Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

michelleuk
24. máj 2012

@basa23 no ja sta tiez snazim aj doobeda aj poobede ale detva je tak mala ze tu toho vela nenachodim takze vecinou sedime na ihrisku7

basa23
25. máj 2012

@michelleuk mi sa prechadzame alebo aj ihrisko.nemam ani cas dnes na net mala ma dnes meniny tak chystame aspon chlebicky navecer
😀

michelleuk
25. máj 2012

@basa23 jej tak vsetko najlepsie prajem,,,u nas je dnes svokra,tak je s malou von tak mam veget 😎

olimon
25. máj 2012

Ahojte dievčatá, zaujimalo by ma koľko mali vaše cca ročne deticky kg? Moja mala má 13 mesiacov a 12 kg. A každý kto nás stretne sa pýta čím ju krmim. Do pól roka výhradne dojcena a potom prikrmi a kojenie....

juliap
25. máj 2012

@olimon rovnako sme mali, teraz mame 2 rocky a 16kg, tiez sa to niektorym zda vela, ale nas Jarko je podla mna tak akurat ...

sandy84
29. máj 2012

no akoze, moj ma 4 mesiace a vazi 8,30 kg...uz sa mi nezmesti do vanicky 🙂 ale zase ma byt po kom...

myreason
31. máj 2012

@olimon
@juliap
@sandy84
ahoj, náš "drobček" má rok a 13kg..tiež nonstop počúvam,aký je veľký, bucko a blá blá...ale on nie je vôbec tučný,je to proste jeden krásny veľkýý chlapisko 😀

sandy84
31. máj 2012

@myreason 🙂 no dnes som bola v obchode a ze aky velky chlapisko 🙂 ze aj oni mali problem s malou vanickou 🙂 ved nech ti nasi krasavci vyrastu, taki budu fesaci velky, malo zien ide po malickych chlapoch :D no nie 🙂

Ozaj, teraz stale pozeram po takych velkych chlapoch, ze ako asi bude vyzerat nas milacik :D

dzudka
2. júl 2012

@olimon moj Lukasko ma 11.5kg a bude mat 21mes. vybehal to tiez patril k vacsim ale uz riadne beha skoro rok to bude v auguste ked zacal behat tak vybehal vsetko....

a teraz mam tretieho a ten ma len 3mes a 3t a v 3mes poradni mal 8kg 😅 vyhradne cisto kojene dieta ale teda do dlzky mal 66cm a tych 8kg a teraz je to este viac mozno uz aj 8600gr musim zvazit zas... 😅

anetkaadamko
2. júl 2012

náš Adamko mal v 5 týždni 5 kg.....teraz má 6 mesiacov a 8800g

olimon
2. júl 2012

@dzudka tak som odvazila malú a má 11,7 a cca 83 cm. Je pravda že má menej ako ked mala rok 🙂 teraz má 15m a stehienka ako poriadne sunecky 🙂 dúfam že s toho vyrastie lebo teraz vyzerám ako mama čo stope svoje dieťa ako husku 🙂
V troch mesiacoch mala 7100g 🙂 a v 4m uz 8300g 🙂 no a ešte musím dodat, že teraz je tomu 2 týždne čo sama chodí... Takze je na nohách cely den ako predavacka v obchode 🙂

dzudka
2. júl 2012

@sandy84 ahoj moj mal 8kg presne v 3mes a 66cm uz som vanicku dala prec bo mu tam na dlzku aj sirku bolo tesno.... 😎
teraz bude mat pomaly aj 9kg len kojeny....

dzudka
2. júl 2012

@olimon no super...neboj vybeha....moj uz nema sunecky teda starsi ale malicky ma riadne miselinky az sa bojim aby nemal nejake problemy na to aky malicky je a uz tolko vazi drobcek a to len kojime

dzudka
2. júl 2012

@anetkaadamko tak to ma este dobre moj mal v 3mes 8kg presne 😅

saerdna
2. júl 2012

Ahoj, moj mal v 4 mesiacoch 71 cm a 8100 g (bol plne kojeny az do 7. mesiaca) a teraz ma rok a 85 cm a 11 300gr... Este aj doktor sa cudoval, aky je velky 🙂. Kazdy sa nas pyta, ci ma maly uz 2 roky, a ked povieme, ze ma iba jeden rok, tak sok 🙂... A tiez sa neprejedame. Kojeny je az doteraz a uz je normalne zeleninku, masko, jogurty atd...ale vsetko papa v norme. Ziadne prejedanie...

evita_ij
3. júl 2012

Ahojte, náš malý má ve 3m 8,5 kg 🙂 je to cvalda,ale je zdravý jako řípa a velký pohodář. Jak jste holky, co máte už větší prcky, řešili třeba autosedačky? Díky

monika15
3. júl 2012

@evita_ij
mi sme tiez maly velke babo 🙂
a vzdy sme museli byt vpredu so sedackami.....
deticky sedeli vo vajicku do roka nas len do 4 mesiacov......
Autosedacka je nieco co musi byt v poriadku...
u nas na kila sa riesia 🙂

atreyu
3. júl 2012

ahojte náš mal v sobotu 3 mesiace a máme 66cm/7,7kg 😵
@evita_ij s tými autosedačkami by to zaujímalo aj mňa 😝

lucuska22
3. aug 2012

ahojte tak ja mam 2 baby Nikolka ked mala rok bola ako trpaslik mala 9,700 kg a merala 74 cm,teraz v auguste bude mat 5 rokov a ma 110 cm a vazi cca 18 kil cize je taka akurat. No nelka je uplne ina ma rok a 2 tt na rocnej prehliadske vazila 12,500 a merala 82 cm,cize je aj vysoka ale aj riadne pevna,a to papa len 5 krat za den,v noci vobec. Teraz sme zacali pomaly za rucky chodit tak hadam ked sa nauci aj vaha ostane stat 🙂

zeta123
13. aug 2012

@dzudka ahoj 🙂 môj má 4 mesiace a 2 týzdne a má 8400. rozmýslam o kupovaní novej autosedačky, ale nechcem kupovat kazdý rok. je vhodná autosedačka od 9kg do 36 kg pre môjho "drobca" ked este nevie sediet?

dzudka
17. aug 2012

@zeta123 ahoj Moj ma 5mes a 9kg a mozno uz aj viac.....
zatial je vo vajicku natlaceny som sa rozhodla ze nebudem kupovat novu lebo necestujeme furt a ani nebudem a ked tak tak vydrzi v tejto sedanke a potom uz kupime taku co v nej vydrzi....
ja by som nekupovala my mame vejicko concord do 13kg ale uz sa tam skoro na sirku nevmesti 🙂 na dlzku sa este da 😉

dzudka
17. aug 2012

@zeta123 a inak taku sedacku by som takemu drobcovi nekupovala si pamatam ze dceru sme az ako 11mes tam dali ked mala 9kg a ona uz ale chodila od 9mes....
ale tak drobcekovi by som nedala taku veliku sedacku predsalen nevie tak drzat hlavicku

zeta123
18. aug 2012

@dzudka más pravdu... 😉

evita_ij
18. aug 2012

@zeta123
@dzudka my se nakonec chystáme koupit sedačku, která je od 0-18kg a jde dát jak proti směru,tak po směru jízdy. SEdět zatím nesmí v 5m, a do vajíčka se mi vejde taktak,takže do měsíce kupujem tu sedajdu a dá se i polohovat,tak to bude nejlepší a nejbezpečnější možné řešení. Je jich více,co jdou takto dát, my budem kupovat Britax First Class

jennyka
19. aug 2012

tak moj milacik sa narodil a mal: 2660g a 49cm no a teraz ma 3 a pol mes a ma cez 7kg a 68cm myslite ze bude takto rapidne rast az do jeho 1roka??? ci kedy sa to trosku upravy?

jennyka
19. aug 2012

@dzudka ahoj chcem sa ta spytat ty mas babatko v sportovom kociku ci vo vanicke?. 🙂 moj sa za chvilku do vanicky nezmesti

dzudka
19. aug 2012

@jennyka ahoj ja mam kocik s takou taskou vkladacou vanickou do kocika mam 5.5rocny kocik......po dcere este je super vybrali sme vanicku a ma velke lozko este dlho sa zmesti 🙂 a to uz ma 74cm

dzudka
23. aug 2012

Tak dievcence upresnujem vahu mojho velkeho chlapceka krpceka....
vcera sa vazil a mal 9800gr 😕 😅 ma 5mes a 13dni 🙂 a 9800gr velky ako hora.... 😉

zeta123
23. aug 2012

@dzudka krásne 🙂 ja som zvedavá, kolko bude môj vazit, cca. podobne, uvidím začiatkom septembra v poradni 😀

kontesa26
23. aug 2012

@dzudka my sme vaničku museli vybrať koncom štvrtého mesiaca 🙂 nevedel chudáčik kam s rukami tak mu bolo vo vaničke tesno 🙂