Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

michelleuk
4. apr 2011

@basa23 joj dno vo vani do vanicky sa uz nezmesti 😀 inac ja som s malou chodievala uz od 3 mesiaca na bazen do plavarne sa jej pacilo pit vodu z bazena 😀 ani neplakala ako ribka vo vode bola.....sme mali obed prave tak my dost zjedla mala mrkvu a kura ako polievku som jej to rozmlavila len vydlickov a cuduj sa svete jedla to 😀 a do rieky sa nebojis predsa vies neni to 100% cista voda.

michelleuk
4. apr 2011

@dzudka a co je to VF ta jamka na hlave?moja ju este stale ma,to bude asi tym ze ma taku velku hlavu 😅 ale nie to zartujem....no ved na zemi je aj malej najlepsie ma hracky vsade rozhadzane aspon sa mam o co potkynat 😀 ja malu aj cely den necham na zeni okrem spanku a jedenia ani mi uz nechce sediet v hojdacke co ju ma,

dzudka
4. apr 2011

@michelleuk hej ta jamka na hlavicke to je velka fontanela a normalne by sa mala pomaly zacat ozatvarat od 6mes az do 18mes no a nam sa predcasne ale aj u dcery som to mala a vsetko bolo ok az moc rychlo napredovala
preto som bola trocha mimo z maleho ked sa nepretacal na brusko lebo dcerka sa pretacala uz v 4mes a v 5mes rackovala na 4roch dozadu isla teda a ako 6.5mes. stvornozkovala dopredu a dvihala sa na statie popri nabytku kde sa chytila a chodila sama teda zacala chodit od 9mes ukonceneho a to som ju za ruky vobec nevodila ona len stvornozkovala a popri nabytku bola chodila a potom sa sama pustila
preto som sa bala a dufala ze maly sa pretoci lebo dcera bola rychla tak preto

basa23
4. apr 2011

@dzudka to je super ze ste dopadli dobre na kontrole.neboj bude sikovny sa rozbehne 😉

basa23
4. apr 2011

@michelleuk nie praveze ja sa bojim skor bazenov,predsa chlor a tak.a co mam kamaratku co ma nastarosti deticky v bazene take kurzy,alebo co to je.mi povedala ze ona by vlastne dieta do bazena nedala do 3 rokov hlavne kvoli chloru,a ze vela deti ma zapal mocovych z bazena.predsa v rieke to je velky priestor,tak ja sa zas budem orientovat na rieky 😀 😀 no vidis spapala ved to je dobre taka polievocka.moja mala dnes zajaca 😉 no uz su doma aj tu prsi 😠

michelleuk
4. apr 2011

@basa23 pocasie ich zahnalo 😀 neviem podla mna to zalezi hlavne od higeny miesta,plavarne,tu maju ale oddelene bazeniky len pre deti,dospely tam nesmu je taky plytsi ten bazenik....ja som tiez chcela ist na ten kurz len tu musite ist dvaja tak nemam ist s kym lebo to je doobeda od 1....zajaca ale ty jej ho uz kupujez hotoveho vo vyzive nie?aku znacku kupujes?

michelleuk
4. apr 2011

@dzudka no ale zase dievcata su vo vsetkom rychlejsie sa hovori 🙂 neboj aj ja co poznam tu niektore mamicky tak jednej sa chlapec este v 7 mes nepretacal 😕 teraz ma rok a zacina sa len staviat popri nabytku a v pohode....moja sa este ani posadit nevie hlavne ze sa vie uz postavit 😀 ale to je jedno pocula som o vela pripadoch ze dieta skvor chodilo a az potom sa posadilo....ozaj mas dake foto deticiek tu na Mk?

basa23
4. apr 2011

@michelleuk hej zajaca jej kupujem hotoveho spolu so spenatom a zemiakmi.znacku hamanek,ako ktoru maju ale zväcsa maju len tuto znacku so zajacom.no aj zajtra ma u nas prsat tak zas ich envyzeniem von 😒

michelleuk
4. apr 2011

@basa23 no ta znacka je asi slovenska lebo ju nepoznam 😖 ja kupujem najnovsie polske vyzivi su drahsie ako anglicke ale maju lepsie chute 😝 no ja by som uz rada isla zajtr von ale vyjasnilo sa teraz na vecer tak uvydime....a mala ako uz spi?

dzudka
4. apr 2011

@michelleuk deticky si najprv sadaju bocne z pozicie styroch teda ked vedia pekne stvornozkovat a si tak bocne sadnu a az potom ked toto vsetko im ide tak sa posadia cez brusko normalne 🙂
sed byva tak okolo 9mes pri normalnom vyvine nie pri predcasnom alebo troska inom 🙂 ze vynecha daco napr sedenie alebo plazenie alebo neviem co 🙂 lebo su aj take deti co ne4nozkuju

basa23
4. apr 2011

@michelleuk hej uz spi uz sla spat o 19 45 a uz ted o pol10 bolo prve zobudenie 😠 no som zvedava kolko ich bude tuto noc 😒 no dufam ze uz bude zajtra aj u nas pekne,ench ich mozem vyhodit von 😀

michelleuk
5. apr 2011

@dzudka no to som ja zevraj nestvornoskovala ale v 9 mes uz sama chodila 😅 vyzera to tak ze mala bude asi po mne,sikovna 😀

michelleuk
5. apr 2011

@basa23 no moja sa len raz zobudila o 5 a spala ete do pol 7,tu zase prsi takze zase nic s toho 😝

basa23
5. apr 2011

@michelleuk no to mas super.mne sa zobudila o 5 vyspata som ju do 6 tocila prso postielka a potom spala este do 7.u nas neprsi ale asi bude, hrozne pocasie.aj cely vikend ma u nas prsat 😠 uz mozes malej davat biely jogurt ked uz ma 8 mes.uz je velka kocka.mojej malej chuti jedine activia biela.

michelleuk
5. apr 2011

@basa23 ja uz som malej davala davno jogurt ved som ti hovorila ale taky detsky od 4 mesiacov,a chutil jej 😀 ja som dnes kupil spenatovu vyzivu malej 😝 no tu to tiez vyzera biedne som chcela ist do mesta dnes.....malejstale ten druhy zub nevisiel ale musi ju to boliet si neda ani do ust pozriet 🤐

basa23
5. apr 2011

@michelleuk jaaj ano som zabudla.tak ted uz mozes normalne biely pre dospelakov 😀 mne ho najprv nechcela prvykrat ale potom zbastila.no aj mala mala dnes spenat.akurat som si pisala s jednou babou a skusim malej niekedy urobit lososa ze jej maly to zboznuje uvidim co mala nato 😉 urcite ju to boli chudatko.ani mojej este nevysiel ten jeden pritom uz uplne vidiet biele uz za take 2 dni jej isto vyde von 😉

michelleuk
5. apr 2011

@basa23 no aj moja tam ma take biele dasienko,ked jej davam pit tak ukaze na chvilku 😅 a rybu uz moze take male dieta?ak hej tak aj ja malej dam mi casto jedavame ryby..no zjedla mi polku vyzivy a uz potom nevladala nechapem spenat jej chuti a je to bez chuti popri tom 😖 malej sa ckat zacala tak je nervozna s toho 😅

basa23
5. apr 2011

@michelleuk moja je uz zvykla,ona strasne casto stikuta,najmä ked sa smeje tak dostane stikutku.no ja som dostala drozurku a tam je napisane ze od 8 mesiacov sa moze.tak ja neviem ja asi skusim.ale mali by to byt cerstve ryby.ta baba mi poradila na lososa.das lososa do alobalu,trosku masielka,rozmarin a do truby,potom dosolis aby to nemala mala slane.a k tomu ze zemiacky v supke.tak skusim to aj ja.mala isla s muzom von ale ochvilu su doma bude prsat 😒

michelleuk
5. apr 2011

@basa23 no potom povec ze ako ci chutilo 😉 no ja som chcela ale som leniva a este aj mala zaspala tak som nesla,dneska dako vela spi to asi s toho pocasia 🙂 no moja stikutkala uz ked bola v bruch ja ze co sa deje mi normalne brucho nadskakovalo 😀 😀 to bolo....

basa23
5. apr 2011

@michelleuk fakt v bruchu stikutkala ?to muselo byt super 😀 ok ked to urobim potom dam vediet no este uvidim kedy ,ja kym sa k tomu odhodlam tak to bude.u nas neprsi ale fuka dost tak ani neboli dlho vonku tak ale aspon si pospala trochu.

michelleuk
5. apr 2011

@basa23 no bolo to srandovne aj ked bola mala tak stale grckala alebo stikutku mala 😀 no aj tu fuka dufam ze zajtra bude pekne aby som sa uz konecne z domu vytiahla 😒 skusala si nejaku dietu pri kojeni ci jes vsetko normalne,alebo viacej?

basa23
5. apr 2011

@michelleuk akurat od vcera nejem po 5 a nejem hlavne sladke.no uvidim dokedy to vydrzim.musim dat dole aspon 3 kg.som pocas tehu pribrala 13 kg a porodom slo vse dole ale jak kojim len by som jedla tak som pribrala 3 kg tak ich chcem dat dole.tak uvidime.ale ja som zavisla na sladkom aaach 😠 no mala sa uz kupe zachvilu pojde na kute.no dnes vyskusam ekd sa prvykrat zobudi ju dat k sebe do postele co sa stane 😀

michelleuk
5. apr 2011

@basa23 no nic bude rada mozno bude aj lepsie spat ked ta bude citit 🙂 no ja sa chcem tiez vrhnut na daku dietu vsetko co mam v skrini je mi male no hrozne 😖 som nasla daku mlecnu dietu trva 14 dni ale je dost drasticka tak neviem ked este kojim ☹ inac to sladke je aj moj problem by som aj zabila hadam pre horalku teraz 😀 tu ich nemame ☹

basa23
5. apr 2011

@michelleuk to nie ziadnu drasticku neskusaj kym kojis.mohla by si stratit mlieko.skus vynechat sladke.muz uz 2 mes neje sladke som mu kazala trochu schudnut bo ma navyse par kil,neje este k tomu po 5 a schudol uz 8 kg.tak sa snazim aj ja no uvidim dokedy vydrzim.no mala uz mame jedno zobudenie ale este nespi v posteli mojej az ked tam ja pojdem sa bojim ze padne 😒

basa23
5. apr 2011

@michelleuk to nie ziadnu drasticku neskusaj kym kojis.mohla by si stratit mlieko.skus vynechat sladke.muz uz 2 mes neje sladke som mu kazala trochu schudnut bo ma navyse par kil,neje este k tomu po 5 a schudol uz 8 kg.tak sa snazim aj ja no uvidim dokedy vydrzim.no mala uz mame jedno zobudenie ale este nespi v posteli mojej az ked tam ja pojdem sa bojim ze padne 😒

michelleuk
5. apr 2011

@basa23 no ved toho sa aj ja bojim 😒 no sam ju urcite nenechavaj by sa ti odkotulala prec to moja tak zvykne 😀 no ved musim zacat ale ked je veceriam a varim hlavne vecer aj teraz varim pri malej sa neda stale ma musi videt lebo reve 🙄 no uvidime ako teraz vecer odolam lebo robym hovadzie na hubach a smotane, 😅

basa23
6. apr 2011

@michelleuk no mi vrav to sa vobec neda varit pri tych detoch dnes som varila doobeda a ma drzala kazdu chvilu sa zozadu o mna stavala,a sa bojim tam mame dlazbu v kuchyni treskne to by bolo revu 😒 no dnes sme vstali o pol 6.mala som ju pri sebe boze to sa neda tak spat ona vkuse na boku alebo sa tocila az ku mne.ale ziadny efekt dala som ju na druhe zobudenie ku mne okolo 10 a uz okolo 1 bola hore,potom okolo 3 bola hore tak sla potom do postielky u nas to teda nema efekt

dzudka
6. apr 2011

dnes ma maly v noci prekvapil sa sam pretocil z bruska na chrbat a pytal jest 😀 😀 😵 betarik
inak sa zacina viac pretaca baby fakt som tak rada a tak stastna 😉

dzudka
6. apr 2011

dnes mu chcem skusit dat kalerabik troska do mrkvi a zemiacka 🙂

michelleuk
6. apr 2011

@basa23 no to by bolo revu keby na taku dlazbu badne 😝 mala si ju len nakojit ako po leziacky a potom prelozit ja vecinou zaspi a zobudim sa ze ma boli krk a prelozim ju 😅 moja spala klasicky do pol 7 ale priatel je dnes doma tak s nou isiel dole,som vcera vecer teda nejedlepo 6 som sa rano nevladala ani s postele postavit 😕

dzudka
6. apr 2011

@michelleuk ja som jedla naposledy o 21.00 puding som si uvarila a poviem pravdu rano mi tak skvrkalo v bruchu o 8smej od hladu 🙂

fuj teraz pijem caj s mliekom aby som mala viac mlieka lebo mam pocit ze nejak ho ubudlo a maly aj tak je viac menej len kojeny takze aby mal dostatok 🙂

to ja kebyze nejem po 18tej tak by som asi ani mlieko nemala a umrela od hladu