Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

dzudka
16. apr 2011

@basa23 podla mna to stihate ked pojdete pred 9tou od 9tej je otvorena zoo tak nejake dve hodky hodinu a pol pozriete zoo a pojdete k vasim

som sa dozvedela ze sestra vzala malu aj poobede do botanickej zahrady 🙂 tak super sa tesim

basa23
16. apr 2011

@dzudka musim dohodnut s muzom lebo rano ide do prace ale to len na hodku dve to by sme stihli 😉 aspon ma malinka pekny den a ty si trosku oddychnes 😉

michelleuk
16. apr 2011

@dzudka no presne na to som sa pytala 😀 obcas mi ubehne prst ked pisem 😝 tak to dost rychlo teda ale dievcatka su vetcinou rychle a sikovne vo vsetkom 😅

michelleuk
16. apr 2011

@basa23 no u nas sa teraz vyjasnilo na vecer ako naopak 🙄 ja som dnes jedla kinderko a dala som malej do ust nech si pocmula a ona mi s toho odhryzla a mala v ustach a cmulala skoro som infarkt dostala ale nastastie to len cokolada bola 🙄 moja uz hodinu spi a to som ju o hodinu chcela dat spat no asi s toho nic nebude 😖

basa23
16. apr 2011

@michelleuk a to v pohode z trosky sa jej nic nestane 😉 cooo?to ti spi to kedy ti pojde teraz spat?mne uz mala spi od 8 a uz bola raz hore.vecer mala neake zachvaty placu no som zvedava na noc,neviem co jej ci sa jej tlaci zub alebo co.no uvidime ci homeo zaberu 😉

dzudka
17. apr 2011

@basa23 no co ako ste to vymysleli 🙂 boli ste ?v zoo

dzudka
17. apr 2011

@michelleuk no ona je doteraz neposedna ze ani chvilku jedine pri rozpravke posedi inak furt sa hybe a stoji a furt daco musi robit chceli by sme ju dat na atletiku lebo beh jej ide teda velmi dobre a energie ma dost 🙂tak nech ju ma kde vybit

dzudka
17. apr 2011

@basa23 aka bola noc?
mne maly vcera zaspal okolo 20.40 a prvy krat sa zobudil o 0.45 a potom presne o hodinu tak som ho uz u seba nechala potom to bolo lepsie ale teda nerada by som ho mala furt vo velkej postely
spali sme az do 8.30 😀

basa23
17. apr 2011

@dzudka ale kde neboli muz dosiel z prace o 11.to sme sli k nasim.a este sme ted u nich neviem kedy prideme presne do BA to sa nam uz neoplati ist do ZOO,no tak pojdeme inokedy ked sa uz bude platit 😉 mi noc hroza ani homeo nepomohli.isla spat o 9 a ta 15 min bola hore a potom kazdu hodku no otras a vstavala o 7 😒 aach neviem dokedy tieto noci zvladnem

michelleuk
17. apr 2011

@basa23 na ako zabrali ti tie kvapky?ja spm moju nakoniec az o pol 10 dala spat lebo my tak neskoro spala 🙄 a uz o 7 bola hore som myslela ze aspon dlhsie pospi 😝 no uz mi zase jest nechce tak neviem sa mi na obe nervovala a posledny tyzden tak pekne vsetko skoro papala 😖

michelleuk
17. apr 2011

@dzudka no moj priatel tiez chce dat malu na footbal ze tu je to popularne ale dievca a fotbal mi dokopy velmi nejdu,no uvudime 🙂

basa23
17. apr 2011

@michelleuk ale kde nezabrali,bolo este horsie nez ked ich nemavala,no uvidim co dnes ak nezaberu tak kaslem nato 😒 ale zase spala od 8 do 7.a to nezvykne 11 hodin aj ked s prestavkami v poslednej dobe spavala 9 hodin len uz.neboj to prejde asi ma take dni.jeeezis mi zajtra 10 mesiacov ale to utekaaaa 😉 dnes sme boli u nasich a zas jedla brokol.pol.sa nevedela dojest 😉

dzudka
17. apr 2011

@michelleuk ja som tiez rada hravala fucik skoda ze rodicia ma nedali aj normalne hrat tuto na SR to neni moc rozsirene ako v inych statoch 🙂

uvidime co z tej atletiky bude
ale ved vasa malicka ma cas na fucik 🙂 😀

maly je v postielke cakam kym zaspi idem skladat pradlo lebo sa mi tu susi uz tri dni 😅

dzudka
17. apr 2011

@basa23 ja som si tiez kupila brokolicu dnes asi na utorok teda v utorok bude varit
a ako robis tu polievku brokolicovu malej alebo ako to robi tvoja mama ?napis

basa23
17. apr 2011

@dzudka ja som nasla taky recepr tak podla neho robim.3 ruzicky brokolice,jeden zemiak,kusok mrkvy.uvarim spolu,dam tam trochu rasce,oliv.oleja a petrzlenov.vnatku.nakonci tam mozes dat aj biely jogurt pisali.ja uz som raz davala jogurt aj

michelleuk
17. apr 2011

@basa23 joj tAk gratulujem 😀 no som zvedava ako bude chcet jets vecer spekulantka 🙂 dnes tu mame tak teplo ze sa mala zase poti julen vyzliekam 😅 no tie kvapky mozno zacnu ucinkovat az po dlhsej dobe alebo to je daka blobost....a vy ake mate pocasie ?

michelleuk
17. apr 2011

@dzudka no to aj ja tak susievam dlho mi niekedy aj berieme rovno zo susiaka 😎 no uvidime ja by som radswj dala na nejaky dievcensky sport 🙂

dzudka
17. apr 2011

@michelleuk my tu mame tiez teplo na poobedie sa oteplilo riadne a teraz na vecer fuj horuco
som zvedava ake bude Leto

dzudka
17. apr 2011

@basa23 vyzera to dobre ale ja jogurt este nedavam moj ma len 6mes 😀
ale vyskusam ako si pisala 😉

basa23
17. apr 2011

;@dzudka jeej ja som zabudla jasne tak bez jogurtu ja tiez nedavam len raz som dala 😉
@michelleuk tu je fajn teplo a cez tyzden ma byt okolo 20 stupnov tak sa tesim.snad aj bude 😉 neviem niektore mamicky mi napisali ze im ucinkovali ine nie no uvidime 😉

michelleuk
17. apr 2011

@dzudka no tu sa hovori ze zase tropicke kedze mola strasne tuha zima....ale ak bude tak teplo ak minuli rok tak sa mame na co tesit....

michelleuk
17. apr 2011

@basa23 no to zalesi od dietata si myslim...a davas malej viac pit vodu ked je takto teplo?ja mam detsky caj tak jej asi ten zacnem robyt vodu uz velmo nechce 🙄

basa23
17. apr 2011

@michelleuk hej davam jej pit ale neak moc nevypije.no moja je stale hore este a to od pol 3 uz je hore.ma ide picnut som zvedava kedy pojde spat 😠

michelleuk
17. apr 2011

@basa23 no moja uz spi som ju teraz dala 🙂 a to mi dneska 2 krat spala po 2 hod asi s toho tepla bola unavena 😅 a das jej aj teraz tie kvapy?niekedy sa robil caj pre deti s maldich makoviciek bolo tam opium,zevraj po tom spi dieta ako zabite ale uz sa to nedava zevraj je to navikove 😕

slniecko.15
17. apr 2011

@dzudka Môj má skoro 4. mesiace a kaka ako tvoje, a to smemu vcera utierali hovienko až pod pazuchov a raz to zvladol až do ponožky. Tiež by som bola radšej keby každý deň, ale keď ich nebolia bruška, tak im to asi tak vihovuje.

basa23
18. apr 2011

dobre ranko
@michelleuk moja sla spat o 21 20 a o 6 15 vstavala.no mohla potiahnut aj dlhsie cez vikend potiahla lepsie 😉 klasika budenie 😠 dala som jej vcera rano a poobede a vecer som zabudla ale kaslat nato vidim ze ziadny efekt to nema.no musela byt unavena z toho tepla chudatko niesu este nato az tak zvyknute.ja jej davam pit lucku.a vy aka noc,

dzudka
18. apr 2011

@slniecko.15 tak takto kakaval maly ze bol zakakany az za krcikom ked bol len cisto kojeny teraz ako davam prikrmy tak nekaka taku riedavu a zatial sa neprekakal 🙂

dzudka
18. apr 2011

@basa23 ja davam pit prevarenu vodu z vodovodu 🙂 a vcera mi maly vypil rekord 30ml 🙂 co predtym len tak par ml

My sme mali noc super ale neviem preco no super ako super.....
maly mi vcera cez den spal tri krat 30minut vecer uz bol upistany som mu o 19tej spravila kasu 110ml vody a uz o 20tej bol v postielke jasne predtym kojenie a umyvanie a este som mu potrela dasna
a krpec spal od 20-2.20 ale ja som sla neskor no co uz ale potom si to dobehol bol hore o 4tej o 6tej o7mej a aj nieco po siedmej pistal som mu strcila prso do ust 🙂 este spi ja idem jest

basa23
18. apr 2011

@dzudka tak to ste mali super noc podla mna 😉 pekne ti potiahol od 20 vyse 6 hodin fuuu to ja som este nazazila.mne uz mala buntosi od 6 15 😒 jaaj mne to je az nerealne ze aj neake deti spia aj do 8 ako tvoj 😀 aj ja chceeeeeeeeem 😒

inak baby vcera som malu vazila a pribrala za mesiac 110 g.som kukala jak puk ze tak malo.ale tak hladna neni ona stale v pohybe,konecnneee spomalovanie lebo keby to slo tym tempom co slo tak ja pridem o kriize 😉

dzudka
18. apr 2011

@basa23 tak to co ty mas s tvojou ja som mala s Lenkou ona bola hore od 5tej rana a vecer zaspavala o 20tej a jasne v noci sto krat hore a cez den spavala len 3krat 20minut a to bolo vsetko furt v pohybe a nevycerpatelne dieta az dodnes jej to ostalo aj to malo spanie a aj to ze neni lahke ju vycerpat ☹

A kolko ti to vazi mala?

no a co jej davas na veceru ja som ho totiz vcera o 19tej natlacila kasou ale mliecnou co sa ma zarabat vodou ale mala som odsate mlieko moje tak som to zarobila tym 😀 takze mal dvojito mliecko tak mozno preto tak drichmal a mozno aj preto ze spi mi len tri krat 30minut cez den a viac neda a jasne tesne pred spanim este kojeny cicusik moj 🙂