Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
7. jún 2011

@michelleuk nepijes vela kavy alebo co?lebo ja kd som pijavala vela kavy acoly som nevedela spat 🙂

michelleuk
7. jún 2011

@basa23 Basi ano pijem ale to som vzdy robila a nemala som problem zaspat ja som strasna kavickarka,ja aj 7 denne ale ako sa mala narodila tak to mixujem s capucinom aby nebola hiperaktivna. 😕 Boze tu je taka zima a zatiahnute je chcem ist do mesta dufam ze nezmoknem 😝

basa23
7. jún 2011

@michelleuk coooo?to ta este neporazilo z tolkych kav.kokso sak mna vy vystrelo ja tak 1 az 2 denne.niekedy ani jednu.fuj u nas je strasny vypek.ale od zajtra ma byt len do 25 stupnov cely tyzden tak super.kokso v juli u nas hlasia 40 stupnov vsak zahyneme

michelleuk
7. jún 2011

@basa23 No ale ja pijem nescafe no granulovu ta je slapsia.joj ti zavidim tu prsi zase som prave z mesta prisla a prave sa rozprsalo som to len tak stihla 😅

sranda
7. jún 2011

@alzbeta.hod noooooooo to sú krásne miery, asi som tu písala že naša petra mala 4180 g a 52 cm ked toto píšeš. Však to bol veľký rozdiel? Veľké bábätká sú perfiš. Som zvedavá čo dám teraz.

basa23
7. jún 2011

@michelleuk no uz aj u nas prsalo ale taky lejak strasny malej cely bazen zmokol na balkone.ted mi spi sa vyjasila v kutiku dufam ze potiahne aspon 2 hodky

basa23
7. jún 2011

@sranda a mozem sa spytat kolko mala v roku Petka?jeej cakas druhe babetko gratulujem a vela zdravicka 🙂

michelleuk
7. jún 2011

@basa23 joj moja spala asi tak hodinku a uz je zase hore a mrnci 😠

basa23
7. jún 2011

@michelleuk moja sa tu doteraz nahanala s muzom som ich uz vyslala kupat.no ted place neviem co tam s nou robi.

michelleuk
7. jún 2011

@basa23 no ja sa tiez mau chystam kupat a potom veceru.boze dneska som nechaa na stole postu otvorenu som sa pozabudla mala mi polku listu skoro rostrhala dufam ze jej nic s toho nebude

basa23
7. jún 2011

@michelleuk aale kde mne mala kolkokrat pozula krabicu od liekov a ok tak neboj jaaj mala je mrncava jak slak

michelleuk
7. jún 2011

@basa23 no ja som tiez do kupala a do teraz sme bojovali s kasou dako nechce jest 😖 to asi preto ze doobeda malo spala

sranda
7. jún 2011

@basa23 Basi ďakujeme....Petra mala v roku 10 kg a 80 cm....teraz ma 5 rokov a nemysli si....nie je to žiadna kobyla. Teraz má výšku 4-ročného dieťaťa, ale to preto že my dvaja nie sme obri....ja mam 160 cm..fňuk. Ale mne to vôbec neva. To neznamená, že keď sa narodi hypertrofické dieťa, tak z neho bude žirafa...mladšie deti sú od Petry vyššie a majú aj väčšiu veľkosť nohy. Aaaaa ja sa riadim tým, že čo je malé, to je milé. Potom som sa aj informovala že čím to je, keď sa narodí také bigbaby a že vraj to je vyživovaním+prietoky. Ale žeby som extra veľa jedla to nemôžem povedať. Nech sa ti darí a kedyby něco napíš. paa

sranda
7. jún 2011

@basa23 jaj a este som sa chcela odpýtať Viv sa tiež taká veľká narodila?

basa23
8. jún 2011

dobre ranko

@michelleuk mozno jej aj idu zubky mozno aj preto nechce papat.a ako ste spinkali?mi ok bola hore 2 kra ale rano uz nieco po 6 nechcela spat ☹ boze u nas celu noc burka 😒
@sranda Vivi mala o nieco menej 🙂 ja ju este stale kojim,uz tak nepribera ale ked bola mensia tak priberala aj kilo aj viac mesacne.a pritom muz a ani ja niesme buckovia ze by mala po kom byt.ted ma 18steho rok a ma 11 180 g.Krasna je Petka.

dzudka
8. jún 2011

dievcata vy ste toho popisali.,...ja cakam kym vyjdu tie zuby bo ho to velmi trapi....jedem uz ma na male zub...

maly sa furt stavia musim davat pozor aj v postielke kym zaspi ach 😖

alure
8. jún 2011

Ahojte maminky,no ako pozerám tak rozoberáte tému,ktorá ma trošku trápila ale povedala som si že je dôležité že je malinký zdravý a ok. Ono sa to časom zmení,začnú behať,chodiť tak ten váhový prírastok nebude až taký enormný.Teraz sú to viac menej ležiace alebo len loziace po 4 babänká ale po roku ten nárast už taký nie je. A v závislosti od pôrodnej váhy,dieťa by malo do pol roka zdvojnásobiť svoju pôrodnú váhu a do roka strojnásobiť. My sme boli tiež hypetrofický.... Narodenie 4620g,56 cm a potom mesiac za mesiacom - 5360g,6060g,6800g,7500g,8000g,8500g,8900g,9100g,10 kg má teraz na 9 mesiacov. Pri prvom synovi sme mali pôrodnú váhu 4100g,54 cm a ten priberal kilo mesačne a je to "vyžlička" vysoký 144 cm a váži 33 kg. Po prvom roku ako začal chodiť tak už nepriberal tak veľmi .Aj prvý bol kojený (2 roky) a aj teraz kojím tohto druhého....

@sranda my máme teraz na 9 mesiacov takú váhu a výšku ako mala tvoja Peťka v roku 😉
Prajem všetko dobré a užívajte drobcov hlavne v zdraví to ostatné príde samo 🙂

michelleuk
8. jún 2011

@basa23 no my sme spali dobre len raz bola hore a o 7 sme stavali ale uz zase dako vyvadza 😝

basa23
8. jún 2011

@alure presne hlavne nech su zdravy.mi sem mali v 9 m 10 600g 🙂 mozem sa spytat kolko mal tvoj prvy syn v roku?ked vravis ze priberal kilo mesacne bo aj moja tak priberala tak ted uz nie,ale tak vahovo neni najmensia na dievcatko.ale pri porode mala 3720 g.buducu sobotu ma rok a strojnasobila vahu 🙂
@michelleuk ja snou ted idem do toho kutika von som snou bola rano a vsade je mokro tak je to naprd

dzudka
8. jún 2011

Baby maly je uplne des upistany uz dva krat spal ale len po 45minut...to je malo... 😒

alure
8. jún 2011

@basa23 starší mal pol ročný 9500 g a ročný 12 kg 😉 Potom to išlo veľmi pomaly a možno aj do dvoch rokov mal len nejakých 13-14 kg ....akonáhle začal chodiť tak tej energie vydal zo seba podstatne viac 😉 A to že malinká strojnásobila váhu je v poriadku väčšinou je to tak s deťmi v roku takže žiadne obavy ....

michelleuk
8. jún 2011

@basa23 No aj nam sa tu dako rosprsalo 😠 Som sa prave vratila z mesta som bola sama tak bolo super 🙂 Mala teraz beha v pavukovy konecne sa v tom naucila aj otacat tak nemusi byt stale pri nej 🙂

basa23
8. jún 2011

@dzudka aaach tie zubky ho trapia... musis vydrzat.ozaj niekedy keby si sla do tej hypernovy mozme sa tam stretnut ja tam chodim tak okolo pol 1.myslim ten kutik

basa23
8. jún 2011

@alure moja mala v pol roku 9700 g.ved to ja som si myslela ze v roku bude mat aj viac jak priberala 🙂 jee kukam ze si do Senca ja som tam chodila 5 rokov do skoly 😀
@michelleuk muz varoval?jaaaj ano ved je streda 😀 mne ted mala spi pravidelne zaspi v aute a pak ju prenasam 😀

michelleuk
8. jún 2011

@basa23 No le ide do roboty o 4 aj dneska maju vea roboty,no moja sa hned zobudi ked ju chcem preniest z niekade ...dufam ze bude cez vykend pekne chceme ist k mame..ozaj som to zariekla dnes som dosla kramy 😖

dzudka
8. jún 2011

@basa23 mozeme sa stretnut ale v tom case mi normalne spava mali....
a kde to presne je to je pri Avione?

dzudka
8. jún 2011

Ja som uplne hotova z neho je hore od 12.10 a stale nechcel spat len rical uz som ho raz davala tak rical ako besny akoby som ho bila...

teraz druhy pokus no asi zaspinka konecne...

basa23
8. jún 2011

@dzudka jaaaj tebe vtedy spi 😒 to je vnutri v avione pri takych dvoch kaviarniach
@michelleuk haa dostala si,si uzi po tolkom case 😉 ja stale nic klop klop jeeej uz mi mala chodi aj vonku 😀

michelleuk
8. jún 2011

@basa23 jej tak super tak predsa do roku to stihla 🙂 ja som moju konecne naucila pit s flase som jej tam dala detsky dzusik neboj sa tahala o 106 a teraz uz aj vodu vypije,moja chce dnes stale len za ruky chodit ma uz chrbat boli 😕 uz aj za jednu ruku isla ale len dva krocky ju hned stocilo 😅

dzudka
8. jún 2011

@basa23 no spinkava v tedy prave....a inak tereaz ked je taky urevany ani nikam nemozem ist ved to by reval furt ...
a len na rukach by som ho nosila...

tak dame stretko ked bude troska vacsi o mesiac dva mozno uz aj on bude chodit... 😀 a budu sa tam hrat..

Prezila som den desim sa noci lebo som uplne unavena... ☹ a viem ze zas budem celu noc hore...uz nech mu vyjde zub, lepsie povedane tie dva co mu tam robia zle...

@michelleuk no ja mam konecne od menstruacie chvilku pokoj uz ju nemam az tri tyzdne lebo od porodu som krvacala v kuse az do teraz s jedno az dvojdnovymi prestavkami....tak sa tesim ze nemam 😀