Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

tinnka9
7. apr 2010

Keram1979 - gratulujem k valibukovi 🙂 Nas prvy syn mal skoro taku istu vahu (4400g), druhy 4650g.

janovkov
7. apr 2010

ahoj, přidávám se ke gratulaci. Náš Vojtík měl taky podobnou porodní váhu (4390g) a měřil 55 cm. 🙂 Teď v pěti měsících měří 72 cm a váží 7450 gramů, ale chudák vypadá na svou délku jako vyžlátko - čouhají mu žebra. Paní doktorka už v 6 týdnech o něm prohlásila, že je mimo délkové tabulky, které pro miminka má. Holt, má být po kom...

pipatko
7. apr 2010

Ahojte..rada by som sa pridala..Moj syn Adamko sa narodil (normalny porod nie sekcia) s vahou 3450 g, meral 51 cm. Teraz ma tri mesiace a vazi cez 7 750 g a meria 65 cm a pritom je plne dojceny. Nie som nadsena, ze je taky tazky, kedze ja som dost utla a nizka, ale je moj a ja ho lubim takeho aky je. A nech si kazdy vravi co chce 😉

pipatko
7. apr 2010

Baby a som velmi rada, ze nie som jedina mamina s velkym babatkom 🙂 Hned sa citim lepsie...dakujem zakladatelke tejto temy 😀

datkova
7. apr 2010

ahojte, naša Sendy sa narodila 4400g, 54cm plánovanou sekciou práve kvoli velkosti... aj ked doki na sone odhadoval okolo 4000g, sameho ho prekvapilo tých 4400... ked mi to prišiel oznamit po prebratí z narkozy, skoro som odpadla 😀 teraz má 4 mesiace, je na um a važi okolo 7,5 kg. V porodnici ju všetci štípali za líca, mala ich riadne... všetky kamošky maju takých drobčekov, mne samej sa pred porodom nepáčili velké deti, ale teraz som z nej uplne unesená, sice už nepriberá tak rýchlo, líčka pochudli, dlhá je jak šlak, tažká jak vreco zemiakov, ale je to zlaté dieta... s jedením robí velikanske obštrukcie, mlieko kým do nej dostanem, prejde aj pol hodina, smeje sa, pluje, jeden by si myslel, že ked je taká velká, je to aj obrovsky papkáč, ale nie... a zase lepšie velke deti ako drobčekov... su silnejšie, odolnejšie... Sendy vie sama sediet už týžden, hlavičku si držala ako 3 týždnová a vo vývoji davno predbehla svoju o 2 mesiace staršiu sesternicu....

datkova
7. apr 2010

mimochodom ja meriam 160cm a manžel váži 69kg... narodili sme sa trojkilový.... tak neechapem.

moravanka
7. apr 2010

datkova, moje sestra byla taky takova, ctyri a pul kila, 53 cm. ja jenom 4 kila a 52 cm. nikdo nechapal, byly jsme velike, v prvni tride o hlavu vetsi jak ostatni deti. a ted? ja 163 cm a sestra 160. jsme se v puberte nejak zastavily a vsichni nas predrostly. mame ale celkem male rodice, nikdo nechapal, ze jsme tak velike a kazdy myslel, ze budeme dvoumetrove.

njonja
7. apr 2010

No a mne sa maly narodil prirodzenou cestou s hmotnostou 4890 gramov, 56 cm, ma 7 tyzdnov a vazi 7 kil.... 😀

kocicinka
7. apr 2010

Jonášek měl porodní váhu 4.450 a 54 cm
Nyní v 9 měsících 9 kilo 🙂
O váze se předem nevědělo, rodila jsem přirozeně a šlo to docela dobře 🙂

drobcek2210
7. apr 2010

Ahojte, tak moja druhá dcéra sa narodila plánovanou sekciou s hmotnosťou 3800 a 51 cm. V pol roku mala 8900 gramov a merala 64 cm. Ja mám výšku 155 cm a vážim cca 48 kg. No neviem po kom je ja som bola skôr chudé dieťa. Prvá dcéra mala v roku váhu 8400 gramov

datkova
8. apr 2010

njonja klobúk dole pred tebou, fakt!!!!!

iii
8. apr 2010

ahojte baby, gratulujem vam vsetkym k dobre prospievajucim detickam.
nas "drobcek" ma teraz 3 mesiace a nieco cez 9 kg 😀 ludia sa ma casto pytaju, ci uz lezie, chodi.....su prekvapeni, ze ho este kojim 😀 no pruser. moj muz ma cez 2 metre, takze predpoklady ma...ale ja sama mam 52kg, ako k tomu pridem ja???!!

skriapa
18. apr 2010

Ahojte.. tak ste ma ukludnili, ze nie sme sami. Tiez mame doma chlapisko - sedem tyzdnov, 6,14 kg a dlzku neviem, ale oblecko c. 62 som pred tyzdnom odlozila. A sme plne kojeni - aj ked sestricka na poradni nam nechcela verit 😉 Ale hlavne, ze su tie nase deti zdrave a chuti im jest 😀

misss
19. apr 2010

Jeeežiš..a to som si myslela, že náš malý je ťažký..keď vás tu tak čítam, tak vidím, že nie.. 😉
..my máme dnes 6 mesiacov a cca 10 kg (9800g).ale veď čo už, keď im tak strašne chutí, nie?? 😀

rainee
19. apr 2010

my sme na tom podobne. mala sa narodila 52cm a 3900g, no a ten porod fakt stal za to. teraz ma vyse 5 mes. pomaly 70 cm a urcite 8kg, krize si necitim. veci teraz kupujeme na 9-12 mesiacov ale tricko na rocne dieta oblece v pohode. my nie sme ziadni obri, ale je pravda ze na zaciatku jej dost chutilo UM, teraz uz papa menej. doktorka ze v pohode a ze z toho vyrastie. len sa bojim ze sa mi do kocika v zime s fusakom uz nezmesti a to mame velky kociar.

katkabg
19. apr 2010

my 50 cm a 3,400....vcera sme mali 4 mesiace a mame vise 7 kg a asi 67cm

katkabg
19. apr 2010

foto malinkej

zazalienka
19. apr 2010

Ahoj, tak sa aj ja pridávam do klubu🙂 náš Michal sa narodil s váhou 3520 g a 51 cm. Ako dvojmesačný mal 6200 g a teraz v troch mesiacoch má niečo cez 7 kg (zajtra má 3 mesiačiky, presnú váhu budem vedieť vo štvrtok po poradni).. je to proste náš milovaný Michelinko🙂) plne kojený, žiadne vody, čaje, nič.. len kojený..

k.ate
19. apr 2010

Tak náš malej se narodil 51 cm a 3850g (oficiálně) a v půl roce měl 8800g a 72cm... Teď v 7 měsících jsme ho vážili na naší váze a měl kolem 9500g, oblečenej a s plínou teda... 😀 Kdo ho vidí, myslí si, že už má rok 😀 Jsem zvědavá, kolik bude mít na kontrole v 8 měsících. Jinak do půl roku jsem v podstatě jen kojila (zbaštil krom toho asi jednu nebo dvě skleničky mrkve)... Ale my jsme s manžou oba relativně velcí manža cca 190cm a já 178...

lilly21
19. apr 2010

katkabq - ale na malinkej to vobec nevidno na fotke 🙂 my sme mali 5mes 7,5kg, narodila sa 4200g, teraz mozno 9,5..ale lilinke to najviac vidno na tvaricke - licka ako skrecok 😀 ...ale v tejto teme je v podstate stihla 😀

janicka.m
19. apr 2010

ahojte, pridavame sa 😀 porodna vaha 4500 g (odhad podla sona pred porodom 3600 g..., po dni trapenia sa narodil sekciou, ale ked ho vybrali, doktori ostali nemo stat a pozerat sa na seba a len povedali, ze je vacsi ako predpokladali), 54 cm, v polroku 9 kg a 71 cm, v roku 11 kg a 88 cm 😖 teraz ma 13 mesiacov, vaha sa nemeni, dufam, ze ani vyska... chodi od 10 mesiacov sam, bez pomoci, takze ta vaha je uz 3 mesiace priblizne rovnaka. vsetci mu tipuju okolo 2 rokov podla chodze a vysky a na ihrisku sa ma dobreze nepytaju, ci nie je trosku pozadu, ked ako 2-rocny dost zle rozprava (ziadne mama, paaapaaa, zatial len auka, jeeeej-ka a ochka 😀 ).

gloria78
20. apr 2010

Milé maminy, náš Marek vážil 4400, meral 54, plnedojčený mal v polroku 10,2 kg a teraz je prvák (spokojne by s zaradil medzi tretiakov), má výšku primeranú váhe a to je najdôležitejšie. A chutí mu skôr menej ako viac.
Takže, z toho "valibuci" vyrastú!

jarabica
20. apr 2010

ahojte maminy, az teraz zistujem, ze mam doma valibuka 🙂 porodna vaha 3700g, 52cm... plne dojceny... vaha v necelych 5 mesiacoch 8500g, 74cm... zachvilu dobehne aj svoju trojrocnu sesticku s vahou 12kg, ale ona bola od narodenia zase uplny chrustik...

janetty
20. apr 2010

...no môj sa narodil 52 cm a 3700 g (myslim, že priemerne babätko 🙂 ) ...pol ročný mal 70 cm a 8900 g ... teraz má rok a 2 týždne a meria 80 cm a 12,7 kg 😀 (dlžku neviem presne, to ho meriam sama, v poradni mi ho len vážia, nemeraju ho neviem prečo 😒) dlhý je myslím akurát 😵 aj keď kilečka by mohol mať menej 😅
janicka.m tvoj drobec je dosť veľký, teda dlhý 😉 😵
njonja ty si porodila veľke babätko, klobúk dole 😉
fotto môjho drobca (1.rok)

zelvatko
21. apr 2010

tak my sem taky patříme.. 😵 porodní váha 3950g a 52cm v 6týdnech měla 5650g a 58cm.. jsem zvědavá kam až to dotáhne.. na léto jsem jí koupila věcičky velikost 68, tak snad to stačíme unosit 😎
jinak porod byl rychlý, bez nástřihu a jen s jedním stehem...klidně bych tak rodila pořád 😅

bocinka
21. apr 2010

Ahoj holky, můžu se přidat??? Sofi měla 54 cm a 4000g přesně, teď má 4 měsíce 66cm a 6,7 kg.... 😅

bocinka
21. apr 2010

zelvatko, taky se hlásím bez nástřihu.... 😀

bocinka
21. apr 2010

jannety, myslím, že Matýsek vypadá dobře.... ne tlustý, nebo přerostlý, ikdyž to se z fotky nepozná.... ale valibuk to není určitě.... 🙂

bocinka
21. apr 2010

lilly, jako u nás... pusa buclatá a tělíčko žížaly.... 😉

janka_pn
21. apr 2010

u nas 2600/49 pri porode, teraz v roku a pol 11,5/92. kojena bola rok, priberala rychlo. ta vaha akoze v pohode, ale ta dlzka 😕