Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

rainee
22. apr 2010

dievcata a nemate stres ako sa vam kojenci vlezu do kocika tak o pol roka? lebo nasej je uz teraz plny kocar a zacinam mat vazne obavy, hlavne ked vidim sportiaky tak max. 70 cm dlzka a 30 sirka 😝

helik007
22. apr 2010

Ahoj taky bych se ráda přidala "k velkym miminkům."..porodní váha 4.20 a 53cm 😀 po 54 hodinách bolestí šel ven císařem -týden před porodem mi pan DR!! tvrdil,že mimčo má mezi 3.20a 3.50 😀 ted nám budou 3 měsíce a jdeme příští týden na 3 měsíční,ale byli jsme u paní dok.před 14dny a měřil 64cm a vážil 6.40 a velikost máme 68!!!
janetty:klučina je krásnej,ale na 1 rok opravdu velkej-budu mít to samé myslim,já měřim 177 a přítel 196,takže on ani nemá bejt po kom malinkej 😀 😀 😀

zazalienka
22. apr 2010

tak sme boli na poradni, Michelin má 3 mesiace a dva dni a má presne 7600 g 🙂))

rainee my budeme musieť zložiť šporťák, vanička Navetta je mu už len tak tak..

bibione
23. apr 2010

zazalienka: tebe sa este zmesti do vanicky?? mne uz mesiac ani nahodou...vanicka je uz davno prec,dokonca mam pocit,ze aj kocar budem musiet za par dni prehodit na sportak,nohy uz mu dost trcia 😅

marketa137
23. apr 2010

Ahoj asi patříme taky sem. Tomášek se narodil v 36tt takže je jako nedonošený a měl 4140gr a 50cm 🙂 . Po porodu měl problémy s dýcháním a tak byl 6 dní na kyslíku a za 14 dní jsme šli domů. V 10 týdnech vážil 5650gr a za 2 týdny jdeme na 3 ěmsícční tak jsme zvědavá kolik bude mít. Celou noc vydrží spát bez jídla tak uvidíme 😉

zazalienka
23. apr 2010

bibione, len tak tak ,nožičky si už pomaly opiera o vaničku... tak preštudujeme návod a zložíme šporťák..

vie11
23. apr 2010

Ahojte, náš malý macko má 8 mesiacov a váži 11870 gr a dlhý je 76 cm. Najstarší syn mal v jeho veku o 3 kg menej. Ja už len čakám kedy začne chodiť aby mal aspoň nejaký pohyb. Samko je veľmi kľudné bábätko, spinká celú noc a aj cez deň spí ešte 3X , ja si myslím že preto toľko veľa váži, má málo pohybu. No uvidíme ako to bude pokračovať. 🙂

k.ate
23. apr 2010

rainee - nám si malej začal sedat v půl roce a když mu bylo 7 měsíců a 3 dny, začal si už i stoupat, takže už naférovku jezdí ve sporťáku. Kočár jsme schválně kupovali co nejdelší (máme Roan marita a ten má 80 cm korbičku), ale tam už malej kope nohama do konce a navíc ho nebaví v něm ležet, když už sedí a jakmile si sedne "vystupuje" za jízdy, takže uz nás je hluboká korba už bez šance 😀

rainee
26. apr 2010

tak najnovsie miery 70 cm a 8,8kg pri 5,5 mesiacoch, hmmm 😖 ale inak babo krasne prospieva ani lekarka nehovorila ze by bola tucna, akurat je proste velka.
my uz tiez ficime v sportiaku ale je jej teda plny kocik, este nesedi tak dufam ze za chvilu uz bude.

k.ate
26. apr 2010

rainee - tolik měl náš malej v půl roce 🙂 Jinak my jsme s manžou zjistili, že nevypadá tak moc oplácaně, protože má velký oči, ale jakmile spinká, je pořádnej cvalda 😀

lenicka81
26. apr 2010

ahojky naše porodní váha byla 4kg a 55cm. a v 6m. jsme měli 9290g

lenicka81
26. apr 2010

73cm

janka30
27. apr 2010

Ahojte, tak my tiez nie sme tabulkovy - 11 mesiacov, 82cm a 13 kg, este stale ho kojim, do pol roka iba mlieko a od pol roka ma prikrmy.
Ked sa Matko narodil, mal 3680g a 52cm, teda normalne miery, v mesiaci 5500 kg, 2. mesiace 7050g, 3,5 mesiaca 8750g, 5 mesiacov 9900g a pol roka 10600g. Teraz uz priberame tak 500g za mesiac, ale cim viac sa pohybuje, tak sa mi zda, ze nejako "chudne". Ale doktorka to neriesi, pokial je to vraj z materskeho mlieka, nevadi. Ale ja uz mam ruky, ako keby som chodila kazdy den do posilovne.
Do pol roka sme boli v hlbokom kociku, sice tam vela miesta nebolo, ale dalo sa, zimu sme prezili v sportiaku a teraz som si kupila golfac, len mi tam uz nechce sediet.

ada001
27. apr 2010

Ahojte
Tak sa pridavame.Nasa mala sa narodila s vahou 3750gramov a dlha bola 52 cm.Zajtra bude mat 4 mesiace,ale na poradnu ideme az desiateho maja,takze neviem aka je jej aktualna vaha.
Naposledy sme boli na poradni pred 2 tyzdnami a to mala 6300 gramov a 60 cm.
Je plne kojena,UM dostala asi 2 krat ked vecer papala a papala a zrazu nebolo co,tak sme jej zarobili a ten vyraz v tej tvaricke bol skratka milionovy.Neplakala,len sa pozerala smerom k mojim prsiam 🙂 tichucko blabotala leeeeleeeeeeeeeleeeeee🙂)
UM si potiahla a vyplula,takze sme museli pockat,kym sa vytvori trosku MM a az potom dopapala a zaspinkala.
Inak ona je strasny hladosko,papame cez den niekedy aj kazde 2 hodiny a noci su v poslednej dobe naozaj krute,lebo od osmej prespi len tak do polnoci a odvtedy je hore kazde dve hodiny,niekedy aj hodinu a pol a papame.Niekedy si 10x potiahne a spi,ale niekedy papame dlhsie.
Pytala som sa na to doktorky na poradni,ze co s tym a ona mi poradila,ze mam vyskusat si ju pritulit,pomojkat a utisit.
Tak som to skusila a ten rev uprostred noc zobudil asi ludi aj v susednom panelaku ☹

lila794
27. apr 2010

Ahojte, synator bol tiez poriadny "chlap". V 3 tyzdnoch mal 5500g, potom si uz nepamatam, ale v polroku mal cez 10kg 😝 , 8mesiacov papal iba MM, lebo nechcel absolutne ziadne prikrmy, doslova ma vycucal 😀 . V roku mal 12kg a teraz v 2rokoch 15. Je to dost, ale vyrastol z neho pekny, stihly chlapcek. Z MM nebude obezny, zacne behat a vsetko vybeha 😉

janka30
27. apr 2010

ada001, moj maly ma 11 mesiacov a este nikdy mi neprespal celu noc, papame tak 4-5 krat za noc, a to ma okolo 19,00 kasu, zaspava cca hodinku potom pri kojeni. Vraj deti od pol roka by mali prespat celu noc, to sa nam moze iba snivat ☹ , doktorka mi povedala, ze on hladny neni, on ma potrebuje citit, parkrat si potiahne a spi.

lila794
27. apr 2010

Adka, Janka, dr. ma pravdu, ja som syna kojila 14 mes. a tiez sa mi budil viac ako do polroka 😉

ada001
27. apr 2010

Lila,ved ja som sa nestazovala,len som sa podelila o skusenost...Len som chcela ukludnit maminky(mozno v tejto teme take nie su) ktore sa stazuju ze sa im babo budi 2-3x za noc 🙂
A vase deticky spavaju v postielkach,alebo s vami v posteli?

lila794
28. apr 2010

Adka, prepac, ja som to nemyslela tak, ze sa stazujes 😉

Deti spavaju s nami 😉

tatiana305
30. apr 2010

Ahoj .my sem asi tiez patrime.. nasa malinka mala podonu vahu 3050g a 55cm... a o tyzden bude mat 4 mesiace a ma 7400g 🙂 chuti jej papat... to je nas vacsny problem.. 😉 uz v porodnici kde ine deti najprv schudnu... tak ona hned pribrala.. :Da dnes vyzera takto 🙂

tatiana305
30. apr 2010

a dodam.ze my tiez uz len v sportovom kociku.. hlboky nehrozi kvoli dlke mame 71cm a tiez kvoli tomu.. ze slecna nam uz nechce lezat ani za svet 🙂

rainee
30. apr 2010

tana, to je riadny Michelinko 😀 no co ked uz je teplo da sa aj v sportiaku. inak som rada ze ma pred porodom osvietilo a kupili sme fakt velky priestranny kocik 😅

babonr
1. máj 2010

Ahojte.Vidim,ze nei som jedina,ktora ma vacsie babo 😀 Maly sa narodil s vahou 3530kg a 50cm a ako tu uz niektora pisala uz v porodnici pribral 😀 Za tyzden mame 5mesiacov,vahu 9kg a 68cm.A to mu uz dva mesiace davam tu istu davku mlieka a on stale pribera 🙂 Ale hlavne ze mu chuti a je zdravy

janka79
1. máj 2010

ahoj, nase obidve deti tiez nepatria k priemeru...syn mal pri narodeni 5050g a 53 cm, dcera 4320g a 52 cm...ked mal maly pol roka mal uz vyse 11 kg, bol do pol roka len dojceny a teraz ma 16 kg, vysku neviem, ale je o dost vyssi ako deti v jeho veku...dcera mala v siedmich mesiacoch vyse 10 kg a 76,5 cm...do hlbokeho kocika sa uz v troch mesiacoch nezmestili, museli sme poziciavat vacsi 🙂 , syn uz od 14- tich mesiacov nie je v kociku vobec, pretoze uz bol nan pritazky...ale teraz ma aspon dobru kondicku 🙂
inak tiez mam skusenosti, ze kym bol maly dojceny budil sa v noci kazdu chvilu, ako sme prestali, prespal celu noc...mala sa este budi, lebo ju este dojcim

vefi89
1. máj 2010

a my máme 2 mesiace a 7200g 😝 😀

zazalienka
1. máj 2010

noo vefi, úspešne nás váhovo dobiehate🙂) malý je úžasný..

iii
3. máj 2010

caves, tak ja hlasim aktualnu vahu, presne 4 mesiace a rovnych 10kg 😝 moj syn sa zdarne pripravuje na karieru vyhadzovaca na diskoteke 😀

tatiana, tie zahyby medzi spekmi sa riadne blbo umyvaju, ze? 😉

helik007
3. máj 2010

Ahoj,tak ksme byli na 3měsíční prohlídce a máme 7kilo a 64 cm-takže nevyrostl ani o centák,jenom nám chutná 😀 .Chtěla jsem se zeptat jestli nevíte,kde bych koupila nějakou větší vaničku,než normální vaničky???Máme doma jen sprchovej kout a vanička na mimi nám je tip top a malej se rád koupe,tak bych ho zase už od ted nechtěla jen sprchovat...

k.ate
13. máj 2010

Tak v 8 měsících máme 10 kilo a 74 cm 🙂

hasmenka
23. máj 2010

ahojte tak neviem či môžem ale skúsim sa k vám pridať .Naša Nelka sa narodila 15.5.2010 o 3:35 s váhou 4160g a 52cm 🙂