Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

anzi17
8. nov 2012

Ahojte, aj ja sa pripájam do tejto diskusie. Malý mal včera presne 5 mesiacov, je plne dojčený a včera v poradni vážil 9 880 g, meria cca. 70 cm (pôrodná váha 3630 g). Doktorka ho chválila, že je šikovný silák. Ale povedala mi, aby sme už začali zavádzať príkrmy a nečakali až do ukončeného 6. mesiaca. Vraj, aby kvôli váhe nemal problémy so srdiečkom alebo také niečo. Čo si o tom myslíte? Lebo ja sa stále neviem rozhodnúť či začať, alebo ešte počkať. Všade čítam, že pre dojčené deti je ideálne len MM do ukončeného 6. mesiaca. Tak neviem...

garfie
8. nov 2012

@anzi17 Pokud vím já, tak se teď začínají příkrmy spíš když se dítě začne aktivně pohybovat....pokud mu tvoje mlíčko stačí, tak začínat nemusíš, ale zase bych se toho nijak nebála-stejně je to ze začátku jen pár lžiček....a je to sranda 😎
Ale pokud měla nějaké řeči o srdíčku, tak bych řekla, že máš místo mléka smetanu a doktorka chce ten jeho růst spíš trochu zbrzdit 😀

klemente
8. nov 2012

ahojte, neviem či sa k vám mám pridať. Moja 3,5 mesačná mala na poslednej poradni váhu 6300 g. Všimla som si, že mamičky tu písali prípady, keď takéto väčšie detičky mali útlejších rodičov. Myslíte, že na tom niečo bude? Čím to môže byť? Myslím, že my s mužom sme podobné prípady🙂

dzudka
9. nov 2012

@klemente ahoj my sme tiez chudy a narodil sa nam syn s vahou 4360gr a 52cm a teraz ako 7.5mes mal 12kg viac menej stale kojeny len prikrmu moc neda 😒
moj manzel mal pri narodeni 4500gr ale po porode zevraj malo jedol bol chudy svokra nekojila a moj ujo sa narodil 5kg teraz je velky chlap a mam aj bratranca z mojej strany tiez velikansky chlap 😒 tak neviem snad u nas len nejaka genetika a moje mlieko lebo vsetky tri deti dost priberali ale potom to ustalo .....

edvi
10. nov 2012

Anzi já řeším to samé s těmi příkrmy a nevím. My máme 4,5měs, překročil 8,5kg. Ted hodně narážím na to že větší děti by měli prý začínat s příkrmy dřív,tak nevím. Zatím kojím. Ale je fakt, že co hodinu.
Ale teda jak koukám na ty váhy...já myslela že jsme snad jediní větší.

estterka
10. nov 2012

@edvi dojcene dieta nevadi ak takto pribera. aj nasa tak priberala. tuk ktory ma z MM je iny ako ten,ktory ma z prikrmov. nasa v case,ked bola len dojcena priberala aj 2 kg mesacne a dokrmovat som zacala az po siedmom mesiaci 😉

tea333
25. nov 2012

Ahojte, ako ste riesili kupanie tazsieho a vacsieho babatka? U nas uz zlyhal kyblik lebo sa v nom drobcek zapieral nohami a vystrkoval, potom som kupila obycajne frote lehatko, ale ta latka sa pod nim tak natiahne ze je to onicom a je aj kratucke. potom som skusila plastove ale ked sa tam zacne hybat a kopka tak sa zacnu nozky rozchadzat, musim ho pridrziavat. a dlzkou bude ok maximalne mesiac-dva.
ako ste to riesili kym babatka nesedeli? alebo mate tip na kvalitne vacsie lehatko? drobculik ma 3,5mesiaca a 7,2kg a cca 65cm

miskaska
25. nov 2012

@tea333 ja maleho kupem vo vanicke polozenej na dvoch stolickach..jednou rukou ho drzim a druhou umyvam 🙂 ..klasika.

miskaska
25. nov 2012

ja som tiez rozmyslala, ci nezacnem maleho prikrmovat skor..ale kaslem na to. zacnem az od ukonceneho siesteho mesiaca. Nebudem to silit, takto mi to zatial vyhovuje a jemu tiez..cez den vydrzi dlhsie nepapat, ale zacal sa casto budit v noci. Najskor som hadzala vinu na prdiky, ale asi to uz nebudu ony. My sme mali v 4 mesiacoch cca 8200 g (vazil sa v body a plienocke, takze neviem presnu vahu)...ale uz pribera pomalsie 🙂

mamina19844
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trasko
28. nov 2012

ahojte tak Matusik ma 6tyzdnov a vahu 5800g.obvod hlavicky 40cm.

andulkaavetrelec
28. nov 2012

Kontrola v 10 měsících: 11,8 kg, 78 cm. Takže jsme přibrali od minule (8 měsíců) už "jen" 0,5 kg. V poradně byl opravdu macek, ostatní mi připadali jako houžvičky. 😀
@klemente My jsme oba "chudí", pod 60 kg...
@miskaska Já začala s příkrmy ve čtvrtém, aby mne nesnědl, ale valný efekt to nemělo, moc toho do sebe nedostal. Kojený je stále a moc nejí, resp. jí, když mu chutná.
@tea333 My koupeme ve velké (opravdu velké) vaně s plochým dnem od té doby, co leze. Nechávala jsem ho tam ve vodě řádit a tak je tomu dodnes.

tea333
29. nov 2012

@andulkaavetrelec len neviem ako to mam riesit kym nelezie a nesedi 🙂
@miskaska aj ja som tak skusala umyvat, ale detska vanicka je trochu mala, silno tam kope a hlavou si tlaci o dalsiu stenu vanicky, trochu zle sa mi drzi ked kope a hadze sa.a vo velkej vani som to tiez takto skusala ale mam bolesti chrbta a ohybanie sa do vane mi robi zle

evusticka
29. nov 2012

Porodna vaha : 3 730 g
- 1 mesiac : 5 300 g
- 2 mesiace : 7 300 g
- 2 mes. 2 tyz. : 7 800 g
- 3 mesiace : 8 700 g
- 3 mes. 2 tyz. : 9 500 g
- 4 mesiace : 9 810 g
- 4 mes. 2 tyz. : 10 310 g
- 5 mes. 1 tyz. : 10 300 g Stojime uz tri tyzdne na tejto vahe .. Normalne ? 😕 😵

andulkaavetrelec
29. nov 2012

@evusticka Že by nový rekordman mezi námi? Můj první syn měl 10,1 v roce, pak přibral a po jedné blinkací epizodě zhubl. Když má z čeho hubnout (a ten tvůj nehubne), tak je to v pohodě, oni taky rostou do délky...
A taky prý jedno dítě v Kanadě mělo 20 kg v půl roce a dál až do dvou let nepřibývalo.

evusticka
29. nov 2012

@andulkaavetrelec Aha, tak dakujem za informacie, nebudem sa teda bat .. 🙂 Len je to take prekvapive 😉 Samozrejme, ze som necakala, ze bude rast takto donekonecna 🙂

andulkaavetrelec
30. nov 2012

@tea333 Jo ty máš malého hodně malého. Já jsem u druhého dítěte ani lehátko nepoužívala. Držela jsem ho pod hlavičkou, prostě je to přechodné období než bude aspoň pevně držet zvedlou hlavičku na bříšku. Já se zase těším, až bude chodit a budu ho moci venku aspoň POSTAVIT. Někdy jsem sedřená až běda, vážím 54 kg..., on tedy mnohem více než pětinu mé váhy...

tea333
1. dec 2012

@evusticka pri takto velkom babatku je to normalne ze sa rast takto spomali. naozaj budete asi rekordmani 🙂

@andulkaavetrelec mne sa stava ze nosim oboch naraz 😀 takze s tebou sucitim, najmaak si taka chuducka, je to zaberak. a nosis v satke ci nosici? mne to uzasne ulahcuje zivot 😵

andulkaavetrelec
1. dec 2012

@tea333 Jojo, nosítko mám, ale on se v něm někdy děsně vzpouzí, usínat v něm už moc nechce. A prostě je to stejně váha. Už je to skoro nastejno, jestli je v nosítku nebo na rukou.

dadka28
2. dec 2012

hladam tému o váhach babatiek...a citam ze aspon nie som sama....troska ma to ukludnilo...maly dost pribera..
porodná váha bola 3700g /52cm...teraz
sme mali 3mesiace a 1tyzden a máme 7900g/66cm

trasko
12. dec 2012

matusik 8tyzdnov a 6370g a hlavick. 41cm ...

zeta123
13. dec 2012

vcerajsia poradna: 8m a 1t, vážime 10490g a meriame 74 cm 😀

vendullka
13. dec 2012

Náš skřítek má v 8m rovných 10000g a 76cm🙂

kika1111
13. dec 2012

chcela som sa pridať k vám..ale keď to tak čítam, tak môj malý je drobnučký... narodil sa s mierami 48cm, 3210gramov.
keď mal 2 týždne, vážil 3160gramov (chudol, lebo mal problematické papanie a operáciu),
mesiac a tri týždne 4690 gramov a 54,5 cm
dva mesiace a dva týždne 5750gramov,
tri mesiace a týždeň 7140g
4 mesiace a tri týždne 8300g
a ako polročný mal 9200 gramov a 69 cm.

no u každého dr. počúvame, že je celkovo veľký na pol roka a že je valibuk, dobre papá.. obvod hlavičky mal pred 2 týždňami 43 cm, čo je o 1cm viac než je norma, ale neurologička povedala, že je to ok, lebo je celý veľký

trasko
13. dec 2012

kika si ma kusok vystrasila nas nema este 2mesiace a obvod hlavicky 41cm ...je to teda vela u nas?

lenockaz18
15. dec 2012

ahojte tak aj my mame velku babulku...Naša Lila má 3 mesiace a važime 8 kilo...aj mna trapilo,ze kazdy ostane zhrozeny,ze kolko vazi ale tucna neni je krasna ...tiez neni kojena lebo sa narodila ako 4.090 kg a moje mliecko jej nestacilo tak sme na sunari lebo nutrilon nam nerobil dobre...som rada,ze nie som sama co ma taky problem...

kackaaaa
15. dec 2012

ahoj - taky se můžu s mou mladší dcerou přihlásit sem - malá má 6 měsíců a váží 10,1 kg a 73 cm. Je to takový "mišelínek". Doufám, že se to teď už zastaví. CHci se optat, jak to řešíte nebo jste řešili s autosedačkou. My máme x-landerovskou. Malá se tam zatím vejde, ale je tam taková hodne napreslá. Ještě sama nesedí, takže zatím neřeším, ale brzy budu už nějak muset. To samé s kočárem - mám hluboký x-lander - na starší dceru bohatě stačil, ale teď vidím, že je to malá korbička. Je tam jak sardinka. Brzy budeme muset přejít do sporťáku, což se mi teď na zimu moc nechce, ale budem muset 🙂

evusticka
21. dec 2012

Tak ja sa pridavam opat 🙂 Uz nerastieme tak ako na zaciatku 🙂
Porodna vaha : 3 730 g
- 1 mesiac : 5 300 g
- 2 mesiace : 7 300 g
- 2 mes. 2 tyz. : 7 800 g
- 3 mesiace : 8 700 g
- 3 mes. 2 tyz. : 9 500 g
- 4 mesiace : 9 810 g
- 4 mes. 2 tyz. : 10 310 g
- 5 mes. 1 tyz. : 10 300 g
- 6 mes. : 10 700 g 🙂

marianka0101
1. jan 2013

@trasko ahoj, my sme mali tiež hlavičku 41 v 2 mesiacoch, ale je to ok, lebo sme celkovo veliký a narodili sme sa 38cm, takže ten prírastok je v norme

marianka0101
1. jan 2013

Ahojte, tak naša Natálka sa narodila 17.10.2012 s mierami 55cm a 4920g, hlavička 38cm. 2 mesiace a 2 dni sme mali 63cm a 7370g, hlavička 41cm. Malinká je ozaj veliká, rýchlo rastie, ale doktorka hovorí že je to v norme, keďže sa aj veliká narodila. Tá pôrodná váha, neverila som vlastným ušiam, aj keď doktorka mi to na ultrazvuku hovorila, no bola to mladá doktorka a okolo všetci skúsený doktori, že tára... dokonca si zástupca prednostu nemocnice dal urobiť nový ultrazvuk u ďalšieho doktora a ten nameral "iba" 4kg bábätko 🙂 Som šťastná, že sa malinkej darí, ale na druhej strane mi je smutno, že nemám doma malý batôžtek.... Ale Natálka je zdravá, krásna, voňavučká a hlavna naša 🙂