Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

nice203
15. feb 2011

mne sa tiez narodila taka velka dcera, mala 4,8 a 54 cm. teraz ma 8 a pol mesiaca skoro 9 a ma 8,3 kg. takze je uplne normalka.

monika15
15. feb 2011

@maxara

Ano 🙂 , posledny ultrazvuk ukazal 3.8 kg, a maly vobec nebol dole, tak lekarka povedala ze nebudeme riskovat vsak skoro 4 kil, potom mi robila cisarsky na druhy den, vybrali dali na vahu a oni ze 4.8, lekarka stiahla plachtu a hovori no tak o kilecko ukazalo nemej heheh :D:D
som mala stastie... asi by som to nepretlacila... 🙂)))

basa23
15. feb 2011

@maxara ani moja mala nesadne sama 😝 a presne maju cas este stvornozkovat mna len tak zaujimalo kazde dieta je ine.co mam kamosku z nemocnice mala jej stvornozkuje uz od zaciatku 7mesiaca 😝 odkial vlastne si ak smiem vediet?

basa23
15. feb 2011

chcela by som k tomu sedeniu neviem ako to je.ale mam kamaratku ktora ma 8 mesacneho chlapceka bola snim na kontrole na klbikoch a doktor sa pytal ci si vie sadnut a tak.a ona ze nie.a doktor ze ale sediet vie.nechavate ho nie.ved je dost pevny takze doktor je odobril ze ho nechava sediet aj ked si sam nesadne.

benne
15. feb 2011

@basa23 no to bude skôr čo doktor, to názor... ja mám tiež "veľké" bábo 😉 plus s ním chodím na rehab. kvôli brušným svalom.. mne povedala ked mal 8,5 mesiaca, že do mesiaca, by sa mal posadiť... žiadne pasívne sadanie, len poloha na brušku - v tom čase sa začal plaziť... no a dnes, 2 mesiace po vtedajšej kontrole, sa už púšťa chodiť, teda prejde bez pomoci celú izbu, prišlo to náhle, z ničoho nič... verím, že určite mnoho tomu pomohlo cvičenie, ale ona fakt trávil veľa času na zemi, sám so sebou, od počiatku...no a už vyše mesiaca nám dr.vojtovku zrušila.. lebo je veľký 😝 asi sama dr. nevládala (12kg) 😉

ale aj na klbikoch dr. prízvukoval, že neposádzať a žiaden chodák

maxara
15. feb 2011

@nice203 a ty ako rodila? tiez cisarakom? 😕

@monika15 to si teda mala stastie, uff.. akoze viem o com, lebo ja som rodila Ninu normalne, este k tomu bez epi a klystiru a mimo saly a mala 4180g a 53cm 😒 UTZ ukazal 3800, ale kedze ja mam panvu siroku ako dinosaurus, tak ma nechali normalne (dr povedala, ze bude urcite mensia ako 3800, lebo trosku prehnala tie objemy 😅 ) . Vytlacila som ju v podstate v pohode, ale mam nastrih az k riti a aj potrhane vnutri.. takze uz vacsiu si ju neviem predstavit 😒

@basa23 som z PK. U nas v julovkach ma jedna junovciatko a ten uz chodi popri nabytku 😕 aj sa jej postavcil v postielke mozno ako 6 mesacny.. ale to je v pohode, pokial to robi sam. A to sedenie je tak, som sa pytala dr, ze chrbatik uz na to maju, ale ked sami sa este nevedia posadit, tak im nemame pomahat tak, ze ich posadime, lebo potom sa nenaucia same si sadat, lebo zamrncia a my ich posadime.. tak preto aj ja ju nechavam lezat, ze ked chce vidiet, tak nech sa laskavo trochu posnazi, ale ked sa mi z polosedu dvihne a sedi sama, tak ju samozrejme necham.. lebo vie si aj lahnut sama, ked ju boli chrbatik a vie sa aj prevalovat na brusko a na chrbat, takze sa moze dat ako chce, okrem toho sedenia, to sama nevie (teda z lahu sa posadit)

nice203
15. feb 2011

@maxara ahoj, jasne, ze cisarskym. inak by som ani nechcela. kocka v nemocke co bola so mnou mala "len" 4 kilove a bola potrhana za usami. Maly mal zlomenu klucnu kost, nevedela ho vytlacit a syndrom modrej masky. cely bol modry na tvaricke. hrozne to bolo. plakala kvoli tomu dva dni.

maxara
15. feb 2011

@nice203 boooze chudatko.. ja som sice bola potrhana az za usami tiez, ale Ninka bola nastastie uplne ok.. trosku fialova, ale to su skoro vsetky deti.. dr hned povedala mm, ze ona sa z toho vyplace 😵 ale videla som tam na oddeleni v inkubatore take babatko, co malo celu hlavicku uplne strasne fialovu ☹

petkaaadamko
15. feb 2011

@erika153 Ahoj Erika, tak náš Adamko sa narodil s 3900g a 58cm a teraz máme 9700g, ale ako trojmesačný mal 7800g a plne kojený....takže každé bábätko je iné...napríklad môj brááško mal 4200g, keď sa na rodil, nemohol žiadne grísy, žiadne kaše, tiež mal tvrdú diétu, ocino mal 5200g a obaja sú teraz taký tenký, že až....takže keď mu chutí, nech papá, horšie by bolo, keby nepapal🙂

basa23
15. feb 2011

@benne je to tazke ked mne mala odmieta lezat place stale ked ju necham lezat az vresti.ja dufam ze nebude mat zlu chrbticu.v piatok idem na klbiky s nou tak uvidim opytam lekara.ked sa da na styri alebo ja ju dam tak si zo styroch vie sadnut.tak ja neviem.lezat vydrzi mozno fakt minimum sa gula a tak ale dlho nie. lezat.
jeej pekneho macka mate doma ale je chutnucky aj tvoja dcerka.aaale to vybehaju aj moja urcite bude mat tolko ked bude mat 10 mesiacov :o) kojis?

basa23
15. feb 2011

@benne este som zabudla mala mi sedi uplne rovno jak strunka aj tak by nemala sediet ak sa neposadi sama?

benne
15. feb 2011

@basa23 dcéra nechcela ležať vôbec na brušku.... od počiatku, dávala som ju sadať pasívne, bola aj v chodáku... naposledy som ju na rehab vzala s miškom, pozrela ju dr., všetko má ok, až na hrudno-driečne svaly, ale nejako na mna dr. nezazerala, tak myslím, že to nie je zlé... keby na nás pozreli rehab doktori, asi by každý mal niečo zle 😉

kojila som len 7tt (dcéru ani toľko), nepriberal (paradoxne 🙂) a vtom ma schytil žlčník, skončila som na operácii a už to potom išlo samo... čím skôr som mu nahradila UM, lebo z toho priberal najviac... nepohrdne ničím.. a nikdy.. čo už, po mame je.. 😉 (už mi 2 osoby nezávisle na sebe povedali, že sa im zdá, že odkedy behá, schudol.. )

basa23
15. feb 2011

@maxara no budem to musiet aj ja zaviest.ale mala nie a nie vydrzat dlho lezat sa gula pretaca po byte hore dole.ale nevydrzi dlho lezat.ako som pisala predchvilkou ak kuk hore tak ked ju dam na styri tak vie zo styroch posadit.no budem musiet ju donutit lezat ale ta bude vrieeeskat 😀 😀
jeeej to fakt sikovne dieta to ma 😉

benne
15. feb 2011

@basa23 tak to je super, že má vzpriamený sed.. to majú moji obaja napísané v lekárskej správe... 🙂 😀 a nerob si výčitky... ved to je tvoje dieťa a robíš pren to najlepšie.. ved ju nedonútiš ležať na bruchu a plaziť sa, ked to raz nechce 😅 😅 ...

basa23
15. feb 2011

@petkaaadamko ahoj aj moja mala mala presne take vahy ako pises v 3 a aj v polroku mala tolko a tiez je kojena

benne
15. feb 2011

@maxara syndrom modrej masky... môj to mal... chudák , týžden bol čierny (teda tmavý 😎 ) a ked konečne osvetlel, tak bol žltý 😉

basa23
15. feb 2011

@benne no aj moja mala plakala jak besna na bruchu nie a nie byt.ale jak sa zacala gulat po byte uz ok.ale vravim nie dlho pak chce sediet 😉 no budem musiet ju neak donutit byt na bruchu ale ako accchh 😝

benne
15. feb 2011

@basa23 ked nechce na bruchu,,, tak by mohla napríklad ležať na boku a tak by ste sa s niečím hrali...ak by sa opierala o lakeť, tak to by bolo fajn a tú voľnú ruku kebyže je chytíš za predlaktie a jemne ťaháš, tak tou čo sa opiera, by sa mohla dvíhať do sedu... a bolo by... podla mna sa budeš zbytočne stresovať tým, že má byť na bruchu... moja dcéra, tá sa len v 9m pretočila, v 10m lozila ako drak.. a chodila sama celkom až v 14.. a je fajn, v poriadku, skáče už na 1 nohe 😉

basa23
15. feb 2011

@benne uz teraz to lezanie na bruchu je lepsie jak sa zacala gulat.ale uz aj mam pocit ze sa plazi trochu este som envidela dieta plazit ale asi sa to da nazvat plazeniiim 😀

basa23
15. feb 2011

@benne ja ju skusam vsetkym moznym udrzat aby lezala tooolko hraciek na zemi ze muz salie 😀
dakujem to je dobry napad zajtra budem skusat co si mi napisala,mozno pochopi ze tak si ma sadnut 😝

benne
15. feb 2011

@basa23 môj dosť dlho uprednostnoval len jednu stranu, tak aj to plazenie tak vyzeralo --- ako ranený partizán... no na začiatku, len naťahoval ruky dvíhal riťku.. potom sa tými rukami potiahol vpred... Som vedela, že ked pojdeme na kontrolu k rehab. tak tam nič také robiť nebude, tak som si ho nahrala ... ale musela som mu pustiť druhý mobil, ten chcel tak veľmi, že sa aj poplazil kvôli nemu

benne
15. feb 2011

@basa23 inak, môj najprv lozil, potom vstával a až potom prišiel na to, ako sadnúť 😎

basa23
15. feb 2011

@benne ako ti spava misko?mne zacala mala strasne zle spat.aj 6 krat za noc je hore a uz o 4 byva vyspana.aj ted sla o 7 spat a uz bola hore chcela papat.umele mlieko sa jej neda dat odmieta flasku 😀 ale maxara mi poradila jednu flasku ta snad pomoze

basa23
15. feb 2011

@benne no mal to naopak ale to vela deti 😉 ja tu moju na vsetko lakam a nic len sa gula a sem tam tka polosmyko plazi 😀 no idem kuk seheru zajtra odpisem 😝

benne
15. feb 2011

@basa23 pokiaľ viem, tak to nie je naopak, práveže takto to je "učebnicovo", že samotné posadenie príde posledné... Miško mi spával hrozne zhruba od 5.mesiaca - teda hrozne v noci, budenie 10-20x za noc, z toho 2x UM (veľmi mu sadol cumlík z fľašiek MAM), skončilo to tak, že spával radšej s nami v posteli, nech k nemu toľko nevstávam.. až raz, ked mu vyšiel 1.zub (8.mesiac) začal odmietať v noci mlieko, tak už som mu nedala.. a budí sa síce, ale len hľadá fľašu s vodou, alebo cumlík... môžem povedať, že prespí celú noc.. nie každú, ale inak v poho.. už dlllho chodí spať večer o 19tej, ráno vstáva medzi 5-7, najnovšie už prešiel na 1 denný spánok, od 12-13/14/14.30

petka55555
15. feb 2011

ahojte, tak nas maly macko uz asi prestava priberat, ma 11240g a 79cm a bude mat 9 mesiacov.....ale uz dva tyzdne stvronozkuje a stavia sa k nabytku, a to dookola cely den, takze riadne posiluje a uz sa mi zda ze mu zareziky na rucickach zmizli.....este bude z neho maly model....
ale moc papat prikrmy nechce, ovocie tak tri lyzicky, a na veceru kase len trosku ale na obed sa vie napapat poriadne, a to je vsetko ale zato kojim aj 9 krat za den aj noc, tak zrejme mliecko je riadne vyzivne.... 🙂

monika15
15. feb 2011

@maxara
ouch... no neviem si to ani predstavit, akoze cisarsky tiez nebolo med lizat ale aspon mam len 6 stehov... bolesti som mala este par dni na boku ale rana ok....

=)))

basa23
16. feb 2011

@benne mala bola v pohode do ted vstavala tak 3-4 krat to sa dalo to si cucla a spala dalej.aj zuby jej vysli mala ani nie 4 mesiace aj prinich spavala dobre.ale v poslednej dobe neviem.jaaaaj jak ti zavidim.dnes vecer jej skusim dat kasu alebo dat jej UM ale pochybujem ze mi vypije.dnes bola hore asi 12x ☹

basa23
16. feb 2011

@petka55555 ahoj.tak to je super.ja stale cakam kym zacne stvornozkovat no ale stale zatim len sa gula,sem tam na styri 😉 zachvilu zasne behat a bude jak prutik :o) uvidis to vybeha.aj moja mala je dobry bucko a to tiez len kojim.a dost krat lebo sa nikdy nenapapa poriadne.tuto noc bola asi 12 x hore

maxara
16. feb 2011

@basa23 ja na tom nevidim nic zle, len presne ako pisu benne, potom mozu mat akoze oslabene svaly hrude a drieku, resp nepomer medzi chrbtom a predkom.. proste treba s nimi aj cvicit trosku.. ale na chvilu ked ich dame sadnut, tak im urcite neublizime.. hlavne ked na nohu si ich v pohode posadime 😀 chrbatiky uz maju v pohode a vedia si zmenezovat polohu aku chcu 😉

@benne 😀 takze to je len modrinka? nie je to nijak viac nebezpecne? 😔 aj my sme mali zltacku, a poriadnu.. 2 dni bola v lampe 😒 chudatko a potom 6 dni na bilybede