Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
1. júl 2011

@michelleuk hej hej davaju to vyzera jak mlieko take huste biele a krasne vonaju 😀
@dzudka mala ma klacid kazdych 12 h brat.uz raz ich mala v decembri vtedy ale tiez nemala teplotu ona teplotu nemava.

michelleuk
1. júl 2011

@basa23 ja som mala ako mala strasne rada sirupy mama ivh musela skrivat predomnou 😉 no neviem ja som si myslela ze antibiotika su dost silne ja som asi len 2 krat brala ked som bola mala mama je strasne proti liekom ona mi radsej cibulovy caj dala s medom a len na vecer paralen 🙂
@dzudka

basa23
1. júl 2011

@michelleuk a tak su ale myslim si ze pre deti nie su tie ich az take silne,budem do nej liat sirupy mesiac a jej to nepomoze tak to ma radcej atd na par dni a bude skorej fit.

michelleuk
1. júl 2011

@basa23 ja dnes idem spat k mame tak dufam ze mala nebude zla 😉 ale naposledy spala dobre tak uvidime 😉

dibisd
1. júl 2011

erika, my sme na tom rovnako. Nas maly Danko sa narodil s normalnou porodnou vahou 3450 g presne v termine (na den presne) a uz ked sme z nemocnice odchadzali tak pribral 200 g - to ho sestricky prisli este raz zvazit, lebo sa im nezdalo, ze za 4 dni pribral tak vela 🙂))) - ale realita bola proste taka. A dnes v jeho 4 mesiacoch vazi vyse 8,3 kg. Doktorka sa na nas tiez len smeje, ze taketo velke byvaju 7-8-mesacne deti. Ale Danulko je cisto len kojeny, tak to vobec nemusim riesit. Hlavne je, ze je zdravy. A jeho tatino sa narodil ako 5 kg, takze tu "velkost" ma asi po nom :D a dnes ma tatino uplne normalnu vahu, nie je to ziadny tlstoch. Preto to neries, ved ked zacne behat, tak to vybeha 🙂

basa23
1. júl 2011

@michelleuk a urcite bude spinkat dobre ked uz aj naposledy ti tam pekne spala.mala sa dnes uz 3 krat tak treskla do hlavyn eviem co ma dnes za den

dzudka
2. júl 2011

@michelleuk no co ako ti spala? ked si bola v noci u mami?
My kus lepsia noc ale cez den total upistany...!!!!!ide mu dvojka teda treti zubok...ach uz nech su vsetky von...este mame dost zubov pred sebou...

michelleuk
2. júl 2011

@dzudka ahoj mala spala dobre az rano o pol 7 sa zobudila sa jej dobre asi u mami spi 🙂 joj no vam aspon zuby idu mi stale nic len tie dva spodne 😒
@basa23 ahoj no spali sme dobre sme si aj bazenik napustili u mami tak sa tam mala mocila stale von a dnu liezla tak bola cela od travy lebo mali akurat pokosene 😀

dzudka
2. júl 2011

tak to je super.....ze ti tak fajne spala...
@michelleuk

basa23
2. júl 2011

@michelleuk musi ti spavat u mami tusim ti tam lepsie spi 🙂

michelleuk
2. júl 2011

@basa23 no asi tak ve uz sa neviem dockat ked dokojim a malu dam k mame na vykend 😀 ozaj a ty ako s tym kojenim tusim dnes si chcela prestat nie?
@dzudka no ved teraz basi vravim ze sa neviem dockat ked mame ju dam na vykend..ty si kedy prvy krat dala malu k starkovcom?

basa23
2. júl 2011

@michelleuk hej chcela ale tym ze je chora tak pockam nech sa uplne vylieci a pak zacinam.inak odstavit je najlepsie dat dieta na vikend prec to mi viacere mamicky radia tak.aj mala dnes bola s muzom prec a 4 hodiyn nic nechcela vobec cecat

michelleuk
2. júl 2011

@basa23 no ved to vecinou dieta chce ked vidi matku a co das malu prec k mame?

basa23
3. júl 2011

@michelleuk najprv to skusim tak ze bude doma ale ak to inak nepojde tak pojde k mame.co snou uvidime 😉 mama mi ju stale chce uz zobrat 😉

michelleuk
3. júl 2011

@basa23 no to aj moja aj by som ju uz hadam dala 😅 boze mala sa mi naucila liest na gauc od rana mi tam lezie sa tam postavy a skace po nom ju musim stale sledovat.mi tu mame zase teplo ale tak prijemne nie horuco 😉

basa23
3. júl 2011

@michelleuk u nas je strasna zima dnes s malou ani von nepojdem.no mi vrav mne mala stale leze na gauc musim na nu striehnut.

michelleuk
3. júl 2011

@basa23 no tak to sme si to asi vymenili doteraz bolo tu pocasie na prd.ozaj co dnes ides varit ja som uplne bez napadoou a stary v poslednom case omiela ze varim to iste dookola 😅

basa23
3. júl 2011

@michelleuk mi dnes nevarime mame navarene od mami 😉 robila kolozvarsku muz to zboznuje a ja mam kusacie prsia s ryzou a nivovou omackou 😉 a mala slepaciu polievku 🙂

michelleuk
3. júl 2011

@basa23 joj to mas super ja som sa prave s Lidlu vratila tak idem asi fasirku robyt ja ju velmi nemusim ale staremu chuti 😀

basa23
3. júl 2011

@michelleuk mnaam ja zboznujem fasirku ale taku v trube robime mi ta mi viac chuti ja pecem brumika ale takeho 20cm nie takeho klasickeho maleho mama mi kupila formu strasne je to pekne ked sa to vyklopi.ale chcem zohnat je taky plech kde upeces naraz 6 brumikov a su takej velkosti jak original ale neviem taky plech najst musim zohnat.ja mam ted malu u susedov som im sla podat macka a mala tam ostala 😉

michelleuk
3. júl 2011

@basa23 a co je to brumik?ja tiez robym taku v rure taku celistu teraz ju chcem spravit plnenu a omacku s paradajok cerstvych tak hladem recept daky 🙂

basa23
3. júl 2011

@michelleuk jeeej nepoznas brumik?to je taky macko mäkky a vnutri bud cokoladova,mliecna alebo jahodova poleva.nevies? 😉

michelleuk
3. júl 2011

@basa23 no ved som si myslela ze co aj myslis len mi to nenapadlo bola som kupit paradajkovy pretlak pre istotu ak by sa paradajkam nieco stalo 😉

dzudka
4. júl 2011

@basa23
@michelleuk
ahojte tak my tri zuby a konecne mu uz asi idu aj dolne jednotky....tak som zvedava....
berie tie atb a asi je to uz lepsie a aj ja sa citm lepsie lebo som doma a nechodim von a tak ...zajtra je statny sviatok takze nie som sama na deti sa tesim lebo dakedy je to dost...s nimi dvomi...

michelleuk
4. júl 2011

@dzudka ahoj tak to sa vam tie zuby riadne rozbehli teda a to mas dobre ze idu tak naraz.mi stale nic ale uz jej tiez pojdu asi vrchne lebo je strasne zla.

basa23
4. júl 2011

@michelleuk neboj zachvilu vam pojdu zubky potom si uzijete 😉 kolko ted mate?
@dzudka moja ese trochu kasle dnes ideme doki tak uvidime co povie.tak to urcite 2 deti je zaberak zajtra ti muz pomoze 😉

michelleuk
4. júl 2011

@basa23 no mame zatial len dva tie spodne..teraz som dala malej na ranajky buchtu s hrozienkami tak mi tie hrozienka vytahuje a hadze pod seba ta buchta je poo celej obyvacke.

dzudka
4. júl 2011

@michelleuk som sa zasmiala ako vytahuje hrozienka.... kedy ma mala rok?

@basa23 zobrala mi mama asi pred hodinou Lenku k nim tak sa tesim bude aj u nich spat teda cez obed spat a potom ju privedie domov 😀 som rada predsa s malym je to lepsie ako s dvomi...

michelleuk
4. júl 2011

@dzudka viesco 4.8 teraz ma uz 11 mes....teraz sa rozmrncala lebo jej spadla buchta s jednej ruky no sranda je s nou 🙂

dzudka
4. júl 2011

@michelleuk takze o mesiac...a co ides piect alebo budes kupovat ? hladam inspiracie pre seba na pecenie ze asi aku by som upiekla Lukasovi v októbri