Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

michelleuk
15. apr 2011

@dzudka neboj to je v poriadku aj moja mala take obobie ze tak malo pribrala ja som bola tiez rada ale potom sa to zase zvysilo, 😎

dzudka
15. apr 2011

@michelleuk takze budes musiet ist do prace a kto bude ti s malickou asi nejaka opatrovatelka alebo jasle ?

michelleuk
15. apr 2011

@basa23 no ja uztiez silno rozmyslam nad um ale myslim ze tym to neni myslim ze je to tim ze ona chcela spat len som nou 😕 a od pol jednej spala do pol 7 ten cumlik som jej aj davala,ale nechcela ho chitala nervy 😒 musim kupit daky druhy tvar

dzudka
15. apr 2011

Baby mne sa prva kojila ledva do 10mes a sa zacala odstavovat uz len v noci a potom uz vobec nechcela a to som ju do roka ako tak udrzala na mm ale uz sme davali aj flasu s um lebo to uz mala malo rano ked sa zobudila sa kojila inak sa uz nekojila vobec....no a bola naucena ze o 5tej rano flasa a potom som ju oducila postupne tak ze som za nou isla ze mliecko dostane az rano a od 17mes spala celu noc sama jasne ked boli zuby a choroba bola hore ale spinkala pekne bez mlieka a bez budenia...
a asi to tak budem robit aj s malym
lebo teda taketo kojenie do roka a pol by som nechcela
aj ked poviem pravdu ze mi to kojenie chybalo ked sa mi odstavila mala ze uz ma nechce..... 🙄

basa23
15. apr 2011

@michelleuk ja este pockam do roka a pak to skusim riesit.tak ci tak po roku uz pojde pekne ranajky,desiata... papat takze pak ma mat dieta 500ml vyppit za den tak to su dve flasky alebo flaska a jogurt a ma davku.ted mi jedna poradila homeopatika na zubk chamomilla vulgaris nabehnem do lekarne a kupim zevraj lepsie spinka po nich 😉
@dzudka aj ja by som bola najradcej keby sa mi sama odstavila,lebo takto to inak bude velmi tazke tuto zavislacku odstavit 😉 ale u nas to je nerealne ze sa sama odstavi 😒

dzudka
15. apr 2011

Basa23
vies co to som si aj ja myslela ze ako ju odstavim a ako zacala sama chodit od 9mes tak nechcela uz cez den pit iba v noci a potom som to postupne zamenila jedno nadranom za flasu a potom sa uz odstavila sama uplne a ani problemy s tecucim mliekom som nemala 😅
@basa23 a tie homeo som pouzivala pri Lenke a nic nam nerobili a este ich tusim mam tak asi skusim dat malemu 🙂

basa23
15. apr 2011

@dzudka vyskusam mozno nam zaberu ale tie tomu neverim 😒 to staci len v lekarni kupit nemusim to konzultovat s lekarkou nie?mala ti chodila od 9 mesiacov?aj ja chceeeeeeeeeeem 😀

dzudka
15. apr 2011

nemusis konzultovat v lekarni ti povedia davkovanie
hej od 9mes sama ona bola akcna od narodenia a velmi vnimava a ziva a malo spala a vela sa hybala a vsetko chcela vidiet a nechcela spat a to jej ostalo doteraz ved spavat za 24h len nejakych 9-10h co je podla mna na 4r detsko malo
a hlavne skoro vstava ☹
ona vsetko rychlo robila aj hovorila aj chodila proste vsetko preto som sa aj tak vylakala pri malom ze sa netocil lebo ona sa pretacala ako 4mes.
takze tak s nou aj preto sa odstavila lebo bolo pre nu zaujima vsetko ine len nie kojenie 😀

michelleuk
15. apr 2011

@dzudka no s malou bude moja mama alebo priatel lebo on roby od 2 do 10 a ja by som robila do 12 tak by to uz dako vyslo,no dufam ze aj moju malu dako osvieti a raz ma odmietne lebo ona je uplne zabazena za mojim mliekom ja si myslim ze ju budem musiet js odstavit 😒

michelleuk
15. apr 2011

@basa23 no ved aj ja si myslim ze cim viac jedava dieta normalnu stravu tym viac uz zabuda na kojenie 🙂 no ale ja poznam aj pripady ze aj do 2 a pol roka dieta este chcelo 😕to je uz podla mna velmi dlho ☹

basa23
15. apr 2011

@michelleuk to uz sa mi zda dlho podla mna bohate staci do roka si myslim.no ja to skusim od roka ale ak to moc nepojde tak nebudem mat na vyber a budem musiet kojit.no uvidime.ake ste mali dnes pocasie?mi me boli v eurovei na koncerte den narcisov

basa23
15. apr 2011

@michelleuk to uz sa mi zda dlho podla mna bohate staci do roka si myslim.no ja to skusim od roka ale ak to moc nepojde tak nebudem mat na vyber a budem musiet kojit.no uvidime.ake ste mali dnes pocasie?mi me boli v eurovei na koncerte den narcisov

dzudka
16. apr 2011

@michelleuk no ved uvidis ale podla mna mozes ju aj kojit aj ked budes chodit do prace ak budes mat pracovnu dobu len do 12tej tak je to pohoda podla mna

no ja som tiez zvedava ako my skoncime lebo Lukas ked ho posledne chcem prelozit do postielky sa prebere a zas ho naspat musim brat k sebe do postele asi fakt chce byt pri mne
dnes spal az do 8.25 a to uz bezo mna vo velkej postely ja som vstala o 7.30 😀

michelleuk
16. apr 2011

@basa23 dobre ranko,cely den bolo zamracene a mrholilo 😠 no ale dnes je uz teraz pekne a slnko svieti 😀 mala spala dobre bola hore len raz,aj to len rano 🙂 no mala si uz konecne aj sama sadla aj ked neviem ako lebo som ju nechala v ohradke na bruchu a ked som prisla o 5 min uz sedela a hrala sa cumela som ako puk 😅 a na ako ste boli koncerte?

michelleuk
16. apr 2011

@dzudka joj to mas super ze tak dlho pospal 😀 moja uz o po 8 bola hore,a tiez roby to co tvoj mali ze ked ju prekladam tak neni pohvieako nadsena 😅 ja som rada ze ju aspon dako uspim potom ked prestanem kojit bude sranda 😒 a ozaj kedy si zacala ucit dcerku na serblik?

basa23
16. apr 2011

@michelleuk dobre ranko.aj u nas je dnes slniecko 😉 ale to bol den narcisov tam hoc kto spieval desmod,nela pociskova... mala tam stale chodila za ruku sa aj unavila 😉 dnes docela ok noc.spala od 9 do 10 potom od 10-2 o 4 o 6 a o 6 45 vstala 😉 takze dalo sa 😉 no oddnes jej davam homeopatika no som zvedava aka bude noc.sikula uz sa aj posadi ti 😀

dzudka
16. apr 2011

@michelleuk az ako 1.5rocnu ale bol to stres aj pre nu aj pre mna uz som poucena ze dalsie dieta az okolo 2roku zacnem
lebo to bola len robota pre mna a aj tak az okolo 2r zacala byt uplne v pohode bez plienok a aj v noci od 2r
takze netreba silit serbel 🙂

dzudka
16. apr 2011

@basa23 ako je to davkovanie ja som uz zabudla ?napis mi dakujem

basa23
16. apr 2011

@dzudka povedala mi ze 3x3 gulicky denne,uz dostala druhu davku dnes tak uvidime 😀

dzudka
16. apr 2011

no som zvedava 🙂 skusim aj ja
maly sa teraz troska trapi v postielke lebo nie a nie zaspat des a to som ho uz aj kojila a jedol obed a nechce zaspat
rano mi zaspal pri jedeni co bol zmoreny lebo sme boli vonku behali sme 🙂
a teraz nie a nie a to je hore od 10.45 😖

dzudka
16. apr 2011

nakoniec sa tak rozrical ze som ho musela vybrat a dat cucat vo velkej postely uz spi potvorka jed 😝 na

michelleuk
16. apr 2011

@basa23 mala uz chodi za ruku?si nevravela....a kedy zacala?jaj tak muselo byt super 🙂 moj ma cely tyzden dovolenku tak som ho vyhnala na nakup z malou 😀 ale o chvilu su aj tak spet 😅

michelleuk
16. apr 2011

@dzudka no ved to si aj myslim ze teraz je este skoro,ale mama ma drbe ze ona mna davala uz od pol roku 🙄 a ze v roku som sa uz na velku pitala ze som hovorila kaka co je blbost podla mna 😎

basa23
16. apr 2011

@michelleuk tak mas aspon trosku volna 😉 chodi za 2 ruky,zajednu vydrzi len chvilku 🙂 no u nas dnes cely den pomaly zamracene rano vyzeralo ze bude pekne a nic z toho 😒

dzudka
16. apr 2011

@michelleuk aj mna svokra tlacila a aj preto som zacala ked mala Lenka len nejakych 19mes a bolo to skoro
ta tiez mi vravela ze ako davala na nocnik tiez tusi od 8mes a ze od roka uz nedavala plienky tak ved sa nedivym ze sa svagrina pocikavala v noci do 7rokov to podla mna z toho z nicoho ineho to nemala
lebo ked nieco unahlis neni to dobre

podla mna taky ideal ako posadit mozes to 1.5rocne dieta ale take oducanie od 2rokov to uz dieta vie pekne aj povedat a aj vydrzi dlhsie ....

dzudka
16. apr 2011

@basa23 nejdete s malou do zoo cely vikend su dni samospravy Ba a su vstupy volne do zoo botanicka a vsetky muzea a aj mhd je zadarmo a vseliake prehliadky BA su ....
Lenku mi vzala sestra do zoo doobeda

najlepsie je tam ist zhruba o 9tej rano tak mozete ist zajtra ak nic nemate 🙂 malej sa bude pacit a mozno aj vam

michelleuk
16. apr 2011

@basa23 no to uz aj sama bude za chvilku 😀 no ved aj mna rano zobudilo ze mi svieti slnko do okna a teraz je tak pod mrakom 😒 ako naschval....no moja uz tiez riadne obchadza gauc uz sa aj pri stene postavi a ide popri nej ale za ruky este velmo neskusam predza ma na to cas 🙂

michelleuk
16. apr 2011

@dzudka no ved aj ja pockam aspon do toho roka a pol ved ked ju dam len na chvilu tak reve,sa jej to nepaci....ozaj tebe tiez mala zacala skoro chodit som citala,ked uz isla sama?

dzudka
16. apr 2011

@michelleuk moja troska nerozumiem otazke 😅
Lenka zacala sama chodit ked mala 9mes presne chodila po byte este vonku som sa bala a vonku zacala chodit teda nechala som ju samu po dvoch tyzdnoch cize 9.5mesacna aj vonku behala...

dzudka
16. apr 2011

@michelleuk ja som Lenku vobec za ruky nevodila 😀 ona tiez obchadzala vsetko sama dokola cely byt ale za ruky som ju nevodila a potom sa raz pustila sama a uz to slo
podla mna vodenie za ruky aj tak nic neurychli a iba sebe bic usijes lebo dieta si na to zvykne a bude to vyzadovat 🙂 tot moj nazor na vodenie za ruky 😉

basa23
16. apr 2011

@michelleuk jasne za ruky ma cas este mala tiez zacala neaky ten tyzden tak uz riadne chodit za ruky 😉 som snou bola ted vonku mi zjedla kornut zo zmrzliny opica jedna 😉
@dzudka jeej to fakt,skoda ze som to nevedela skor sme sa dnes nudili 😒 zajtra ideme nasim ale oni su mimo BA no musim to neak zorganizovat a mozno sa tam dostaneme 😉 raz sme tak boli asi 2 roky dozadu tam bolo tooolko ludi ze sme sa otocili a sli domou ale to sme sli poobede 😉