Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

erika153
autor
27. jún 2007

tak sa hlasime s mierami 10 540g, a 72,5cm 😀 za mesiac mi pribral iba 400g a doteraz to bolo cez kilo kazdy mesiac 😉 nezabudka veru ze nebudes za nim stacit ja uz teraz nevladzem je to sidlo len by hopkal krutil sa a vecne je udychcany a vladze...tolko energie 😅 kde sa to v nom berie? 😎

lucia3
27. jún 2007

Ahojte baby,

každý si to svoje chráni. Či je malé alebo veľké. Myslím, že je to genetika. Môj manžel je ako buk, ja také tintítko. Malý sa narodil 3050g 49 cm, dnes má 8 mesiacov a 7850 g. Lekárka mi povedala, že je to OK. Lozí už od 6 mesiacov, takže nemal kedy veľmi pribrať. Myslím, že ak dieťa prospieva je úplne jedno akú má váhu v tom alebo onom mesiaci a nemali by sme sa stresovať tabuľkami. Napokon, samé vidíme či je náš drobec spokojný alebo nie...

kasis
27. jún 2007

My mame 65cm a presne 7 kg, zatial tiez co mesiac to kg a to je tiez plne kojeny. Hlavne ze my obe babky radili ho prikrmovat, ze takemu velkemu uz moje MM nestaci. To si neviem predstavit kolko by vazil prikrmovany. Tiez mame riadne sidlo, dnes sa dokonca pretocil z chrbatika na brusko a naopak sa pretaca od 2.mesiaca.

nezabudka84
28. jún 2007

Kasis, babky posli na preskolenie 😀 , z coho by bol taky pekny, keby mu tvoje nestacilo.Uz by mu asi najradsej slaninu s klobasou davali 😀 😀

zany
28. jún 2007

Ahoj holky,

tak i já mám doma macíka. Honzíkovi je 5,5 měsíce a včera jsme byli na prohlídce a váží 9,37 kg a měří 69 cm. Takže je docela dlouhej, ale i trochu buřtík. Doktorka už nám od začátku říkala, že se holt budeme vymykat tabulkám s přibíráním a pokud jen kojím, takže nemá co by namítla. Prostě přibírá víc než ostatní. Jeho porodní váha byla 3,45 kg a měřil 50 cm. Když ho někdo vidí, tak říká: Jééé, ten je ale pěknej a velkej a vypadá jako 9-ti měsíční dítě... Jenže s tím nic neudělám... Přece ho nebudu trápit hladem. A to jí pořád po 3, 3,5, 4 a někdy dokonce i 4,5 hodinách 🙂

veronika13
28. jún 2007

kasis a o riedkom mlieku ťa neinformovali? 😀 Môj má tiež okolo 7kg, je plne kojený a idem sa napočúvať, že či neni smädný, šťavičky aby som mu dávala... proste furt dookola, už začínam byť imunna proti tomu😀 V stredu budem vedieť presnejšie parametre ideme na očkovanie, tak dúfam, že ho aj odvážia a odmerajú. Zdá sa mi že strašne rýchlo rastie, o chvíľu ho budem chystať do školy 😀

kasis
28. jún 2007

Nezabudka , babkam skolenie nepomoze, oni obe nekojili ani jedno dieta, tak som sa aj obavala ci ja budem moct kojit, ale zvladli sme to. 😀
Doktorka nas na poradni pochvalila, kazala vydrzat co najdlhsie a nic okrem MM nedavat, iba ked bude moc teplo tak vodu. Tak nech nam babetka pekne vsetkym papaju, ked su spokojne, tak to je pre nas najdolezitejsie a nie sa trapit nejakymi tabulkami, alebo babkami 🙂 .

veronika13
28. jún 2007

najhoršie je že my sme mladé, a sprosté a pri prvom dieťati nič nevieme 🤐

bubonic
3. júl 2007

no neviem či spadáme aj my sem, ale včera sme dovŕšili 4 mesiace a malý má 7,5kg a cca 68cm. a to keď sa narodil mal 3650g a 50cm, ale narodil sa 16 dmní pre termínom, prirodzene. tiež sme od šiestich týždňov na UM. ale spapá mi 5 krát denne 150ml, takže nič extra. ale tiež tvrdím, že keď začne chodiť, tak sa to upraví. a reči o tom ako mu chutí s prehľadom ignorujem.

benabianca
4. júl 2007

nech len pekne papaju teraz,ked sa zacnu hybat,vaha zmizne,tak to bolo aj u nas

mikca
4. júl 2007

musim říct že naš malej tapa už skorom měsíc a připral ted víc než měsíc co nechodil a to ted opravdu neposedí ☹ ,ale né že bych ho nějak omezovala, ale jsou jídla které mu prostě nedávám

erika153
autor
4. júl 2007

benabianca krasny je ten tvoj anjelik som pozerala foto ked bol malicky....
mikca nas pribral uz len 400g za mesiac a predtym to bolo aj cez kilo kazdy mesiac! hlavne zesu tie nase deturence nadherne no nie? 😉 😉

mikca
4. júl 2007

erika to je jasný, náš malej to měla taky tak nejdřív přibíra kilíčka a pak se to trochu zastavilo a pak po pů kilech no a tuten měsíc zase 650g, tak máme nějakej opačnej efekt, víc se hejbe a taky víc přibírá, ale snad to byl jen ulet 😀

erika153
autor
4. júl 2007

mikca nadherny je martinko fakt.. taky ako moj buchtoš 😀 nebooj to svalovinu nabera.....to mu teraz rastu svaly ked sa tolko hybe... 😀 😀

gabika146
4. júl 2007

ahojte ako myslite velke dieta vahou?my sme mali pri narodeni 4390 a teraz nam to ostlo mame 10mesiacou a 11kg 😀

mikca
4. júl 2007

erika tvůj malej je taky super, má super stehna 😀 ,jo s tema svalama to asi tak bude 😀

erika153
autor
4. júl 2007

mikca 😀 o chvilu bude konkurovat stehnami aj mne 😀

jarulaaa
6. júl 2007

Baby a čo mám hovoriť ja malý sa narodil 3,980kg v v 3. mes. mal 7,5Kg v pol roku 10 kg a teraz ked ešte nemal 9 mes mal 11.77 kg 80cm
Čisto kojení do 7mes. a do teraz papal iba obed zeleninu teraz som pridala aj desiatu a olovrant .Ale mám svaly ako kulturista .
Postavil sa pred dvoma týždňami ked mal 8 a pol a zdá sa mi že od vtedy nepribral /konečne / už som sa bála že dokedy bude takto priberať ale kukam že už to preca len asi pôjde pekne dolu a bude iba rásť

lusil2005
6. júl 2007

ja tiez neviem ci sem spadame... mala sa narodila s 3700g a 51 cm. v styroch tyzdnoch sme boli na poradni, mala 5 kg a 58 cm. je tiez len kojena. teraz ma skoro 7 tyzdnov, a podla mna zas dobre podrastla od poradne!
a nikde sa neviem docitat kolko by malo mat mesacne dieta gramov alebo kolko by malo pribrat... 😒

yesno22
6. júl 2007

pridame sa aj my?
pri narodeni 3780g, 52cm...mesacne prirastky 1400g, 1400g, 700g a 1100g...posledne vazenie v 4m 8100g a 67cm ....papa len mamkine mliecko, sem tam trosku cajika 😉 😎

vetrovka
6. júl 2007

Ahoj holky, můžeme se k vám nesměle přidat? 😉 při narození 4580g,55cm a teď 6 kg a 62 cm.. to jde, ne 😉

matysi
11. júl 2007

My se asi taky můžeme přidat 🙂 Porodní váha 3550 g a 50 cm, ale ve třech a půl měsících 7800 g a 65 cm a to prosím pouze kojíme... Ale doktorka neříká nic, pouze se vždycky jen lehce podiví a pak, že se hned tak nevidí, aby plně kojené dítě takhle přibývalo 😀

honzi
11. júl 2007

Ahoj, tak jsme byli včera na osmiměsíční prohlídce, Honzík má 10,22 kg a měří 74 cm, doktorka byla spokojená a já jsem taky, Honzík krásně papá příkrmy, zeleninku i ovocné přesnídávky, i když zatím jen malé porce a pořád chce po jídle mlíko, i když mu udělám více, tak sní míň a chce ještě nakojit.

johanda
11. júl 2007

My sem s Johankou taky zapadnem. Porodní váha 3,95kg, 51 cm, 8 měsíců - 10 kg, 77 cm. Nejen babičky u nás předpovídaly (blbě), že jí moje mlíko nebude stačit. I v porodnici mi sestry s vážnou tváří doporučovaly přikrmovat, protože malá je taková veliká 🙂 . Do 6,5 měsíce to zvládla jenom s MM, teď bojuje s příkrmy, nesní toho víc než 5 lžiček a dere se po prsu.

jarus1
11. júl 2007

ahojte baby, pridám sa, môj prvý pôrod bol veľmi ťažký, možno vzhťadom k pôrodnej váhe môjho syna, mal 4015 g a 53 cm, no a ja som taký štupeľ 160 cm a 52 kg.

androna
12. júl 2007

tak mi sa mozeme pridat tiez.porodna vaha 3,4kg a teraz uz mame 6,5kg a 60cm.a to iba pekne kojime. 🙂

sstefi
12. júl 2007

Tak aj my sa môžme pridať, pôr.váha 4400g a 58cm. 😉

miskabb
12. júl 2007

od čoho závisí pôrodná veľkosť bábätka?

yesno22
12. júl 2007

miskabb...od kvality genetickeho materialu 😀

miskabb
12. júl 2007

yesno22 ak iba od toho tak to neni bohviečo 😎