Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

mapris
1. jún 2007

erika153,
ahoj, nečetla jsem všechny příspěvky (možná časem). Ale asi jsme dvě. Terka sice není extra velká, ale jde mimo percentilové grafy. Narodila se s váhou 3650 g a měla 50 cm. V půl roce měla 8,60 kg a 64 cm. Byla jsem před 14ti dny s ní na očkování a to měla 9,10 a zítra jí bude 7 měsíců. Je fakt, že co jsme už ten měsíc a půl na příkrmech (jeden zeleninový, odpoledne ovocná svačinka a 3-4x UM), tak přibrala jen 500 g. Ze začátku je fakt, že jsem jí asi dopřávala víc mléka než jsem měla, ale nemám to srdce nechat dítě hladovět. Až když mně doktorka upozornila, že jí zadělávám na obezitu, tak jsem jí snížila dávky. Je fakt, že kamarád říká - že co viděl už miminka pár známých - tak Terka je oproti nim dost velká (protože ty ostatní mimina jsou věkově tak 1-2 týdny rozdíl.) My s manželem nejsme žádní velikáni - já mám 151 cm, manžel 176 cm. Jedna jeho příbuzná se se mnou přestala po meilech bavit, protože prý svoje dítě překrmuju a že je chudák. Je fakt, že manželovo bratr je mohutný a má tak 180 cm a můj otec má 185 cm. Já jsem nejmenší v rodině. Takže to přikládám tomu, že Terka bude prostě větší. Teď když jsem byla naposledy u pediatričky a ptala jsem se jí, jestli má pocit, že je Terka obézní, tak řekla, ať na to vůbec nemyslím. Teď už taky vím, že když začnou děti na příkrmy a lézt, tak to "vyběhají". Když jsem byla s pár maminama v parku a říkala jsem jedný mamině, kolik Terka má, tak na mně taky koukali jak na marťana, až mně to někdy mrzelo. Ale kašlu na to. Moje dítě je moje dítě a ať mi do toho nikdo nekecá - asi většina maminek mi tady dávají za pravdu. A co se týče oblečení. Terce kupuju už 74ku a přecházím na 80ku. Má oblečení pomalu 9ti měsíčního dítěte. Hlavně že je zdravá ne? 😀 😀

kasis
1. jún 2007

Ahojte, ako tak citam tak sa mam na co tesit 😀 .Nas Matko ma teraz cez 6,5 kg a 65 cm, velkost 62 sme nejak preskocili, nejak sme nestihli tiez vynosit veci. A to je plne kojeny a doktorka mi na poslednej poradni dokonca povedala, ze dost pribral - 860g za tri tyzdne. Co mam robit, ja nemam na cice ani ventil ani merak, maly si vytiahne kolko potrebuje a odtrhat od prsnika ho nemienim. Porodnu vahu mal 4 kg a 53 cm

majka35
1. jún 2007

ahojte ... ja sa tiež hlásim do klubu mamičiek veľkých bábetiek ... 😅
moja lekárka sa zhrozila, keď videla moju "malú" ... a nariadila okamžitú diétu ... žiaden cukor vo forme štiav, výživ, čajov, žiadna kaša, minimálne mlieko a samá zelenina a ovocie ... a to sa ma ešte opýtala: mamička, vám sa páčia také bábetká?
jediný prehrešok, ktorý som pri kŕmení urobila, bolo ten, že som jej dávala piť HIPP čajík, pretože ináč by som do nej nedostala tekutiny ... a naozaj som zistila, že keď som jej opakovane dávala čistú vodičku, naučila sa ju piť ... 🙂

majka35
1. jún 2007

Ešte jednu vec mi povedala, že ak by mala Barborka takú váhu /9 kg/ len pri plnom kojení, tak by mi blahoželala, ale pri umelej výžive v žiadnom prípade!

zlatat
1. jún 2007

monicka17, my sme kôli neprospievaniu boli už 3x v nemocnici. Vždy bola pri tom pridružená nejaká iná diagnóza - raz to bol obojstranný zápal stredného ucha, potom obštrukčná brinchitída, pred 3 týždňami obojstranný zápal pľúc a teraz má zase zápal priedušiek. Už mu toľkokrát brali krv, moč, vzorky zo stolice,... Zistili akurát, že nemá v poriadku imunoglobulíny - E má 4x vyššie ako je norma a už si nepamätám ktorý, ten je zase nižší ako má byť a je anemický. Večne je chorý, zistili mu aj GER a alergiu na BKM, takže 2 mesiace nemal mlieko. Teraz čakám na nejaké špeciálne mlieko - Neocate, tak som zvedavá, či mu sadne. A navyše do roka má bezlepkovú diétu 😢 😢 vraj preventívne. 😒
Samozrejme, že z toho, že mi málo papá a navyše nemôže mliečko ( dokonca aj Nutrilon Pepti mu nerobil dobre )bol zoslabnutý, no teraz akosi začína zbierať sily a konečne pomaly začína chodiť po štyroch ale ešte vždy si sám nesadne. 😢 Ak vyzdravie, tak máme ísť k neurologičke - tam sme ešte neboli, tak som zvedavá, čo povie.

erika153
autor
1. jún 2007

zlatat drzim palce aby bolo vsetko ako ma byt 😵 😵
mapris 😵 tak pamatam si ta ked sme boli este tehulky a ty si prenasala vsak? 😵 a teraz mame rovnake babenka velke.. mne sa moj timi paci a vobec mi nepride tucny, samozrejme vidim ho kazdy den co dost skresluje spravny usudok... ale hlavne je ze mu chuti... presne ako pises ani ja som ho v mlieku neobmedzovala lezne on jedol ukazkovo...kazde 3 potom kazde 4 hodiny a teraz len 3x denne mlieko...pardon uz len 2x a raz kasu.. v noci sa mi prestal budit na mliecko pred par dnami som zvedava ci nam to vydrzi 😵
a hlavne je ze lekarka sa nad jeho vahou nepozastavuje! povie ze je velky ale ziadne diety ako trebars majke35 prikazala lekarka...😕

pozerala som si tvoj albumik tak mne sa tvoja Terezka velmi paci, je nadherna na spapanie take pekne babetko do reklamy 😀 😀 lebo ked s muzom pozerame reklamy stale si povieme so zadostucinenim ze pozri aj tu je tucnucke babatko. alebo si staci pozriet na fotky anne geddes tam sa to tiez hemzi nasimi vahovymi kategoriami vacsinou 😀 😀

lienka.
1. jún 2007

pridavam sa k vam moj maly ma 4,5 mesiaca,8700g a 72 cm...na mna tiez kazdy pozera,ked poviem,ze bude mat 5 mesiacov,uz teraz vyzera na 8 mesacneho.zo zaciatku som mala stres ist k lekarke,len sa smaiali,ze aky je velky,ze prekrmujem...ale tak pribera z materskeho mliecka,asi bude po muzovi on ma 194 cm ja 153... 🙂dokonca úz tyzden sa nam pohybuje v pavuku 🙂

erika153
autor
1. jún 2007

lienka fakt? tak to je zlaty urcite v tom pavuku...nas sa este na nozkach neudrzi len sa kusok odraza ale kedze si este nedrzi chrbticu tak vacsinou len lezi 🙂 samozrejme neratam tie obracacky a sulanie sa po posteli... 😵

jankamanikova
1. jún 2007

Babule, ja som mala obidvoch synov velmi velkych pri porode (Janik mal 4000g, 53cm a Matusko 4500g, 55cm). Janik bol velky vzdy a aj mu to zostalo, ma teraz 2 roky a 17kg a Matusko je zase velmi dlhy (ma 9300g a 80cm). Vobec som si z toho nikdy nic nerobila a ani nerobim. Jednoducho priroda to tak zariadila. Obaja su zdravi a chutny. U nas to je aj geneticke. Ja som mala pri porode 5kg.

Matusko uz nam lozi a sam sa zacina staviat na nozky. Pohoda.

Inac babule, cim vacsie dieta, tym davajte pozor na chrbticu. Nesmie sa namahat, t.z. ziadne chodaky a nedavat staviat dieta na nozky nasilu. Iba ono samo ked pride napr. ku gaucu a samo sa zdvihne. Inak sa nesmie. Ale to je len poznatok. A cim viac na zemi v polohe na brusku, aby posilovalo svalstvo. Drzte sa!

melissa
1. jún 2007

Ahoj holky, i my máme velké děťátko. Teď je stejně starý i velký jako Janík. Jen jsme vycházeli z ještě větší porodní váhy, měl 4470g a 54cm. Vlastně jsme nikdy malé miminko neměli. Každý kdo nahlížel do kočárku pronášel větu o velkém dítěti. Ale vzhledem k tomu, že viděli i velký rodiče, tak se moc nedivili 🙂 Jen to má nevýhodu v tom, že jak vypadá starší, tak od něj každý očeká víc.

jankamanikova
1. jún 2007

melissa - mas pravdu. Akonahle vidia nasho Janika, tak od neho aj vela ocakavaju. A on je este aj taky vnimavy, vela rozprava, komunikuje, rozprava basnickz, pesnicky a beha ako "jelen". Tak potom vsetci mu tipuju tri roky a chcu od neho este viac. Uvidime, co bude s nim dalej. A este k tomu je velmi zive dieta. Matusko je pokojnejsi.

skaredka
9. jún 2007

Ahojky holky,
tak ja teda nevim jestli mame velke miminko nebo ne, ale kazdy rika, ze je samy faldicek. Nevim presne kolik vazi ted, protoze na prohlidku pujdeme az ve ctyrech mesicich, ale ve dvou mesicich mela 6100g a 61cm. Porodni vaha byla 3940g a delka 50cm. Ja uz ji teda davam prikrm, ryzovou kasi, nam nas lekar rekl, ze uz muzeme od ukonceneho tretiho mesice, tak ji davam vecer pred koupanim par lzicek, jinak je plne kojena. Myslim, ze je docela velka, moje kamaradka ma 7 mesicni miminko a jsou skoro stejne velke, ale rikam si, ze ja i manzel jsme oba velci tak ona bude asi taky. Nejak moc me to netrapi, az zacne chodit tak se to upravi.

mikca
9. jún 2007

ahoj holky, taky máme 0malého obříka, když se na¨rodil mel 4050g a každým měsícem přibíral přes to kilčo, takže v půl roce vážil to co by měl vážit až v deseti měsících, ale jakmile se začal trochu víc hýbat tak se to zastavilo a ted už je relativně v pohodě,jak říká skaredka, až se začnou hýbat tak se to zastavý a upraví

siloe
9. jún 2007

eriko,nemám čas číst všechny 3 stránky,tak mě omluv,pokud budu někoho opakovat.Ale jsem ráda za tuhle diskuzi,co já bych za to dala,kdybych takovou diskuzi objevila,když byl Daneček menší 😉 Taky mě trápili věčné dotazy,kolik že to váží a když jsem odpověděla,tak jsem ty pohledy přímo nesnášela.A řeči typu: tak tobě chutná,že? maminka má asi dobré mlíčko,co? ty asi sníš všechno,co ti mamka dá"... to mě už vážně lezlo krkem 😝 Malý měl při narozneí 4360g a 56cm!! 😀 do třech měsíců jsem ho pouze kojila a ve 3m.měl 7 kilo,v půl roce 11 😎 😎 Od třech měsíců do půl roku jsem dávala UM 1-2xdenně zbytek kojení,od půl roku do 8měs.jsem dávala UM Sunar a od 8 měs. jsem dávala normální kravské mléko.Asi to nebyl dobrý nápad nevím,každopádně malý na něj alergii nemá a zdálo se mi,že přestal tolik přibírat,protože od půl roku do roku přibral jen dva kilča,takže v roce měl jen 13 na 82cm!! 😎 nemyslím si,eriko,že tvůj malý bude mít 16kg v 14 měs.nebo jak to tam píšeš. Určo se to zastaví a malý bude přibírat pomaleji. Chce to jen klid a obrnit se před hloupými dotazy 😀 Mám skvělou doktorku,která taktéž na jeho váhu neříkala nic,jen,že to malý časem vyběhá a že mu raději nemám dávat kaše /stejně jsem nedávala,protože malý je moc nemusel/ a jinak si taky nemyslím,že bys ho překrmovala,malý toho taky snědl s porovnání s jinými dětmi celkem málo.vím,jak na mě mamči v MC čučely,když krmily děti svačinkama mezi snídaní a obědem a já jen říkala,že Danys nic takového nemá,že od snídaně do oběda v poho vydrží.Musíme se asi smířit,že to asi není jen o jídle a některé děti mají prostě takové sklony.Trochu mě uklidňuje,že já byla jako dítě naprosto stejná,takže aspoň vím,pokom to Dany má /po mě tloušťku,po manželovi výšku /má 2 metry :O))...jo a teď má malý v 19 měsicích měl téměř 16 kg.Výšku nevím,ale vysoký je hodně,takže vůbec nevypadá jako buřt 😎
Zdravým a krásným mimískům zdar!!!!!!!!! 😎 😎

alenahabibi
9. jún 2007

Tak se pridavam, podle me moje mladsi dcera je akorat. Jenom co chvili posloucham, ta je velika, cim ji krmis? To je fakt otrava. Sofia bude mit 8 mesicu a vsichni si mysli, ze ma rok. Do 5 a pul mesice jsem ji jenom kojila a v te dobe jsme dovrsili 8 kilo. Ted prikrmuju a vaha se celkem ustalila, mame necelych 9 kilo. A velikost obleceni 80/86. Mensi velikosti jsou uzke. 😅 Mimina co jsou stejne stara, ale i starsi precuhuje minimalne o pul hlavy. A to kdyz vas ctu tak si myslim, ze zas tak velka neni.

honzi
10. jún 2007

Ahojky, je to přesně jak píšete, když se mimi začnou víc hýbat, tak už tolik nepřibírají. Po narození přibíral Honzík i 1200g za měsíc, mezi pátým a šestým měsícem už jen necelých 400g a teď jen kolem 300g, i když ještě neleze, tak docela rychle válí sudy a ruce a nohy mu jedou pořád. Takže i když se mi zdá, že jí pořád stejně a taky přikrmujeme, váha se už zastavila.

erika153
autor
10. jún 2007

baby som taka rada ze nas je viac!!! 😀 aj mne sa paci moje velke babatko ale presne ako pise siloe vedia ma nastvat reci,,,, ty rad papas, co ti mamka dava?, mamka na jedle nesetri, a take podobne reci... je pravda ze sa musim asi obrnit co sa mi celkom dari... 😀 som hrda na moje velikanske babatko v kociariku 😀 a teraz pojdeme po mesiaci na poradnu tak som zvedava doteraz priberal dost aj 1200g na mesiac...mozno aj viac 🙂 a teraz sa zacal hybat tak porovname oproti ostatnym mesiacom... ani moj nepapa len 5 x denne z toho jedna kasa a 2 prikrmy a 2x mlieko..lekarka nas stale pochvali ze me pekni velki takze nic neriesim 😵 😵 😵

elliana
10. jún 2007

erika, take reci ta naozaj nemusia trapit, ved ked je dieta hladne, musis mu dat jest...Aj ja som mala strach, lebo jedno obdobie bola Zoja v jedeni nekontrolovatelna...zjedla 300 ml UM a este pytala...aj som mala strach a potom, akoby utal, viac, ako 230 nezjedla

elliana
10. jún 2007

a vobec nie je tucny, je fesacisko 😉

erika153
autor
10. jún 2007

😀 dakujem zo srdca 😀
moj spapa 210ml mliecka viac nikdy 😉

erika153
autor
10. jún 2007

no a tvoja taky tak v tej ruzovej staocke...cmuk 😵

siloe
10. jún 2007

erika:zrovna me napadlo,co mi dopomohlo,kdyz jsem to tehdy resila,celkem ke klidu.na ceskych strankach huggiesclub je pediatr,ktery odpovida na dotazy mamek.tehdy jem mu napsala,rekla,kolik maly vazi,meri a ji a sepsala jeho denni jidelnicek.a mudr.Gregora mi tehdy napsal,ze maly vubec neni tlusty,stravu ma vyvazenou a zdravou a at v ni pokracuju bez jakykolich omezeni.Tak mozna,kdybys mela nekdy depky,tak bys to taky mohla zkusit,a nebo se zeptat primo detske doktorky.Ja to tehdy vedela i bez toho,ale pro klid duse to bylo super.A taky to byla moje obrana pro ty vecne rejpaly :o]
a co se tyka toho UM,maly mi taky nikdy vic nez 210ml nevypil

mapris
12. jún 2007

erika
diky za pochvalu. Timko je tiez kuzelny. Mam kamaratku zo slovenska a ta mala tiez take spravne buclate babetko ako mame my, teraz je mu 1,5 roka a vyzera normalne. Podla mna, ak deti prejdu na normalnu stravu a zacnu liezt, tak to vybehaju.
Este taky dotaz. Odkial si ma pametas ako tehulku? 😀

lindda
12. jún 2007

cafte nas Nino ma 4mes a ma 70cm a 8kil ale nemam pocit,ze by bol nejaky velky je iba pekny 😀

erika153
autor
12. jún 2007

lindda spraaavne 😉 😉

mapris juj uz ani nepamatam ale z tade z konika z nejakej temicky len neviem akej... este som zila na slovensku a doteraz si pamatam na teba ako si dlho prenasala 😉 a myslela na teba kedy uz porodis...a potom som uz videla ze mas krasne dievcatko 😀
nas maly sa zacal hybat a poriadne, vecne sa dviha, zacina lozit ked ho vidim ako sa trapi na styroch nozkach az sa cudujem kde berie tolko energie, takze som si ista ze teraz sa to spomali, ved doteraz len lezkal,nie? 😵 😵 😅

lindda
12. jún 2007

erika 🙂

mnl
13. jún 2007

🙂 Ahojte, zaujal ma vas problem, ja mam podobny. 🙂 Mam maleho, velkeho Samka, o tyzden bude mat sedem mesiacov a vazi takmer 10 kg. Je aj dost dlhy, vyse 70 cm. Do konca siesteho mesiaca som ho vylucne dojcila, potom som zacala so zeleninou, jablcko, banan ani mlecne kase nechce, vypluva ich, tak som s nimi nacas prestala. Neviem, ci ho mam prikrmovat, ci je lepsie dojcit, tiez sa bojim, aby nebol pretucnely. Lekarka mi stale hovori, ze je to O.K., ze u dojcenych deti to nevadi, ale predsa. Najviac pribral v 3. mesiaci, nenarodil sa moc velky, 3580 g a 52 cm. Manzel bol tiez velke babo, ale zase nie az take velke.

drago
14. jún 2007

😅 tak se přidávám k maminkám, které mají velké miminko. Moje Kája má 4m a váží 7440g a asi 64cm. Nar. se s váhou 3500 a 50cm o 14dní dřív. Naší dr. jsem se ptala, jak je možné, že tak přibívá. Dávám jí 160ml nutr.5denně a myslím, že to není překrmování. Ale ona tak přibívala i když jsem ji jenom kojila. Z por. jsme šli o den dřív a to už měla zpět por. váhu a asi po týdnu poprvé v poradně už měla skoro 4kg. Paní dr. mi řekla ať se nad tím nepozastavuju, všichni z rodiny jsme velcí, takže má být po kom. Akorád jestli nebude brzo sedět tak nevím, v čem ji budu vozit. Takže milé maminky žádné obavy z velkého miminka, nejdůležitější je, že jsou naše děti zdravé. 😵

eja28
14. jún 2007

ahojte baby, moja mala sa narodila 4 650g/53cm, a teraz na dva mesiace vazime 6540g.....je plne kojena...ked to pojde takto dalej, no neviem neviem...

nezabudka84
15. jún 2007

ahojte, myslim, ze aj z naseho hladosa bude docela vekly muz.Hotovy agent(2)007 😀 .Dnes ma osem tzydnov , narodil sa s mierami 3180g a 51cm a uz ma 6 kg, aspon co som ho vayila doma na vahe, a 58 cm.A to ho len kojim.Ja si mzslim o tom priberani, ze je to normalne.Deti si robia zasoby energie na dobu, ked zacnu chodit.Potom nebudem stacit za nim behat a potom budem chudsia ako pred porodom 😀 .
A aj v literaturach sa pise, ze cim vacsie dieta je, tak je zivotaschopnejsie.