Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

michelleuk
2. jún 2011

@basa23 no to poznasm aj tu casto fuka 😒 no ale dnes je vinimocne poekne nestacim sa cudovat 😅 som podavala dake inzeraty tak kukni 😀

basa23
2. jún 2011

@michelleuk ok idem kuknut.no malu som uspala mam klud.pojdem kuk na balkon 😉 ted vecer viac c hodila ale rano vstane jak keby zabudla 😒

michelleuk
2. jún 2011

@basa23 no aj ja som dala malu prave spat trochu porevala ale je uz klud 🙂 mne je to take blbe tento letny cas 9 hod a von este svieti slnko taky nezvik 😝 inac ked malu zoberem za rucky tak pochodi ale stale len po tich spickach neviem ako ju od toho odnaucit 🙄

basa23
3. jún 2011

@michelleuk uvidis zachvilu uz nebude chodit po spickach,to ju prejde.ako ste spali?mne bola mala 3 krat hore a uz o 5 chcela vstavat ale este sa uceckovala do 6 45.

michelleuk
3. jún 2011

@basa23 Ahoj no mala spal dobre iba rano o 5 sa zobudila ale ja som nemohla zaspat tk som bola do 2 hore a mala vstala o pol 7.boze to bude zase den 😒 inac mi tu mame hned od rana pekny den riadne jasna obloha 😀 😀 To sa tak casto tu nestava 😉

basa23
3. jún 2011

@michelleuk jaaj ja by som spala keby som mohla.boze vcera sme kupili malej gulicky do bazena koniec sveta po celom byte to je stale 😒 no u nas je zatial zamracene ale ma byt pekne 30 stup.tak cakam ze sa vycasi.

dzudka
3. jún 2011

@michelleuk si sa pytala odkial mam early days oblecko mam este po Lenke v tedy ked som mala Lenku malu tak svagrina bola v irsku par rokov a mi priniesla odtial aj ja som ju bola pozriet 🙂

michelleuk
3. jún 2011

@basa23 no to aj moja ma do vani take rybky gumene pocuvaj jej najoblubenejsia hracka 🙂 tiez ich vsade nachadzam,boze mala od rana je hnusna tu stoji pri mne zliepa sa po mne nie aby sa hrala 😒

dzudka
3. jún 2011

maly mi je dnes od 6tej hore a len pisti reve a reve je chory ma troska sopel ochorel od manzela.-...mam ho choreho
celu noc reval pistal cical skoro nic som nespala ...des... 😖
asi ho pojdem dat spat za pol hodku...

michelleuk
3. jún 2011

@dzudka ahoj uz aj ti si hore,,,boze tie nase deti su ale nespavovce 😅 inac ja som si myslela ze znacka early days sa da normalne aj na slovensku kupit

dzudka
3. jún 2011

@michelleuk neviem o tom ze by sa dala tu kupit....ja to mam z irska 🙂

hej sme skoro hore je to des s nim dala som mu nurofen to je aj od zapalu snad troska sa mu ulavi...aj kv. do nosa a fenistil kv.

dzudka
3. jún 2011

uz som davno po ranajkach aj po kave...

@michelleuk si pisala ze vela kavy pijes a nebusi ti srdce ? 🙂 ja kavu ak tak len rano ked je zly den...inak pijavam caro obilninova...

Inak ja uz mam obed navareny pre maleho....
umyvacka umyva riadka konecne muz opravil tak nemusim pol dna umyvat riad....

Tlacim do seba jahodky zo zahrady mnam su sladucke keby malicky chcel by som mu dala...ale on vobec ovocie nechce...
som zvedava ako obed zje...

dzudka
3. jún 2011

najhorsie je ze maly je uplne nanic teraz a ja mam ist prec o 9.30 pride svokra ja si idem do mesta na vybavovacky a do dracika Lenke daco kupit ma meniny zajtra a narodky 12.6.

michelleuk
3. jún 2011

@dzudka jaj no ja pijem nastastie len nesku nastastie lebo keby ze zrnkovu tak ma uz davno trafi slak 😅 a co dobreho si malemu navarila?

dzudka
3. jún 2011

zemiaky 2, mrkvy 2, trocha detskej krupice, morcacie masko a rasca ked to troska schladne zmixujem dufam ze spapa lebo vcera vecer kasu moc nezjedol... 😠

basa23
3. jún 2011

@dzudka jeej to ste mali teda noc a este ani cas si nemas oddychnut 😒

@michelleuk moja je tiez zla od rana.konecne som ju uspala nechcela ist spat 🙂

stazina1
3. jún 2011

Zdravím dievčatá.
Viem,že máte väčšie miminka ako sme my a preto by som potrebovala poradiť 🙂 Mám 6 týždnového chlapečka,ktorý ma 6 kg a 60 cm a je to strašný jedlík.My sme na umelej výžive,vypijeme na jednu dávku 120-150 ml každé 3 hodiny a to nám robí strašne problém vydržať tie 3 hod.Má niektorá z vás skúsenosti s mliekami extra pre jedlíkov?Neviem,či mu mám zmenit mlieko na to extra alebo ostať na Hippe.
Ďakujem 🙂

dzudka
3. jún 2011

@stazina1 aj moj mal tolko cm v tom tyzdni ale troska tusim o 250gr bol lahsi ako je tvoj...
nemam skusenost s umelym ale podla mna poradit sa s lekarkou urcite sama by som len tak nemenila asi ...

dzudka
3. jún 2011

lenke som kupila plasteliny a take vytlacatka do nej. pismenka a cisla...
@basa23 v celku sa este drzim...po tej noci

basa23
3. jún 2011

@dzudka jeej zatjra je Lenky.tak vseetko naj prajeme 😉 mi sme dnes boli v hypernove v tom kutiku detskom co je to jak doba ladova co je tam medved,zajac,jaskyna atd urcite si tam bola.a normalne mi tam zacala viac chodit ako nechodi vkuse ale x krat sa postavila a isla aj doma 🙂 sa tesim

michelleuk
3. jún 2011

@basa23 no my sme boli dnes v meste som malej konecne kupila stolicku na jedenie 😀 fuu u nas bolo dnes tak teplo ze sa to normalne nedalo vydrzat bola som v meste na nakupoch ale skoro som sa uvarila 😝 a aj mala je cely den nervozna to asi s toho tepla uz ma picne non stop len rev 🙄

dzudka
3. jún 2011

@basa23 vobec ho nepoznam a nebola som tam 😀 je to tam pekne?

basa23
4. jún 2011

@michelleuk fuuuj u nas je dnes straasne teplo.mi sme s malou uz boli aj na nakupoch aj v sa pohrat v detskom kutiku kokso ona normalne skusa stale chodit uz mi presla asi 6 metrov 😀
@dzudka hej je to tam super.a ted je tam nove este nad alltoys hrackarsvtom tam som nebola ale vyzera to super z dola

michelleuk
4. jún 2011

@basa23 Jej sikulka 🙂 No mi sme o 8 vstavali sme zase potiahli trochu 🙂 ved aj j idem teraz uz do mesta ked je uz tak pekne,dnes sa ale dako rozfukalo neviem co malej obliect

basa23
4. jún 2011

@michelleuk mne mala spi uz od pol 10 mi vymenili dieta 🙂 asi z toho chodenia sa unavila.snad sa za tyzden rozbehne naplno 🙂 ked mate teplo tak jej daj kratase a tricko aj ked fuka ale ked je teplo ju neprehrievaj,zober zo sebou veci a prinajhorsom ju potom oblecies aj ja to tak robim.pokym nebude mat studeny nos je dobre 😀

michelleuk
4. jún 2011

@basa23 Studeny nos to je dobre 😉 Vcera ked som bola v meste tak jedna predavacka kukula do kocika a ze"aky si ty pekny chlapec"a kuka na malu skoro som odpadla to sa mi stalo prvy krat.

dzudka
4. jún 2011

@basa23 nepoznam vobec...kde to tam presne je ked dakedy pojdeme ze by sme sa tam stavili...za to sa plati aj ? asi hej...

no rano Lukas zjedol kus bananu a teraz o 12tej mal sracku z neho cely ako ho spapal take kusocky tak take vykakal sracku mal...

spinka druhy raz....

Inak mal rano teplotu po prebudeni 37.5 po odratani...a potom okolo 9tej mal aj cez 38 takze dostal nurofen....
Spal asi hodku doobeda teraz spi od 12tej ale uz bol hore po 40minutach ale som ho nechala a zaspal este...

moj malicky je velmi chorucky....sopliky ma a teploty...a slinta ako bernasdin doslova zanechava slintacie znacky po koberci a ked nema podbradnik tak ma cele body mokre...

basa23
4. jún 2011

@michelleuk coooo?niektory ti ludia su trafeny aj mne raz na malu,ale ani ju nevidela a videla ruzovy kocik a ze to je chlapcek?ja ze nevidite ruzovy kocik?na hlavu.nemam cas sem ani ist stale je niekto u nas muz oslavuje meniny tak navstevy 😒
@dzudka nie to sa neplati to je pri 2 kaviarniach najlepsi vstup najblizsie je pri newyorkeri a odtial to je kusok,tam je taky maco,lodka,jaskyna,atd pekne to je mala sa tam naucila chodit.dnes cely den chodi.jeej chudatko nech ste skoro zdravi.

michelleuk
4. jún 2011

@basa23 no ved aj ja som kukala mala mala ruzove topanky a fialove nohavice len tricko mala sive tak mozno to pani zmiatlo 😅 boze mala mi do teraz revala uz nemam na nu nervi som ju dala hore a nechala ju az kym sa nevyreve a nezaspi,strasne je hnusna poslednom case 😝

basa23
5. jún 2011

@michelleuk aaach dobre rano.unavena som jak pes mala sa v noci stale budila.vecer sme mali navstevy az do 10 som sem nevladala ist 😒 aj moja je mrzuta posledne dni.ale ma stastie ze uz sa rozhybala tak to ma plus 😀