Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

karinka2105
14. aug 2011

@estterka v
@estterka mli niekto sa asi nudi:DD

estterka
14. aug 2011

@karinka2105 😀 😀

karinka2105
14. aug 2011

@estterka AKO JE TO FAKT TRAPNEE
jedna tu moze propagovat inzeraty druha ne,jedna moze take foto druha ne
ale tak co uz

inak aj my mame velke babo 14m a 13kg🙂)je taka bambulka,ma nam prist kocik do 25 kg lebo do 15 kg nebudem riskovat,vy mate ake kociky kocky🙂

estterka
14. aug 2011

@karinka2105 nasa bola vzdy vacsia,teda narodila sa predcasne pod tri kila a priberala strasne v obdobi,ked bola len dojcena. teraz od 10 mesiaca stojime na 12 kil,teda ratam,ze v 14 mesiacoch budeme ako vy. ale inak ona velmi malo je. dojci sa vela,to hej,ale nepozna piskotu ani keksik,strasny pedant som na zdravu vyzivu. kase jej robim domace,ziadne kupovane pre deti. teraz ako sa hybe,tak nepribera uz. a aky kocik si nasla? ja mam tiez do 15 kil sportovy 😒

karinka2105
14. aug 2011

@estterka tak nasa mala skoro 4 kg ked sa narodila do 9 som kojila,a popri papala prikrmi,ale iba trosu neh si zvyka
piskotky,pozna,ale tak ona to ma mat po kom,mame velkeho tatina 😀 😀
kocik no vola sa cosatto pogo,alebo je este swift by GESSLEIN,alebo baby jogger mini,toto su do 20-25 kg

estterka
14. aug 2011

@karinka2105 nie je zly,len ja potrebujem kocik s otocnou ruckou. tak snad uz teraz tolko nebudu priberat,nie?

michelleuk
14. aug 2011

@estterka n ja nevsimla 😒 az teraz kukam to preco nas premenovali?

karinka2105
14. aug 2011

@estterka tak snad nie,ale teraz som bez kocika 3 den uz lebo mame pokazeny,a jeto fuskaa

estterka
14. aug 2011

@michelleuk lebo secko sa premenovava 😀 ze zrozumitelnejsie 😀

@karinka2105 fuha,a kedy vam dojde novy? ja mam satku aj nosic a velakrat len to pouzivam stale na von,tak keby sa pokazi,chvilu vydrzime aj.

michelleuk
14. aug 2011

@estterka no to tu kalamita je vcera som sa sem asi 3 hod ani dostat nemohla stale ma vyhadzovali 🙄

estterka
14. aug 2011

@michelleuk hej,vcera to tu nejak neslo. co robi mala? nasa spi poobedny spanok,uz by sa mala kazdu chvilu zobudit.

michelleuk
14. aug 2011

@estterka mala natahouje sa s ocom o odrazadlo 😅 a to ti dako dlho spi...ty si v spnielsku nie?kolko mate hod prave my o hod menei ako na slovensku,

estterka
14. aug 2011

@michelleuk aj my o hodku menej,nasa vela spi ale chodi vecer neskoro spavat,pred polnocou,ale potom do desiatej rano spi,takze uplna pohoda 😎 a cez den spi 4-6 hodin,na dvakrat

michelleuk
14. aug 2011

@estterka no tak to dost moja si uz o pol 8 suche oci to ju trosku aspon do 8 podrzim hore a rano vstava aj o tej 4 alebo o 6-7 a cez den mi spi okolo 10 11 a potom od 2 do 5 ale dnes mi von spala ked sme boli tak je ziva...teraz nam vysiel 3 zub a 4 na ceste a nic ani teploty ani rev nic tak som rada 😀

estterka
14. aug 2011

@michelleuk nasa odmalicka tak spi,MM chodi an nocne,teda u nas ot zije aj o tom case. a nesnazim sa to menit,pretoze keby mi vstava tak skoro ako tvoja tak som jak matoha. radsej nech je s nami hore dlhsie a potom sa rano vyspime,niekedy su dni,ze do 11tej rano spime,to je take super 😀 vidis to,nam vysli vsetky 4 zatial tak,ze sme si ich vsimli,az ked boli vonku,vobec ziadne priznaky nemala..uvidime,co bude dalej.

michelleuk
14. aug 2011

@estterka no ved aj ja som rada uz aj 4 ide pomali aj tie prve dva jej vysli tak po sebe....no tak chapem ked je to tam tak zvykom vy tam mate od 12 do 16 siestu nie?a vies aj po spanielsky?tu som uz inac aj spanielov a portugalcov dost postretavala

estterka
14. aug 2011

@michelleuk siesta tu je,ale nemato nic spolocne s tym,ako spi hannah, ona spi,kedy chce,nikdy som ju nenutila,nema rezim staly,vyhovuje nam to takto. jasne,ja som chodila do spanielskej skoly 😉 sak u vas je asi z kazdeho rozka troska,nie?

michelleuk
14. aug 2011

@estterka no to mas pravdu tu uz som aj mongolca stretla a rusa zo sibiru 😅 nie ja som to myslela ze zrejme tvoj priatel pre to roby tak ako roby lebo oni nemaju v zvyku cez den robyt....no moja tiez nema rezim ked bola mala tak tiez byvavala tak dlho hore to mi tiez spala aj do 9 ani v noci sa nebudila ale od pol roku sa to pokazilo

basa23
14. aug 2011

@michelleuk hej hej som videla je krasna ale moja nenavidi vesty ja neviem som jej skusala v obchode ta co robila

basa23
14. aug 2011

@karinka2105 mi mame kocik do 15 kg tes sa nam spomalilo priberanie snad to tak ostane nech nam kocik vydrzi 😉

michelleuk
14. aug 2011

@basa23 ale a preco moju do coho navleciem v tom aj sedi 😀 len neznasa ked ju obliekam po kupani vtedy vyvadza....moja uz od pol 8 spi som zvedava ze kedy zase budeme vstavat...a vy uz ste doma ci stale u mami?

basa23
15. aug 2011

@michelleuk nie uz sme doma.tak skoto ti sla spat pekne.kedy vstavala?moja vstavala o 6 45.ale v noci bola hore asi 3 krat.ale okolo pol 2 bola tepla jak slak som jej merala teplotu a mala cez 38 😒 snad nebude chora bo 26steuho ideme uz natu dovolenku

dzudka
15. aug 2011

@basa23 tak co teplota? ako mala...

ja idem 26teho do poradne som zvedava na malicke 😎

Maly tiez bol hore asi 3krat z toho 2krat dostal mlieko.... a je hore od 6.25 aj Lenka

michelleuk
15. aug 2011

@basa23 ahoj no vstavala o pol 7 spala dobre si nepametam zeby sa budila ale spala s nami tak sa musela 😅 🙂a to s coho ma mala teplotu?zeby jej zub isiel?uz sa vam to krati zavidim aj ja by som sla k moru 😀

basa23
15. aug 2011

@dzudka aach neviem sme boli u doki ze ma cervene hrdlo priznak anginy ale nic ine nema kasel,teplota tak neviem 😉 a ty ako este ti byva tak zle alebo uz lepsie? tak to verim krasny pocit vidiet tretie mimco 😉

@michelleuk nie zuby to nebudu bo aj ted mala 39 teplotu som jej dala diazepan doki ze ma cerv.hrdlo a priznaky anginy ale ona nema kasel,sople nic.snad bude do bud.tyzdna ok 😒

michelleuk
15. aug 2011

@basa23 no hadam hej lepo to potom bude o nicom ☹ sa dnes vyjasnilo slnko svieti tak super 😀 tak som sa prave dozvedela zze aj nasa ambasada dava jednosmerny doklad na prepravu dietata tak som ako blcha stastna ze to robia na pockanie 2-3 dni tak ideme do londyna 😉

basa23
15. aug 2011

@michelleuk aj u nas je teplo 29 stupnov a takto ma byt az do buduceho tyzdna co z toho ked nemoze ist mala von 😠 v londyne to vybavuju?a nakoko sa chystate na slovensko?

michelleuk
15. aug 2011

@basa23 no len v londyne ☹ no asi na stalo ....no aj tu cely den pekne mala spi ja mam navarene tak mam oddych 😀

basa23
15. aug 2011

@michelleuk jee nastalo?aj tvoja mamina pride?preco ste sa tak rozhodli nastalo ze pridete?

michelleuk
15. aug 2011

@basa23 a pretoze marek uz chce ist domov uz 4 roky nebol mamu ma choru stryko chytil mrtvicu...jeho rodicia ani malu nevydeli a chce ist robyt do nemecka aj s otcom...ja mam este prastarku ktora ma 90 rokov ani ta este malu nevydela prakticky nik zo slovenska malu nevydel vies a uz to tu neni tak vyhodne len najom platime stale a elektriku blbosti mes byt platime 650 az 700 lybier co je strasne vela 😝