Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

michelleuk
24. feb 2011

@basa23 no tak vazime 9410g to za dva tyzdne skoro pol kila zase pribrala🙂no moja je spachtos aj do 10 by spala kebyze je napojena na cciciku🙂tak jej to asi staci mozno rychlo taha a nataha si toho vela za kratky cas🙂ja by som ju uz chcela na flasu naucit uz je velka uz aj cajik by mala ale nie nechce aj taky hrncek som jej kupila na pitie s tym sa len oblieva🙂teraz ked som ju bola vazit bola tam jedna pakisyanka s 1 a pol starym dietatom ktore bolo mensie ako moja mala skoro som na zem spadla🙂

basa23
24. feb 2011

@michelleuk moja ked mala presne pol roka mala 9720 g potom sa jej to od pol roka spomalilo,uvidis spomali sa jej to 😉 no to mi vrav ja tiez co stretavam deti kopa je ich mensich od malej.a ako sa vola tvoja dcerka?mozno si to tu uz pisala len som nepostrehla.ja ju ucim uz od ked davam prikrmy a nechce flasku ani za svet.sskusam jej davat normal z pohara nieco vypije nieco tecie.jedna baba ma tiez taky problem a lekarka jej povedala nech ju teda nauci normal na pohar hned 😀 odkial si?

michelleuk
24. feb 2011

@basa23 no mala sa vola michelle,ja som original zo zvolena stredne slovensko,ale uz 3 roky som v anglicku preston..a ty si s kade?no neviem skusam vsetko ale nic nechce mozno jedine lizickou☹a uz ucis malu n nocnik ci este nie?

basa23
24. feb 2011

@michelleuk pekne meno 😉 wau anglicku super tam maju zevraj krasne vecicky na deti tam by som minula mailand na veci 😀 lyzickou by ti isto pila aj mne mala lyzickou pije pekne 😉 chcela som ale zial mi z neho hned sa vykruca vystre sa jak struna nechce sediet na nom.cakam kym zacne chodit a kamoska tak oducila ze ju nechala len v gatkach a kazdu hodku ju davala na serblik a ked sa pokakala alebo pocikala tak ju tiez dala na serblik ze tu sa robi a normalne ju naucila za 2 mesiace.ale robila to cez leto takze mohla byt v gatkach 😝 no v noci mavala ako plienku ale inak nie.tak chcem vyskusat len dufam ze bude dovtedy chodit bo to dievcatko chodilo tak ju naucila 😀 skusim uvidime

michelleuk
24. feb 2011

@basa23 no to hej tu je toho na deti furu od vymislu sveta🙂ja uz mam po malej dve vrecia a neviem co s tym🙂no uvidim s tym serblykom len dnes my ho mama doniesla tak skusime od zajtra.a tvoja mala sa ako vola?a davas ju uz do pavuka?moja v tom uz lieta🙂

tanija133
24. feb 2011

@basa23 @melkina tak to by bolo fajn, ja len dufam ze to vybehaju naozaj..Ja som zasa pocula nazor , ze ked papam mastne veci , tak mam aj mastne mlieko, ale zas az tak mastne nejem, normalne veci jem , len trochu viac...Tak chcem verit tomu , ze moja strava neovplyvnuje jeho priberanie.... 😉

basa23
24. feb 2011

@michelleuk nechas na druhe 😀 moja sa vola Vivien.ja choditkach mam nedoveru.kamaratka ma malu ma rok a pol a az teraz je zacala chodit mala neake problemy chodila ortopedovi neviem presne slachy alebo co to mala s nozickami chodila po spickach teraz musi chodit na rehabilitacie a doktor jej povedal ze je to z choditka.tak mam strach som ho mala doma a vratila som ho 😝

basa23
24. feb 2011

@tanija133 nie urcite nie .mam plno znamych co jedia cokolad na kila,mastneho kazdy den pomaly su sice jak triesky chude ale deti maju buckov 😉

michelleuk
24. feb 2011

@basa23 no druheho by som chcela chlapceka,tak neviem ci by sa to hodilo by bol cely v ruzovom😉🙂inac teraz si ma vyplasila s tym choditkom lebo mala tam tiez chodi ako baletka,ale nedavam ju na dlho tak 10 min a uz ju vyberam.a ty planujes aj druhe babo?ja by som chcela ale ked bude mala trochu vetsia

basa23
25. feb 2011

@michelleuk nechcela som ta vystrasit ale vravim doktor jej to povedal ze je to z choditka.osobn e v tom ani nevidim vyhodu tam dat dieta suseda mala nebola v choditku a naucila sa chodit uz v 10 mes.ale tak ked ju davas na 10 minut to neuskodi ale na dlhsie by som nedavala.to co som ti pisala za to dievcatko ze muselo chodit na rehabilitacie... to bol ten horsi pripad.ale vela deti z choditka spickuje hlavne preto mi na klboch ortoped prizvukoval ze ziadne choditko.tak ale tych 10 minut neuskodi 😉 hej planujem ale muz uz nechce 😀 ale tak ja ho ukecam ale tiez chcem ked bude vecsia.jaj taka som unavena mala bola asi 9 krat hore za noc.mala uz ma zubky?

melkina
25. feb 2011

baby s tým chodítkom to je pravda....deti v ňom nadošlapujú na cele chodidlo, ale na špičky a presne to skracuje šlachy. Tak isto, ak by tam boli dlhšie, je to nevhodné na klbiky, lebo su zaťažované ešte neprimerane vyvoju. Nám to ešte na praxi vravel detský ortopéd. Ja som preto ani pri jednom chodítko nemala 😉 A tiež som počula, že sa vďaka tomu neskor naucili niektore detičky chodit. Tak keď tak podla mna naozaj na chvilku 😉
@tanija133 a s tými mastnými vecami....ja sa napr.snažím stravovať zdravo a mastnemu sa čo najviac vyhýbam, tak tým by to byť nemalo.... 🙂

michelleuk
25. feb 2011

@basa23 ahoj nomoja mala este zubky nema aj ked uz slinta ,obzuva..a stale nic tak neviem🙂no moja kamoska co ma malu tak jej sa tam tiez naucila stat aj chodit ale postavit sa nevie..moja sa nevie ani posadit sama este,tvoja sa uz od sadi?no ja som asi blazniva ale ja by som strasne chcela este dvojicky🙂moj ten by aj ze chcel ale trochu neskvor ze ked bude mala vetsia

basa23
25. feb 2011

@melkina presne choditko neni nutne,ale na chvilku to urcite neuskodi len nie cely den 😀

basa23
25. feb 2011

@michelleuk ani moja mala sa nevedela posadit ked mala tak ako michel.posadit sa vie asi posledne 2 tyzdne a sama zacala sediet myslim tak ze vydrzala dlho asi 2mesiace.viem skoro nemala sediet ked este s nevedela posadit, ale ona je strasne pevna ona lezat ani za svet plakala ked musela lezat.a teraz sedi cely den 😀 jezis mojej malej vies kedy vysli prve 2 zuby ked mala 3 a pol mesiaca.a potom dalsie 2 ked mala 6 a pol.a ted cakame dalsie ale staaaale nic uz neviem kvoli comu tak spava zuby nevidim v dohladne 😒

melkina
25. feb 2011

My mame tiež zubov plnu pusu 😀 ked mal 5 mes vysli mu v priebehu kratkeho času 4 zuby a potom 3 dalsie, takže v 7 mes mal 7 zubov. Ked sa smeje plna pusa 😀

michelleuk
25. feb 2011

@basa23 no inac ja si neviem predstavit ako sa moze dieta samo posadit,to asi ked je na bruchu nie?no moja sa len o 5 zobdila a potom o pol osmej...no bohvie preco sa ti budi a co ju kojis?ja si malu zoberem do postele ona sa naje ja pospim potom sa len zobudim a prelozim ju🙂a od kedy si ju davala sediet do kocika?moja ked je v nom tak uz aj sedi,ked je v lehu tak jej uz nohy pomaly trcia🙂som ju dala na seblik bez plienku tak rev pustila🙂

basa23
25. feb 2011

@melkina tak to ste lepsi zubac maly 😀 mala ma prestavky dlhe medzi zubami 😉

basa23
25. feb 2011

@michelleuk hej kojim ju.zacinam mat pocit ze jej nestaci mlieko ale ked ona mi tu flasku nechceeee
☹ ja som si to tiez nevedela predstavit.zacala si tak sadat ze si lahne,pretoci na brucho da na styri a tak zo styroch sa posadi.kazde dieta si inak sada mala susedka co mame si sadala ze lezala a bokom 😀 to pride zachvilu sa ti bude tahat sediet.ja ju raz mam v hlbokom kociku raz v sportovom.do sportoveho ju davam uz aj 2 mesiace.ona chce sediet kukat.no moa uz je jak sardnika v kociku dlha jak pred vyplatou 😝 este pockaj chvilku s tym serblikom vravim ani moja tam nechce byt.skus tak jak som ti pisala ked zacne chodit na leto zevraj to fakt funguje 😉

michelleuk
25. feb 2011

@basa23 viesco mozno to je uz len zo zvyku to som pocula ze sa deti zvykknu budit len si podutlat zo spanku🙂moja ked je rozospata obcas tak vezme ten cumel ale ked je cula ani za boha🙂moja uz tiez ked lezi v posteli tak sa chyta posteli a dviha sa ruckami🙂no ja mam do kocika taku vlosku ako vanicku tu uz ani nedavam lebo tam sa nemesti..

michelleuk
25. feb 2011

@melkina no to mas super ze uz mate zubky moja ma tak uz 6 a pol mesiaca a ani chyru ani slichu🙂som zvedava ako to bude znasat ked jej pojdu🙂tvoj to ako znasal?

melkina
25. feb 2011

@michelleuk malemu ked sli dolne jednotky tak pohoda,ale ked sli horne jednotky bol uplakany a zle spinkal....ostatne v pohode zatial.... 🙂 a nic si z toho nerob, moje staršie deti mali všetky prvy zubok v 8. a 9. mesiaci až 😉

basa23
25. feb 2011

@michelleuk snad sa to v dohladnej dobe zmeni bo som jak matoha unavena 😝

michelleuk
25. feb 2011

@melkina no ved som citala ze do roka je to uplne normalne ked dieta nema este zub..tak je to zatial este v pohode

michelleuk
25. feb 2011

@basa23 no to ti prajem lebo si viem predstavit ako sa citis aj moja mala take obdobie ked bola mala,a este spava v postielke pri vas alebo vo vlastnej izbe?

basa23
25. feb 2011

@michelleuk spava v postielke pri nas.respekt.pri mne v izbe ale v postielke.muza som vyhodila chrapal isiel spat do obyvacky 😀 tvoja malá spi s vami?

michelleuk
26. feb 2011

@basa23 no ano mame ju pri manzelskej posteli,je to tak lepsie len ju zoberem k sebe a spim ked chce papat🙂ako ste spali?

basa23
26. feb 2011

@michelleuk no o trosku lepsie.som jej ale dala vecer kasu mama ze nech vyskusam.trocha vygrcala ju pred spanim.dala som jej ju o 8 kasu.isla spat az o pol 10.vstavala o pol 1,potom o pol 3,o pol 6 a uz natrvalo o pol 7 bola hore.nechapem tomu ked ide spat o 7 vstava tak isto o pol 7 a vcdera isla spat o pol 10 a aj tak vstavala o pol 7.aaach dieta 😀

michelleuk
26. feb 2011

@basa23 no my sme isli spat o deviatej a o piatej som kojila a spala dalej do tej 7🙂inac aj ja davam kasu o tej 7 a potom ju este kojim o 9.ja to nechapem nech jej dam kolko chcem tej kase aj tak chce este mliecko🙂inac uz si davala malej jogurt?mi sme mali vcera na obed a chutil jej🙂ale taky decky od 4 mesiacou,nie normalny🙂

basa23
26. feb 2011

@michelleuk jeeej zavidim ze ti tak super spi 😀 aj mne mala ak jej dam aj obed mäsko z ozeleninkou aj tak chce mlieko,som sa nato pytala pediatricky a povedala ze to je ok ze to vela deti kojenych pyta aj po jedle mlieko.ze to sa postupne upravi 😉 ja som malej zacala davat jogurt od 8 mesiaca aspon tak mi povedala pediatricka.ale biely.zatial mala len jedenkrat ale zastila ho 😝

michelleuk
26. feb 2011

@basa23 no ja som skusala tiez malej davat vyzivy aj masove ale nechcela to,ani nic co jej ja spravim nechce☹este ze su tu take lacne vyzivi pre deti🙂ozaj nevies ze po akej dlhej dobe sa prejavy alergia u dietata na jedlo?