Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
12. máj 2011

@michelleuk co ta seklo alebo co?no tusim aj vy uz mate castejsie zle noci 😒 mne sa mala predchvilou zobudila a ted uz pekne bude hore spala v aute mi zaspala taka spotena,strasne teplo tu je unas

michelleuk
12. máj 2011

@basa23 no nie skvor ladviny to su asi ☹ no aj moja teraz spi uz asi hodinu uz bola zla tak som ju nakojila a zaspala....no tu je uz ties dost teplo ale fuka dost...ozaj co tu trojkolku uz reklamovala ta pani?

basa23
12. máj 2011

@michelleuk hej raklamovala ze do mesiaca ze najprv ju asi skusia najst mozno sa najde ja pochybujem ze ju niekto ukradol sak ten balik mal cez 9 kg tak uvidime a ked sa nenajde tak vratia peniaze chvalabohu ze ho poistila 😉 mna asi picne mala ma uz 10 970 g.za posledne 2 m pribrala len 200 g,a ted za 25 dni pribrala 210 g nechapem sak sa dost hybe aaach zachvilu mi odidu krize dost je uz tazka,som zvedava kolko bude mat v roku.mala by mat trojnasobok porodnej vahy no neviem neviem 😒

erika8802
12. máj 2011

Ahoj Erika ,moja Kristinka mala pri narodení 4400g a rodila som normalne.Aj mne takto priberala ako Tvoje.Ako keby som videla seba ,každy mi rozprával aka je tučná a tak.....Teraz ma Kristinka 12 rokov a je z nej štihle dievča.Neboj sa ked Ti začne chodiť všetko pôjde dolu.Fakt sa nemusíš báť........ahoj

michelleuk
12. máj 2011

@basa23 no tak to bolo stastie ted to hej 😉 no moja by mala mat podla grafu v roku 11-11,5 co je na dievca dost vela...podla mna bude mat tvoj tiez tolko do tych 11200 tipujem ved uz teraz menej pribera nie?ja som uz malej dala kasu lebo uz ma tu vyzliekala tak uz bola asi hladna po tom spanku 😀 ozaj vam sa uz zrastlo to na hlave ta priehlbinka?my ju este stale mame...

basa23
12. máj 2011

@michelleuk tak je to na dievcatka dost ale tak deti maju mat vroku 3-nasobok porodnej nakolko nase boli velke takze je to ok 😉 hej posledne 2 m priberala menej ale ted pribrala tolko co zatie dva 😒 mne uz mala spi som zvedava na noc 😉

michelleuk
12. máj 2011

@basa23 no tak to by mala mat mala potom v roku 12300g 😕 to by bola uz potom riadna buca,inac mne sa zda ze chudne taka stihlejsia,ja aj do tvare,ja idem tiez dat malu spat teraz som aj ja zvedava ci sa vyspime 😀 a mali ste aj kasu na veceru?

basa23
13. máj 2011

@michelleuk no mi noc otras kazdu chvilku hore aach neviem co jej zas je.nie nedaval som jej kasu nedaam jej ju uz v poslednej dobe.vcera mala biely jogurt na veceru.ako aj Vivi nohy,ruky,tvar je chudsia o 90 % ved to kazdy kto ju vidi hovori ze ako strasne schudla lebo sa vytiahla do dlzky vahovo nema najmenej ale uz nieje taka jak bola.a bvy aka noc?

michelleuk
13. máj 2011

@basa23 Ahojky no mi noc celkom ok len raz bla hore a spala do 7 aj s nami....mi sme boli doobeda v meste tak cely cs spala ako zarezana 😀 tak teraz je hore a ako 100 certov...no to mne sa zda ze moja len chudne ani nerastie,lebo stale lieta ona neposedi ani sekundu na jednom mieste len ked ju dam do klietky je klud 🙂Inac teraz sa naucila otvarat si dvere v obyvacke ked ich nechas len privrete pride sadne si pootvory si ich a uz leti do kuchini 🙂

basa23
13. máj 2011

@michelleuk to aj moja robi s balkonom vsade kde su dvere 😉 ja som ju vcera merala ma tak 77 cm,aj dnes sme stretli kamosku a mi hovori na malu ze jaka je chuda ze som myslela ze ti vymenili dieta ze to ani neni ona jaka bola bucka 😀 mne isla az ted spat.ju encham maximalne do 6 bo vecer potom kedy by sla 😒

dzudka
14. máj 2011

ahojte tak po dovolenke sa vraciam

@michelleuk ako s tou pracou uz si ich udala alebo co s nimi planujes....to je inak svinstvo ze vlastne oni ta chcu vyhodit...hnusaci jedny...

michelleuk
14. máj 2011

@basa23 ahoj tak moja sla spat o pol 9 a to uz o pol 7 bola hore 😠 mna vyruti asi z nej som jej teraz davala obed tak ho cely rozkydala po sebe ani jest nechcela no nervi moje 😒 tak to je uz riadne dlha teda ju vytiahlo 😅 moja je tiez urcite dlhsia musim ju zmerat ked najdem daky meter krajcirsky 🙂

michelleuk
14. máj 2011

@dzudka ahoj no kebyze ma chcuvyhodit tak to by bolo super aspon nieco by som dostala...no teraz mi poslali papier ze mi zamietaju partime to je 16 hod tyzdene,ze len full time ce je 40 hod tyzdene,idema vyrutit,,,,a to mi ani dovolenku vcera nezaplatili o ktoru som si poziadala a ked som tam volala ze to preto lebo nevedeli ci sa vraciam...no psichiatria ☹ a ako bolo na dovolenka si si odychla?a kde ste boli?

dzudka
14. máj 2011

no oni chcu dosiahnut to ze ty odides sama aby ti neplatili nic to sa stalo aj svagrinej ale tu v SR
@michelleuk

na dovolenke fajn pozri si www.hotelmaj.sk Piestany 🙂
ale uz som aj zabudla lebo som sama s detmi a muz v zahrade takze tak dcera nespi a ani maly a ked maly spi ja nemozem lebo mam dceru doma 🙂

Taka som mechom uderena....

Inak maly sa mi pokazil s jedenim furt len cecat a cecat cez den uz nezje tak ako kedysi ze celu kasu ledva polovicku a to do neho tlacim a aj obed co zjedol kedysi 190g teraz ledva 80gr ☹
neviem co to je s tymi detmi a aj sa snazim aby bol rozostup medzi jedenim a ani tak nezje vsetko zacne byt nervozny a vsade je len nie v nom to jedlo....som myslela ze je to tym ze jedol kupovane prikrmy prd dnes som navarila a tak isto sme dopadli musela som do neho tlacit... ☹

basa23
14. máj 2011

@michelleuk moja zbastila obed uz dlh nemala den ze by nejedla 😉 akurat ted mi spi som zvedava kolko.rano dala len 40 min lebo u nas kosili ju zobudili 😠
@dzudka takze spät uz si vitaj 😉 aspon trosku si si oddychla vymenila prostredie.mozno mu idu zubky reto tak nepapa,u nas aj ked idu zuby papa 😒

michelleuk
14. máj 2011

@dzudka Ach jaj teraz sa s nimy hanrkovat...no ale co uz kaslem na mich uz..som si aj tak uz bola po inych robotch davat zivotopis tak uvidime....a inac aj moja mala take obdobie ze nechcela nic jest len kojit,ale preslo to asi tak po tyzdni a teraz zje vsetko az z vynimkami ako dnes ☹

michelleuk
14. máj 2011

@basa23 No moja tiez zaspala ale len na pol hodku potom sa zobudila. Teraz zle roby...idem ju uspat asi 😉

basa23
14. máj 2011

@michelleuk mne mala spala poobede vyse 2 hodin som ju uz potom nenapadne zobudila pred piatou.ted sa uz kupe 😉 kokso u nas bola takaa burka a ted slnko uz je nahlavu 😉 som ju vazila dnes ta opica uz ma 11 kg.ale som dnes kukala taku tabulku dieta v roku konkretne dievcatko moze mat do roka 11,5 to je maximum v tej tabulke.tak to snad nepresiahne 😉

michelleuk
14. máj 2011

@basa23 no aj moja spi zase 😠 ju este 10 min necham a zobudim ju lebo aj ja ju musim kupat...viesco skus ju rano ked sa vykaka odvazit lebo toto moze byt aj preto viac lebo je po obede a ma plne crievka...no tu tiez byva sialene pocasie raz prsi potom fuka a slnko svieti 😝

dzudka
14. máj 2011

@basa23 a co vase kojenie ako si na tom teda ste....inak moj sa zacina podobat na tvoju ako sa kojila casto
lebo on je umrncany a to viem ze chce cecat betar jeden a nic mu nepomoze a to aj vyspany aj najedeny a chce si cucnut... ☹ no co s nim..

dzudka
14. máj 2011

@basa23 nestresujes nejak velmi s tym vazenim ved to sa nevazi furt dieta staci tak raz za mesiac....
🙂
podla mna nestresuj lebo to vazenie ti len robi skodu...

borocka
14. máj 2011

@basa23
@michelleuk preco by mali dievcatka vazit menej??? ja myslim ze v tomto veku rozdiely nie su podla pohlavia.........len podla toho ake su deti papkaci a s akou porodnou hmotnostou sa rodia, resp ci su kojene alebo na UM!!!!! patko mal na rok 9kil a nikto neriesil ze by to bolo malo, alebo vela na chlapca. teraz ma 12kil a je akuratny. su dievcatka v nasom veku vacsie a to o dost a poznam aj mensich chlapcov v tomto nasom veku. az v puberte by sa mali zacat prejavovat rozdiely vo vahe medzi chlapcami a dievcatami.....tak isto ako aj v stavbe tela, teraz to este viditelne nie je!!!!

basa23
14. máj 2011

@michelleuk mne uz mala spi som myslela ze ani spat nepojde tu behala s choditkom jak sialena snad bude lepsie spat 😀 kokso ukazovali pocasie zajtra ma byt u nas len 14 stupnov 😒
@dzudka ale kde nakoniec cme sa s muzom rozhodli ze este pockame este neni nato pripravena pockam do roka a pak uvidime.nemozu mu ist zubky ze preto viac ceckuje?
@borocka vsehovsudy sa vravi ze dievcatka su mensie,drobnejsie nez chlapci 😉

borocka
14. máj 2011

@basa23 ano?? ja by som ani nepovedala.......myslim ze prinajmensom do roka su si uplne vyrovnani, a rozdiely zacina byt vidno az pozdejsie. dnes sa uz rodi tolko babatiek cez 4kila, su to zvacsa chlapci ale myslim ze to viac zalezi na stavbe matky a genoch ako na pohlavi 😉
ja s tymto suhlasit nikdy nebudem, tak ako nesuhlasim s tym ze chlapci byvaju pomalsi, menej chapavi, menej ohybni a pohyblivi, ze sa tazsie ucia, atd atd.........

basa23
15. máj 2011

@borocka to ze chlapci byvaju menej ohybni,chapavi,pohyblivi atd to som ja nepovedala

borocka
15. máj 2011

@basa23 viem ze si to nepovedala, ale hovori sa to....rovnako ako sa hovori ze chlapci byvaju vacsi......su to blbosti typu jedna babka povedala 😉

dzudka
15. máj 2011

@basa23 neviem vobec ako pozeram mu furt do ust a nic nevidim zeby nejake cervensie dasno alebo zmena v dasnach opuch nic...neviem
uvidime ako zje prikrm na obed

inak v noci ani som uz neratala ze sto krat som ho mala na prse... ☹

michelleuk
15. máj 2011

@basa23 ahoj no moja isla spat klasicky o pol 9 ale o pol1 sa zobudila a nechcela spat si sadla a zacala natahovat monitor dichu lebo sviet tak som ju nakojila a ze ju prelozim a prd lenco som ju dala do postielky bola hore a mrncala 😠 tak som ju musela zebrat k nam a cakat kym tvrdo zaspi...a rano uz o pol 6 strasila ja neviem co ma ta s tym skorym vstavanim 🙄 a vy noc ako?

basa23
15. máj 2011

@borocka tak tak 😉 kazde dieta je ine jedno väcsie jedno mensie v podstate je to jedno len nech su zdrave 😉
@michelleuk mi noc super 2 krat hore uvidim dokedy jej to vydrzi.ted spi ale uz ju pocujem plakat tak ju musim ist vybrat lebo od rana len place asi zas zuby alebo uz enviem 😒

michelleuk
15. máj 2011

@basa23 no tak to zavidim neviem co sa mi mala tak pokazila s tym spankom 😒 bola som v obchode tak som zmokla ako mys este ze som zobrala malej plastenku lebo to by bolo..mala od rana este nespala tak dufam ze teraz po obede zaspi aspon na hodku 😀