Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

k.ate
20. aug 2010

@lodgermaniacka já si myslela, že už malej přibírá míň (po dvou měsících přibral jen 600 g (i když měl trochu průjem, takže to mohlo být i tím, kdo ví), ale teď zas tohle, jsem zvědavá, kolik bude mít na roční prohlídce u doktorky 😀

@wild_child díky, mně malej taky nepřijde nějak velkej, ale když ho potom porovnám s podobně starejma dětma, je to většiou znát, že je větší 😀 I lidi si myslí, že je starší 🙂 Ale co, hlavně že je zdravej a spokojenej 🙂

natalia777
21. aug 2010

baby moja dcerka ma momentalne nieco cez 9 kg 😝 uz v 5 mesiacoch mala 8800g 😝 ale mi odlahlo ze nemam sama takuto baculku aj ked to na nej velmi nevidno tie kg navyse 😀

lenocka84
23. aug 2010

baby v 4mes. chalan 7,5kg to je uz vela? maly je predcasne narodeny, pri narodeni mal 2,2kg
a pije len UM

lagoonka
24. aug 2010

@lenocka84 Ahoj kocka, ako som spominala, my sme v 2,5 mesiaca a vazili 7240g. Vaha vobec nie je handicap. Dolezite predsa je, ze nasim detickam nic nechyba, su zdrave, spokojne a prospievaju. No tak hold prospievaju viac 😀
Ja uz mam skusenost s prvym, ze okolie sa cudne pozeralo, lebo ocakavaju, ze je dieta starsie a zrelsie, ale hold.. Pri druhom uz si to tak neberiem 😎 No tak sme vacsi... A ked sa nevmestime do vanicky, budem riesit iny kociar... 😉 Ani nasa pediatricka to nepovazuje za problem. Citala som, ze nejakej mamine poradila jej lekarka, aby zacala regulovat prijem mliecka dietatka, ale ja by som to urcite nerobila. Ved nase mimina vedia, co potrebuju. Oni predsa nemozu uvazovat - tak a teraz sa budem prejedat... 🙂 Co spapkaju, to urcite aj potrebuju... Hlavne aby boli zdrave 😉

lenocka84
24. aug 2010

@lagoonka no este to tak aby som mu obmedzovala prijem mlieka, mi tu bude vyplakavat a mu nedam jest, no urcite.
taku este nehrali

jja
25. aug 2010

nahodou som nasla tuto temu a vidim ze sa tyka asi aj nas🙂)))) my sme od narodenia priberali co mesiac to kilo. teraz mame 6 mes. a 2 tyzdne a mame 10,6 kg. ale 80 cm. a vobec to neriesim. malinka je spokojna, zdrava, vesela , ziva, neobsedi ani na mínutu...hadma ked zacne behat tak to vybeha... 😀

katherine27
26. aug 2010

Ahojte maminy, idem do klubu 😉
Náš malý bude mať budúci týždeň 5 mesiacov a má 7450 g a už 80 cm, je moooc dlhý a ja neviem včom ho budem za chvíľu voziť, všetko mu ide do dĺžky. Jeho miery pri narodení boli 3650g a 50 cm a od narodenia je na UM, nemala som vôbec žiadne mlieko. ☹
Strašne moc by som uvítala, keby mi niekto doporučil nejaký kvalitný, veľký, hlavne dlhý šport.kočík, už teraz je v športiaku, konkrétne Teutonia Spirit 2010 ale neviem dokedy v ňom vydrží 😒

lucka28
26. aug 2010

ahoj taky se přidam mala ma 4 měsice minuli tyden važila 7950g a 63cm 🙂 a nebudu ji ubirat jidlo jen proto ýe je tlusta 🙂

lublana1
26. aug 2010

...ahojte, my sa tiez pridavame, vcera sme boli na poradni, kde nas odvazili, dnes mame dva mesiace a 6015 g... 😅

petulienka
27. aug 2010

NO ahojte,

my sa pridavame tiez, moj syn ma 3 mesiace aj tri tyzdne a mame 6580 gramov .... jasne ze mu dam, pekne mame rezim, kazde tri hodinky papka a v noci prespi 11 hodin. takze ani nahodou ze by som mu obmedzila prisun mliecka, som rada ze je zdravy a ked zacne behat tak to vynebeha... starsi syn sice nemal az tolko ale tiez bol baculko a teraz je jak prutik a ma skoro tri roky.. takze len nech pekne papaju tie nase dietky 🙂

oacka
28. aug 2010

čaute kočky, ja vás čítam a závidím, my máme 2 mesiace, 4 dni a konečne 5 kíl. ja by som zas chcela faldíky, ale asi sa ich nedočkám. takže sa vobec netrápte, maminy malých detí chcú veľké a naopak! hlavne,že sme zdraví! 😀 😀 😉

desmodka
28. aug 2010

ahojte aj my mame doma macka mame 2m a 3t no a vaha je cez 7 kg a 63 cm 😀

katkas1
28. aug 2010

@desmodka no pekne rastiete, ale museli ste byt velky aj ked sa narodil, nie?My mame 7 mesacnu dceru, ma skoro 9 kg, 70 cm a vsetci mi hovoria aka je buchta, az mi to ide na nervy

desmodka
28. aug 2010

@katkas1 no mal 3850g a 50cm... aj na nasho hovoria ze aky je nafucany.. tak im pekne vysvetlujem, ze nech oni skusia śpravit usmev s takymi liiiciskami... a pritom kubko je riadny skerko 😀
mne to vobec nepride ze by som mala velke dieta, pre mna je to samoyrejme ja sa skor cudujem "malym" babatkam

kaja73
30. aug 2010

@katherine27 ahoj.Chcem sa ta opytat ,čo ti na tu dlžku hovori pediater.My mame 80 cm v 8 mesiacoch a dnes na poradni ma moj pediater vystrašil, že je 4 cm nad hornou hranicou, a že by bolo dobre endokrinologicke vysetrenie.Porodnu dlžku mal 52 cm a rychlo rastol hlavne počas prvych 5 mesiacov-22 cm. Vtedy mal 74cm.Vždy som sa vytešovala ako krasne raste a teraz mam nervy.Ja meriam 170 cm, manžel 180, ale svokor mal 2 metre.Inak maly važi 10 kg.

lenocka84
30. aug 2010

ahojte, nas maly ma 4m a 1tt a mame vahu 7380g a 63cm a dr. ma naozaj riadne zduzbala za tu vahu
no ale nechaj dieta plakat ked vies ze je hladne ☹

babulina
30. aug 2010

aj nas drobcek je taky maly sumo v 2mesiacoch ma 6.5kila a 68cm, a to je cisto kojeny, my hold ideme z extremu do extremu, dcera bola na hranci neprospievania, a teraz synacika je akosi privela 😀

lucka28
30. aug 2010

@lenocka84 my měli větši vahu a i tak stejně měři a nam teda dr. neřikal ýe je obezni

mirinda10
30. aug 2010

@babulina no na 68cm nemoze byt sumo, tolko ma nasa mala a vazi 7,6kg a ma faldik iba na stehienkach a dr povedala, ze je akurat ono ak ho kojis tak je to ok, iba ak by bol na UM, tak to je horsie asi mas dobre mliecko 😵 je to fakt, ze na svoj vek je velky ale asi ani v rodine nie ste nizkeho vzrastu a este aj kolko meral ked sa narodil aj to je dolezite

lenocka84
30. aug 2010

@lucka28 tak ja som ti to pekne zlizla
ostala som sokovana, ai to cakala som ze povie ze super ze dobehol a pekne pribera, a ze ved ked bude vacsi tak to vybeha a ona ma takto zjazdila
ale co mam robit my uz nepovedala

babulina
30. aug 2010

@mirinda10 - ked sa narodil tak mal rovne 4kg a 53cm, co sa tyka faldikov tak mam pocit pri kazdom kupani bud nachadzam novy alebo stare su hlbsie, ale je taky rozkosny buclos, o to viac sa z toho tesim ze dcera bola taky nejedlik,strasne zle sa prisavala cez klobuciky som kojila jak jej to inak neslo, tak teraz mam synacika ako zadostucinenie 🙂 a co sa tyka nasej vysky tak taky vyssi priemer, ja mam 174cm a manzel 182cm

erika23
31. aug 2010

Ahojte,
ako čítam príspevky tak nie sme jediní čo majú doma "veľké" bábo 🙂 malý mal pri narodení 3800 g a 52 cm a teraz v 10 týžňoch má 7000 g a 61 cm. V poradni sa doktorka stále čuduje ako tak priberá, keď je plne kojený, za mesiac pribral 1600 g, ale zatiaľ to nijako neriešila ani mi nenadávala, že je bacuľatý 🙂 je zlatý, hlavne, že je zdravý a čulý, povedala, že momentálne ju iné nezaujíma, len mu viac chutí. Povedala mi, že sa nemám čomu diviť, má to vraj v génoch, ja ako malá som v polroku vážila 12 kg a potom som to vybehala. takže zatiaľ to neberieme nijako tragicky, skôr sa tešíme z každého pokroku čo malý spraví a to je hlavné. Nenechám ho hladovať, len preto lebo " jedna babka povedala"

k.ate
7. sep 2010

Jinak holky, já osobně si myslim, že je rozdíl, jestli je mrně baculatý po MM nebo po UM... Aspoň mně se to tak zdá a myslim, že to i doktoři tak berou. Prostě pokud je mrně jen na MM a hodně přibírá, neberou to tak, jako když hodně přibere po UM. Přece jen MM je dělaný "na míru" tomu danýmu prckovi, ale UM je univerzální a dá se to tam spíš regulovat 😕 ... Ale může to být taky jen můj pocit 🙂
My jdeme za tejden na roční kontrolu, jsem zvědavá, kolik malej bude vážit 🙂

wild_child
10. sep 2010

@k.ate moj krpec je na UM, a stale mu davam davky ako dvojmesacnemu, tj, regulujem mu mliecko (chudatko, si musel zvyknut na tak malo) a predsa pribera ... takze reci typu - davam mu vela, preto pribera - uz nepocuvam ... krpec nepozna kase, piskoty, nic take, len masko, zeleninka, ryza, cestoviny z tvrdej psenice (obcas) ovocie a mliecko (150 ml podotykam) ... za tyzden bude mat 8 mesiacov a nase miery: 9810 g a 71 cm 😀 takze o jedeni to uuuuurcite nieje ...

k.ate
10. sep 2010

@wild_child já to nemyslela nijak proti tobě 🙂 jen že v tom případě se podle mě dá udělat víc, než s MM (když to nejde, tak to nejde, to je jasný 😀 )

anjelik99
11. sep 2010

ahojte baby, ako citam nemame jediny velike babo nas drobcek 🙂 davidko ma 9tyzdnov a ma 6,9kg, doktorka sa stale cuduje ze je ako pol rocny no vobec nie je tucny, taky zlaty akurat, mam mu vraj davat viac cajikov, no ale dajte mu caj ked je hlady 😒

wild_child
11. sep 2010

@k.ate jasne, ved to nebol utok, len som reagovala na tvoj prispevok, malo to byt pre vsetky maminky, ktore si myslia ze ich babo je tucne ,alebo velke, alebo pevne, alebo proste vacsie ako je priemer, len z vela mliecka alebo jedla vseobecne ... :o)

zuzul1310
11. sep 2010

čaute kočky, pripájam sa, mám síce už trošku väčšieho krpca, v októbri bude mať dva roky, ale má 95 cm a 17 kg. Narodil sa 49 cm a 2850g, v nemocnici schudol na 2650 g a hneď ako sme si ho priniesli domov tak to začal doháňať 🙂 .

zuzul1310
11. sep 2010

@anjelik99 mne lekárka vravela aj keď bol vždy baculatejší a väčší ako iné deti v jeho veku (tiež vždy vyzeral o niekoľko mesiacov starší ako bol), že mu mám dať jesť toľko koľko potrebuje a koľko si pýta, že také malé dieťa nemá mať žiadne diéty ani nahrádzať mlieko čajom a že keď bude loziť a chodiť tak sa váha upraví. U nás sa neupravila, ale Danko toho veľa nespapá a napriek tomu má takú postavu a stavbu tela ako má (je po mne a mojom otcovi), takže si z toho už veľa nerobím... aj tak s tým nič nespravím.

stefi76
20. sep 2010

ahojte, som rada že existuje aj takáto rubrika, mám 5,5 mesačného chlapčeka ktorý pri výške 68 cm sa blíži k 9 kilám, každý sa na neho díva ako na nejakého malého obra. Vyzerá na rok. Chcem sa vás dievčatá opýtať či dávate takým deťurencom s dobrým apetítom večer na lepšie dosýtenie kašičky? Malý je veľký hladoš a bojím sa že po kašičkách začne viac priberať ale zasa dúfam že bude v noci lepšie spať lebo každé 2 hodiny ho musím v noci kojiť.
Tiež mi pripadá zvláštne že mu musím pomaly kupovať oblečenie č.80, kedže 74 je mu už na doraz.