Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
19. máj 2011

@p4 no mi sme mali v 3 mes 7800 g 😀

p4
19. máj 2011

@basa23 waaau. a dr. nic nehovorila? lebo u nas to uz asi vzdala. este na zaciatku mi povedala aby som ubrala s krmenim,ale teraz uz nic nehovori.

iwulka23
19. máj 2011

@basa23 no jasne ze to nieje strasneee🙂 nahodou je to kraaaaaaaaaaaaasne 🙂 no malu som cisto len kojila cca mesiac ..potom som zacala aj s UM ..najprv len sem tam UM ..ale potom uz velmi malo mliecka a mala bola,teda aj je,oborvsky papkac 🙂 no a teraz posledny tyzden sme uz len cisto na BEBE :(( ale tak nic nenarobime :( dnes sme boli na ockovanie a aj vazila..a mala uz ma 6780g 🙂 paradicka 🙂)

fatmira
19. máj 2011

@p4 deti s vyssou porodnou hmotnostou, rychlejsie priberaju..sa mi zda 😀 moj mal 3740 a v troch mesiacoch mal 6810.. teraz mame 8,1kg..len mi nemame ani tak suncicky, lebo Misko je dost dlhy 😉

p4
19. máj 2011

@fatmira to,tak my mame riadne sunky. hlavne na stehienkach,ale nevadi,ved ked zacne chodit,tak to vybeha. a on to ma pomne. ja som mala tiez 4kila a tlstucka som bola tiez riadne a teraz pred tehotenstvom som mala 54kil na 172cm,takze som vyzerala jak podvyzivena. 😀

fatmira
19. máj 2011

@p4 no vidis.. ved stale lepsie tlstucke dieta co mu chuti papat, ako chudcke, co nechce nic...nie? 😉 a teda fakt je to pravda, ze aku porodnu hmotnost maju rodicia, tak maju aj deturence..u nas to iste... tiez som bola mala gulka...len nie natiahnuta..vysoky je po tatinovi... a rodila si normlane?

p4
19. máj 2011

@fatmira aj moj drahy je vysoky,tak mozno bude tiez. 🙂 rodila som normalne,lebo maly mal mat okolo troch kil podla posledneho ultrazvuku,len sa trosku sekli,ale tak zvladli sme to. 🙂

fatmira
19. máj 2011

@p4 nooo moj "drobec" mi dal poriadne zabrat..tak teba musel teda poriadne vytrapit 😕

p4
19. máj 2011

noooo,teraz mi to tak uz nepripada,ale rodila som 21 hodin a posledne 4 som si musela krpca dotlacat,lebo sa vobec neposuval. dva krat ma musel dr. nasilu otvarat,lebo ani to sa nijak nepohlo a nakoniec som rodila otvorena na 7 cm. ale rada na to spominam. 🙂
@fatmira

basa23
19. máj 2011

@p4 nie ona bola praveze spokojna ze buclate ma najradsej ze vidiet ze im nic nechyba stale mi vravela ze je to ok,ze to casom ustane to priberanie ze zväcsa kojene su take velke 🙂 tak si z toho nic nerob uvidis ako sa to spomali
@iwulka23 pekna vaha nahodou 🙂 presne to nevadi ze si nekojila dlho,ja zas chcem moju odstavit ale je straasne zavisla od prsa takze asi nic z toho 😒

p4
19. máj 2011

@basa23 no,tak mne to asi povedala preto,lebo maly nieje kojeny. ☹ myslim si ze keby bol,tak by bola najspokojnejsia.

dendulka999
19. máj 2011

Jej baby , no moja malá sa narodila 4000g a 54 cm a ja som mala uplne v pohode pôrod, bola buclatejšia, ale nebol to extrém ažpo roku začala priberat a teraz má 16 kg a bude mat dva roky, mám kamošku a ona má 4 ročnú a tá ma 16kg, ja ju krotím ale je mi to lúto, nechcem aby sa trápila v budúcnosti dietami a pod.. ja som to zažila, a chcem ju toho uchránit

basa23
20. máj 2011

@p4 uvidis to casom vybeha,to neznamena ze ked je dieta buclate ked je male ze bude aj take neskor.ja som tiez bola bucka a uz nie som 🙂
@dendulka999 a to ma taky apetit?nic si z toho nerob,nemusi byt neskor bucka aj ja som bola do neakych 5 rokov a potom uz nie.

michelleuk
20. máj 2011

@basa23 Ahoj no mi sme boli prave v meste strsne pocasie fuka ako nikdy 😒 mala zase celu noc pri mne spala ebo to sa nedalo stle sa budia ako som ju isa prelozit 😠 Bola som v obchode tak som nasla detsku ryzu taka od 8 mesiaca tak jej ju idem urobit tak som zvedava ci bude churit 🙂 a vy ako ako ste spali?

michelleuk
20. máj 2011

@dzudka No ved verim moja kamaratku m taku od chicco ta je akoze ridne dobra hadam aj do 5 rokov rozmyslam ze asi tu kupim....

basa23
20. máj 2011

@michelleuk ahoj.mi tuto noc ok bola len 2 krat hore okolo 11 a potom o 4.takze tato noc super ale myslim ze to sa pomylila necakam ze sa to zopakuje 😀 ja som jej dnes robila len zemiacky a zltko nic vynimocne dlho uz nemala 😒 kokso u nas je zase straaasne teplo hlasia 29 stupnov poobede ja by som prijala taky jemny vetrik posli trocha z neho 😀

michelleuk
20. máj 2011

@basa23 jaj keby sa dalo tak poslem 🙂 Dnes som malej zase kupila dalsiu hraku taka ako hojdacka tqka ienka dita na tom sedi a hojda sa dopredu do zadu no krasna bola len mi ju priatel zatrhol e uz mi sibe ze ma uz dost hraciek 😠 jaj tk to ste mai super noc ja som maej kupila vyzivi dke orgnicke maso,paradajka a cestovyni no a je to celkom ok chuti to 🙂 To pocasie zavidim tu ak je teplo tak maximalne 1 den vydrzi 😠

dzudka
20. máj 2011

@michelleuk my mame obycajnu este po nas drevenu a este teraz tam Lenka sedi ked chce napr vecerala v nej teraz....vo vysokej a v stoliku ked jej to rozlozim maluje vodovkami....cize super....a to uz bude mat teraz 4r v juny a ma 110cm 🙂

dzudka
20. máj 2011

@dendulka999 ahoj no peknu vahu mala pri porode a aj dobre dlha bola----
moja prva dcera ma teraz v juny 4r a ma 16kg a 110cm ona je ako take zihadlo 😀 furt v pohybe ale vela zje 🙂

dzudka
20. máj 2011

@iwulka23 to nema vela kg ma peknu vahu

moj Lukas mal ako 2.5mes. 6730g a 66cm 🙂 len sa kojil dt mi nic nevravela ze pekne rastie a pribera 🙂

iwulka23
20. máj 2011

@basa23 no ako je mi to troska aj luto..chcela som kojit co najdlhsie..ale nepodarilo sa..nic nenarobime..preco chces malu odstavit??kolko ma malinka vlastne?🙂neje naucena na flasu 🙂my sme tak od zaciatku fungovali..kus cica a kus flasa 🙂

dzudka
20. máj 2011

@fatmira podla mna ani nie
ked sa moja prva dcera narodila mala len 3250gr a pridebala prve dva tyzdne 1kg a potom kazdy mesiac 1kg az do troch mes. potom sa jej to ustalilo teraz ma 4r a16kg 🙂 taky prutik zihadlo nase v jednom kuse v pohybe...

a maly sa mi narodil 3840gr ale narodil sa skor asi v termine by mal cez 4kg a teraz mal 7mes. 8.5. a uz ma asi aj 9kg 🙂 co dcera mala 9kg v roku 😀

iwulka23
20. máj 2011

@dzudka no dakujem 🙂 aj ja si myslim ze ma peknu vahu len ta moja dr.furt daco spekuluje :D ale nehcem zacat riesit moju dr..to som uz riesila v inej diskusii a nechcem sa znovu rozculit :D:D

dzudka
20. máj 2011

@basa23 jaj to je parada posli aj mne taku noc...ja des nevyspana uplne spala som asi 3hodiny a malyuz hore od 5.50 a to v noci vela reval a rano tiez reval unaveny bol ked nespi v noci ...des a ani moc viac nedal cez den 😠 ale tiez som kojila len dva krat ale viac hore ako spala teda maly mi nedovolil...najprv som nevedela zaspat a jed som uz zaspala tak maly ma zobudil revom...

dzudka
20. máj 2011

@iwulka23 moj napr je velky a dlhy nosime velkosti 9-12 12-18 vyzera ako dcera v roku 🙂 mozno aj vacsi...ale este nechodi takze tak ved ma len 7mes 🙂

michelleuk
20. máj 2011

@dzudka Jaj tak to mas super tu su tie take drevene dost drahe drahsie ako obicajne plastove,no musim daku vyhliadnut uz asi lebo s toho ehatka mi uz vie vyliezt pomaly 🙂

basa23
21. máj 2011

dobre ranko
@michelleuk no tak to tam mate naprd st ym pocasim.tu hlasia taketo teplo este dlho min 10 dni tak sa tesim 🙂 jeej mi vrav ja uz tiez nic nemozem kupovat uz ma toho straaasne vela.aku ste mali noc?mala mi bola 3 krat hore tuto noc takze sa dalo 🙂 ted isla s muzom do tesca 😉
@iwulka23 ma 11 mes.myslim ze uz by aj stacilo 🙂 len neviem nechce ona stale chce cuckat.z flasky ju uz ucim od novembra pit a vypije tak maxim 50 ml za den z nej 😒
@dzudka keby sa dalo poslem ti lepsiu noc?a vy ste ako spinkali?

michelleuk
21. máj 2011

@basa23 Dobre ranko..to dako skoro nie?moja uz zase o pol6 strasila tahala ma za vlasi ozia po postielke no nudila sa 😀 Este ze prisie rano moj z nocnej tak my ju zobral lebo o 6 by som ircite nevstala 😎 Ale ta ienka ma mrzi lebo este aj 4 rocne dieta by sa na nej vyhrali 😔

dzudka
21. máj 2011

@basa23 jaj moja uplny otras dnes som mu skusila dat cipok viburcol homeopaticky chcela som aj dasna potriet ci nahodou ale zabudla som a uz spinka pred 20tou zaspal
lebo dnes spal dva krat len po 1.20hod takze uz som ho podvecer o 18tej nedala ...
no uvidime aka noc lebo fakt uz som uplne vystavena....tato noc co bola des a hruza...ja neviem co s nim mam robit.... 😒 fakt vcera ma z nevyspatia bolela hlava aj v noci a to som si dala paralen a nic...a dnes tiez ale teraz kus lepsie som cez obed si lahla...s nim teda ked spal ale po 40minutach rev na nervy som ho nechala tam a zaspal este na dalsich 40minut.-....hrozne s nim...

basa23
21. máj 2011

@michelleuk mozno neskor dovoli kupit ju 🙂 no konecne som tu sme boli opekat a potom na oslave bratranceka vivinkinho mal 1 rocik.fuuu taka som prejedena az mi je zle 😒 dnes mi vivina na obed zjedla celu vyzivu som kukala jak buk 😉
@dzudka chuda ze by mu sli zubky?tak viem co je to sa nevyspat donedavna som sa ja tak nevyspala ted je to posledne noci dobre ale tiez to nevidim nadlho 😒 snad ti bude tuto noc lepsie spat budem drzat palce