Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

zazalienka
26. júl 2010

my sme po poradni v 6-tom mesiaci, presne 20.7. mal Miško 6 mesiacov no a 9500 g🙂

wild_child
27. júl 2010

@zazalienka tak, nema daleka od mateja, mal 6 mesiacov 14.7. a 9 kil ... kokso, ja toto nechapem ... stravuje sa rovnako, resp menej ako ostatne babatka a takyto macek je z neho ... 🙂

martinaho1
27. júl 2010

@zazalienka my jsme meli 6 mesicu 19.7. a vazili jsme 9130g 🙂

zazalienka
27. júl 2010

Miško je čisto kojený, teda od pondelka skúšame pomaličky príkrmy..priberá aj zo vzduchu🙂 a vyzerá na rok.. veľkosti nosíme 9-12 mesiacov a sú tak ltt🙂)

k.ate
27. júl 2010

tak hlásím, že jak malej začal víc akčnit, přestal tolik přibírat... Takže v 10 měsících měl jen 10600g, ale do délky se vytáhl, to má 78,5 cm 🙂

zazalienka
27. júl 2010

no a ešte som zabudla, v deň keď mal Miško 5mesiacov, tak mal 9300g,čiže sa to konečne pomaly zastavuje to priberanie🙂 už nepriberá kilo a pol za mesiac 🙂

wild_child
28. júl 2010

@k.ate a kolko mal v 6 mesiacoch? 🙂 ze nech sa trosku ukludnim? 😀 nooo, matej nosi velkost 6 - 9 a zatial pohodka, dokonca niektore este 3 - 6, tak ja neviem kde sa tie kila schovali, ale tazky je riadne, a aj velky , oproti inym babatkam 😀 preto sa cudujem, ze je este v konfekcnej velkosti 😀

simusska
28. júl 2010

moja viktorka ked sa narodila mala 3750g a ked mala 4 mesiace tak mala 7950g🙂a pri tom mi prestava papkat lebo jej akosi nechuti...uz mi jedla 160 5krat denne a teraz papka len 120 4 krat denne a raz vecer kasicku 160...a stale mi pribera az prilis...ale mne to nevadi....ona to vybeha ked zacne chodit...ved vsetky deti maju iny metabolizmus

k.ate
28. júl 2010

@wild_child měl ve srovnání s některýma dětma tady "jen" 8800g 🙂 doktorka si pokaždý myslí, že má o 2 měsíce víc... 😀

k.ate
28. júl 2010

@wild_child jinak s těma velikostna je to těžký, malej se do overálků nevleze kvuli tomu, že má dlouhý nohy, ale trička a bodyčka mu jsou většinou o něco dýl, i když na velikost 9 - 12 měsíců už můžem napomenout 😀
Jinak my to teď řešíme tak, že cokoli kupujem, kupujem o číslo větší (teď už to chce kupovat na něj 86, tak rovnou koupíme 92 , aby to dýl vydrželo, jinak to s ním prostě nejde 😀 )

sisamato
29. júl 2010

ahojte,
ja pripajam tiez nase miery 🙂 mala sa narodila s vahou 3620 kg a 51 cm, teraz ma necele 3 mesiace a vahu 7 kg...dr. a ini sa tiez na tu vahu divili, my sme oboja mali vzrastom a ja som aj chuda (52 kg), manzel je tak akurat...a pritom mala papa tak kazde 2-3 hodky po 5 minut z jedneho prsnika, ktore mam este k tomu miniaturne 😅 majte sa 🙂

rainee
29. júl 2010

my mame v 8 m cca. 10kg a 74 cm 😒 oblecko na 2r. pasuje v pohode ale to mi az tak nevadi, len ten kocik ma trapi, uz jej z neho trcia ruky nohy a to mam taky vacsi az 80 cm lah, vacsi uz tusim ani neni....kam ju dam v zime s fusakom a ked bude mat potom neskor nad 15kg ale este budeme kocikovat, no mam dilemu z toho.

nanika
29. júl 2010

Rainee, sportaky cam evolution a neonato reverso maju dlhe sedatko, maly ma teraz meter a 16 kg a este sa pohodlne odvezie, aj ked nozicky ma trocha pokrcene...

hasmenka
4. aug 2010

ahojte tak naša Nelka mala na 2mesiace v poradni 6300g a 61cm som zvedava čo bude na 3mesiace 🙂 ale je krásna a lekárka káže ponúkať viac čajíku 🙂)

wild_child
5. aug 2010

@hasmenka to hovorila aj mne ... lenze krpec pije tak malo mliecka ze sa sama cuduje ze mu to staci , napriek tomu je velikansky 🙂 kazdy metabolizmus je iny co uz, aspon mam ekonomicke dieta, vela nezje a vyzera ako dobre ziveny 😀

hasmenka
5. aug 2010

@wild_child 😉 no aj tá moja Nelka pije len po 5minút ale pila by kždú hodinu a pol 🙂 ale hlavne že sú zdravé tie naše deťúrence

kaja73
5. aug 2010

Ja sa pridam. Moj maly mal presne v den 7 mesiacov 9500g a poctivu dlžku 78 cm.Jeho brat mal v 10 m len 74 cm a teraz ako 11 ročny meria takmer 170 cm.Aky velky bude tento nas druhy pokladik neskor?

lucka28
18. aug 2010

ahoj je nam 4 měsice a važi 7950g

petrauk
18. aug 2010

ahojte, moja dcerka ma 2 mesiace a 3 tyzdne a vazi 6500g a ma 62 cm. narodila s vahou 4000g a 59 cm

lodgermaniacka
18. aug 2010

my mame 4 mesiace a 8 kg, je len kojeny a to nie častejšie ako raz za 3 hodiny, asi bude po tatovi 😀 pri narodení važil 3800g a veci na 4-6 mes. su mu male 😅

lodgermaniacka
18. aug 2010

a v hlbokej vaničke sme nadoraz 😀

k.ate
18. aug 2010

tak já jsem zkusila po měsíci zvážit a malej zas přibral 800g 😕 achjeee... 🙂

@lodgermaniacka velikosti oblečení neřeším, našemu malýmu už musíme dávat 12 - 18 měsíců, některý věci i 18 - 24... a to mu není ani rok 😀

lodgermaniacka
18. aug 2010

@k.ate to dosť priberate, ja som už dufala že sa to max. v 6.mesiacoch zastavi, teda pojde to už hore pomaličky 😀

mircalla
18. aug 2010

ahojte.....mna stale strasili ze velke babo....potom za posledny mesiac uz vobec tolko nepribral a napokon mal maly 3 750 gr, co nebolo tak moc....naviac su tam dost ochylky

martinaho1
19. aug 2010

Tak ja se k vam opet pridavam, dnes mame 7 mesicu a vazime 9640g 🙂, taky nosime velikost 9-12mesicu, z mensi uz vyrusta a veci jsou mu v jeho velikosti male...🙂 Taky rovnou kupujem o cislo vetsi.

lagoonka
19. aug 2010

Ahojte kočky.
Ak dovolíte, pridáme sa... V sobotu budeme mať 11 týždňov a dnes máme 7240g/63cm 😒 Fúúúha, však???
Pri staršom drobcovi (ak sa tak nazvať dajú 🙂 ) však sme rovnaké veľké čísla už absolvovali a dnes je z neho úplne normálny chlapec. V škôlke patril naopak k tým najdrobnejším 😀 Mali tam babizne omnoho väčšie 😕

wild_child
20. aug 2010

@lodgermaniacka bohvie z coho tie decka priberaju ... hm, mozno ich organizmus vie lepsie spracovat jedlo, tak im staci menej a predsa priberaju? mi to nevysvetlil este ziaden odbornik ... krpec mal 7 mesiacov a radsej ho uz nevazim, urcite bude mat 10 kil ... uvidim na poradni v septembri 😀

wild_child
20. aug 2010

@k.ate som si pozerala tvojho maleho, ved vyzera uplne normalne !!! 🙂 krasny chlapcek a clovek by nepovedal ze je nejaky "vacsi" od ostatnych ... 🙂

eloana
20. aug 2010

Ahoj holky muzu se pridat ? -malej mel na 2 mesicich 6,3kg -to mela dcera na 6 mesicich🙂
porodni vaha celkem normalni 3100g uvidime do poradny jdeme az za 4 tydny -na 3 mesicich,tak jsem silne zvedava 😀

lagoonka
20. aug 2010

@wild_child V nasom pripade sa vyhovaram na genetiku. Ja meriam 173 cm a nie som nejake tintitko (este mam poporodnu nadvahu, ale dufam, ze sa vratim na svojich 60 ) 😀 a polovicka 189 cm a 95 kg. Takze sme ani nemohli cakat nejakych drobeckov...