Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

johanka33
1. apr 2011

tanija133: tak jsem koukala na ty vaše míry a přijde mi to v pohodě....na Saška měla v 61/2 měsících 10.2 kg.....taky jsem bláznila a blázním vlastně pořád.....připadá mi, že snad přibírá ze vzduchu.......je to z toho mého mléka, ale kojení ještě nevzdám. Jinak co se týká pohybu byla rychlejší než ostatní děti, ale po půl roce se to nějak zpomalilo a ještě nechodíme a má 13. měsíců, na nožkách se za ručky udrží bezvadně i pokud se něčeho drží, ale leze jen dozadu a hopsá na zadečku....to dělal prý manžel, když byl malý taky se neplazil, ale chodil na 9. měsících za to já byla taky kulička, ale taková jako je Saška ne....chodila jsem na 15. měsících.....občas mám depky, ale to jenom z lidí z okolí....to je pořád.....čím jí to krmíte, že je taková a to sní mnohem méně než ostatní děti....byla jsem s ní na odběrech krve na štítnou žlázu, ale dr. mi říkala, že je pěkná, ale mně se to nezdálo.....je v pořádku a zdravoučká. Já vím, že se na lidi můžu vykašlat.......jsou to pitomci,ale občas to trošku zamrzí....jinak je moc pěkňoučká 🙂 ty máš moc krásného synka a buď v klidu nejsi v tom sama...........jsem ráda, že je nás víc a tady jsou holky prima....tak pa, pa všem a krásný 1. apríl 🙂)))

michelleuk
1. apr 2011

@basa23 mne by sa niekedy zisiel taky chlap lebo ja uz obcas nevladzem 😒 mamin priatel je tiez taky isty vsetko roby vari upratuje pere vsetko 😀 malej spenat nechutil som ju nasilu stopala 😀

tanija133
1. apr 2011

@ela2710 Tvoj je sikovnik, ked je takto pohyblivy a uz takto skoro sa otacal.... 😉 buchticka jedna....a muselo to byt krasne s tym rehotom......

tanija133
1. apr 2011

@basa23
@michelleuk Aj pedi s ama pytala ci sa uz pretaca, ja ze nie, a one ze je to tou vahou.....tak aj cvicime ,ukazujem mu to ako sa to robi,ale ja viem urcite to pride...aspon mam este chvilku pokoj 😉

tanija133
1. apr 2011

@lenocka84 Tak skoro sa ti otacal??? kolko g mate teraz? JA byvam pri zimnom stadione.....

tanija133
1. apr 2011

@dzudka ja nestresujem aj stresujem....ale viem ze to urcite pride....do vasho veku nam chybaju este 2 tyzdne , tak mozno....My zatial sa zdvihame do sedu, a robi casto mostik , ked sa chce odplazit z hojdacky alebo lehatka, tak aspon nejaky pohyb..... 😉 To musi byt smiesne s tym tocenim.... 😉

tanija133
1. apr 2011

@johanka33 Dakujem ,nozaj je nas tu viac takych,a aj co poznam dalsie a nie su tu v tejto teme....SU proste aj taketo deticky......Tvoja Saska je tiez buchticka ale krasna.....Mozeme byt radi ze mame krasne zdrave deti, ktorym chuti papat, horsie by bolo keby nechceli papat, aj take poznam.....Nic si z ludi nerob, Saska urcite ked vyrastie bude krasne a stihle dievcatko po maminke... 😉 A moj Misko bude krasny ramenaty chlap 😉

lenocka84
1. apr 2011

@tanija133 myslis aku mame vahu? naposledy to bolo 10kg, nove info budem mat 14.4

tanija133
1. apr 2011

@lenocka84 Tak v 11 mesiacoch mat 10 kg to nie je az take zle.... 😉

lenocka84
1. apr 2011

@tanija133 nooo to mal v cca 9,5mesiaci teraz netusim aku ma vahu

tanija133
1. apr 2011

@lenocka84 Ok....jasne .... 😉

lenocka84
1. apr 2011

@tanija133 trosku sa desim ked ho da na vahu
ale zase uz sa zacal viac hybat, tak verim ze to nebude take zle

tanija133
1. apr 2011

@lenocka84 Daj vediet potom...... 😉

lenocka84
1. apr 2011

@tanija133 jasne, ked ma dr. nezastreli ze je tucko 😀

ela2710
1. apr 2011

@tanija133 no to aj bolo 🙂 ale ako pisem je to individualne, susedkina mala teraz 9 mesiacov a dokonca sa ani neplazi, ona sa ti hned postavi ale musi sa drzat nabytku a pri tom ma sotva 74 cm 😀

basa23
2. apr 2011

@michelleuk tak to ti verim ja by som tiez nevladala nebyt jeho.dnes sme vstavali o 5 hroza.nakolko som zaspala o 1 kvoli tomu duseniu 😒 a s cim si jej dala spenat ?uvidis casom jej zachuti ted bol taka novinka prenu cerstvo urobeny 😀

michelleuk
2. apr 2011

@basa23 no udusila som ho dele som jej tam zltjo na tvrdo a uzvarenu mrkvu,zda sa mi ze jej nechuti zlttko v jedle 😝 moja isal spat o pol 9 a asi 20 som bola hore lebo stale vstavala a revala v postielke,ani prso nechcela tak ma hrizla do neho ze som myslela ze ma ..... 😅 neviem co jej bolo pri kojeni ma kopala a snazila sa skakat a odrazala sa od postele,no hrozne nie a nie ju udrzat 🙄 a rano vstala tiez okolo 5 kedze si ju priatel vzal dole 😵

dzudka
2. apr 2011

@tanija133 tak nas maly sa dnes muzovi pretocil z chrbatika na brusko 4krat ako ho strazil tak snad sa to uz rozhybava 🙂
sa tomu tesim

dzudka
2. apr 2011

@michelleuk tak nas Lukas ma kopec bezne pri kojeni si na mna vyklada nohy.....on sa totiz vzdy koji len poleziacky a to ho neuspavam na prsniku...a teraz ma dost boli brucho a este ked ma dobre kopne tak si to "uzivam " to jeho kopanie co uz s nim ale som rada ze papa lebo inak nechcel prsnik len poleziacky.... 🙂

basa23
2. apr 2011

@michelleuk no uz to zacina uz je akcna uz sa to prejavi aj v noci 😉 veeela trpezlivosti 😉 mala spi v aute sme boli u nasich tak muz sedi pri nej kym vstane.zlto jej davaj ale len raz za tyzden.skor jej tam skus mäsko zakamuflovat.

michelleuk
2. apr 2011

@dzudka no moja ta chce hociako ta by aj dole hlavou keby som jej dala tak by chcela 😀 ale mne je asi naj ked po sediacky 😀

michelleuk
2. apr 2011

@basa23 no ja som robila polievku len pre nu zemiak mrkvu a karfiol....nevies ci jejto mozem dat aj zajtra na obed ked je to v chladnicke?my sme boli v parku dnes nam slnko vyslo tak sa hojdala 😀 skoda ze tu pieskovisko neni.....no tu trpezlivost mi treba to hej leboo uz som nechapala vcera v spanku a stat 🙄

basa23
2. apr 2011

@michelleuk jasne mozes jej ju dat aj zajtra.aj ja to tak robim varim an 2 dni.alebo ak mas toho vela mozes aj zamrazit aby si nabuduce len vytiahla a zohriala 😉 a mäsko si jej tam nedavala?aj tu bolo dnes krasne teplucko zajtra ideme na zahradu grilovat ach si to neviem predstavit ju tam po trave nahanat 😒

dzudka
2. apr 2011

@michelleuk mozes aj zajtra
aj ja som varila dnes zemiak mrkva a kustik petrzlen taka kasicka z toho 🙂 a aj na zajtra mi ostalo.

Dnes mi spi maly 4krat lebo spal velmi malo zakazdym len po 30-40minut takze chodi dnes spat zhruba kazde dve hodky....troska teraz poreval ach ale neviem co s nim lebo on sa nejak extra neda uspavat on zaspava sam ale dakedy predtym reve ako neni to hrozne a chvilka ale cez den si obcas musi porevat ☹ 😠 hm
ale vecer ked ho supnem do postielky sa prevaluje a zaspi pekne bez revu reve jedine ked vygrcne to mu musim dat suche pod hlavicku....

no inak sa tak tesim baby ze sa pretaca lebo som mala strach a v pondelok mame neurologiu tak aspon budem moct povedat ze aktivne sa otaca 🙂 😉

michelleuk
2. apr 2011

@basa23 joj no super,lebo jej tam este polka ostala 🙂 ja idem zajtra k mame ma tam velku zahradu tak dufam ze bude pekne 😀 nie nedvala neviem dako sa tam bojim varit maso ,radsej kupim uz hootove vyzivi s masom.....

basa23
2. apr 2011

@dzudka no vidis pretaca sa sikulko 😀 kazde dieta vie kedy je ten spravny cas 😉

basa23
2. apr 2011

@michelleuk super sa vysantite na zahrade.neboj sa varit mäsko preco?uvaris kur.prsia alebo morcacie,ja varim len tie zajaca jej kupujem take hotove so spenatikom.

michelleuk
2. apr 2011

@dzudka no to aj moja obcas vyvadza ale ja som si ju tak naucila ze zaspava len pri zvukoch musi pocut telku alebo jej pustim pesnicku s monitoru dychu 🙂 aj teraz ide telka a spi skvor sa mi budi ked je ticho....a aky je tvoj maly stary?

michelleuk
2. apr 2011

@basa23 neviem bojim sa ze sa to dobre neuroby lebo sa mi obcas stava ze mame obed polosurovy 🙄 moja uz 2 hodky spi tak som aspon navarila 😀

dzudka
2. apr 2011

@michelleuk maly bude mat 8.4. 6mesiacov 🙂