Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
13. mar 2011

@michelleuk aj tvoja mamina byva v anglicku?hej vazila som ju mala 10 720g.pribrala 250g za 22 dni to je ok to priberala tyzdenne 😀 mi ideme 21.3.prvy jarny den.a to bude mat uz 9.mi chodime tak kazde 2 mesiace uz ted

michelleuk
13. mar 2011

@basa23 no byva uz 3 rok tak isto ako ja....mi ideme na jej 8 mesiac tu sa chodi dako cudne na konroly 🙂 tak to pekne pribrala 🙂 mozno menej preto ze uz viac sa pohibuje nie?

basa23
13. mar 2011

@michelleuk aha tak to mas super som myslela ze mas maminu na SK.asi tym ze sa hybe.uz je to ok pribera tak 350g mesacne.za 3 m pribrala kilo to sa daaa 😀 uz je taka mrzuta je od pol 3 hore uz chce spat este ju chvilu zdrzujem 😉

michelleuk
13. mar 2011

@basa23 🙂 no moja teraz tiez spi.moja tiez pomalsie pribera teraz ked bola mensia tak aj kilo za dva tyzdne 🙂 to bolo pametne vazenie vtedy 🙂

basa23
13. mar 2011

@michelleuk tak to aj moja tak priberala.zväcsa kilo za mesiac ale raz sa stalo ze 1,5 kg za mesiac.to bol sok 😝 mala uz spi uz bola mrncavaa.

michelleuk
13. mar 2011

@basa23 no ja tiez kojim prave a idem ju uz dat spat 🙂 no a to si predstav ze to len s kojenia mi tak priberala 😎 ja tam mam asi smotanu a nie mliecko 😀

basa23
14. mar 2011

@michelleuk dobre ranko 🙂 no mi sme hore uz tusim od 5.slahne ma uz naozaj ☹ dnes rano som ju nacala ze v postielke normalne stoji,som uz mala dlhsie pocit ze tam rano vzdy stoji ale vzdy bola tma som nevidela 😝 v postielke sa postavi a inde nie este 😀 no to mi vrav ja mam tiez asi smotanu ved to neni mozne ze tak z kojenia pribrala mi.

michelleuk
14. mar 2011

@basa23 no to mi aj doktor na kontrolach hovorill ze mam fat milk 🙂 a este mate postielku tak hore?my hej mala sa iba chyta mriezok a otaca sa dookola po postielke 🙂 joj tak to ste mali skory budicek mojja vstala o tej aiedmej 🙂

basa23
14. mar 2011

@michelleuk mi sme ju uz dali o stupienok dole radcej ked uz sada aj stava preistotu 😀 preto ma bolia tak krize stokrat ju vyberam a spet do postielky 😒 joj zavidim ze si tak pospis 😉

michelleuk
14. mar 2011

@basa23 no mi mame este hore postielku mala zase s nami spala od 5 rak zase pri priatelovi 🙂 ozaj tvoja ma uz znamienka?ja uz som nasla dve na chrpte a zatku 🙂

basa23
14. mar 2011

@michelleuk nenasla som este jej znamienka 😀 teraz sa mi mala zobudila po pol hodke a hned taku sablu hodila.som jej dala trosku pribinacika jak som ja jedla zeby z toho?to tak kyslo pachlo az ☹

michelleuk
14. mar 2011

@basa23 jaj to moja grcka stale tiez aj hod po jedle 🙂 mala si rozsirila slovnik o baba 😀 som ju chcela is dat vazit ale bolo zavrete ze niweco opravuju 😕 a to uz moze peibinacika a celeho ti zjedla?

basa23
14. mar 2011

@michelleuk mne gracala 3 krat od narodenia. inak neblinka 😉 nie nemala by az po roku tvarohove,lebo pribinacik je tvarohovy to osm jej dala asi 6 lyziciek viac nie.a buuum vygrcala.fuu ale to tak kyslo pachlo muz tepoval sedacku co sa vygrcala a stale to smrdi 😒 nabuduce odvazis.ja idem vo stvrtok vazit vzdy ju hlavne vazim 17steho v mesiaci bo 18.ma 9 mesiacov

michelleuk
14. mar 2011

@basa23 no moja ta grckala stale od narodenia teraz sa jej tu uz ustalilo ako je vetsia 🙂 ale aj tak este opcas grcne hlavne ked je na bruchu a grgne si 🙂 no ja chodim tak dva krat za mesiac ju vazit niekedy len raz za mesiac ako kedy 🙂 inac sa mi zda ze mala dako schudla do stehienok ale zase priatel tvrdi ze ju do dlzky vitiahlo.mozno to bude tym ze stvorkuje 🙂

basa23
14. mar 2011

@michelleuk asi mala reflux nie?viem ze tak sa vola ked deticky vracaju aj susedina mala to mala.a ako mala pol roka sa to ustalilo uz nevracala tolko.len zriedka.no aj mne sa to zdalo ze schudla do stehienok ale nakoniec som podla veci zistila ze sa vytiahla 😉 predchvilou si na seba stiahla stolicku tak mame dalsiu modrinku na cele,uz 2 jednu ma z toho jak isla stvornozky a vrazila do postielky

michelleuk
14. mar 2011

@basa23 no moze byt ale ja si myslm ze to bol s toho za sa velmi prepijala mlieckom ved niekedy aj 40 min bola prisata a potom grcla co bolo navise asi 🙂 joj to je mi luto ale tych urazou este bude 😉 a mala sa ti neskusa postavit ked uz stala v tej postielke?

basa23
14. mar 2011

@michelleuk skusa dnes sa asi 3 krat postavila pri nabytku jak je telka.vkuse sa taha k telke.to je strasny telkocumil 😀 jak ide k nej ju vzdy vypne lebo potom kuka zblizka jak buk 😝

michelleuk
14. mar 2011

@basa23 joj no to aj moja stale lezie k telke a skuli po nej 🙂 sa prave zgrcla zase tak som ju prezliekat zase musela 😀 u nas sa pere hadam non-stop...inac tvoj amala je riadne rychla som ti vravela ze do dovolenky bude chodit 🙂

basa23
14. mar 2011

@michelleuk bodaj by bo ma picen ked nebude chodit ju tam vlacit na rukach.sak dojden o ruky 😝 bo kocar neberem bo ideme este s nasimi tak aby sme sa pomestili.musim ju v lete naucit chodit 😉 mala uz mi spi no som zvedava dokedy.dnes bola cely den neaka divna.

michelleuk
14. mar 2011

@basa23 no sa jej necudujem ked ju ten zubok tak dlho trapy....a ako idete autom?

basa23
14. mar 2011

@michelleuk hej auto´m.najprv som chcela ist lietadlom niekam ale neviem neak som sa zlakla aj tej klimy co je v lietadle zevraj vela deti to neznasa dobre a co keby padlo lietadlo 😒 tak radcej autom.len rozmyslame ted ze ci rano ist alebo vecer.ze kedy to lepsie mala zvladne.mame dilemu 😀

michelleuk
14. mar 2011

@basa23 no ja som isla autobusom do bulharska...nikdy viac to bol horor bolo teplo stalo sa len co 4 hod 😝 no ja si myslim ze by bolo lepsie vist na noc aby mala radsej spala,predsa to bude leto a v aute bude teplo este to by bola len nervozna 😝 ja som prave dala mladu spat a varim sosovicovy privarok prave 🙂

basa23
15. mar 2011

@michelleuk hej asi na noc bude lepsie.kokos mna uz naozaj slahne dnes uz o pol 4 chcelastavat.som ju do pol 5 tocila postielka cecok.o pol 5 zaspala a o 5 15 hore.ja uz nevladzem 😒

lenocka84
15. mar 2011

ahojte zienky
aku ste mali noc? nas mali si o 2:30 zmyslel ze spat nebude, taky rev spustil, ze uz som myslela ze mu nalacem po zadku. este ze tam bol aj muz, lebo by fakt schytal.
rano sme to s mm preberali a som mu povedala ze maly by nedostal, len uz som mala nervy lebo 5. noc za sebou co som nespala, mm sa nezobudi ked maly place, a ja ho nebudim kedze vstava o 6tej a maka cely den.

michelleuk
15. mar 2011

@basa23 ahoj no to verim 😝 moja o siestej stala tak aj priatela zobudila tak isiel dole a hral fifu 🙂 no a zubar by s tym zubkom neurobil nieco?

michelleuk
15. mar 2011

@lenocka84 ahoj tak s tymy nervami sa ti necudujem aj ja niekedy zbliaknem na malu ked ma vytoci ale ked vidim ze sa smeje na mna a vlastne ani nevie preco kricim tak sa hned skludnim 🙂 maly by aj tak este nevedel za co by schital este je malicky 🙂

lenocka84
15. mar 2011

@michelleuk obcas by som sa ja najradsej vytrieskala ked na neho kricim
ale to uz ma musi fakt vytocit ked dvohnem hlas

michelleuk
15. mar 2011

@lenocka84 no moja je dobra ale vytaca ma ked naschval skrieka a cim viac ju ignoruje tym horsie 😠 ale inac mam super dieta 🙂

lenocka84
15. mar 2011

@michelleuk tento skriekanie uz vzdal, teraz na silu place, aj by sa chcel smiat, ale do toho place, uz moc vymysla

michelleuk
15. mar 2011

@lenocka84 no to treba ignorovat ked naschval roby obcas aj moja ze naschval place odidem do kuchini je ticho vratim sa a zase pusti,ale plac mne nevadi skriekanie mi trha usi