Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

verulka
2. aug 2007

mel, ja som take videla- najmladsi bracho mal 5120g a57 cm. V porodnici na neho nemali dostatocne velku kosielku, zo vsetkeho trcal 😀. Ked som ho videla 1x doma, normalne ho bola plna postielka. Teraz ma 19rokov a kusok vyse 190cm 😉

melory
2. aug 2007

dakujem, lebo nasa mala 3900g a teda ze 5000g to chcem vidit...inak verim, lebo aj moj svokor mal tolko, len vtedy neboli cisarske a rodila ho tri dni

lblb
2. aug 2007

melory,ale ja som ho nerodila cisarskym,iba som ho tlacila hodinu a pol... doktori nevedeli,ze bude az taky velky...

erika153
autor
2. aug 2007

aj moj mal v 3 mesiacoch 7 kil 😅

melory
2. aug 2007

tak to je pecka, ja tlacim deti 5minut ci ma 2800g alebo 3900g ale 5kg? snad by som ho ani nevytlacila s mojou postavou, tak to si musela byt ubolena, lebo mna po druhej malej ktora bola vacsia bolel venusin pahorok, co pri krpcovi vobec

melory
2. aug 2007

no uz vidim, teda, on fakt bude velky, vysoky a silny...a ma byt pokom?

erika153
autor
2. aug 2007

lblb 😀 pecka super zlaty je...ale uz je urcite chudsi nemas aktualne? 😵

melory
2. aug 2007

nasa ked sa narodila vyseli je lica ako syslovi, teraz sa jej pekne postavili 😵

erika153
autor
2. aug 2007

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... tu je moj ked mal asi 10 tyzdnov tiez mal 7 kil 😀 ale nebol taky vlasac 😀

lblb
2. aug 2007

Melory : no jasne ze ma byt po kom... Muz sa narodil 1,39 kg a teraz ma 164cm ... 😀

erika153
autor
2. aug 2007

no ale ta foto ze volaju ma herkules musim sa vkuse smiat! 😀 😀

lblb
2. aug 2007

Erika153.
Uz su pridane novsie fotky z minuleho tyzdna. Teraz sa natiahol do dlzky a ma 65 cm. Ale aj tak je to poriadny "kousek". Ked ma slinu, tak na posedenie spapa 200 ml (jeho rekord).

erika153
autor
2. aug 2007

nooo to je dost.papa umele mliecko,lebo nas ano..neviem ale vraj od toho deti viac priberaju tak asi mame vinnika 🙂 ale nevadi kym mu chuti tak co. moj spapa 240ml teraz ale to papa uz asi 3 mesiace stale rovnako. 🙂 teraz vazi 11 kil ale to som pisala v uvodnom clanku ked som zalozila tuto temu 😀 takze tiez mam valibuka...konecne ma timi rovnocenneho partnera 😀

janica..
3. aug 2007

Iblb malej nemá chybu 😉

lblb
3. aug 2007

erika153
maleho velkeho stale kojim,len je lenivy papat z prsnikov,tak odsavam... 😒 aj by som ho rada co najdlhsie kojila,aby velmi nepriberal
denne mi vypije 900 - 1000ml,niekedy mam pocit,ze nic ine nerobim,len odsvam mlieko... 🙂

holubok
7. sep 2007

Ahojte,tak aj mi sa pridavame.Mame pol roka a 10kg.zastavi sa to priberanie? Uz teraz mam co nosit.. 😉 😉 😉

gondola
8. sep 2007

holubok, neboj. zastaví. Můj syn měl v půlroce 9.600 gr., dr. se hrozila (pil jenom nutrilon). V roce měl 11 kg a na nich vydržel další rok. Teď je mu 6, váží necelých 20 kg, měří 117 cm a důvěrně mu říkáme radiátor, samé žebro. Ale na nošení je to moc, já vím. Poprvé mi "odešly" záda právě když mu byl půlrok, bylo to moc na nošení.

mura
8. sep 2007

ajojte , :o)
joj tak toto je tema teda ozaj .
moj maly ma 2 mesiace a ma 6,20kg a cez 60cm uz,je strasne chutny , ale veliky , chi po tatovi je cely joj . kazdy kto ma stretne a spyta sa na vek , tak sa cuduje aky je velky na svoj vek .a dokonca si stale cuca ruky a slinta joj :O) ako keby mu sli zubky ale tak snad v 2 mesiacoch nam to nehrozi to by som sa uz skor obavat zacla hm. sle tak ja som maximalne stresova co sa jeho tyka , mala vyraska som uplne PAF dedy z toho ze nieco je zle , no , moje prve baby :o) tak , chi

tilly
8. sep 2007

inak dominik na to, aký bol velikánsky pri pôrode, že bol obrovský, keď mal pol roka, tak sa od toho roka strašne ustálil a teraz je z jeho kamarátov najmenší... a to mali všetci normálne pôrodné miery, tak 3,5 kila a 51 cm, len domi bol taký velikánsky, som sa len tak pousmiala, keď som ho videla medzi tými novorodencami, chudáčik tam bol ako keby prepadol 😀

holubok
9. sep 2007

tak to ste ma ukludnili,ze sa to trosku zastavi.Aj nam kazdy kto sa pozrie do kocika hovori"aky je krasucky baculko".dost ma to stvalo,ale teraz som uz imuna.mne sa paci taky aky je. 😀

myschka
9. sep 2007

my máme taky cvalika, ještě nám nejsou tři měsíce a už máme skoro 7 kil a 62 cm, doktorka říkala, že když jen kojím je to v pořádku a taky byla velká už při porodu 4350g 53 cm a rodila jsem normálně, den před porodem mi dělali utz a udělali odhad na 3600g max. 🙂 se trochu netrefili.
buďme rádi, že máme zdravá miminka kterým chutná a prdme na tabulky.

erika153
autor
9. sep 2007

tak baby kupila som si vcera knihu a velmi ma zaujal vysek z jedneho clanku kde opisuju vahu dietata! tak ho sem supnem pre vsetky maminy s velkymi babatkami aby si vedeli obhajit ak im niekto povie, ze maju silne babatko 😉 😉

me decko je prilis tluste!
...pokud plne kojite, je to z vedeckeho hlediska zcela vyloucene-kojene dite neni nikdy prilis silne.pokud vsak dite prikrmujete nebo mu podavate mlecnou vyzivu, muze jiz k prekrmeni ditete dojit.(podotykam ze vaha ma byt priamo umerna k vyske dietata nie k jeho veku!)
ale neni to tak dramaticke jako podvaha, podvizivene dite zaostava jak ve svem telesnem, tak dusevnim rozvoji.nas ideal stihlosti proto neni v pripade miminek na miste.navic, z tlustych deti se automaticky nestavaju tlusti dospeli, jak se mnozi pred casem domnivali.a miminko si musi vytvaret tukove zasoby,zatim co novorozenec ma jen 10% tuku po 4 mesici jiz tuk tvori 25% telesne hmotnosti.

takze hore hlavy baby nase miminka nikdy nebudu prilis tluste 😉 😉
nas timko mal na poslednej poradni 11,370g podotykam ze vysku 76 a v pohode sa vosiel do tabulky ktora je v spominanej knizke, ako priemer 😀
inak kniha sa vola Varime pro kojence,vsechno o vyzive nejmensich deti od Dagmar von Cramm 😵

janicckka
9. sep 2007

Ahojky,moje malá má 6800g.Je to cvalík,ale poslední měsíc přibrala jen 200g.Ale byla v pohodě tak jsme s tím nic nedělali a DR.nám řekla že za čtrnáct dní máme přijít na převážení.Jenomže ted poslední týden pořád nadávala a byla taková uknouraná.Dnes už to ale nebylo k vydržení jak pořád pláče, strašnej řev. ☹ Dokonce už se pouští prsa nechce nakojit,zadudlá pustí,zadudlá pustí a to je pořád dokola.I v noci se budí dřív,nikdy neplakala jen tak trochu zaknourala ale ted řve i v noci. ☹
Už nevím co mám dělat.

androna
10. sep 2007

janiccka asi ma ten 3mesacny rastovy spurt co trva tyzden i dva a potrebuje viac mliecka alebo uz jej to mliecko nestaci.a ked ti posledny mesiac pribrala iba 200g tak to bude asi nedostatok.asi by som skusila trosku to doplnit nejakym UM mlieckom.my sme mali v 3mes 7,6kg a v 4mes 8,2kg

androna
10. sep 2007

erika mne moja doktorka nikdy nevravela ze mam tucne dieta prave naopak bola nadsena ze je plne kojeny a ze mam asi smotanu miesto mlieka.a este dodala ze vzdy tie najchudsie maminy maju takych cvalikov.s tucnotou to nic nema. 😎

johanda
10. sep 2007

janicckka, to bude 3 měsíční spurt,jak píše androna, s UM bych ale nespěchala, tvůj prcek má dobrý základ 🙂. Prostě vydrž a koj často i v noci, netrvá to dlouho- to můžu říct z vlastní zkušenosti. Malá měla ve 3 měsících 6900 g a asi 2 týdny jsem kojila do rána do rána 😝 , přibrala asi 150g za měsíc, od 4. měsíce se to zase zlepšilo. Teď v 10 m má asi 11 kg a UM jsem zatím nedala.

tini
10. sep 2007

Aj my sa pridavame, v 6.mesiaci ma 71 cm a 8930 g, porodna vaha 4230 g a dlzka 51.5 cm, aj my s manzelom sme vysoki. Som rada, ze je nas takych vacsich viac.

erika153
autor
10. sep 2007

tini aj ja som rada 😵
andora ani mne nikdy nepovedala lekarka ze mam tucne dieta skor nas pochvalila ze sme krasny velki! lenze ja som nekojila...a je kopec takych lekarok ktore sa zhrozia ze dieta je tucne a len zbytocne nastrasia mamicku 😵

misulka101
10. sep 2007

ahojte chcem sa k vam pridat,moja mala velka slecna 😀 mala pri narodeni 4700g a 54cm a v 7mich mesiacoch mala 9800g a 78cm teraz ideme na vazenie az v 9tich mesiacoch takze neviem presne ako sme na tom teraz ale mala vobec nieje tucna ma len velke licka a dokonca na vela veciach musi mat traky lebo jej padaju 😨 😨 😀 a tiez kolko krat mam nervy na ostatnych ked sa zastavia pri kociku a zacnu hovoriz ze jej aka je tucnucka asi jej chuti papkat a maminka nesetri s jedlom 😠 pritom mi od 7meho mesiaca uplne odmietla mlieko a skoro vsetko mliecne takzesme na ovoci a zeleninke s maskom a jednu flasu mlieka ako tak vecer vypije

erika153
autor
10. sep 2007

misulka hannah je chutnucka 😉 😉
inak nas timko tiez papa uz len 2x mliecko pocas dna. rano a vecer. to je vsetko. a sem tam v noci ale snazim sa to obmedzovat na cajik kedze aj po nom krasne zaspinka 😵
misulka nechodievala si k nam do decembroviek ked sme boli este tehotne, alebo sa mylim 😅 😵