Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

dzudka
2. apr 2011

@basa23 dakujem tak som rada

michelleuk
2. apr 2011

@dzudka no podla mna je to normalne ze sa az teraz zacal otacat. . moja tiez neskoro zacala nieco pred 6 a teraz uz obchadza nabytok a stoji 🙂 a to bude mat 4 len 8 mesiacou

basa23
2. apr 2011

@michelleuk neboj sa toho.ja to davam na malinke kocky a potom pichnem vidlickou a ked uz je to mäkke ze sa to rozpradava tak uz to je 😀

michelleuk
2. apr 2011

@basa23 no uz musim kupit dake jedno prso len pre nu mi kura velmo nejeme moj ho nema rad uz sa ho prejedol 😀 a mala sa ti uz aj sama rozbehne niekde bez drzania ci nie?a ozaj vodis ju za obe ruky ci nie?moja obchadza gauc ale ked ju chitim za ruky tak skace 😀

basa23
2. apr 2011

@michelleuk nie este nejde sama,myslim ze este dlhoo nepojde 😒 malo ju vodim ona chce skor sama pri gauci ist,za ruky ide ale chvilu len potom ide ku gaucu radcej.no dnes mi mala spi od 19 20 som zvedava kedy rano vstane aach sme ju okupila a take hysaky chytila neviem co je snou dnes a hned isla spat a uz bola hore raz 😠

michelleuk
2. apr 2011

@basa23 no to aj moja sa tam possuva a vsetko zhadzuje co je na nom 😀 no to dost koro isla spatn.....moja je este hore,,tu lozi ja ju az o tych 20 min dam spat.....a nejdu jej zubky?

basa23
3. apr 2011

@michelleuk no nakoniec vstavat chcela o 4,potom este neak zaspala a vstavala o pol 6.neviem moc si neda kuk do ust len vidim ze sa jej tlaci ten co mala modre to dasno len ten vidim ze jej ide,inde sa nedostanem pozriet 😒 taka som unavena asi budem musiet ist tej lekarke to neni mozne stym dusenim uz 3 noci som pomaly nespala a dnes ani nemozem si pospat ked ideme natu zahradu ☹

michelleuk
3. apr 2011

@basa23 no tak to dost skoro vstavala 😒 moja tiez o tej 6 ked aj s priatelom isiel do roboty na osmu...no moze to byt aj tym kaslom chudatk male....a teplotu nemava?moja si tiez nechce dat pozred do us asi ju ti boli tam..

lucian26
3. apr 2011

Ahojky,chtěla jsem se vás zeptat....máme velké miminko-3 měsíce,64cm a 7 kilo.Nepřepokládali,že malej bude takový obřík ve 3 měsících a začíná nám být malá korbička.Máme dvojkombinaci,ale sporťák není polohovatelný...jen sedátko,které se polohuje,ale dítě jakoby stále sedí.A proto chci koupit jiný sporťák nebo golfky,které mohou používat již 3 měsíční miminka. Prosím nevíte o nějakým dobrým sporťáku,který se dá polohovat,aby mimík zcela ležel???děkuju moc 🙂

michelleuk
3. apr 2011

@lucian26 ahoj maly neni az tak velky neboj 🙂 moja mala v 3 mes 7300 a uz ked sa narodila mala 57 cm 😅 kocik skus kuknut znacku Graco tie su dost velke a daju sa aj polohovat....ja mam ale kocik s polska a je super len sa nezmesti do kufra auta 😎

basa23
3. apr 2011

@michelleuk nie nemava teplotu,len raz mala a to po ockovani.jaaaj cely den tu lieta,zachvilu pojdeme na zahradu no to tam bude nanu striehnut.som jej davala predchvilou obed zjedla par lyziciek a viac nie.no kaslem nedostane mieko ked nechce poriadne papat ved musi si pomaly trosku zvykat na normalne jedlo 😠

michelleuk
3. apr 2011

@basa23 no s tym obedom to aj ja tak robym ked nechce tak ju necham chvilu a o taku pol hodku dam znova vetsinou zobere lebo pochopi ze mliecko asi nedostane kym sa nenaje.....moja teraz hodila slofika doobedneho🙂tak sa ti aspon unavi na zahrade a bude dobre spat....ozaj som vidla ze mas tu hojdacku v ktorej moze mala skakat,ja som to ties chcela len to nemam gde zakvacit mame blbe dvere v byte🙂

basa23
3. apr 2011

@michelleuk to neni moja to ma susedka na zahrade ale je super ta hojdacka ale mala v nej dlho nevydrzi 😒 no dnes skusala prvykrat rajcinu zatial ok ziadne priznaky.no dnes ma neaky grckajuci den aj obed vse vygrcla.ha dneska sranda bola na koberci na zahrade a natravu ani slak jak sa dotkla travy tak hned sa odtiahla sa boji travy 😀

michelleuk
3. apr 2011

@basa23 hej sranda 😀 no inac to je bohovska vec ta hojdacka aj moja znama to ma ale jej mala v tom doslovne lieta 😀 moja cely den nekakala len teraz mala taky kusok hovenka ako dospeli maju....asi je zapecena ale netvari sa ze bt ju bolelo brusko tak neviem 😝 a tu paradajku si jej dala surovu?malej sme dali do ruky taku velku slivku tak ju olizovala si myslele ze to je hracka 😅

basa23
3. apr 2011

@michelleuk aj moja ma take dni ze nekaka,alebo vykaka uplne pidi bodku a tvrdu.to je v pohode mozno je zapecena ale nemyslim ze ju boli brusko abo co to by vyvadzala.mala mala teraz 3 take dni ze take dboky kakala a dnes 2 krat sa poriadne vykakala to je ok si nerob z toho hlavu,jej len trosku pomasiruj brusko.hej surovu sme grilovali na zahrade ze nech jej neni luto som jej dala kusok surovej rajciny 😀

michelleuk
3. apr 2011

@basa23 jaj no dobre lebo inokedy kaka aj 2 krat denne....no skusim jej aj ja dat co to spravi-)a mala ako dobre spika?mi mame zajtra uz 8 mesiacov😀boze tak rychlo to ide....moja uz spi asi hodinu bola unavena si oci suchala mama ju dobre vyzabavala🙂

basa23
4. apr 2011

@michelleuk skus treba vyskusat ale len trosku uvidis ako bude reagovat.a kde jak uz lepsie spala tak zas tuto noc hore 5 krat a uz o pol 6 hore.jak sa zmenil cas vstavala okolo 6 a ted bum zase okolo 5.gratulujem k 8.mesiacikom 😀 tomu ver strasne to uteka si len pamätam jak som sla z nemocnice...

michelleuk
4. apr 2011

@basa23 no my sme stavali o pol 7 ale mala bola aasi o 2 pol hodinu hore nechcela spat som ju nakojila dala do postele a ona hop hore a sa postavila a takto som sa zabavala asi pol hodinu ona vstaval a ja som ju skladala 🙄 chcela som odist do obyvacky spat normalne ☹

basa23
4. apr 2011

@michelleuk no to aj mala mavala take noci.no hold uz je velke dievca uz hoc co dokaze uz to zacne.aj u malej mala takto neak ako tvoja malinka a tie noci zacali byt akcne 😀

dzudka
4. apr 2011

@michelleuk my mame tiez Polsky vyrobok a tiez zaberie cely kufor 😀 ale je fajn velke kolesa terenny super do lesa aj vcera sme boli a super trojkombinacia takze uz mame vanicku vybranu lebo sa do nej nezmestil a lezka si v sportovej casti ale na rovno ale aj tak tam nechce byt ach jaj uplne sa opakuje to iste co pri prvej dcerke ani on necchela kocik asi az od 1.5roka sa vozila v takom mensom sportaku
dufam ze maly bude skor chodit lebo uz teraz ho ledva nosime ☹ teda ja alebo si budem musiet kupit nejaky nosic lepsi alebo neviem ,,,,,lebo on vrieska v kociku aj ked ho dame vyssie ze vidi chvilinku vydrzi a potom vresti je to des s nim
a jeho spanky sa total pokazili spava posledne tri dni ze 4krat 20-30minut ☹

ale zato dnes spal skoro celu noc od 21.00 - 8.10 s dvomi krmeniami prve o 3.30 druhe o 6.30 ale sa kojil hodinu 🙂 😵

dzudka
4. apr 2011

@michelleuk
@basa23
dievcata a nemate moc tuhe prikrmy ked kakaju bobky alebo tvrdsie skuste spravit redsie ze viac ako polievkove tekutejsie
napr mojmu krpcovi viac chuti ked to ma redsie ako kasu hustejsiu v tedy to viac musim do neho tlacit ako otvara pusu ale nejde mu to tak pekne ako ked ma take viac tekutejsie a velmi mu chutila tekvica taka na riedko 🙂 a z toho kakal ako divy teda mal pekne kasovitu stolicu....lebo na zacaitku z mrkvi par lyzic mal zacpu a ked kakal tak tak reval az ho to bolelo a uplne tvrde takze mrkvu davam len tak mierne po troske lebo ho zapeka....

poradte ze co este skusali sme mrkvu petrzlen zemiaky tekvicu....
chcela by som dnes ze jablko mrkva uvarit ze co na to povie 🙂

michelleuk
4. apr 2011

@basa23 no tak to bola teda akcna noc 😒 no a teraz si v klude spi...ozaj uz aj kakala rano a riadne vela ako za dva dni fakt 😅 dneska je pekne tak pojdem s nou do parku na hojdacky sa jej to paci hojdat sa 😀 a ako je u vas?

michelleuk
4. apr 2011

@dzudka ahoj tak ja som jej davala aj jablko s bananom ale rozmichovane na kasu,moja nemava problem s kakanim teraz mala prvy krat vzdy jej to islo velmi dobre 😵 no aj jaa ju mam v sportovej verzii hadam od 3 mesiacov lebo ja som nemala vanicku len taku vlozku ako vak co sa dala vybrat s babetkom 😀 no ten nosic je dobra vec ale aj v tom ta bude chrbat olet ja ju tam davam ked idem len mlieko kupita alebo co,ale tak to reze na plecia ze koniec 😅 no to aj moja sa tak koji v noci ona rovno s nami aj spi 😀

dzudka
4. apr 2011

@michelleuk jeej aka je zlata v tej hojdacke a blahozelam k 8mes. 😵
no a aj nas vacsinou skonci vo velkej postely ale ked sa len dva tri krat zobudi tak ho supnem do postielky ale nad ranom vacsinou vedla mna spi lebo to vie spinkat do 7-8smej a dakedy aj dlhsie 🙂 ale to uz davno nebolo.

basa23
4. apr 2011

@dzudka ja jej davam skor take redsie,iba ked ma cestoviny alebo ryzu tak to nema take redsie vtedy to nezje,ale inak ano polievocky a tak.ona iba niekedy ma take tvrde ze je asi zapecena,ale inak ma ako take uz normalnu stolicu nie tvrdu len uz nieje riedka.mi uz sme skusili vsetko pomaly(no co moze).brokolica,spenatik,tekvica,karfiol,baklazan,cuketu pomaly vsetko a zatial dobre reagovala.

chcela by som vyskusat lososa som niekde citala ze je to dobre pre deti minule mi prisla taka brozura ale neviem neak vaham mamicky nemate neake skusenosti s tym lososom pre dieta?

basa23
4. apr 2011

@michelleuk jeej zlata na tej hojdacke.aj u nas je pekne teplo len je take zamracene,ale inak teplo.ma dnes aj sprchnut alebo ze burky no tak som zvedava,fuu burky nenavidim bojim jak dieta 😀 boze ja som posledne dni jak vypluta unavena spat neviem kvoli kaslu,neviem tej lekarke sa mi nechce nakolko ju nemam v BA este 😠 som ti vravela ze potom statne vykaka to aj mala nekaka par dni a potom kaka za styroch 😀

michelleuk
4. apr 2011

@dzudka dikes 🙂 no ja malu kojim a spim ked sa v noci zobudi len ked sa zacne otacat a kopat ma ju prelozim 😅 uz mam strasne modryni od nej po nohach co ma dokopala 😕

michelleuk
4. apr 2011

@basa23 no ved to uz asi 5 plienku pokakanu som jej menila 😎 no som zariekla to pocasie uz prsi,a este k tomu mala dako zachripla,ale to asi s tym nocnym revom bude 😝 no to mozes byt chora aj s toho pocasia mne tiez to neroby dobre ked je stale inak,hlavne ked som bola tehotna som stale chora bola 😖

basa23
4. apr 2011

@michelleuk no teda kaka o dusu dnes 😉 u nas je zamracene ale inak teplo,manzela som vykopla s malou von ze idem ja oddychovat 😉 nech uz je teplo nech sa da kupat som zvedava ako mala ci sa jej to bude pacit.vo vani sa jej paci ale v rieke to je ine,v mori.kde vy kupete malu? vo vani alebo vanicke?

dzudka
4. apr 2011

@michelleuk no moj je tiez taky kopac ale to len cez den pri kojeni ma kope a vyklada si na mna nohy ale zatial je maly ale aj tak dakedy to dost boli som zvedava aky velky bude ked bude mat tolko co tvoja mala ...

boli sme na neurologii pre tu uzaveru VF a vsetko v poriadku maly ze je ok na svoj vek a aj podla jej vysetreni pekne sa drzi ze ho mam vela davat na zem aby sa mohol lepsie rozvijat ved to aj robim 🙂
no a hlavicka pekne mu rastie tak sa tesim kontrola o tri mesiace 🙂
povedala ze davanie na 4 teda stvornozkovanie je v 8mes tak snad maly bude taky sikovnu a pojde mu to 🙂