Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

maxara
11. dec 2010

@wladymyra Ninka je cela velka, je krasna.. 🙂 ale to je kazde "nase" babo .. no ja chodim do juloviek primarne, kedze Ninka je julovciatko a tam to jedna baba napisala na stranu 1800 cize ti hadzem link tam
https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/termin-porodu-v-juli-2010/
tak niekde ku spodku strany.. Ninka mala s mrkvou skor chutovy problem. Kedze prikrmy sa nesolia, tak ta mrkvicka je taka mdla a moc jej teda nechutila 😒 a ani doteraz jej nechuti.. zatial najviac jej chutila so zemiakom a kukuricou.. asi preto, ze kukurica je sladunka, tak to bolo take lepsie. No a mne sa osvedcilo to uplne rozmixovat na kasu a urobit ta take polievkovo riedke.. ze este tekutejsie ako kasa. Aspon zo zaciatku, kym si zvykne na chut. S kakanim mala po prvom raze trosku problem, maaaalilinko ju zapieklo, mala taky suchy kusok hovienka, ten vytlacila samotny a potom uz kakala normalne. Ked sa mi zdalo, ze sa jej zle kaka, ze moc dlho tlaci, tak som jej UM zarobila do silnejsieho kamilkoveho caju a tak kakala, jedna radost.. No a spanok sa jej teda vyrazne nezmenil. Takze s tymto ti neporadim. 😉

adya01
11. dec 2010

@wladymyra ja by som urcite neznizovala davky. My sme boli od narodenia tiez na UM a maly priberal cca 1200g za mesiac. Akonahle sme presli na prikrmovanie (najskor mrkva, potom zemiak, karfiol....) na konci 4 mesiaca tak sa to priberanie spomalilo. Mne dr. povedala, ze do 1 roka by deti urcite nemali dietovat, ked zacnu behat, vybehaju to. A nic nie je horsie ako plac hladneho dietata, lebo dospely pochopi, ze nemoze ale takemu mimcu to tazko vysvetlis. Teraz si uz 2 mesiace drzi svoju vahu, asi vie ze autosedacku nad 18 kg dostane az pod stromcek xixi 🙂
So spanim sme nastastie problem nikdy nemali, maly papaval vecer o 11 a potom az rano o 5.

wladymyra
12. dec 2010

@maxara dakujem za link, prestudujem si tie prikrmy. som zvedava ako to budeme mat s kakanim, lebo ked bola julka kojena, kakala len raz alebo 2x za tyzden. teraz na UM je to takmer kazdy den.
@adya01 asi sa naozaj prestanem trapit znizovanim davok, lebo mozno aj preto tak zle spi. cez den vlastne vybumba cca 500-600ml, takze ma potrebu dotlacat sa v noci.

maxara
13. dec 2010

@wladymyra suhlasim s babami, co ti radia urcite neznizovat davky.. daj jej tolko kolko potrebuje. Ja kedze este kojim tak trochu, tak Ninke zarabam 120ml a ona mi viac ani nevie na raz vypit. Ale vecer si da poslednu davku (obe prska a 120ml) okolo 20:30 a krasne mi spi v noci az do rana do 7:20.. nam sa kakanie po prikrmoch pohorsilo, lebo zacala mat trochu zapchu, cize obcas rurkujeme, ale tak da sa..

wladymyra
13. dec 2010

@maxara joooj, to ti spinka paradne. julka chodi spat o siedmej, budi sa o 21:45, o polnoci a potom nepravidelne do rana - zvacsa kazde 2 hod na papanie a pomedzi to este podavam dudlik, lebo sa vrti a mrnci. a vstavame o siedmej. takze noci mame fakt vesele 🙂

bublinka144
14. dec 2010

@wladymyra
No u nas je to velmi podobne ako u Vas, nas chodi spat o 20 h a potom sa budi priblizne kazde dve hodiny, kedy mu davame cajik alebo zmenime polohu a tak asi do pol druhej, kedy dostane 180 ml mlieka a potom spi tak asi styri hodiny vkuse a to je cele jeho spanie. Inak cez den je spokojny, kludny, tak asi to je hlavne. Do takeho piateho mesiaca spaval uplne krasne - raz dostal jest a to bolo vsetko. No snad to teraz suvisi so zubami - aspon dufam a verim, ze sa vrati do starych kolaji - to bolo super.

wladymyra
14. dec 2010

@bublinka144 asi si to tie deti zariadia presne tak, ako potrebuju. my mame dnes rekord v dlzke poobedneho spanku - 2,5 hodiny! uz som julku chodila kontrolovat, ci zije, lebo obycajne cez den nespi dlhsie ako pol hodku. tak som zvedava, ci sa potvrdi teoria, ze cim lepsi spanok cez den, tym lepsi v noci 🙂 jej - tvoj syncek ma rovnake meno ako moj manzel 🙂

petka55555
1. jan 2011

ahojte baby...koľko príkrmov Vám spapaju 7 mesačné deti??? lebo náš papkáč spapá na desiatu 15O g ovocia, na obed aj 250g zeleninky s mäskom a večer som začala dávať kašu zo 150ml MM a okrem toho za 24 hodin kojím aj 8 krát...nie je to moc??? 🙂

nice202
1. jan 2011

@petka55555 fiiha, tak podla mna to je dost vela. a preco si mu zacala davat kasu, ked sa ti zda, ze papa tak vela? ja davam desiatu, obed a niekedy olovrant, na veceru len kojim. dcera sa narodila 4800 g teraz ma skoro 8 kg

petka55555
1. jan 2011

@nice202 kasu som skusila len teraz dva dni, lebo je v noci kazde dve hodiny hore, co je hladny, ale aj tak to nezabralo.....predtym mi spaval celu noc....ja zas nedavam olovrat, tak to je asi to iste nie???tri prikrmy denne, ved tolko by uz mali mat na svoj vek....teda vsade sa pise inak, ja sa riadim podla mama a ja....ked mu dam mensiu porciu tak chce hned za tym mlieko, ked sa napapa normalne tak az po hodine...
moj mal ked sa narodil 3500g a teraz ma viac ako 10 kg

nice202
1. jan 2011

@petka55555 tak ked je v noci tak casto hore, skus dat caj, miesto staleho kojenia. mne sa uz tiez zacala budit a ak sa dnes v noci tiez zobudi, dam jej raz caj a uvidim, ze co to spravi. tak olovrant davam najneskor o piatej a potom uz nic, teda kojim, ak chce. chodi spat okolo osmej pol deviatej. ja tiez mam vsetky tie casopisy. tak neviem, mozno, ze ma nejake rastove obdobie tvoj maly syncek. aaa inak pozeram, ze mame uplne rovnako stare deti 😀

petka55555
1. jan 2011

@nice202 no ved aj ja som nad tym cajom uvazovala.... 🙂

petka55555
1. jan 2011

@nice202 jej veru rovnako stare deti.... 🙂 🙂 🙂 🙂

deniskateniska
1. jan 2011

my mame 6 mesiacov aj daky ten tyzden a mame 11,28 kg.. 😀 co tu citam, kasicky na noc nepomahaju .. len detickom zatazia brusko, ako davam mu ale na veceru ale to koli tomu ze UM mi nechce a mliecka nemam uz tolko vela.. 😒 a ked su deturence kojene, je to ok, pretoze s tym nic neurobime nie 😉 radsej mat dake tie zasoby a nech to vybehaju ked zacnu chodit 😉 no nie? 😉

lolita.9991
1. jan 2011

ahojte pridavam sa k vam mala ked s anarodila mala 3740 a 51cm.a ma necelych 8 mesiacov a ma uz 10:5kg a asi 76cm
a pritom vela nepapka a svagrinina mala je presne rok od nase a ma 10kg a 82cm,
tiez sa stretavam so zlymi pohladmi a blbymi recami na jej vahu

slavuska30
2. jan 2011

🙂 ahojte kočky, môj maly sa narodil s mierami 4390g a 54cm, teraz ma 2mesiace a váži 6500g a meria 60cm, taky maly slonik 😀

zuzul1310
22. jan 2011

Dlho som tu nebola, veľa ste toho popísali
@wladymyra pripájam sa k názorom, dieťa by určite diétovať nemalo, moja lekárka to hovorila tiež, boli sme od narodenia na Bebe a malý priberal naozaj veľa, ročný mal 12 kg, dvojročný mal 18 kg, teraz má 2 roky a tri mesiace a má 17 kg a nezastaví sa v kuse len behá, aj von chodíme bez kočíka a pekne kilo išlo dole ani neviem ako. Dieťa keď je staršie tak vydá viac energie ako príme tak pohodička, hlavne že sú deťúrence zdravé.
@lolita.9991 kašli na to....ľudia nemajú vlastné starosti, resp sa radšej zaoberajú inými ☹ Dobre to poznám, zober si koľko žien by chcelo drobčeka a nemôžu ho mať a ty máš zdravú dcérku tak ti môžu akurát tak závidieť a pohľady ignoruj, resp. si priprav nejakú trefnú reakciu 😉
@slavuska30 zlatučký fešák 🙂

petka55555
22. jan 2011

tak my mame 8 mesiacov a 11kg....ale ja som sa nastastie doteraz stretla len s tym, ze sa maly skor kazdemu paci, ze aky je macik...🙂

wladymyra
23. jan 2011

ahojte, mame nove miery: 5-mesacna 70cm a 8780g, doki nas pochvalila, ze uz tak rychlo nepriberame 🙂 vcera julka zbastila svoju prvu mrkvicku, stacila by chvilka nepozornosti a zjedla by aj lyzicku s mojou rukou :D dufam, ze aj ostatna zeleninka jej takto bude chutit. radsej mat doma buclateho jedaka ako bojovat o kazdu spapanu lyzicku, nie?
@slavuska30 krasny slonik 🙂

zuzul1310
23. jan 2011

@wladymyra máš úplnú pravdu a super že malej chutí mrkvička. Je zlatulinká 🙂

mbrnakova
23. jan 2011

Ahojte, tak to som rada, že nemáme doma ,,valibuka,, len my. Náš Matejko sa narodil ako 4150g dieťa pri výške 52 cm. 28.12.2010 mal 5 mesiacov ( boli sme na poradni) a lekárka ho vážila, tak mal 9180g a 74cm!!! Dovtedy bol len dojčený. Po novom roku sme prešli už aj na príkrmy, dopoludnia ovocné pyré, obed zeleninka a posledný týždeň pridávame aj mäsko, náramne mu to chutí.. som zvedavá, čo to urobí s váhou...neviem či ho mám nejako obmedzovať, snáď nie... po obede je už len na materskom mliečku. V noci sa raz, dva krát ešte prebudí na kŕmenie, ale nechcem do neho pchať tie rôzne kaše, možno zas neskôr..

mirka

k.ate
23. jan 2011

Holky, tak my skoro nepoužíváme kočár a malej za 4 měsíce přibral jen kilo. Ale přijde mi, že se k tomu dost vytáhl, takže to vypadá, že to fakt vyběhá 🙂 puclík náš malej 😀

zuzul1310
24. jan 2011

@k.ate to máte super, náš malý lenivec sa ešte donedávna vozil v kočíku, až teraz začal byť trocha aktívnejší a hneď sa to odrazilo aj na váhe.

k.ate
24. jan 2011

@zuzul1310 no my jsme mu jinou možnost nedali, chodí, tak ťape sám. Maximálně ho chvíli nesem 😀 čekáme druhý mimčo, tak je to potřeba 🙂

zuzul1310
24. jan 2011

@k.ate mne sa nechcelo nosiť ho na rukách a druhé sme doteraz nemali v pláne takže to bola pohodička, ale teraz ho baví behať.

basa23
25. jan 2011

ahojte babenky.no aj mi patrime medzi vacsie babetka,mame presne 7 mesiacov a 7 dni a vazime 10 300 g. ze dost 😝 stehnienka ma teda statneee, tu pridavam foto baculky 🙂

luludi
25. jan 2011

@basa23 nas risko ma tolko co vy a o mesiac menej ;)

basa23
25. jan 2011

@luludi tusim ze dnes je vela takych deti velkych 😝 a je kojeny?lebo ja cisto len kojim no a prikrmujem ale to neni ziadna slava nezie neak vela.sak snad to vybehaju 🙂 🙂

luludi
25. jan 2011

@basa23 je cisto kojeny, teraz zaciname s prikrmom 1x denne a je nadherny, rovnako ako tvoja princezna. Este ked bol v brusku, tak nam doktorka podla dlzky kosti vravela, ze raz bude vysoky 🙂

basa23
25. jan 2011

@luludi dakujem :o) jeej strasne je zlatunky.mne mala nelubi byt na brusku uz od malicka.chvilku vydrzi a hned sa pretaca ☹ hned som spokojnejsia ked vidim ze je vela deticiek takych baculkatych lebo uz som zacinala mat normalne strach z toho jej priberanie.ja som ju zacala prikrmovat uz od 5 mesiaca.uz je vyse 2 mesiacov prikrmovana a ked jej davam niekedy kupovanu hippku a tak,tak to zje ten klasicky pohar na 2 krat.dost malo len mlieko a mlieko.najhorsie je ze ani z flasky nechc e pit :o)