Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

dadous
14. jún 2010

@veqa mě se pravě nechtělo davat moc peněz, ale myslím si že v nich až tak velkej rozdíl nebude 😀

k.ate
14. jún 2010

Holky k těm klokankám, já bych na tom moc nešetřila, spíš bych investovala do nějakýho ergonomickýho nosítka, pro malý mimi asi do manducy (v té se dá nosit už od narození, je tam speciální vložka pro novorozence). My jsme kupovali nosítko, až bylo malýmu cca 5 měsíců, některý internetový obchody mají možnost si ho půjčit na týden, vyzkoušet a buď ho vrátit (pak si účtujou cca desetinu ceny jako půjčovný) nebo si ho můžete přímo nechat (půjčujou oproti záloze, která je stejná jako cena toho nosítka). My jsme tohle využili a nosítko jsme už nevrátili. A nosíme v tom malýho i teď (máme liliputi 🙂 ), to nosítko je dělaný tak, aby i tomu "nosiči" při správným nastavení co nejvíc ulehčilo... My s tím s malým absolvujem třeba delší nákupy, když se musí často přesedat a nechce se nám tahat kočárek (i když teď s golfáčema už ho zas tolik nevyužíváme 😀 )

samulko1
16. jún 2010

Ahojte maminy,
som rada, že som našla túto tému.
Tiež mám doma veľké bábätko, dievčatko pôrodná váha 3950g dlhá 53cm, narodila sa 21.12.2009.
Teraz bude mať pol roka a váži 9830g a meria 72cm je kojená a od piateho mesiaca papá zeleninku...
niektorý ľudia nad kočíkom krútia hlavou s otázkami, že či je to dobré, že je taká veľká...

ada001
16. jún 2010

@samulko1 vôbec si takých ľudi nevšímaj 😝 veď nech mi niekto vysvetlí,ako si to ty zavinila že máš také veľké bábo.Tí ľudia si asi neuvedomujú,že deti nemaju gombik a neda sa nim regulovat,koľko priberú alebo koľko narastú.
Ja mám tiež dcérku,mladšiu od tvojej týždeň a má 7300 gramov a 68 cm.Všetci tiež híkaju aká je veliká.Nič si z toho nerobím a kašlem na také reči.
Naša doktorka je s ňou maximálne spokojná.Keď som sa pýtala či malá veľa nepriberá, mi len povedala že je to úplne v poriadku a každe dieťa jednoducho nie je podľa tabulky.Mám sa z nej tešiť,lebo je zdravá a šikovná.
My sme na nosenie kupili manducu a bola to veľmi dobrá kúpa,síce malá si na ňu musela zvyknúť,ale teraz je to super.Chodime v manduci von na prechádzky,na nákup a vie si v nej aj pospinkať. 🙂

samulko1
16. jún 2010

@ada001 ďakujem za povzbudenie, malá je zdravá ale lekárka nás pre istotu poslala na enokrinológiu či náhodou nemá problém zo štítnou žľazou...
ja som si kúpila klokanku, ale pri jej váhe sa nedá používať, veľmi z toho bolí chrbát
ale je zatiaľ spokojná v kočíku...a ako sa volá dcérka?
moja je dianka a ešte mám 5 ročného samka

k.ate
16. jún 2010

@samulko1 já bych se tím nestresovala, náš malej je taky obřík, nedávno jsme byli na svatbě, byly tam děti, kterým bylo cca 14 měsíců a malej byl větší... Neřešila jsem to, jen mi přšilo legrační, že takoví malinkatí prcci už choděj a náš obřík jen leze po čtyřech a jen stojí nebo chodí kolem věcí 😀 Nevim, jak jste na tom výškově a váhově v rodině, ale můj táta manželovi říkal, že ať chce nebo ne, má v sobě z části i geny naší rodiny a tam jsou hold všichni "trochu" přerostlí 😀 Táta má něco málo pod dva metry, starší brácha taky a mladší (15 letej) má už kolem 190 😀 Já jako ženská jsem "menší" a mám jen necelejch 180 a ani váhově nejsem žádnej drobek a manža má něco kolem 190 cm, ale je docela hubenej (i když v roce jeho mamce říkali, že pokud ho bude tak moc krmit bude obézní, no nějak se jim to nevyplnilo 😀 )...
Každopádně bych velikost malé řešila i podle té dědičnosti, protože na mě s manželem, když se lidi kouknou řeknou "no jo, vždyť on nemá bejt po kom malej" a dál to prostě neřešej 😀

samulko1
16. jún 2010

@k.ate môj manžel je vysoký má 1,90 takže zrejme bude po ňom, ja som taký priemer... 🙂
tiež nám všetci vravia, že vyzerá na rok...
ale som rada že je nás viac...
doteraz som to vôbec neriešila sme vždy s dr čakali čo ukáže váha s úsmevom, ale za posledný týždeń tie reakcie viacerých ľudí ma prekvapili...dokonca jedna milá pani komentovala moju dcéru svojej, že aha aké tučné decko 😖
mala štastie, že som pri tom nebola 😠

k.ate
16. jún 2010

@samulko1 já bych to vůbec neřešila... 🙂 Já se třeba koukám na růstový křivky, stáhla jsem si na to prográmek, kam zadávám hmotnost a koukám, jak na tom jsme... ale co se BMI a váhy ku délce týče, je kolem 50 percentilu, jen je prostě na svůj věk větší... 🙂 můžeš to taky zkusit 🙂 I když si myslim, že malá to vyběhá, až začne ťapkat, ale já to pro zajímavost do toho prográmku zadávám 😀 (jmenuje se to RůstCZ a je to ze státního zdravotního ústavu 🙂 )

k.ate
16. jún 2010

@samulko1 jooo a ještě nám se to prudký příbírání trochu zastavilo, takže teď za měsíc malej přibere už jen cca půl kila a ne kilo jako dřív 😀

xkacatkox
16. jún 2010

tak se k vám přidávám do diskuze, Matýsek má v necelých 8mm , 11kg, je to kojené dítko a od 6mm papáme zeleninku, masíčko mo moc nechutná, a kaše na noc nedávám raději vůbec, to by měl snad 15kg 😀

myslím, že s Mudrou to šlehne 😀

samulko1
16. jún 2010

@k.ate ďakujem za tip, vyskúšam

ada001
17. jún 2010

@samulko1 mala sa vola Terezka.Ona je nase prve babo.A tvoj prvy syncek bol tiez velky ked bol taky ako dcerka?

veqa
17. jún 2010

@samulko1 kašli na blbcov 😠 ja som také tiež počúvala pri obidvoch a to teda nie sme až taký veľký, ako to tu čítam

samulko1
18. jún 2010

@ada001 nie nebol, on sa narodil z hmotnostou 2600g v 37 tyzdni..
on bol presne tabulkovy...
pozrela som si tvoj album, Terezka je zlatučká a vôbec nevyzerá veľká 🙂

samulko1
19. jún 2010

@veqa ano? a ako staré máš detičky?
a ako boli veľký? keď si také počúvala?

dadis
19. jún 2010

@samulko1 ja ti v dobrom zavidim, ze mas take pekne dievcatko, nerob si z reci inych nic, bud rada ze je zdravucka 😵 😵

samulko1
19. jún 2010

@dadis ďakujem pekne, je zlatučká fakt aj keď trošku väčšia, ale aspon sa s ňou dobre manipulovala od narodenia..
som sa nemusela báť ju chytiť , nebola taká krehká 🙂

dadis
19. jún 2010

@samulko1 nikde nie je napisane, ze taka "velka" zostane do dospelosti...kazde deculko ma svoje tempo rastu...ale kazda chceme, aby to nase babo bolo co "najnormalnejsie"...kamaratka mala velke babo, po roku sa vyrovnal mojmu Matkovi a teraz v 3rokoch je moj Matko od neho "silnejsi"...moja Sasulka mala minuly tyzden 8200g (11.m), rada by som bola, keby mala o kilecko viac, ale co uz, takto som v teme Male mimi 😒

veqa
19. jún 2010

@samulko1 starší má 5 r, a mladší 10 mes.a má vyše 10 kg, starší bol na tom tak isto, aj teraz je riaden chlap, má 30 kg 😒 takže mám počúvania, ako im určite chutí stále, ale kašlem na takých ...

samulko1
20. jún 2010

@veqa môj Samko bude mať v auguste 5 rokov a váži len 18kg, on je zase taká vyžla a pritom toľko toho zje 🙂
je sila ako sú tie detičky rozdielne...

zazalienka
24. jún 2010

Ahojte, tak sa znova hlásim, Miško mal v nedeľu 5 mesiacov, boli sme sa odvážiť, 9300 g 🙂
a netrpezlivo čakám na Manducu, lebo moja chrbtica to už nezvláda 😎

beruska24.9.
24. jún 2010

Trochu vám sem vlezu 😉 Když jsem byla mimino, tak jsem byla pořádný cvalík 😀 Vím podle vyprávění i podle fotek. A na základce do mě zase cpaly rybí tuk, protože jsem byla podle tabulek moc hubená 😖 Teď jsem takový průměr. Takže nikde není dáno, že baculaté miminko bude mít v dospělosti nadváhu.

martinaho1
24. jún 2010

@zazalienka TAK TO MAME STEJNE STARE MIMINKA, TEDA SKORO NAS MALICKY MEL 5 MESICU UZ V SOBOTU. v
VAZI TEDA TROSKU MIN...8,5KG NASTESTI HO NEMUSIM MOC NOSIT, JE CELKEM SAMOSTATNY, TAK TO ZATIM JDE. KOLIK MERI MALICKY? TEN NAS 71CM. TO JEN PRO SROVNANI, ZE JSEM SE TAK VETRELA 🙂

zazalienka
24. jún 2010

@martinaho1 zajtra ho odmeriam, sestrička ho nikdy nemeria, len ja doma..

wild_child
24. jún 2010

beruska24.5. - mala poznamocka: ja som bola ako babo tiez tuc, ale nevybehala som to ☹ .... takze niekedy je obava opravnena ... hlavne ked ten maly valibuk jedava menej ako je norma ... moj krpec ma 5 aj pol mesiaca, vaha 8490 g a 66 cm ... nooo, uvidime ako sa to bude vyvijat dalej ... 🙂

k.ate
25. jún 2010

@wild_child ono to bude člověk od člověka. O manželovi v roce řkali, že bude jako dospělej obézní a teď mi všichni říkaj, že bych ho měla víc krmit, že vypadá, jak kdyby ho pustili z koncentráku... 😀 😀 😀 U mě nevim, jak to bylo, z fotek mi přijde, že jsem byla takový normální mimčo a teď s váhou teda bojuju pořádně...

samulko1
26. jún 2010

maminky
a v akých autosedačkách vozíte vaše detičky, kedže váhovo sú väčšie ale vekovo ešte nie sú vhodné?
zvažujem kúpu autosedačky 9-18kg ale neviem sa rozhodnúť.. poradíte??

beruska24.9.
26. jún 2010

Však já nepsala, že to platí na každé miminko. Je to asi jako u všeho, vždy je šance 50 na 50 a nikdo pořádně nemůže vědět, jak to bude.

beruska24.9.
26. jún 2010

I když, i genetika hraje svou roli.

k.ate
26. jún 2010

@samulko1 my ještě vozíme ve vajíčku, je do 13 kg (to naše) a dokud malýmu nebude čouhat hlava (pravda, už chybí jen pár cm)m, bude jezdit v něm... A pak přesedláme na 9-18 kg, ale to je ještě čas 🙂co jsem někde četla, tak ideální by bylo, kdyby dítě až do cca 4 let jezdilo v protisměru, ale málokterý tak jezdí, takže bych to asi tak moc nehrotila... 🙂