Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

ela2710
10. feb 2011

@tanija133 ahojky, mam foto na pokeci, tu som pocula, ze sa tu fotky kradli, ak si na pokeci, napis mi do ip tvoj nic, aa ukazem ti nasu gulku 🙂

ela2710
10. feb 2011

@maxara nas sa hybe o 106 🙂 furt kopka tymi nozickami, naozaj tu vahu netreba brat tragicky 🙂 a kolko mal ked mal 4 m. ?

zuzik28
11. feb 2011

@kinsi Náš Ondrášek přibíral také opravdu hodně. Dokonce mi jeden týden (ze začátku) přibral 570 g...doktorka mě málem zastřelila 😅 V šesti a půl měsících měl 9 kilo a v roce jen 10 200 g, takže úplně krásná váha. Prostě to všechno nabral do toho 7 měsíce a potom už jen kilo a něco...

kinsi
11. feb 2011

@zuzik28 a čo Kristýnka? Aj tá je taká veľká?

tanija133
11. feb 2011

@ela2710 Ano, aj ja som citala o tom, ale keby sme si to tu vsetky mali stiahnut , tak to by bola nuda. Aj na Pokeci sa da ukradnut. Ja na pokeci som uz zabudla vsetky moje hesla, uz ho dlho nepouzivam. Ale da sa aj tak vidiet fotky, ze vytvoris album, a nastavis to tak ze ho vidia iba priatelia..to je jednoduchsie nie? 😉

ela2710
11. feb 2011

@tanija133 no to hej 🙂 ja mam na pokeci hesla, ked zabudnem, tak zmenim, ak by si mala dakedy ,,cestu" na pokec ukazem ti maleho, mam tam taky isty nick ako tu, len tam musim pridat nove foto, dako nestiham teraz, maly je chory, ma teplotu, teraz sme boli na pohotovosti, som rada, ze spi, cely den bol hore ☹

tanija133
11. feb 2011

@ela2710 Ja neviem ako mam zmenit tam hesla, uz si nic nepamatam...jedine vytvorit novy nick,daj si sem neajku fotoooooo

ela2710
11. feb 2011

@tanija133 vytvor si nick na pokeci a ziadny problem 🙂 tu som v mojom zivote pridala len dve fotky 🙂

zuzik28
11. feb 2011

@kinsi No zatím má měsíc a váží 4400 g. Prodní váha 3 650 g, takže to vychází na nějakých 200 g za týden...to je určitě méně než Ondra...Ale vůbec netuším jak to bude dál...možná bude taky taková "větší", to uvidím časem.
Je pravda, že Ondra má teď nějakých 13,5 kg, takže určitě víc než jeho vrstevníci, ale zase má 92 cm, takže je i velký...prostě takový mohutný, dobře stavěný chlap 😀
Ony z toho ty děti vyrostou...jo a hlavně je to fajn v tom, že když pak náhodou přijde nějaká nemoc tak mají děti z čeho čerpat a není to taková tragédie, když nějaké to kilčo ztratí...

maxara
15. feb 2011

@basa23 @zuzul1310 zatial to vyzera dobre.. resp este som nemala krvavy vytok, iba strasne silny (ako pocikana) normalny priesvitny alebo aky to je.. proste hojaci.. tak som zvedava.. na kontrolu idem po 28.3., mm porazi, dovtedy ziaden sex 😀 😝

maxara
15. feb 2011

@ela2710 nasa Ninka mala v 4 mesiacoch vyse 8 kg, nejake drobne nad 😉 inak nikto nehovoril, ze vyzera na svoju vahu. Asi ma tazke kosti 😀

maxara
15. feb 2011

@zuzik28 peknych buckov mas doma 🙂 ja sa vobec neobavam toho, ze by to nevybehala, ved moj sunovec bude mat 18tento rok a tiez bol riadny slon, mal 9 kg v pol roku a teraz ma pas 65 a dlhy a chudy je ako sliz (s diakritikou) az sa ohyba ked fuka vietor 😀 😝

ela2710
15. feb 2011

@maxara aj nas nevyzera az tak tucna, je baculaty, ale aj dost dlhy 🙂

zuzul1310
15. feb 2011

@maxara to je super, držm palce nech to je už ok....

maxara
15. feb 2011

@ela2710 aj Ninka je celkom na svoj vek dlha, aj ked nema byt po kom, takze asi vysoka neskor nebude 🙂 ale krasna bude urcite 😀

@zuzul1310 aj ja dufam.. 🙂

Baby, mne sa Ninusa nejako rozpapala.. stale je hladna a mrnci.. uz jeme popri mlieku este na desiatu ovocie, na obed zeleninovomasovu kasu a na olovrant tiez nieco ako kasu, chlebik a pod.. a medzitym este aj cca 120-150 ml mlieka stiahne a aj pred spanim vecer.. ja neviem, ci to nie je nejako vela.. doteraz pila o aspon dve 150ml flasky menej mliecka

zuzul1310
15. feb 2011

@maxara aj mne zvykol Daniel viac papať predtým ako prudšie vyrástol, to je len chviľkové obdobie....ak je hladná tak jej daj papať, alebo skús dávať aj čajík, možno sa upokojí medzi jedlami...

dovenka
15. feb 2011

predam mlieko NESTLE JUNIOR BIFIDUS 1+ za 10 eur jedno 900 g balenie, mam viac krabic, datum spotreby 2012

basa23
15. feb 2011

@maxara tak to je super.snad uz nebudes mat zaidne komplikacie a nemocnici sa udes vyhybat oblukom .no len ked bude dalsie babo vtedy sa nevyhnes nemocnici 😀

basa23
15. feb 2011

@maxara aj mne mala v poslednej dobe pyta stale cickat z prsa aj v noci mi zacala zle spat.mozno uz jej nestaci mlieko ale neviem,ale ona mi odmieta flasku to je najhorsie aj ked je zarobim UM tak nechce.ani caj,vodu nic hrozne to je snou.pribera ok.tak 350g mesacne konecne sa jej to spomalilo 😀 robia si zasoby na horsie casy 😀 😝

maxara
15. feb 2011

@zuzul1310 cajik davame, aj pije.. ona zboznuje ten netecuci hrncek 😵 mala tvrde hovienko, tak som jej davala kamilkac na kakanie

@basa23 no ale to bude ine, to bude radostny pobyt 😵 dufam

No ja som zvedava, je fakt, ze teraz trosku uz dlhsie stagnujeme s rastom, tak mozno naozaj teraz zas zacina vela papat, lebo sa mi chysta narast 😵 bambulka.. dobre, moze, som pripravena 🙂

@basa23 pocuj, ak by si chcela davat uz nieco flaskou a bude ti ju stale odmietat, tak vyskusaj hlasky tommee tippee, mne vzala len tu jedinu a nechce ziadnu inu.. ma taky cumlik ako prsko 😉 vyskusaj tu

basa23
15. feb 2011

@maxara hej to bude radost vtedy navstivit nemocnicu pri druhom babatku 😉
tak skusim tu falsku a to kde sa da kupit prosim ta flaska o tej som este nepocula da sa aj z netu objednat?

zuzul1310
15. feb 2011

@maxara tak potom to bude tým že ti vyrastie naraz rýchlejšie

maxara
15. feb 2011

@basa23 http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2008...
maju ju napr tu v brendone, ale su aj antikolikove, ale vy uz asi nepotrebujete take, vsak?
http://www.babytip.sk/f-ase-a-termosky/f-ase/p/...
a na mimibazare su aj lacnejsie, len treba pohladat

maxara
15. feb 2011

@zuzul1310 🙂 to je super, tesim sa.. zase nejaka zmena bude

basa23
15. feb 2011

@maxara jej super dakujem idem kuk.a brendon poznam tam chodim dakujem este raz.
malinka ti uz sedi alebo lozi?moja nie a nie lozit len sa gula vydrzi aj na 4 a hupe sa ale nic viac lenivec 😀

maxara
15. feb 2011

@basa23 moja Ninusa pekne sedi, ked ju posadim, uz nepada ako postreleny partizan.. ale sama si nesadne este. A este ani plazit sa nevie.. 😒 😒 ale vidim, ze skusa, ze sa snazi docahovat daleke hracky a taha sa za nimi, ale na kolienka sa len snazi, teda zohne nozku, ale nevie sa na ne este "postavit" . no mame cas do 8-9 mesiaca, to uz by mali stvornozkovat, dovtedy nech sa valaju 😀

k.ate
15. feb 2011

@maxara nechci ti do toho mluvit, ale já bych malou neposazovala, pokud si ještě sama nezvládne, tím spíš, že je veliká... Já tohle řešila u našeho malýho a nechala jsem ho jít svým tempem (je fakt, že on byl docela rychlík), ale nikdy jsem ho neposouvala o krok dopředu, pokud on sám k tomu nedospěl, měla jsem strach, aby si tím neodrovnal záda nebo třeba klouby...

maxara
15. feb 2011

@k.ate no ved ja ju nedavam sediet.. tak ze na dlho, ale napr ked papame alebo tak.. inak som vzdy len skusala, ci sa udrzi. Napr sada si tak, ze ked je v sportiaku na tej trosku vyvysenej pozicii, tak sa chyti madielka a posadi sa. Takze si myslim, ze ked ju nachvilku posadim, tak jej to neublizi. 😒

monika15
15. feb 2011

@erika153

tipujem aj nas bude taky velky 🙂

sa narodil s 4.8 kg. 🙂 teraz ma 8.2 kg a ma 6 mesiacov.... =)))

nic si z ludi nerob, vsak predsa nebudes dieta hladovat lebo lusia
su kuku 🙂))))

hlavne ze je zdravy a sa vam dari =)=)

maxara
15. feb 2011

@monika15 😲 to sa vam ako podarilo, take velke babo? 😅 asi si rodila cisarskym vsak?