim ze to bude ok a snad coskoro prestanu priberat... 😉

79zuzana
23. feb 2011

ahojte... nasa malicka princezna ma 10 tyzdnov a vazi 6100 gramov.... narodila sa vsak dost velka... mala 4635 gramov, takze predpokladam, ze pribera tak ako ma 🙂

tanija133
23. feb 2011

@melkina odpadla som z tvojho krpceka, on je uz naozaj velmi tazky,tu je to asi fakt rekord a kolko mal v 4 mesiacoch? hlavne ze je zdravy a krasny... 😉

melkina
23. feb 2011

@tanija133 moj mal v 4 mesiacoch 10kg 🙂 ja som naozaj nepočula ešte o niekom,kto by mal taku vahu ako on 😠
Ja si myslim, že u neho ma na tom možno zásluhu hlavne nočné kojenie....na dudel si nezvykol a v noci každé 2-3 hod.vyžaduje prso....boli noci, ked bol uplakanejší a vtedy aj častejšie....keby prespal dlhšie, možno by tak nepriberal, neviem.... vela krát som len náhrada za cumlik, chvilku pocucká a spí...ako často jedli alebo jedia vaši drobci v noci?
Ale zase, keď to porovnám s mojimi staršími detmi, nezdá sa mi, že papa častejšie alebo viac ako oni jedávali....
Ja s ním mám už napríklad problém s oblečením....na tu jeho prdelku a stehná mám problém navliecť nohavice.... 😠 teraz som kupila naposledy 110, kraťase.....na dlžku su mu akurat a na stehnach a pupku to má ledva ledva...takže asi tak.... 😒
No, už nech behá 😀

michelleuk
23. feb 2011

Ahojte tak moja michellka je tiez riadny tuko🙂ked sa narodila mala 4100g a 57 cm,teraz mala v 6 mesiacoch 9kg a 74 cm.nci oblecenie na rocne deti🙂

melkina
23. feb 2011

@basa23 a o kolkej sa narodila? že možno sú aj časovo rovako starí 😀 moj sa narodil 20.21 hod 😉

basa23
24. feb 2011

@michelleuk ahoj,moja je väcsi tuko 😀 v 6 m. mala 9720g,v 7m mala 10 090, v 8m 10 470g.to sa spomali ako sa zacne hybat,lozit.mne prvych 5 mesiacov priberala kilo aj vyse kilo mesacne ako kedy.a ako som ti napisala za tie 3 mesiace pribrala len 750 g 😉

basa23
24. feb 2011

@melkina casovo uz nie,moja je narodena 13 52 h,takze je starsia 😀 😉

michelleuk
24. feb 2011

@basa23 no moja teraz ale zacala pomalsie priberat ties ako 3 mesacna mala 7 kg 4 mesacna 7800g a teraz sa to spomalilo🙂a co ju kojis,alebo jej davas umele mliecko?ja moju kojim uz aj prikrmy jej davam dva krat denne.

tanija133
24. feb 2011

@melkina Wau, ale ked sa tak nad tym zamyslim,moj mal ked sme isli z porodnice 3100 g a teraz ma 8500 g, takze to pribral za 4 mesiace 5400 g, no a tvoj vlastne pribral pri porodnej vahe 4500 g za 4 mesiace 5 500 g..!!!!! to je dost podobne!!!!!! takze sa zacinam bat ze sa u nas to priberanie nespomali tak skoro.... 😠 My tiez nemame dudel ,a ni za svet ho nechce, a tiez kojime aj v noci kazde 2-3 hodky...a cez den cca 7, 8 krat, ja som uz aj rozmyslala nad mojou stravou, je toho dost zjem, jem vsetko, ze ci moje mlieko nie je nejako velmi mastne alebo vydatne z tolkej stravy....ZE ci by som aj ja nemala zacat drzat dietu....ALe s priatelom nie sme tucni, tak snad nema by po kom. A vy ste tiez s MM redpokldam ze normalni vahou.... 😉 Ach jaj tuckovia nasi mali.....ja obliekam tiez vsetko o cislo vacsie , momentalne 74... pre 6-9 mesiacov, lebo presne vsetko v 68 ma obtiahnute a pupok poriadny... 😉

basa23
24. feb 2011

@michelleuk moja mala 3 mesacna 3700g.kojim a prikrmujem tiez 2 krat za den.ale nespapa moc skor chce mliecko.aj ked sa napapa vzdy chce cuc mliecko 😀 uz len cakam kedy zacne lozit a trochu to vybeha 😝 ted sa len gula,dava na styri sada ale lozit leniva nejde snaaas uz zacne 😎

basa23
24. feb 2011

@tanija133 aj ja som si myslela ze je to tym co jem.lebo tiez jem vsetko co mi pride pod ruku.som si to zistovala od x mamiciek a aj na internete a nieje to pravda.tak sa nemusis bat.po pravde co vidim z okolia aj z netu vela je teraz takych deticiek velkych a hlavne kojenych.mne povedal na klboch v piatok lekar ze to je ok ze je to mliecny tuk z kojenia ze to vybeha.

melkina
24. feb 2011

@tanija133 no tak to ste na tom podobne ako my 🙂 a aj ja som si myslela, či to nie je tým, že ja jem vela jogurtov napr.,ale tiež som si o tom čítala a zistila som, že nie....ja mam niečo vyše 50 kg 🙂 tatino je síce chlapisko, ale taký ako dieťa nebol 🙂

michelleuk
24. feb 2011

@basa23 3700g?to dako malo si sa nepomilila?moja sa uz plazi ale do zadu aj dviha na styri ale este nelozi vie sediet ale este si nesadne sama.ja moju tiez kojim je zavisla na tom🙂nevie ani s flasky pit🙂a aku mas staru dcerku?

basa23
24. feb 2011

@michelleuk jeeeeeej jasne pomylila sak tolko nemala ani ked sa narodila 😀 som chcela napisat ze 7800g mala 😝 tak to jak moa ani moa nevie pit z flasky uz som ich tooolko vyskusala a nic 😒 moja mala 18.2. 8 mesiacov.si neviem predstavit ked ju budem odstavovat ona staaaale len cucka z prsa 😲

michelleuk
24. feb 2011

@basa23 no to moja tiez zavislacka mala ale je to coraz tachsie s nou nemozem sa na nu pri tom pozerat,ani sa rospravat z niekym lebo sa hned zacne obzerat ze co sa deje🙂inac ako ti spava v noci?ja moju davam o 9 to hned zaspi,a okolo piatej ju berem ku nam na kojenie a spime aj do 8 9 rana🙂ked bola mensia tak celu noc prespala bez kojenia len teraz posledny mesiac sa budi.

basa23
24. feb 2011

@michelleuk no to aj moja mala hned len zacuje nieco aleo telku a obzera sa.ale u nas je ten problem od mala ze ona cucka tak 3 min a koniec nevie sa poriadne najest preto pyta casto.cooooo som smutnaaa ☹ mne ani raz neprespala noc.ked bola mala sa budila kazdu hodku.potom kazde dve.isty mesiac isla spat o 7 spala tak do 11 a potom sa budila okolo 4.ale to uz nespala.ale teraz posledne mesiace sa budi aj 6 krat za noc neviem co to snou je.moja chodi okolo 7 spavat uz od mala.ale aj ked som ju skusala dat spat neskor to nepomohla a vstava okolo 6.ja uz som taka unavena ako vravim tuto noc bola 7 krat hore a od pol 6 uz hore uz nechcela spat.neviem uz som myslela ze mam slabe mlieko ale zevraj slabe mlieko neni tak neviem cim to je 😢 to ti strasne zavidim ze ti tak krasne spinka len tak dalej 😉 a neviem kedy sa toho dockam 😝 mne zaspava na prsu neviem jak ju oducit .tebe zaspi vecer pri kojeni na prse?mne aj cez den tak zaspava od mala.a najlepsie je to ze cez den spi 3 x po pol hodke.vonku vydrzi aj 2 hodiny ale doma nie

michelleuk
24. feb 2011

@basa23 no moja tiez pri kojeni zaspi 5 min taha a potom drieme a ma ma ako cumel🙂inac si skusala zmienat prsniky ked ti tak malo pije z jedneho?moju ked nieco vyrusi tak sa zacne hnevat kope ma ale ked ju prelozim na druhi tak zase papa🙂inac my cez den spi tiez malo vecinov tich 20 min po kojeni a potom od4 do 6 a potom sa len kupeme....a do kedy chces kojit?ja som chcela ist uz do roboty ale mala je strasne naviazana a ani s flasky tak neviem ako.,.idem ju vazit prave tak som zvedava kolko ma🙂

basa23
24. feb 2011

@michelleuk skusala som ale nie ona nema zajem tahat dlho ani ked jej menim prsnik 😝 co to ti spi od 4 do 6 ? 2 hodky?to mas dobre mne este tak ani raz nespala 😒 som chcela do roka ale koncom augusta ideme na dovolenku tak mozno potiahnem dovtedy.ak budem mat dovtedy mlieko 😲 no alebo mozno dlhsie ak ju nepojde odstavit 😠 no to ti asi nepode ist do prace akje taka.ja tiez od male nikde nemozem ist ale isty cas pila ked mala 3 mesiace som sla na tyzden do skoly a pila.a odvtedy uz viac nie 😠 no kolko vazila? 😉 ja osm u vazievala pomaly kazdy den ked tak priberala som mala z toho hruzu z toho ej priberanie ale ted raz za mesiac takze az 17 marca neviem vydrzat 😒