Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
13. okt 2011

@michelleuk ake jej davas mlete mäso?bravcove,kuracie...?

michelleuk
13. okt 2011

@basa23 viesco asi bravcove bolo lebo sme mi jedli krokety a vnutri bolo maso,tak maso som vybrala a zmiesala s kasou chuti jej to.ako mala ?

basa23
14. okt 2011

@michelleuk ja este bravcove nedavam neviem som niekde citala ze do 3 r by sa nemalo.ale ja tiez osobne mam odpor k bravcovemu 😉 mala supe rspala len kedy nevstavala tak skoro uz o 6 😠

michelleuk
14. okt 2011

@basa23 a ja sa nebojim vsak co ide dnu to vyde aj von 😉 no moja tiez celkom dobre spala o 8 vstala.zajtra si malu bere mama tak som zvedava aka mala bude...ozaj vcera mala vylieza na stol a aj na operadlo stolicky skoro ma drblo ked som to vydela 😅

basa23
15. okt 2011

@michelleuk mi vrav aj moja vylieza na kjedalensky stol ma picne uz raz z toho.aku ste mali noc?mi ok bola hore len raz a vstavala o pol 7.

michelleuk
15. okt 2011

@basa23 mi na prd mala od 3 hore nonstop si pametam ze ma budila opica cicala stale zliepala sa no hroza ale sme vstali o 7 tak aspon to.dnes si berie malu mama az do vecera som zvedava ako to vydrzi mala 😉

basa23
15. okt 2011

@michelleuk to mas super ja uz som tiez odstavila tak tiez sa tesim ze ju supnem mame niekedy.no dnes uz sa sem asi nedostanem musim chystat na oslavu.

michelleuk
15. okt 2011

@basa23 a aku oslavu chystas co oslavujete?mala je este u mami ze mala je ok neroby paniku 😅

estterka
15. okt 2011

@michelleuk ahoj,prosim ta,aku velkost kupujes z nextu malej na zimu?

michelleuk
15. okt 2011

@estterka ahoj no 86,momentalne co mam kabatik 80 tak je jej dobry ale na chrbte mali tak uz pre istotu 86,next ma o dost vecsie veci napr tricka nohavice,svetriky ale zimnu budndu,alebo kabatik ratsej veciu

estterka
15. okt 2011

@michelleuk vacsie veci v porovnani s cim? no ja som od nich nekupovala nikdy nic a na nete maju velkost 80-86 a potom 86-92 tak ktoru vziat? lebo ja to potrebujem o take dva mesiac mat pozitelne,neskor tu nebude zima. zimnu bundu teda nepotrebujeme vobec,vsak naco na kanaroch,ale chcem zobrat dlhorukavove tricko a tak. vyskusat tu znacku.mame zadarmo dorucenie k nam,parada. a topanky ako funguje to cislovanie u nich?

michelleuk
15. okt 2011

@estterka no vecie ako dajme tomu early days alebo desney,dajme tomu napriklad aj h&m ma o dost vecsie veci ako je uvedena velkost,a kolko ti meria mala?a na ako dlho to ma nosit ?ale 86 -92 je na rok a pol az 2 ak chces nosit dlhsie tak tuto velkost,a topanky by vam mali byt 21 dobre moja nosi 20 a na zimu 21 mam cizmy a ma tam dost rezervu,ak chces tak mi napis co chces v akej velkosti a ja ti pomeriam co mam doma od nextu aby si si porovnala s niecim co nosite chapes 🙂

anicka1981
15. okt 2011

no moj ma 4 mesiace a 2 dni, vazi 7,2 kg, a ma 64cm, porodna vaha 3800g a 53 cm, dneska sme davali 1x na veceru krupicku, tak som zvadava ako dlho vydrzi spat, lebo budi sa kazde 3 hodiny ci den ci noc,,

estterka
15. okt 2011

@michelleuk no chcela by som vziat na skusku leginy,pancusky,suknu a dlhorukavove tricko. tak napriklad ak mas nejake leginy,ze ake su dlhe a na pase. no z hmka velkost 86 ma taku,ze este vyhrname rukavy..

michelleuk
15. okt 2011

@estterka no legny mam 86 to su pas(guma)23cm,dlzka 37cm (su nam akurat),tricko 86 dlky rukav rukav 28cm,dlzka 34cm,tricko d.r 92 rukav 31cm,dlzka 34cm,no pancusky nemame od nextu ani suknu inac moja nosi pancusky aj na 3 roky 😀 😕

michelleuk
15. okt 2011

@anicka1981 ahoj tolko mala moja v 3 mes nema vela tak akurat neboj 😉 a kojis?

estterka
15. okt 2011

@michelleuk a kolko meria tvoja? lebo my sme pred par tyzdnami obliekli este na doma pancusky 4-6 mesiacov z hmka 😀 my mame tak 78 cm.a tie leginy co si merala,to je ta velkost 80-86? lebo na nete maju tak,80-86 a potom dalsia 86-92. a inak dakujem🙂

michelleuk
15. okt 2011

@estterka no moja ma tiez tak 78 mozno uz trosku viac,no ja pancusky tiez hocijake na nu navleciem 😎 no tie su 12-18 teda 80-86 ale na stitku je 86cm,a vy tam nemate obchod next?

anicka1981
15. okt 2011

@michelleuk no uz 3 tyzne dokrmujem, tak 50 na 50 je to teraz, ja som neako stratila mieko na par dni,,, a ked som si myslela, ze je koniec a zacala drzat dietu, aby som zhodila tehotenske kila, tak sa mi neako vratilo, ale nestaci to na plne dojcenie,,,,, je mi to luto, ale co uz,,, 😒 , inac maly je velky papac, uvidim co s nim spravi ta krupicka, na koko vydrzi spat po nej,, po mieku kazde 3 hod, uz som zufala, potrebujem sa vyspat 🙄

michelleuk
15. okt 2011

@anicka1981 no to ti verim my sme to mali tak isto ja som malu cisto len kojila do 5 mes tusim a az potm sme zacali davt obediky,inac mne v tom veku spala ako zarezana od 8 do 8 😀 az od pol roku sa to pokazilo,inac neju mu zubky ked sa budi?

estterka
15. okt 2011

@michelleuk ale kde,tu ani nepoznaju tu znacku. no mne sa inak moc next nepaci,bola som v septembri v blave v avione a teda nevybrala som tam malej nic,ale na nete mali aj take jednoduchsie veci,tak teda chcem skusit,ci ma neocari 😀

michelleuk
15. okt 2011

@estterka no to mozno preto ze anglicky next ma uplne ine veci ako slovensky boh vie pre co 😅 inac ja ked kukam na nete a idem do obchodu tak nikdy neviem najst to co som vydela na nete v obchode a naopak maju to pomiesane,inac je pre mna tiez zaujimave ze next je na slovensku taka "velka znacka,, napr aj Rivier Island je tu dost draha znacka a velmi oblubena a na slovensku sa skoro nikomu nepaci nechapem 😕

anicka1981
16. okt 2011

@michelleuk on je takz od zaciatku,,,,dobry bol asi len 2 tyzbe, asi ked mal 2 mesiace prespal celu noc len s 1 zobudenim na papanie,,,, ale to trvalo len 2 tyzne,,,, zubky mu asi pojdu, strasne slinta, aj vsetko do pusy dava,,, ale ja niekedy citim tak, ze po materskej rovno na psychiatriu moze,m ist,,,, nemam chvilu pokoja,,,,,, on nepolezi velmi tak ze nic nerobi,,, stale sa s nim nieco musi robit,,,, a ja uz nevladzem, chrbat si ani necitim, a uz aj prava ruka ma boli, tak, ze ju mam problem dvihnut hore,,,, stale sa chce nosit,,, a vonku len v satke,,, kocik vonku nebol uz 3 mesiace,, v nom ho hojdame, ked chcem aby zaspal,,,,

michelleuk
16. okt 2011

@anicka1981 a mas take vybracne lehatko?to je vec ktora mne zachranila hubu inac by som bola na tom ako ty inac mali je uz nauceny na ruky to je chyba musis ho aj sameho nechat trochu.ja som malu davala bud do lehatka alebo na deku co ma take hracky pokvackane na vrchu,alebo som jednoducho na zem dala hrubu deku dala ju na brucho rozhadzala hracky okolo a hrala sa nemozes ho stale len nosit..nech si aj poreve vsak ho to nezabije mne ked samala narodila tak mi bola mama ppomahat uz vtedy som mala nervy lebo mama stale len malu brala uz len ked zamrncala.

basa23
16. okt 2011

@michelleuk ako mala zvladla u mami?oslavovali sme moje narodky 😉
@anicka1981 jeej to mas v pohode moja mala v 4m cez 8 kg 😉 ja som nedavno dokjila tyzden to je a uz mi zacala lepsie spat inak sa mi budila v noci aj 6 krat.davam jej vecer kasu na dobru noc a pekne haja konecne 😀

michelleuk
16. okt 2011

@basa23 ale tak vsetko naj 😉 a super ze celi den bola dobra.vecer o 7 ju doniesli tak isla hned spat ty pocuvaj mi sme sa normalne doma bez malej nudili sranda co 😨

anicka1981
16. okt 2011

@michelleuk no ja ho necham aj porevat, ale jednoducho dlhsie ako 10 min sa nezahra sam, a to pom rev a kvik, zase, ked varim dam ho do kocika oblozim hrackami, tak niekedy sa pohrala, ale casto to skonci tak, ze ja varim a mam ho na rukach a vsetko robim jednou rukou,,,, no des, a zase, ked zacne len tak rozmamznane rumazgat tak ho necham, ale to prejde do takeho placu, ze sa az zachaddza,, tak to sa neda pocuvat,,, ale pravda je, ze uz mam toho plne zuby,,, kedy aspon spal v noci ako vtedy tie dva tyzne, tak dobre, v noci pospi, tak nech cez den vysraja, ale on ani v noci poriadne nespi a ked sazobudi na krmenie o 5 rano, uz nechce spat,,,, sa s nim musim hrat, nosit ho, dvihat,, ked ho necham iba tak v postielke, tak reve,,,
@basa23 a mozem mu tu kasu dat ked ma 4 mesiace?, my sme skusili vcera krupicku, a vobec nezabrala, o 11 v noci bol zase hore, potom o 2 a 5 rano....

anicka1981
16. okt 2011

@michelleuk a my sme kupili take hojdacie lehatko,aj so zvonkohrou, a vobec v nom nechce byt,,, a dost drahe to bolo 140e, asi ho predam v bazare, zbytocne mi tu zavadzia,,,

michelleuk
16. okt 2011

@anicka1981 no musis vydrzat inac to je fest nebespecne varit s dietatom v ruke to uz racej nech reve...ja som mala take obycajne za 20 lybier len vybrovalo a hojadla som nohov a mala tam bola ja som zvykla davat malu aj do takej ohradky ako cestovna postielka aj teraz ju tam davam a to uz chodi...inac to mame v obyvacke a v tomto som zrejme krkavcia matka ale ked mala vstane o tej 5 ako tvoj tak ju nakojim dam do ohradky pusim rozpravky a idem spat 😕 a kebyze ho das do kresielka tak aby vydel na teba dajmw tom do kuchyni aj tak by reval?a na zem ho davas past koniky?ja som moju uz skoro davala nech cvici 😅

anicka1981
16. okt 2011

@michelleuk a tak jasne, ze ked varim, tak na rukach ho mam len ked si chystam veci, vazim muku a take, minule som masko oberala od kosti na kura na smotane, a tak, okolo hrncov a sporaka s nim nechodim, to jasne,ked uz ze musim k niecomu co mi hori 😀, tak musi do kocicka, ci chce a ci nie 😉 , no tak ho davam, do kuchyne s kocikom, dam ho sediet a hracky mu nahadzem, vydrzi 10 min a na ruky, lebo je zle,,, baranky pasie tiez, ale dlho nevydrzi, este najviac sa zabavi,ked pozera na telku 😀 , ale to zase mne sa nepaci, aby taky drobec uz do telky cumel,,, takze namam na vyber, jedine nosit, zabavat, zdvihat ho hore, hojdat a vytahovat ho za rucicky, ked lezi do sedu, a lietadielka robit a take hluposti, len aby sa s nim nieco robilo, strasne rad sa kupe, to voda spiecha vsade 😀 , a vela sa smeje, ale stale chce mat niekoho pri sebe, a citit niekoho, vonku v kociku ani nechodime, len v satke, a to mi krasne prespi aj 3 hodiny, ale zase uz je dost tazky na mna, tak chrbat si uz necitim vobec,,,ja mam 158cm🙂, takze aj tych 7 kg mi da zabrat 😅

ono by sa to vsetko dalo, len keby v noci troska viac spal....to by som sa vyspala aj ja lepsie, tatkto som stale unavena..