Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

lllulllka
30. jún 2009

ahojte...
nas maly sa narodil 5.3. 2009, normalny porod a 54 cm a 4035g, a teray mame takmer 4 mesiace a takmer 8 kg,takze tiez mame co nosiz ale hlavne ze sme zdravi, dobre spinkame a sme krasny....

diuska6
30. jún 2009

Ahojte. Nas maly sa narodil 20.3 a mal 4430 g a 54 cm. Teraz ma 5350 gramov a 65cm.Len ho kojim. Je chutnucky, ma buclate licka, ale lekarka ho teraz nezaockovala, lebo, nama dost tucne stehna. hovori sice, ze pekne pribera. Za dva tyzdne pribral 100 gramov, neviem ci je to dost.

lubi22
30. jún 2009

Ahojte 🙂 Moj mladsi syncek je tiez marcovy - 3.3. Narodil sa sekciou s vahou 3760 g a meral 53 cm. Teraz mame o tyzden 4 mesiace a vazi 8 kg, meria 70 cm. Ale je cisto kojeny, takze ja sa tesim, ze tak pekne pribera a urcite bude z neho velkyyyy chlap 😀 Hlavne nech je zdravucky 😉

claudinka
2. júl 2009

my sme sa narodili 4040 gramov/52 cm a teraz mame 10800 gramov

veronika81
3. júl 2009

jééj, téma pre nás 😀
Malý sa tiež narodil v marci, 12-teho, taký priemer 3370g a 50 cm.
A keď mal 3 a pol mesiaca, mal 7520g a 68cm 😵 Už určite máme zase viac..
Je čisto kojený.

janadean
3. júl 2009

Ahojte holky,

tak muj malej je uz taky kus chlapa 🙂. A take si mi narodil v Breznu - nebo Marci. Ted 06.07 bude mít 4 mesice a uz vázi neco málo pres 8kg 😝 . Kdyz se narodil tak vázil 3580g. Je plne kojený.

schatzilein
3. júl 2009

Moj maly Maximilian sa narodil v 41. tyzdni, vazil 4020 g a meral 54 cm. Ja som za cele tehotenstvo pribrala 30 kg, posledne dni som sa extremne rychlo nalievala vodou, takze nie vsetko bol tuk 😝 . Tiez mi lezu vrcholne na nervy poznamky ludi na moju i Maximilianovu vahu, co je ale dosledkom antitukoveho fasizmu, ktori vedu media a neviem kto este.
Male dieta zje tolko, kolko potrebuje, tukove vrstvy su u neho normalne a hlasky typu, ze ked je jedinec tucny uz ako babatko, tak bude obezny v dospelosti su len vyplodom hluposti. Starsie deti a dospeli su tucni povacsine preto, lebo sa dostatocne nehybu.

pikusa
3. júl 2009

Ahojík...Matyášek se narodil 7.4. s váhou 3440 a měl 52cm.No a ted???.7700 a 64 cm....
a je plně kojený--je to zdravej kluk,to je hlavní
jen některé reakce lidí jsou přímo na pěst 😎

sayast
3. júl 2009

pikusa,to znam 😠
nejvic nesnasim poznamky tipu ze za chvili bude vetsi nez ja (ja mam 155 cm a 50 kg,julca pred 14 dny 7350 a 61 cm-taky pouze kojena)
pry ze je moc tlusta,kdyby byla jen na UM tak nereknu,ale kdyz je jen kojena...
julca se narodila 14.3. s 3050 g a 49 cm ve 39. tt

pikusa
3. júl 2009

Bych kolikrát ty lidi poslala někam 😠 prostě svůj poklad bráním jako lev 🙂
A přesně---jsou kojení,tak je to v poho že 😉

manika77
4. júl 2009

ahojte aj my mame velke babo narodil sa v 39 tt. mal 4300gramov a 53 cm...a teraz ma pol roka a vyzera na takych 10 mesiiacov a kazdy ze on este neive ani sediet..tak reci tohto typu mi idu riadne na nervy ☹

miskachrumka
4. júl 2009

no ja som bola tiez velka ked som mala 9mes som mala 15kg a moj mali ma cerstve 4mes. a ma 8kg a 70cm tak so myslia ze ci ma pol roka a je ze nie ze ma 4mes tak vsetky kukaju jak puky 🙂

mousunek
4. júl 2009

holky na nazory a pripominky lidi se vykaslete, naucila jsem se to taky malej ma 75cm a 11Kg a kazdej je ten je tlustouckej pritom to neni pravda je celkove velikej, ale tlustej teda ani omylem doktorce se libi

pikusa
4. júl 2009

Ano...kašlat na to....
moje cesta k mimču byla složitá a dlouhá a nenechám se nikým otravovat.
Ted bojujeme s laryngitidou a nemuseli jsme do nemocnice...protože je velkej a statečnej kluk 😀

pikusa
4. júl 2009

A Viktorek je krásnej kluk 😉

norma
5. júl 2009

Ahoj holky,tak náš Adámek měl porodní váhu 4500g a 52cm,byl mu rok a má 13,14kg a 80.5cm,hlavně že je zdravej a určitě to vyběhá tak jak dcera,ta měla při porodu 4018g a 50cm,teď má pět let a má sice 25kg a 117.5cm.My s manželem máme oba 182cm,takže jestli budou po nás vysocí,tak si myslím,že se ta váha na výšce ztratí.

dadak231
5. júl 2009

Ahojte. Moje baby sú tiež väčšie ako priemer. Mladšia 9 mes. 9 kg a staršia 3,5 r. 104 cm a 15 kg. A keď mala 6 mes. a boli sme v poradni tak mala 9 kg a 74 cm. Bola hodne bacuľatá a sestrička sa ma hneď pýtala, či ju kŕmim smotanou. Asi mala pravdu, lebo až neskôr som sa dozvedela, že čím väčší hladoš na MM tým väčšie dieťa. MM totiž obsahuje rastový hormón. Teraz jej hovorím, aby si užila svoju výšku, lebo neskôr až taká vysoká nebude (ja mám 160 cm a manžel 174cm). Kašlať na všetky pohľady a reči. Hlavne, že sú zdravé.

emaso
6. júl 2009

jeeej tak v tejto teme som ako doma 🙂 my sme na tom podobne,ja mam 33 rokov 158 cm a 52 kg,Ella 8 mesiacov 10 kg a 75 cm 😀,porodnu vahu sme mali 4300 g,rodili sme prirodzene a tiez mam pocit ze nepapame az tak vela na to aki sme velki 😕 2x mlieko,1x kasa,1x zelenina-masko a 1x ovocie,tiez pravidelne pocuvam ze "jaky puco,jaka si ty buchticka,tebe ale chuti papat"atd,atd ale neriesim,vsetky tri deti mali porodnu vahu okolo 4 kil (po tehucukrovke ani naznak) a do pol roka priberali zavratne,potom sa to ustalilo,syn je momentalne az taky spagetovy 🙂
a vsetci traja sa radi nosili a nosia na rukach tak uf,uf-domaca posilovna,takze ramena mam jak kulturista 😀 nevadi,len nech su zdravucki 😉

janajanajana
6. júl 2009

No, moja je tiez velka, aj starsia bola, mne len vadi to, preco sa z tych UM tak podla mna az prehnane pribera, mladsiu kojm aj dokrmujem, podla mna vobec nepapa vela, papa max. 150 ml na 1 davku, v noci zasadne len kojim a momentalne ma vahu 7300g, nema ani 4 mesiace, nechapem co do toho UM davaju, urcite neplanujem davat kase , z tych sa pribera az az.

veselica
6. júl 2009

Ahojte, taj aj my mame doma takeho valibuka, pôrodnu vahu sme mali 4 kg a 54 cm, a v 6 mesiacoch 10, 7 kg,

gedgitka.a
6. júl 2009

čauky nás se maminy udiveně od narození ptají např. proč malému, když je tak velkej jistím rukou hlavičku jestli není nějak postiženej a já vysvětlovala no velkej je má 6kg a 60cm a hlavičku mu jistím, protože jdeme na 6 týdenní prohlídku ve čtyřech měsících podobně proč ho nenecháváte hačat a já zase vysvětlovala, že mu jsou teprve 4 měsíce 😀 v 6 měsících měl kousek do 9,5kg a 74cm pak se to konečně trošku spomalilo na 10 měsících měl malinko přes 10kg a 80,cm, ale koukám, že tady jsou fakt někteří mrňouskové i proti nám obříci 😉 🙂

pikusa
6. júl 2009

Gedgitko...Dnísek je krásnej kluk....my na 6ti týdnech 5590...takže jsme na tom skoro stejně...
11.týden-7700 gramů 🙂 a jsem zvědavá,jak to "pojede dál 😀

gedgitka.a
7. júl 2009

Pikusa: děkuju 🙂 tak to je Matyášek taky pěknej kouseček miminka 😉 jak jsem psala kolem toho 8-10 měsíce se to spomalilo dokonce nepřibral hrozně málo oproti dřívějšku, jak začal lézt, sedět, kolínkovat a teď i chodit, teda zatím jen kolem nábytku sám a venku za ručičky 🙂

pikusa
7. júl 2009

Gedgitko 🙂 do té doby budou moje záda v pr...... 😀 😀

raady
8. júl 2009

ahoj,
snad se nebudete zlobit, že píšu trochu mimo téma.
My máme opačný "problém" 😉 Malé bude za chvíli rok a měří 70 cm a váží 7 kg. Narodila se v termínu a vážila 3 kg. Jí v pohodě, řekla bych,že docela dost. Kojila plně 6 měsíců a Barborka se odstavila sama v 11 m. Všichni říkají, taková malinká a tak šikovná 😀 Asi nevypadá na svůj věk.
Ale začíná teprve kolínkovat, pokouší se lézt 😔

gedgitka.a
8. júl 2009

Pikusa 🙂 neboj já mám špatný záda po matce a ač je malej obřík na svůj věk, jak říká naše dr vypadá jako 1,5-2letý děti co tu mám, ještě jsem pohromadě 😀 😀 a Ty budeš taky 😅

gedgitka.a
8. júl 2009

raady: ahojky no mě začal malej plazení někdy v 8měsíci, kolínkoval jen, když se k něčemu chtěl vydrápat a pořádně začal během 11 měsíce a rovnou s tím i si stoupat a chodit kolem nábytku nebo za ručičky a pořádně sám sedět v 10měsíci, ale je fakt, že nám dr i rehabilitační říkali, že mu to bude trvat trošku déle páč je velkej a těžkej. Ale určo si s tím nelam hlavu jestli je malá jinak zdravá a spokojená ona začne sama, až bude vědět, že je ten správnej čas 😉 🙂

raady
8. júl 2009

gedgitka.a díky. Malá je podle dětské doktorky i rehabilitační sestry zdravá, jen trochu líná 😉
Teď jsem si vzpomněla, když jsme byly v 6 týdnech na kyčlích, byla tam maminka s holčičkou, které byly 4 měsíce a vážila 8 kg. Maminka měřila asi 160 a vážila tak 50 kg. Viděla jsem, že holčička je větší, ale nějak jsem to neřešila. 😉
Za to maminka té holčičky z nás nemohla spustit oči. Pořád po nás pokukovala a pak nás oslovila, že ještě takové malinké miminko neviděla. No, říkala jsem jí, že opravdu dávám malé najíst 😀

gedgitka.a
8. júl 2009

raady: náš malej byl pořád vývojově jak psychomotoricky, tak výživově podle dr o dost napřed, pak se to kolem 5 měsíce začlo srovnávat a pak trochu zlenivěl 😀 máme o 15 dní staršího kámoše všechno dělal tak o 2-4 týdny dřív než náš malej a teď jsou najednou během 14 dní na tom úplně stejně a jak jsem psala kousek nahoře já měla podobnej problém jen s opakem, že náš malej vypadal v 6 týdnech jak půlroční miminko nebyl tlustej, ale celkově velikej a dr si ze mě dělala srandu, že při kojení produkuju smetanu místo mléka 😀 😀 hele hlavní je, že je jí fajn a, že je zdravá a víš co se říká co je malý to je hezký 😅 😉