Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

estterka
27. feb 2011

@michelleuk dokedy dieta chce.ja dufam,ze aj tri roky sa budeme kojit 😅 a moze pit mlieko ako casto chce,nie su ziadne obmedzenia. 😉

michelleuk
27. feb 2011

@estterka no za tri roky by my len koza na hrudi ostala pri taj mojej malej🙂uz teraz ked dopije sa mi to tam straca ☹

estterka
27. feb 2011

@michelleuk myslism si,ze horsie to uz nebude ako teraz.a cim dalej,tym budu papat mliecko menej,lebo bude jest biacej tuhej stravy.ale ja mojej tu istotu co vo mne ma nezoberiem,lebo napriklad vecerne dojcenie bude urcite dolezite aj o dva roky pre nu.

basa23
27. feb 2011

@lenocka84 drzim palce nech su to len zubky 😉

basa23
27. feb 2011

@michelleuk podla lekarov je najdolezitejsie kojit do pol roka.to si uspesne zvladla 😉 ale to uz je na tebe ako dlho budes kojit.ja by som chcela tak do roka tak uvidime 😉 a kolkokrat za den ked som sa nato poytala laktacne tak povedala na poziadanie ze treba davat dietatu.

michelleuk
27. feb 2011

@basa23 no to aj ja davam ked chce teraz uz zacina byt taka ze chce stale🙂

basa23
27. feb 2011

@michelleuk moja je od mala taka ze chce stale.ale ona sa odmalicka nevie dobre napapat aj ked bola mala cuckala 3 minuty a koniec.za ten cas nemoze vela vypit to neverim 😝

michelleuk
27. feb 2011

@basa23 no moja ked bola malicka tak aj 45 min cicala🙂a driemala🙂obcas mi to aj teraz roby ked ju odtiahnem tak sa hneva🙂

basa23
28. feb 2011

@michelleuk ty brdo to moja ani nahodou tolko nececala 😝

michelleuk
28. feb 2011

@basa23 no moja ta chce stale 🙂

basa23
28. feb 2011

@michelleuk 😀 strasne tie nase deti 😝

estterka
28. feb 2011

@basa23 no,nesuhlasim s tebou 😉 lebo dojcenie je minimalne do jedneho roka velmi dolezite,preto sa to vola PRI-rkm,ze je to len doplnkom dojcenia,najdolezitejsie je mliecko. proste dieta aj ked zje len par lyziciek napriklad mrkvy,tak sa moze hned potom nakojit(som zvedava,ako bude chutit nasej.). a podla mna,je dojcenie dolezite aj potom,lebo okrem jedenia,je to sposob,ako sa dieta ukludni,citi v bezpeci-hannah na mne zaspava a velakrat aj pocas dna,si len "dudluje" prsnik,kedze dudlik nemame.
a este clanok o tych tekutinach v lete,keby si chcete precitat.
http://dojcenie.wordpress.com/2010/06/11/potreb...
@michelleuk nasa vecer aj hodiny niekedy zvykne cucat,kym zaspi,ako ktory den 😀 ale nevadi mi to,citam si pri tom 😀

michelleuk
28. feb 2011

@estterka no ja tellku pozeravam🙂som zvedava co budeme robyt ked prestaneme kojit neviem ako potom budeme uspavat😉

estterka
28. feb 2011

@michelleuk no tak snad do troch rokov sa nauci zaspavat aj inak 😀

michelleuk
28. feb 2011

@estterka no to budu musiet🙂

beboo
28. feb 2011

ahojte idem si k vam po radu: ake plienky vam najviac vyhovuju - jednorazovky - pre vase babatka? lebo tiez mam maleho valibuka, ma 8,5 mesiaca a 10 kg a ma riadne stehienka. vsetky plienky sa mu zarezavaju a to pouzivam velkosti 9-20 kg. skusila som Pampers, Babylove, Alana, z rakuska z Hofera tusim MyLove, ale vsetky mal dost silno zarezane. mate skusenost s nejakymi lepsimi, ktore su volnejsie resp. ta guma nie je taka silna? dakujem 🙂

michelleuk
28. feb 2011

@beboo ahoj no moja ma tiez tucne stehna a najlepsie su pre nas pampersky fialpve active fit 4 alebo aj 4+ su na 7 az 18 kg

beboo
28. feb 2011

@michelleuk ahoj dakujem, fialove maju tusim iba v rakusku ci sa mylim? ale ked tam pojdem tak vyskusam aj tie kupit 🙂

michelleuk
28. feb 2011

@beboo jaj prepac ja som si myslela ze su na slovensku tiez..ja som totiz v anglicku vies🙂aj huggies su celkom velke ale nemam ich rada lebo su tvrde umele...ale skus mozno ti budu vyhovovat

beboo
28. feb 2011

@michelleuk to je v poriadku, ja som si aj podla tvojho nicku pomyslela ze budes asi v anglicku 🙂 tie fialove pokial viem predavaju iba v rakusku, ja tam chodim casto takze nebude problem ich zohnat. vyskusam tieto aj tesco zelene a dufam ze niektore budu vyhovovat pre toho mojho krpca. huggies sme skusali ale tie nam nevyhovovali.

michelleuk
28. feb 2011

@beboo huggies ani ja neoblibujem a ani velmi nekupujem pampersky su najlepsie ja mam najrafdej zlte ale tie su velmi male velkosti takze ich nekupujeme uz

beboo
28. feb 2011

@michelleuk ano veru pampersky su velmi dobre, len maleho tlacia aj tie 9-20 kg tak hladam nieco ine. ale u nas su modre a na tie fialove som uz pocula chvalu od viacerych

michelleuk
28. feb 2011

@beboo no su este aj oranzove ale to su asi pre vecie uz deti lebo su nathovacie ako nohavicky...

beboo
28. feb 2011

@michelleuk ano vlastne oranzove su aj u nas volaju sa sleep and play ale tie su hrozne.. pretekaju a su napustene nejakou kamilkovou vonou, moj prvy syn sa z nich vyhadzal tak pri druhom som ani neskusila radsej... 😒

benne
28. feb 2011

@beboo
@michelleuk
baby a tie lidlovské ste skúšali? ja som kupila teraz tie väčšie aj menšie (farebné a modré) a tie čo sú len po 14ks balené, sú mu ešte aj veľké...

beboo
28. feb 2011

@benne myslis tie Toujours? este nie, dakujem za tip, vyskusam 🙂

benne
28. feb 2011

hej tie.. ale skôr skús tie Softino.. sú to len malé balenia, ale sú iné ako toujours (teraz mám už tie najväčšie, takže vzhľadovo sa nelíšia... ale tie softino sú savejšie..., menšia veľkosť z tých toujours sú podobné ako gagy, tie sú inak tiež dobré... )

michelleuk
28. feb 2011

@benne no ja som tie este nemala len pampersky.skusala som aj od wilkinsonu ale tie boly strasne take tvrde 😝
@beboo no ja som ich raz len mala ja som ich omylom lupila som ju ani prebalovat nevedela ked sa pokakala 😉

benne
28. feb 2011

@michelleuk môjmu tvrdé, či mäkké, či vonavé.. to mu je jedno, ale musí mať fakt pocit sucha.. inak je nervný (tie oranžové sleep&play, tie boli úplne strašné to posledné balenie čo som mala.. asi už od tej veľkosti "šetria" 😅 )

michelleuk
28. feb 2011

@benne no asi hej ved to su uz pre take vetsie deti asi len na spanie.ty uz davas na serblik?