Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
15. aug 2011

@michelleuk hej viem aj od znamych sa ich vela vracia ze to neni uz vyhodne.no to je pekne vela 😒 a kde to byvas na Slovensku?tu mate byt?

michelleuk
15. aug 2011

@basa23 byvam vo zvolene a marek v detve vo zvolene ma mama byt tak tam by sme boli...taka migrena ma chytila ze konie 😒

dzudka
16. aug 2011

@basa23 ja doobeda sa celkom da ale ked daco zjem na obed alebo podvecer je mi dost zle a to ani vela nejem...
ako sa dnes ma mala?

basa23
16. aug 2011

@michelleuk takze budete byvat vo Zvolene,to je super,ze mamina tam ma byt.a mamina sa envracia nebude jej smutno?
@dzudka aach snad ti to coskoro prejde, poznam nieje to nic prijemne.a uz docela lepsie ale rano mala v zadku este 38,1 po odcitani 37,6 este zvysena ale uz nema aspon 39.no uvidim ted spi ked vstane kolko bude mat.

michelleuk
16. aug 2011

@basa23 nie mama sa nechce vratit vies neveri ze aj y niekde pojdeme ani ja neverim 😅 ako ste spali?boze mala celu noc chcela len s nami spat a stale sa odkopavala no hroza 😅

basa23
16. aug 2011

@michelleuk a mala sa budila ale aspon potiahla do 6 45.och to si ju zle ucite pri vas spat potom bude chcet s vami stale spat a uz nie v postielke a vy sa nevyspite.

dzudka
16. aug 2011

@basa23 no dobre a crp si jej nedala zobrat z prsta lebo ak ma vysoke mala by brat atb

dzudka
16. aug 2011

@michelleuk a kedy sa chcete vratit?

dzudka
16. aug 2011

@basa23 Lukas tiez spal do 6.45 🙂

michelleuk
16. aug 2011

@basa23 no viem uz sme si ju aj naucili....tak vies ale aj marek tak ju zober k nam ked tak chce tu spat a uz bola pri nas 🙂 mne to nevadi ale ona sa stale mrvi a kope do mna

michelleuk
16. aug 2011

@dzudka viesco neviem vcera bolo ze v novembri dnes ze vo februari tak neviem

basa23
16. aug 2011

@dzudka ted uz je ok ma 37,5.to uz neni take vysoke.idu jej 2 stolicky ci z toho skor.lebo nic kasel,sopel.nie nebrala jej povedala zu ked bude mat do stredy, stvrtka vysoke mam priniest moc a zoberu jej krv.
@michelleuk tak ked ti to nevadi tak ok,ja by som veru nechcela by som sa nevyspala 😉

michelleuk
16. aug 2011

@basa23 no uz som si zvykla co narobym 😲 boze dnes sa tak schladilo ze som skoro zamrzla v kratkom tricku ja sa vzdy opacne obleciem 😝

basa23
16. aug 2011

@michelleuk jeej u nas je zas teplo,mala isla ted s muzom nachvilku von,uz nema taku teplotu len trosku zvysenu nech je aj na vzduchu

michelleuk
16. aug 2011

@basa23 no tak odychujes co 😀 no mojej uz aj 4 zub ide mozno preto tie nekludne noci...a netepuje ti mala kvoli tym stolickam co jej idu?boze vam uz idu stolicky a moja ma len 3 zuby

basa23
16. aug 2011

@michelleuk myslim ze nei lebo doki povedala ze ked su teploty nad 38 tak to niesu zuby a este povedala ze ona nebere to ze teploty zo zubov ze je to hlupost.tak potom neviem.no ved uvidim ked ubde mat teplotu jej zoberu krv a moc a uvidi sa.

dzudka
17. aug 2011

@basa23 tak to ma zo zubov aj Lukas tak mal zo zuba...

michelleuk
17. aug 2011

@basa23 joj krv chuda male 😒 ako ste spali moja do 7 spala 😉 pocuj ako spoznam pokazenu vyzivu>?

basa23
17. aug 2011

@dzudka hej aj on mal take vysoke teploty zo zubov?
@michelleuk fuu tak to neviem ved mas natom spotrebu,alebo si ju mala po otvoreni vonku?bo by mala byt v chladnicke.no mi sme dnes spali do pol 8 😉 a dnes mame jeden spanok uz spi od 12 50 takze uz zachvilu su 3 hodky co spi 😉

michelleuk
17. aug 2011

@basa23 tak to ste potialhli teda poriadne 😉 viesco spotreba bola do 2012 a mala som ju v chladnicke len taka voda v nej bola....ale chutovo bola dobra tak neviem....inac ja som tiez malu teraz dala spat tak dufam ze aspon hodku potiahne....a co ma este mala teplotu?

basa23
17. aug 2011

@michelleuk este ma stale zvysenu ale uz neam aspon taku vysoku.nie tak to neni pokazenu ja kolko krat ked kupim je tam niekedy trosku voda alebo stava abo co to je to neni zla 😉

michelleuk
17. aug 2011

@basa23 jaj tak ok lebo vodu som este nemala.....a kedy uz idete na dovolenku?joj aj ja by som sla niekde k moru 😉

basa23
17. aug 2011

@michelleuk buduci piatok ideme ani nevrav sa tesim jak blcha 😉

michelleuk
17. aug 2011

@basa23 dufam ze vam vyde pocasie 😉 moja uz hodinu spi som zvedava kedy vstane

basa23
18. aug 2011

@michelleuk to dufam aj ja, ale snad ano nemusi byt 30 stup pre malu to neni najlepsie tolko stupnov ale nech je teplo a ked nei nevadiiii bude chodit po vyletoch a prezierat sa ked ideme all inclusive och to zas priberem hlavne z ich peciva 😠

dzudka
18. aug 2011

@basa23 hej 38 po odratani mal...ale potom mu to preslo nemal ani zvysenu .....takze podla mna moze to byt aj daco ine lebo ked je teplota zo zubov je okolo 38-39 a potom zrazu po 2-3dnoch neni nic....

basa23
18. aug 2011

@dzudka ved ja uz neviem, minule mi doki vravela ze zo zubov teplota nebyva.ale to sa mi neak nezda 😒

michelleuk
18. aug 2011

@basa23 jezis neries na dovolenke si mas uzivat nie davat pozor 😉 no mojej sa strasne poti hlava ked je teplo ma ju hned mokru a to tu ani tak teplo ako na slovensku este nebolo 😒 stale len prsi alebo fuka no hroza....ako ste spali mi do 7 celkom dobre potiahla na to ze tak dlho spala 😉

moni85
18. aug 2011

Ahojky maminy, dlouho pročítám vaše diskuse, ale až teď jsem se přihlásila.
Máme malého, no píš velkého Lukáška, jsou nám 4,5 měsíce a váží me 8,5 kg.
Ráda bych se s vámi poradila. Posledních 14 dní s emi malý v noci budí, musím mu tedy dát napapat, jinak dřív spinkal celou noc. Četla jsem , že dáváte na noc kašičky a jsou i méně kalorické a více zasytí. Ptala jsem se doktorky, ta mi ale řekla, že kaše nejdříve v 5,5 měsících.Ještě ani nepřikrmujeme.Myslíte, že mám ty kašičky zkusit?

basa23
18. aug 2011

@michelleuk no mi otras budila sa a hore uz o 6.mi vrav aj moja sa stale poti normlane kropy z nej padaju 😉
@moni85 vitaj 😉 ja by som skusila ak ti doteraz pekne spinkal mozno je hladny, mu nestaci mliecko ja by som raz skusila a uvidis ako ci sa bude budit alebo nie.preco uz neprikrmujes?moja doki vravi ze podla nove sa ma ci je kojene alebo nie prikrmovat od 4 mes.mi sme zacali chvilu pred 5 mes.prikrmovat